Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kreiven

[Modernizacja] +/- 1000 - 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam następujący zestaw:

 

 

Procesor : Intel Core 2 Duo 2.13 GHz

Płyta : Gigabyte 965P-S3

Pamięć : 2 x 2GB DDR 2

Grafika : NVIDIA GeForce GT 220

Zasilacz : Akyga LPK12-23 450 W

 

plik z Cpu-z w załączniku

 

Proszę o doradzenie mi w sprawie modernizacji takiej konfiguracji sprzętowej a mianowicie na jakie podzespoły mógłbym wymienić procesor, płytę, grafikę i zasilacz aby uzyskać wyraźny efekt zmian. Komputer wykorzystywany jest wykorzystywany do zabawy w programach graficznych photoshop, corel, autocad przy jednoczesnym słuchaniu muzyki z odtwarzacza przeglądaniu stron i wykorzystywaniu komunikatorów głosowych. Na drugim planie jest granie w nowsze tytuły.

 

"Podkręcać" podzespołów nie potrafię ale myślę ,że jestem w stanie to zrobić po poborze odpowiednich informacji

 

 

Dziękuje za porady

B-KOMPUTER.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj całość poza np. Dyskiem HDD i kup nowy sprzęt. Tu nie ma jak i czego modernizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na stare flaki,spróbuj za jakieś pieniążki pogonić to i coś sie dobrego złoży na ddr3 i mobo 1155 wink.gif

 

Ja tam nawet HD nie widzescratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale na co to można wymienić ?

 

Prosiłbym o jakieś konstruktywne uwagi np listę pasujących do siebie podzespołów w cenie 1500 zł

 

Cel: ten sam czyli zauważalna różnica w pracy.

 

 

Dysk i napęd posiadam ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z którego odejmij dysk (masz na SATA, tak?) i nagrywarkę a dodaj obudowę SilentiumPC Brutus 410. Zasilacz też możesz zmienić na XFX Core 450W. Proponowany przeze mnie zestaw będzie duuużo lepszy od tego coś podał wyżej :P Ponadto:

 

Każdy zestaw kupiony za minimum 1500 zł może zostać złożony przez pracowników Morele.net całkowicie za darmo i otrzymacie do tego wysyłkę kurierem GRATIS. Jako alternatywę w przypadku złożenia sprzętu możecie wybrać pendrive Kingston DataTraveler 100G2 4GB, jeśli przykładowo kupicie tylko kartę graficzną za kwotę ponad 1500 zł. Którąkolwiek opcję wybierzecie wystarczy przy składaniu zamówienia wpisać w uwagach hasło „purepc.pl” i wskazać drugi obok darmowej wysyłki bonus - złożenie zestawu bądź pendrive Kingston 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dysk mam sata

dziekuje za pomoc może ktoś inny jeszcze doda swoje warianty lub poda za i przeciw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDH podał dobry zestaw.

 

Możesz jeszcze szukać jakiegoś używanego radka HD6850 za 500 złotych z gwarancją.

Tylko czy Ciebie używki interesują? Dodatkowo wtedy nie złożą Tobie tego zestawu, bo nie będzie przekraczać granicy 1500 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wole ;P

 

I raczej GeForce GTX 460 1GB niż radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo? HD 6850 jest wydajniejszy i często tańszy. Poza tym GTX 460 to jeden wielki syf przez to co zrobiła Nvidia, a sprzedawcy podają takie "specyfikacje", że nie wiesz co kupujesz - Eco, SE, 768 czy 1GB, ale które? ...

 

Poza tym jak do 1500 zł to tylko HD6790 się mieści w budżecie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wole ;P

 

I raczej GeForce GTX 460 1GB niż radka

 

Noo to już twoja sprawka co wolisz bigsmile.gif ale są bardzo porównywalne z przewagą Radosława

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie ;P

 

znawcą nie jestem ale większość ludzi poleca karty nvidi które są lepsze a to ze względów takich ,że gry są pod ich karty a to pod względem ,że radki maja problemy ze sterownikami itd. Słucham opinii(może nie do końca słusznych) ludzi którzy mieli i jedno i drugie.

No nie wiem ja się nie znam ale zazwyczaj w komputerach miałem nvidie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba słuchasz fanboi.. Przykład gry - Wiesiek. Gra "pisana pod" nvidię lepiej działa na obiektywnie porównywalnych Radeonach. Przykład sterowników - "Fochy Fermiego" (to trzeba przeczytać, bo cyrki są niezłe) czy narzut sterownika na dwurdzeniowe procesory. Nie jestem fanbojem AMD, ale tak całkiem szczerze to akurat pod tym względami, które wymieniłeś jest od kilku lat odwrotnie. A obiektywnie rzecz biorąc w tej półce cenowej 6850 jest lepsze od 460, 6870 od 560, 560Ti od droższych 6870, 6950 2GB od 560Ti, 570 od 6950, a potem to już albo nie warto kupować nic lepszego albo brać HD 7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kunnorinno dziekuję za uwagę i swoją propozycje. Tańsza płyta z mocniejszą grafiką ?

Sdh może masz racje jeszcze zobaczę popytam ale i tak bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...