Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vulc

Assassin's Creed III

Rekomendowane odpowiedzi

@Akozz. Przestań się oszukiwać - nie wytrzymasz i nie ma żadnych powodów, żebyś musiał się wstrzymywać. ;) Możesz za to pomóc osobom, które się jeszcze nie zdecydowały, czyli mi na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w sumie to bardziej mam smaka na klimaty AC3, Boston, lasy i niedźwiedzie niż statki kosmiczne i kosmici z Halo :D Ale zostały mi jeszcze dwa ostatnie rozdziały z AC2 które musze dokończyć zanim zagram w AC3. Szkoda że nie mam jakiegoś sprzętu żeby zrobić screena czy coś. Ale tego i tak jutro będzie już pełno w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To weź się chłopie za tą końcówkę drugiej części i nie pisz, że masz dylemat w co grać. Wyświadcz nam przysługę i zagraj w AC 3 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno gra ma bardzo słabe zakończenie, więc jak ktoś ma już swój egzemplarz niech się nie czai i zaczyna przechodzić :D , bo z recenzji to się mogą posypać trochę nieadekwatne oceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno gra ma bardzo słabe zakończenie

Temat był już poruszany - podobno dlatego, że robiono je z myślą o DLC. Oczywiście to twórców nie tłumaczy, jeśli to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to prawda, to gry nie kupię, jedynie pożyczę. Mam już dość wydawania pieniędzy na okrojone produkty, gdzie łączna wartość wraz z dodatkami wynosi grubo ponad 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc zainstalowałem AC3 i pograłem tak około godziny żeby zobaczyć jak się sprawy mają. Mam za sobą jedynie poczatek prologu więc ciężko uznać to za jakąś reprezentacyjną porcję gry ale zawsze coś ;) Mogą być małe spojlery więc z góry ostrzegam.

Grę rozpoczyna bardzo fajne intro które fajnie wprowadza w klimat. Od razu spodobał mi się nowy wygląd Desmonda bo stary był jakiś taki se... Miałem okazję pograć troszkę w zamkniętych pomieszczeniach, przepłynać się statkiem i zaliczyć pierwszy spacer po Bostonie i jego okolicach. Nie miałem jeszcze okazji pobiegać po lesie więc nie wiem jak on wygląda ;) Jako że gram obecnie w AC2 na PC to wszystkie moje porównania będą w odniesieniu do niego. Modele postaci, ubrania itp uległa poprawie i wyglądają całkiem ok. Co do otoczenia to wszystki tekstury w naszym najbliższym otoczeniu wydają się być ostre, dobrej jakości. Nie jakieś fotorealistyczne ale solidne i wyraźne, znacznie lepsze niż np. te które momentami się pojawiały w Rage. Nieco kole w oczy natomiast że w raz z zwiększaniem odległości widać że gra nie wyrabia z wygładzaniem krawędzi i zmniejsza się "ostrość" oraz liczba detali. Ma na to pewnie też wpływ że ulice bostonu są znacznie szersze i bardziej "zaśmiecone" niż te znane mi np. z Wenecji. Mimo to Boston wciąż wygląda nieźle, gorzej wypadły jego obrzeża gdzie puste pola i roślinność prezntowałą się nieco słabiej. Przypominam że nie byłem jeszcze w lesie, a ten na gameplayach które widziałem (szczególnie zimą) prezentował się całkiem dobrze. Obrzeża o których mówię widać na screenach w linku który podawał wcześniej Vulc. Urzeka natomiast ilośc małych detali, stragany z rybami w porcie, psy i świnie spacerujące po mieście, dzieci, ludzie którzy zdają się znacznie bardziej jak by zajmowali się swoimi sprawami a nie tylko spacerowali. Wstąpiłem z ulicy do sklepu, skóry upolowanych zwierząt, broń, zapasy, indiański łapacz snów i inne drobne detale fantastycznie dodawały mu poczucia autentyczności. Na każdym kroku widać też świetny voice acting. Bardzo też podobał mi się rejs statkiem. Morze, szczególnie wzburzone wygląda naprawdę świetnie. Może woda to nie jest ta z Crysisa 3 z teslacją itp ale naprawdę wielkie fale na których kołyszę się statek daję poczucię że płyniemy. Trudno coś powiedzieć o sterowaniu i walce bo za mało jeszcze czasu spędziłem z grą. Mała porcja fabuły jaką miałem okazję poznać wydawała mi się ciekawa... ale o fabule pisać nie będę żeby uniknąć spojlerów ;)

Być może to pierwsze mylne wrażenie i nie dotarłem do wszystkich błędów, problemów i denerwujących elementów. Natomiast pierwsze wrażenie AC3 robi bardzo pozytywne. No to takie bardzo szybkie pierwsze moje odczucia ;)

-edit-

Dodam jeszcze że na płycie z grą znajduje się dubbing angielski i rosyjski. Są też do wybrania napisy polskie, rosyjskie i chyba jeszcze czeskie i węgierskie. Nie ma natomiast napisów angielskich. Instalacja to około 13GB z czego niecałe 4GB do druga płyta z multi (samym multi ? jak mniemama)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma zaskoczenia. Wygląda na to, że to po prostu kolejny bardzo dobry Assassin's Creed. Bez rewolucji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to bez rewolucji :E a rewolucja amerykańska ? :E

Po kilku recenzjach i małej porcji gry myślę że AC3 jest sto razy lepszym sequelem niż AC2 w stosunku to AC1.

-edit-

Zna ktoś jakiś filmik na YT albo innym portalu gdzie by była streszczona fabuła AC Brotherhood i Revelations ?

Oglądałem streszczenie IGN wszystkich części w 7 min :E ale to trochę za mało żeby to ogarnąć. Z drugiej strony Gamespot ma streszczenie wszystkich części gier z cutscenkami z gier i gameplayami ale każdy z nich ma po 2,5h i chyba nie dam rady oglądać ponad 5h gameplayów i cutscenek :E Coś pośredniego ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na gry online jest krótki opis tego co było w poprzednich częściach i o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na gry online jest krótki opis tego co było w poprzednich częściach i o co biega.

Dzięki, fajne mini kompendium :) w połączeniu z kilkoma filmikami idzie ogarnąć fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rob1N

A więc mamy season pass. Ktoś zna może cenę i ile dodatków będzie on obejmował ?

edit

ok sam poszukałem. 2400msp za 5 DLC...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale w rzeszowskim Media Expercie (Millenium Hall) edycja Join or Die za 239zł. Najlepsze jest to, że zwykła kosztuje tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pograłbym w AC3 które dopiero otworzę w grudniu :E Wracając do tematu: Kolega kupił pograliśmy i póki co fajnie sie zapowiada. Ta zmiana klimatu troszkę taka dziwna :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mars83

Dzięki bogu za zmianę klimatu. Wreszcie coś nowego. Ale jak znam życie to będą teraz amerykę męćzyć przez kolejne kilka lat, DLC i pseudo sequelami aż mi nowy ląd wyjdzie bokiem...

@Gregnar

Szkoda że nie wiedziałem wcześniej to bym kazał dziewczynie kupić jak była na święta w domu :E ale to w sumie może by i nie był dobry pomysł :E:lol2: Tanio, w empiku tyle zwykłą kosztuje. Ja zapłaciłem niecałe 200. Rzeszów to jakieś zagłębie tanich gier ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mars83

Dzięki bogu za zmianę klimatu. Wreszcie coś nowego. Ale jak znam życie to będą teraz amerykę męćzyć przez kolejne kilka lat, DLC i pseudo sequelami aż mi nowy ląd wyjdzie bokiem...

@Gregnar

Szkoda że nie wiedziałem wcześniej to bym kazał dziewczynie kupić jak była na święta w domu :E ale to w sumie może by i nie był dobry pomysł :E:lol2: Tanio, w empiku tyle zwykłą kosztuje. Ja zapłaciłem niecałe 200. Rzeszów to jakieś zagłębie tanich gier ? ;)

Raz na ruski rok coś się trafi i najczęściej jest to pomyłka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczyło poczekać kilka dni i zamówiłem nową sztukę za 174 zł z wysyłką ;) Jak do mnie dotrze to na pewno podzielę się wrażeniami, choć większość z Was już pewnie ograła tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem, zacząłem zabawę i pierwsze pytanie jakie sobie zadałem - mam coś z konsolą czy to wersja beta? :hmm: Momentami naprawdę kiepsko to wygląda: przechodnie do pasa zanurzeni w drodze, pojawiający się 3 metry przed nami oddział żołnierzy, znikający przechodnie, pojawiający się 3 metry przed nami wóz z ładunkiem, przechodnie zawieszający się na obiektach... Do tego jeśli samo miasto prezentuje się przyzwoicie, tak obrzeża rzeczywiście jak na tych screenach z Neogafa co wcześniej wrzucałem. No i wszędobylskie doczytywanie tekstur, oraz trochę innych bugów. Oczywiście da się z tym żyć, ale przecież Revelations tworzone zaledwie rok nie miało takich problemów. Mam też wrażenie, że wyglądało po prostu lepiej.

Zmienił się również interfejs, dokładniej uległ uproszczeniu, podobnie z systemem walki. Ten ostatni to delikatna zrzynka z Batmana, o czym pewnie już sporo osób słyszało. Szkoda tylko, że poziom trudności obniżył się jeszcze bardziej - na razie nie udało mi się zginąć, choć okładało mnie 6 wojaków, a ja notorycznie myliłem przycisk kontry (Y zamiast B).

Fabularnie gra na razie nie powala, bardzo powoli się rozkręca. Klima też jakiś taki niewyraźny, nie mogę się jakoś wczuć. Dalej ma być ponoć lepiej, jeśli wierzyć recenzjom. Zobaczymy, na razie może nie jestem rozczarowany, ale nie mogę uczciwie powiedzieć, że się świetnie bawię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fabuła się rozkręca powoli. Czytałem gdzieś że zanim odstaniemy "dorosłego" Connora to trzeba ładne kilka godzin pograć. Co do uwag na temat grafiki. Jak chodziłem po Bostonie to przechodnie czasem pojawiali się z nikąd bo wczytywali się za blisko, widać to głównie jak szybko się poruszasz np na koniu, piechotą już nie tak bardzo. Z "pływaniem" w teksturach czy doczytywaniem tekstur nie miałem żadnych problemów. Grafika na kolana owszem nie powalała ale jakoś takich błędów o których wspominasz nie zaobserwowałem. Może za mało grałem bo tylko nieco ponad godzinę a może np. masz zapchany dysk to powoduje doczytywanie tekstur powolne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twórcy nie wypuścili jeszcze łatek, żeby poprawić błędy ? Gra dojdzie do mnie we wtorek/środę, ale nie chciałbym zastać, po raz kolejny, niedopracowanego produktu. O tym, że fabuła rozkręca się długo i na początku jest nudno - jestem na to przygotowany. Graficznie wiele osób sobie chwali ten tytuł, zwłaszcza warunki pogodowe. Multi mnie w tej grze nie interesuje, więc przepustki sieciowej na pewno nie wykorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to graficznie AC 3 jest dziwny trochę :hmm: W jednej chwili wchodze do sklepu czy idę przez port i urzeka mnie masa małych detali, smaczków. Są ostre tekstury i wszystko wygląda ok. Albo gameplaye z Bostonu i lasu zimą jakie widziałem wyglądają niezwykle klimatycznie i ładnie. Z drugiej strony kole w oczy dystans po przekroczeniu którego detale zaczynają spadać a NPC wczytują się z nikąd lub obszary o których pisał Vulc gdzie gra wygląda po prostu kiepsko. Myślę że to wynika z faktu tego co Ubisoft chciał przedstawić i dostępnej mocy. Chociaż też nie do końca bo taki Skyrim był chyba znaczniej "ostrzejszy". Ale za to Skyrim nie miał tylu NPCów no i silnik nie musiał radzic sobie np z wspinaczką po drzewach. Trudno mi oceniać po ledwo godzinie gry ale jak na razie to mam wrażenie że AC3 jest troszkę jak Rage. Są chwile kiedy wygląda pięknie... a są takie kiedy jest szkaradny :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś tu nie gra. Większość portali wystawiło wysokie oceny, a gracze, w tym fani serii, są skłonni wystawić ocenę 6/10. Wiele czyta się o błędach, spadkach animacji plus to co napisał Vulc. Zaczynam mieć obawy, że jak dostanę grę za 2-3 dni to mój zapał na ten tytuł minie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...