Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lajfer

[Modernizacja] Na jakie części mogę wymienić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam komputer od 4 lat i czas przyszedł na zmiany tylko nie bardzo wiem na co mogę wymienić swoje części, oto one:

Płyta główna: GB GA-EG31M-S2

Dysk twardy: 640GB sata II 32mb

Procesor: Intel Core 2 Quad6600 2,4 ghz

Pamięć: 2x2GB ddr2 800

Grafika: GF 8800gt 512

Zasilacz: ATX 450W

Obudowa: FEVER WIZARD

Jedyne do czego sam doszedłem czytając różne fora i allegro w poszukiwaniu części to wymień te 2 kości ram na 2x4GB GOODRAM 800 CL5, reszta to czarna magia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nowy procesor z tym idzie nowa płyta główna ... Jeśli do gier to także karte graficzną i za tym idzie zasilacz. Napisz do czego ci potrzebne są zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Podaj najpierw budżet a potem proś kogoś o pomoc. Zresztą co to za zasilacz 450W ?Jakiś no-name?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem to co miałem napisane na tej kartce ze sklepu. Komputer do gier, co do ceny to nie wiem, ile będzie trzeba to się odłoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: ATX 450W

Obudowa: FEVER WIZARD

Jak coś takiego jest razem i ze sklepu, to na bank zasilator bez rewelacji.

 

Dokładnie podaj co to za zasilacz, ale osobiście ja bym tu wymienił chłodzenie procesora , możliwe że zasilacz i podkręcił procesor ile się da(optymizmem jeśli chodzi o OC nie napawa mobo)

Zmienił kartę graficzną na coś mocniejszego w zależności od funduszy i to by było na tyle.

 

Z nową grafiką zestaw spokojnie posłuży jeszcze co najmniej rok, później przesiądziesz się na nową platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5 2500K - 839zł

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-D3-B3 - 345zł

Pamięć: Corsair Vengeance 4GB 1600MHz DDR3 - 99zł

Zasilacz: Corsair Builder Series CX500 - 239zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 310 Pure Black BT-310 - 125zł

Karta graficzna: MSI HD6850 - 619zł

Razem: 2266zł

Jest to chyba jeden z najwydajniejszych zestawów, ale jak chcesz coś taniej to może AMD?:

Procesor: AMD A6-3670 - 485zł

Płyta główna: ASRock A55 Pro3 - 274zł

Pamięć: Corsair Vengeance 4GB 1600MHz DDR3 - 99zł

Zasilacz: Corsair Builder Series CX500 - 239zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 310 Pure Black BT-310 - 125zł

Karta graficzna: MSI HD6790 - 499zł

Razem: 1721zł

500zł różnicy, ale z tym, że pierwszy zestaw znacznie wydajniejszy. Sprawdź czy zmieści Ci się do tej obudowy ta karta (wymiary), zasilacz (wymiary) i płyta ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGRM - dlaczego w taką minę go pakujesz z opcją AMD ? Za 491 zł może kupić A8-3870, który jest jednak szybszym prockiem. Płyta na A55, to SATA 2 i USB 3.0, dość leciwa konfiguracja. Za 225 zł kupi nowocześniejszego Gigabyte'a, a jeśli dołoży do 350 zł, to ma Gigabyteowe mobo, na którym wykręcono rekord zegara (ponad 6ghz). Jak tego A8 wykręci rozsądnie (do 4ghz), to procek plasuje się już nieco za i5-2500. Inna sprawa, że to koniec mocy dla tej podstawki, bo AMD chyba już nic mocniejszego na nią nie wyda.

 

Taka mała uwaga - jeśli i tak będzie zewnętrzna grafa (ten Radeon co podałeś jest za mocny do dual graphics), to równie dobrze może kupić Athlona X4 631 i go podkręcić. Procek kosztuje jakieś 280 zł, więc 200 zł taniej niż APU. Jeśli jednak ma być APU, to można zaoszczędzić na grafice kupując 6770 - zegra się przy A8-3870 z integrą i wydajność będzie równie dobra.

 

Reszta może być, chociaż zasilacz za taką kasę można dostać już nieco mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darks bo chciałem jak najtaniej, ale A8-3870 na proline kosztuje przeszło 500zł, więc sorry za mój błąd, na morele jednak 491zł - nie popatrzałem. Wiem, że za 355zł ma Gigabyte GA-A75-UD4H, ale chciałem, by wyszło znacznie mniej, więc dlatego takie coś podałem. Co do karty to masz w 100% rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scorpions.B

Na Twoim miejscu podkręciłbym procka i kupił nową kartę graficzną, coś pokroju Radeon 6850 lub Gefroce GTX 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z pamięcią ram ? Na tym procesorze mogę przejść na ddr3 czy zostać na ddr2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...