Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HawX

Wymiana G530 na Athlon II X4 631

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy składałem komputer nie wiedziałem, że istnieje taki procesor jak Athlon II X4 631 na socket FM1. Tak więc złożyłem PC na platformie Intela i włożyłem G530. Gram głównie w BF3 i denerwują mnie tak duże wahania FPS. Czasem jest 60 czasem 30 klatek na sekunde, a czasami spadają poniżej 20 FPS. Dlatego rozważam dwie opcje, a mianowicie:

1. Sprzedaż CPU i MOBO a następnie kupno tego Athlona 631 i jakiejś MOBO.

2. Czekać aż stanieje i3 2100.

 

Co jest lepszą opcją? Raczej rozważam pierwszą opcję. Jednak nigdy nie miałem CPU od AMD i nie wiem ogólnie czy inwestować w FM1, który podobno ma być zastąpiony przez FM2 i nie wiem czy FM1 będzie kompatybilny z nowszym socketem. Za jaką cenę mógłbym sprzedać CPU + MOBO, które obecnie posiadam? Czy taka wymiana miałaby sens?

 

Dziękuję za pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał opcję 2

 

I3 to nadal 2 rdzenie. I5 przzez monopol Intela na rynku dobrych proców aż tak nie stanieje.... Przy kiepskim budżecie jest opcja kupna używki s775 z Q6600 @3,6 http://allegro.pl/as...2105963829.html

tu jest płyta i Q9300 za 600zł.

http://allegro.pl/as...2105969601.html

a tu płyta za 139zł

No i można jeszcze korzystniej ustrzelić coś z licytacji. Szkoda wymieniać sprzęt z LGA1155 na starszy, ale BF3 lubi 4 podkręcone rdzenie, niekoniecznie te "naj" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I3 to nadal 2 rdzenie. I5 przzez monopol Intela na rynku dobrych proców aż tak nie stanieje.... Przy kiepskim budżecie jest opcja kupna używki s775 z Q6600 @3,6 http://allegro.pl/as...2105963829.html

tu jest płyta i Q9300 za 600zł.

http://allegro.pl/as...2105969601.html

a tu płyta za 139zł

No i można jeszcze korzystniej ustrzelić coś z licytacji. Szkoda wymieniać sprzęt z LGA1155 na starszy, ale BF3 lubi 4 podkręcone rdzenie, niekoniecznie te "naj" .

 

Wszystko sie zgadza, i3 niestety 2 rdzenie, za niedługo znowu bedą spadki przy grach wykorzystujacych 4 rdzenie, i5 i jego ceny (buhhahaha), seria q już srednio opłacalna, droga i stara, athlon x4 631 + płyta Gigabyte GA-A75M-S2V = 472zł nic lepszego sie nie znajdzie jesli chodzi o 4 rdzenie cena/wydajność.

 

2. Czekać aż stanieje i3 2100.

 

troche bys musiał poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zmienić 4 jajka to nie to samo co dwa.. Po za tym procki na FM1 z tego co wiem to dosyć przyjemnie się kręcą więc nie powinno być problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ok250 wolne masz, możesz zmieniać.

Fm2 miał nie być kompatybilny, teraz mówi się odwrotnie (znając amd to całkiem realne), pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zapolować na używanego i3 2100, da się do wyrwać poniżej 400 zł. Jest to jednak sprzęt wyraźnie szybszy od Athlona, poziom mniej więcej Phenoma II X4 3,6GHz. Jeśli potrzebujesz nówki, to zakup Athlona i płyty FM1 też jest dość rozsądny, wzrost wydajności w BF3 odczujesz z pewnością. A co do Celerona to brakuje mu przede wszystkim megaherców, więc teorie że niedługo i3 zacznie obrywać od 4-rdzeniowców AMD (powtarzane już od premiery i3-5xx) można między bajki włożyć. Tym bardziej, że nawet AMD poszło kierunkiem wyznaczonym przez Intela i mainstreamie promuje FX-4100 (2 rdzenie, 4 wątki, nowoczesny zestaw instrukcji), więc to raczej takiej optymalizacji należy się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy składałem komputer nie wiedziałem, że istnieje taki procesor jak Athlon II X4 631 na socket FM1. Tak więc złożyłem PC na platformie Intela i włożyłem G530. Gram głównie w BF3 i denerwują mnie tak duże wahania FPS. Czasem jest 60 czasem 30 klatek na sekunde, a czasami spadają poniżej 20 FPS. Dlatego rozważam dwie opcje, a mianowicie:

1. Sprzedaż CPU i MOBO a następnie kupno tego Athlona 631 i jakiejś MOBO.

2. Czekać aż stanieje i3 2100.

 

Co jest lepszą opcją? Raczej rozważam pierwszą opcję. Jednak nigdy nie miałem CPU od AMD i nie wiem ogólnie czy inwestować w FM1, który podobno ma być zastąpiony przez FM2 i nie wiem czy FM1 będzie kompatybilny z nowszym socketem. Za jaką cenę mógłbym sprzedać CPU + MOBO, które obecnie posiadam? Czy taka wymiana miałaby sens?

 

Dziękuję za pomoc. ;)

 

Dokladnie taka sama wymiane zrobilem. Tzn. G530 na x4 631. Mialem w miedzyczasie tez i3 2100 ktory okazal sie wolniejszy w battlefield - FPS na x4 631 byly duzo stabilniejsze. Nie oplaca sie czekac bo nie po to sie kupuje gry za 100zl zeby oczekiwac zeby procesor jakistam stanial o 100. Poza tym za ponad 300 sprzedajesz plyte z procem a za 450 kupisz x4 631 z plyta (200 plyta 250 cpu).

 

A co Cie obchodzi jakie CPU beda na FM1? Kupiles taniego x4 z tania dobra plyta to i sprzedasz tak samo. Jak na razie x4 631 to najlepszy AMD od czasow semprona 3200 na s754 ktory zastapil u mnie pentium4. Jest szybki i sie nie grzeje (czego nie mozna powiedziec o denebach itp).

 

Wymiana ma sens - tak , sam tez gram w BF3 - tylko po to kupilem x4 631 :)

 

A najlepiej zapuscic jeszcze na tej platformie pamieci 1866MHz natywne dla fm1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.xxx testowałeś już wpływ szybszych kostek (w końcu to układ bez igp, które to robiło z nich użytek największy)?

Ale i tak >1600 nie będzie się opłacać kupić (co nie zmienia faktu, że 1600 można kręcić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taka sama wymiane zrobilem. Tzn. G530 na x4 631. Mialem w miedzyczasie tez i3 2100 ktory okazal sie wolniejszy w battlefield - FPS na x4 631 byly duzo stabilniejsze. Nie oplaca sie czekac bo nie po to sie kupuje gry za 100zl zeby oczekiwac zeby procesor jakistam stanial o 100. Poza tym za ponad 300 sprzedajesz plyte z procem a za 450 kupisz x4 631 z plyta (200 plyta 250 cpu).

 

A co Cie obchodzi jakie CPU beda na FM1? Kupiles taniego x4 z tania dobra plyta to i sprzedasz tak samo. Jak na razie x4 631 to najlepszy AMD od czasow semprona 3200 na s754 ktory zastapil u mnie pentium4. Jest szybki i sie nie grzeje (czego nie mozna powiedziec o denebach itp).

 

Wymiana ma sens - tak , sam tez gram w BF3 - tylko po to kupilem x4 631 :)

 

A najlepiej zapuscic jeszcze na tej platformie pamieci 1866MHz natywne dla fm1.

Jak musi być quad to można też rozejrzeć się za s1156.

Szybsze, a taki i5 750 czasem chodzi za grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zapolować na używanego i3 2100, da się do wyrwać poniżej 400 zł. Jest to jednak sprzęt wyraźnie szybszy od Athlona, poziom mniej więcej Phenoma II X4 3,6GHz. Jeśli potrzebujesz nówki, to zakup Athlona i płyty FM1 też jest dość rozsądny, wzrost wydajności w BF3 odczujesz z pewnością. A co do Celerona to brakuje mu przede wszystkim megaherców, więc teorie że niedługo i3 zacznie obrywać od 4-rdzeniowców AMD (powtarzane już od premiery i3-5xx) można między bajki włożyć. Tym bardziej, że nawet AMD poszło kierunkiem wyznaczonym przez Intela i mainstreamie promuje FX-4100 (2 rdzenie, 4 wątki, nowoczesny zestaw instrukcji), więc to raczej takiej optymalizacji należy się spodziewać.

Sorki ale w BF3 moj x4 631 sprawuje sie ZAUWAZALNIE lepiej niz o 200zl drozszy i3 2100 (zero spadkow, przy i3 2100 jeszcze jakies zwolnienia byly). W inny sytuacjach? Nie ma jakiejs wielkiej roznicy.

 

60494850.jpg60494848.jpg

60494842.jpg60494839.jpg

60494835.jpg60494833.jpg

 

 

http://cpu.zol.com.cn/247/2476702.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A najlepiej zapuscic jeszcze na tej platformie pamieci 1866MHz natywne dla fm1.

 

nie ma sensu przepłacać 100pln, dla CPU masz dzielniki, zawsze jakiś tam można dobrać. dla wydajności CPU w llano szybkość ramu nie jest priorytetem

 

zakup ram szybszego niż 1600 mogłby przydać się gdyby jednak fm2 były jednak kompatybilne z fm1, ale na to szansa jest niewielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu przepłacać 100pln, dla CPU masz dzielniki, zawsze jakiś tam można dobrać. dla wydajności CPU w llano szybkość ramu nie jest priorytetem

 

zakup ram szybszego niż 1600 mogłby przydać się gdyby jednak fm2 były jednak kompatybilne z fm1, ale na to szansa jest niewielka

Ja nabylem 1866 geil corsa 2x2gb za 114zl , drogo?

 

Poza tym sa corsair 2000MHz CL10 za 120zl 2x2gb

 

A oprocz tego sa ADATA vitesta 1600+ CL8 ktore leca na 1866 CL9 - 101zl 2x2gb

 

Po co na sile pchac sie w 8bg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabylem 1866 geil corsa 2x2gb za 114zl , drogo?

 

Poza tym sa corsair 2000MHz CL10 za 120zl 2x2gb

 

A oprocz tego sa ADATA vitesta 1600+ CL8 ktore leca na 1866 CL9 - 101zl 2x2gb

 

Po co na sile pchac sie w 8bg?

 

nie na siłę ale jak ma być budżetowo to raczej się wybiera płytkę ga-a75m-s2v a ta ma dwa sloty ram, więc lepiej brać 2x4GB.

 

po co do athlona 631 pchać się na siłę w 1866 jak nie ma wzrostu wydajności cpu, a za cenę 4gb 1866 mamy 8gb 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na siłę ale jak ma być budżetowo to raczej się wybiera płytkę ga-a75m-s2v a ta ma dwa sloty ram, więc lepiej brać 2x4GB.

 

po co do athlona 631 pchać się na siłę w 1866 jak nie ma wzrostu wydajności z za cenę 4gb 1866 mamy 8gb 1600.

Jest jakas tam roznica - jak to przy pamieciach, niewielka ale jest. Nawet jesli kolega nie znajdzie 1866 to i tak lepiej jest doplacic te 30zl do pamieci 1600 CL8 ktore sa szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sa corsair 2000MHz CL10 za 120zl 2x2gb

Ceny pamięci ostro poleciały w dół. Ja za swoje 2x2GB 2000MHz dałem 270 zł rok temu w kwietniu :E.

 

Zamiast 2x2GB lepiej byłoby zainwestować w jedną kośc 4GB, aby potem możliwe było dołożenie drugiej jak 4GB będzie niewystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie testowałeś?

No a kupować teraz to tylko 2x4 1600.

 

e: A co to za tragedia bez duala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 to nadal 2 rdzenie.

 

I jednoczesnie te dwa rdzenie niemal w kazdej grze w miejscu zaleznym od cpu daja znacznie wyzsza wydajnosc, niz phenom II @ 3.4ghz... Najpodlejszy quad to dobre rozwiazanie wylaczonie pod bf3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednoczesnie te dwa rdzenie niemal w kazdej grze w miejscu zaleznym od cpu daja znacznie wyzsza wydajnosc, niz phenom II @ 3.4ghz... Najpodlejszy quad to dobre rozwiazanie wylaczonie pod bf3.

 

i jednocześnie prawie każdy sensowny nowy tytuł skaluje się coraz lepiej na 3+ rdzeniach, więc dosłownie z dnia na dzień trend "niemal w kazdej grze w miejscu zaleznym od cpu daja znacznie wyzsza wydajnosc" ulega odwróceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jednocześnie prawie każdy sensowny nowy tytuł skaluje się coraz lepiej na 3+ rdzeniach, więc dosłownie z dnia na dzień trend "niemal w kazdej grze w miejscu zaleznym od cpu daja znacznie wyzsza wydajnosc" ulega odwróceniu

 

I tak sie mowi juz od 3 lat. Ciagle jeszcze testy tego nie potwierdzaja, poza gta4 i bf3MP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sie mowi juz od 3 lat. Ciagle jeszcze testy tego nie potwierdzaja, poza gta4 i bf3MP.

 

dokładnie, już jakieś 3 lata. tyle mniej więcej czasu wymagała inercja softu z 1-2 wątków na 3+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, już jakieś 3 lata. tyle mniej więcej czasu wymagała inercja softu z 1-2 wątków na 3+

 

I tyle czasu wystarczylo, aby architektura k10 (q6600 zreszta tez) stala sie na tyle przestarzala, aby osiagac frame rate w grach pisanych pod 4 rdzenie zblizony do 2c/4t. Na Agenie i q8200 bez OC juz nie zagrasz w bf3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym Q8xxx nie pograsz... w BF3 skoro tak mówisz, z racji że to kastrat jakich mało. Po za tym OC tych procków to jest kupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle czasu wystarczylo, aby architektura k10 (q6600 zreszta tez) stala sie na tyle przestarzala, aby osiagac frame rate w grach pisanych pod 4 rdzenie zblizony do 2c/4t. Na Agenie i q8200 bez OC juz nie zagrasz w bf3...

 

k10 najmłodsza już nie jest ale pamiętaj że nowe instrukcje są dodawane, więc rozwój jest. nie bronię llano, do niedawna byłem wręcz bardzo sceptyczny. ale athlonik 631 udowodnił że nie ma złych produktów a jedynie czasami ceny są nieodpowiednie. dodatkowo u AMD masz jeszcze tą tzw "darmową moc" czyli oc, której już u intela nie uświadczysz w niskiej i średniej półce, a nawet na śrdnio-wysokiej nie jest ona darmowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...