Skocz do zawartości
dudus222

Mocnz komputer do gier (5000zl)

Rekomendowane odpowiedzi

Pól roku temu kupiłem już parę części, niestety ich nie wymienię(nie wiedziałem wielu rzeczy) wiec proszę o pomoc w wyborze pozostałych elementów.

Komputera nie będę podkręcał ,służyć będzie tylko do gier i filmów. Chciałbym aby każda najnowsza gra poszła na najwyższych detalach.

O to części, które posiadam: Buda - Corsair Graphite 600T Mesh

Ram - Corsair Dominatir DDr3 1600mhz 3x 4gb

Psu- Corsair AX1200

Nagrywarka - jakis tam plextor ,

karta dzwiekowa - Creative sound blaster titanium

Cpu cooler - Noctua d-n14

Mobo: Mam gigabyte x58a-ud7 (1366) Nie wiedizalem wtedy ze socket 1155 jest nowszy

Brak: Procek -

Gpu-

dysk SSd-

Dysk hdd-(320 starczy) -

Moj budzet na to 3500-5000zl (nie wiem cyz zmienic plyte na 1155 jeśli starczy kasy),Proszę o pomoc , z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli pół roku te części leżą i leci im gwarancja oraz wartość, a są nie wykorzystane? :E

Mobo na lolegro

Intel Core i7-2600K

Z68 Extreme4 Gen3

Crucial M4 128GB

HDD to w sumie byle co o dobrych opiniach

Asus Radeon HD 7970 DirectCu II

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak leża;/ Cenę tego powyżej można prosić czy sam muszę użyć wujka Google? Radeon? Nie lepiej Nnvida?

Jakieś inne rozwiązania Jeszce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To po co to kupowałeś rok temu? Wystarczy pomyśleć i nawet łoś dojdzie do wniosku, że lepiej potrzymać na koncie i kupić wszystko później niż kupić połowę PC by odleżała swoje bez sensu tracąc na wartości (pół roku temu to jeszcze LGA 1366 żyło, a dziś zastąpiło je LGA 2011).

Proponuję kupić procesor, płytę i dyski w morele.net a kartę w ddr2.pl Swoją drogą to jakie napięcia ma ten RAM? Pewnie wysokie, za wysokie na SB. Dobrze jest mieć 1.5V, a najlepiej 1.25V od G.Skilla

Nie lepiej, bo obecnie to ten właśnie Radeon jest najmocniejszym i najnowszym GPU na rynku. Konkurencja Nvidii będzie za kilka miesięcy, ma być 40% wydajniejsza i pobierać o 400% więcej energii :E (joke, ale informacje i chociażby rozmiar rdzenia nie są pozytywnie nastrajające).

Procesor na LGA 1366, ale w grach tego nie wykorzystasz, a pobór energii ze 100W większy od Sandy Bridge (LGA 1155) i temperatury wyższe. Ew LGA 2011, ale tutaj 2000 to sam procesor i też bez sensu. Jak chcesz taniej to i5 2500K + P67 Pro3 (dla jednaj karty) lub Z68 Extreme3 Gen3 (jeśli rozważasz kiedyś CrossFire).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

<br>Bo mialem kupic niedlugo po tym reszte,ale jak to w zyciu bywa,sprawy sie komplikuja;/<br><br><br>Swoją drogą to jakie napięcia ma ten RAM? Pewnie wysokie, za wysokie na SB. Dobrze jest mieć 1.5V, a najlepiej 1.25V od G.Skilla

Molbys to rozwinac? co to jest SB?<br><br><br>Co to jest SB?<br>

Edytowane przez dudus222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledze chodzi o napięcia pamięci RAM. Moim zdaniem skoro to jest Tripple Channel, to kości powinny być zasilane 1,65V. Czyli do Sandy Bridge (LGA1155) powinny pasować.

Yop, to pewnie są TAKIE kości, więc nie musisz zmieniać pamięci.

Edytowane przez BuShMaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autor, bierz coś takiego:

Procesor: PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHZ LGA1155 BOX (BX80623I52500K 910679) 846.00

Płyta główna: ASROCK Z68 PRO3 GEN3 INTEL Z68 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) 398.00

Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 X 4096 CL9 (GR1333D364L9/8GDC) 152.00

Karta graficzna: GIGABYTE AMD RADEON HD7970 3072MB DDR5/384BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (925/5500) (GV-R797D5-3GD-B1) 2266.00

Dysk twardy HDD: CAVIAR 500GB WD5000AAKX SATA III16MB CACHE 329.00

Dysk SSD: PATRIOT DYSK SSD 2.5" 60GB SATAIII PYRO (PP60GS25SSDR) 371.00

http://www.kombo.krakow.pl

SUMA: 4362.00zł

Te pamieci co masz - popchnij na allegro, przy LGA 1155 taktowanie pamieci nie ma większego znaczenia, wystarczą goodramy 1333.

Ew. możesz wziąć i7 2600K ale póki co w grach nie ma róznicy między i5 2500K a i7 2600K. oba procki dobrze się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Płytę już znacznie lepiej P67 Pro3, bo przynajmniej ma normalną sekcję zasilania, a nie kastrata. Z kolei SSD Pyro to słabizna w porównaniu do Cruciala M4 czy Samsunga 830.

Ps. yabba w morele.net i5 taniej, Caviar taniej, M4 za 395 zł, a pamięci Patriota 140 także kombo nie jest tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Płytę już znacznie lepiej P67 Pro3, bo przynajmniej ma normalną sekcję zasilania, a nie kastrata. Z kolei SSD Pyro to słabizna w porównaniu do Cruciala M4 czy Samsunga 830.

Pyro to klon OCZ Vertexa 3 więc nie dałbym głowy że jest gorszy od M4 (zapis).

Ps. yabba w morele.net i5 taniej, Caviar taniej, M4 za 395 zł, a pamięci Patriota 140 także kombo nie jest tanie ;)

Odnoszę wrażenie że ostatnio w morelach klienta też się coraz mniej ceni ;)

Poza tym nie znoszę tego beznadziejnego dizajna moreli, wchodzę na ich stronę tylko kiedy muszę a i tak mi bebechy wywraca ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy na systemowym SSD częściej zapisujesz czy wczytujesz? Zresztą w teście na PurePC dostał minusa za słaby zapis sekwencyjny. Poza tym to SandForce i polecanie tego laikowi nie ma sensu, bo zrazi się do SSD po pierwszych problemach, a będą ich dziesiątki :E W skrócie skoro za 20 zł są dyski lepsze niemal we wszystkim to dla mnie sprawa jasna, a i Crucial 4GB większa pojemność.

Ja z PPC, więc nie zauważyłem tego ;) Zresztą nawet wcześniej gdy moje zamówienia szły normalnie, a nie przez jedną osobę do tego oddelegowaną to i tak nie miałem problemów. Nawet ostatnio był topic o wymianie i potwierdziło się to co pisałem - chłopakowi wysłali nie tą płytę, wymiana i przesyłki na ich koszt i dostaje rabat w ramach przeprosin za problemy. Od siebie polecam. Designu strony nie komentuje, bo jest z roku 2012, a nie 1999 jak inne :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy na systemowym SSD częściej zapisujesz czy wczytujesz? Zresztą w teście na PurePC dostał minusa za słaby zapis sekwencyjny. Poza tym to SandForce i polecanie tego laikowi nie ma sensu, bo zrazi się do SSD po pierwszych problemach, a będą ich dziesiątki :E W skrócie skoro za 20 zł są dyski lepsze niemal we wszystkim to dla mnie sprawa jasna, a i Crucial 4GB większa pojemność.

Nie wiem o jakich problemach z SF piszesz, jeśli o tych z zeszłego roku to masz przeterminiowane informacje. Miałem w łapach Solid 3 i Vertex 3 (jeszcze w zeszłym roku), żadnych problemów nie było i żaden ze szczęśliwych posiadaczy mi takich nie zgłasza.

Grunt to wiedzieć żeby w biosie ustawić AHCI i żeby dysk miał odpowiedni firmware.

Plik wymiany jest zwykle na dysku podstawowym.

Ja z PPC, więc nie zauważyłem tego ;) Zresztą nawet wcześniej gdy moje zamówienia szły normalnie, a nie przez jedną osobę do tego oddelegowaną to i tak nie miałem problemów. Nawet ostatnio był topic o wymianie i potwierdziło się to co pisałem - chłopakowi wysłali nie tą płytę, wymiana i przesyłki na ich koszt i dostaje rabat w ramach przeprosin za problemy. Od siebie polecam.

Mnie chodzi o to że czas dostawy się wydłuzył, kontakt- znacznie gorszy niż np. 2 lata temu, bronią się już głownie niskimi cenami. W ogóle to mam wrażenie że na zerowej marzy jadą - a jak się to kończy pokazuje sławny sklep ram.net.

Designu strony nie komentuje, bo jest z roku 2012, a nie 1999 jak inne :E

Jak dla mnie to od kilku lat prawie nic się na morelach nie zmieniło, może postawili na tradycję ;)

Porówanaj ich design z agito czy techplanet, poza tym nie doszukałem się na morelach żadnego konfiguratora zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz, a dla mnie problemy z SF i zachowanie wielu producentów skreśliło tę generację kontrolerów. Crucial natomiast sam wykrył jeden problem, ogłosił go i w 3 tygodnie wydał nowy FirmWare.. Poza tym argument "ja nie miałem i znajomi też nie" to żaden argument. U mnie dalej działają Seagate .11, ale nie neguje tego, że były problemy na masową skalę.

Techplanet i wiele innych sklepów ma jeszcze niższe ceny także nie przesadzajmy. Mają spory obrót, więc i tak im się opłaca, a o ramnecie niemal wszyscy wiedzieli jak jest i ludzie dalej kupowali, bo taniej, a potem się ciułali z gwarancja. Nie ma co porównywać, bo przy ram.net.pl to morele są drogie.

A po co ma się zmieniać skoro i tak jest milion lat świetlnych np. przed kombo? Działa sprawnie i jest w mojej ocenie miła dla oka choć w ogóle nie wiem czemu o tym piszemy :E

Wolę brak konfiguratora niż te pseudo konfiguratory PC gdzie jest 1/4 asortymentu czyli części na których sklep ma większą marżę lub chce się ich pozbyć. Już nie wspomnę o tym, że nie raz w konfiguratorze widniała inna cena niż szukając na witrynie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poza tym nie doszukałem się na morelach żadnego konfiguratora zestawów.

unikać jak ogień konfiguratorów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz, a dla mnie problemy z SF i zachowanie wielu producentów skreśliło tę generację kontrolerów.

A co mieli niby zrobić? Harakiri? Wiadomo było że poza szczególnymi przypadkami (wady sprzetu) to kwestia wypuszczenia dobrego firmware.

Z takim podejściem do dziś płyty Asrocka byłyby uważane za szrot bo parę lat temu były to bardzo przeciętne (delikatnie mówiac) produkty.

Crucial natomiast sam wykrył jeden problem, ogłosił go i w 3 tygodnie wydał nowy FirmWare..

Czyli nie ma rózy bez kolców :)

Poza tym argument "ja nie miałem i znajomi też nie" to żaden argument.

Dla mnie to bardzo dobry argument, bazujący na moich własnych doświadczeniach. A moje doświadczenia mówią mi jeszcze, że sporo problemów ze sprzetem jest spowodowana przez samych użytkowników.

Oczywiście SF miał swoje problemy ale skoro zostały naprawione to troche dziwne udawać że te problemy nadal są.

Techplanet i wiele innych sklepów ma jeszcze niższe ceny także nie przesadzajmy.

Ceny w dużych sklepach np. w morelach wymuszają zmiany cen w dól u innych, mniejszych graczy, ale na dłuższa metę może się to skończyć paroma upadkami z wielkim hukiem ;)

bo przy ram.net.pl to morele są drogie.

Ja to mam nadzieję że ram.net w końcu nieodwołalnie padnie, bo to co ten sklep robi z ludźmi jest kary-godne.

A po co ma się zmieniać skoro i tak jest milion lat świetlnych np. przed kombo? Działa sprawnie i jest w mojej ocenie miła dla oka choć w ogóle nie wiem czemu o tym piszemy :E

Po prostu mogliby zadbać o stronę estetyczną. Jakbym nie wiedział że morele to duzy sklep to bym pomyslał że jada na jakimś darmowym, przedpotowpowym osC :D

Wolę brak konfiguratora niż te pseudo konfiguratory PC gdzie jest 1/4 asortymentu czyli części na których sklep ma większą marżę lub chce się ich pozbyć. Już nie wspomnę o tym, że nie raz w konfiguratorze widniała inna cena niż szukając na witrynie.

To chyba tylko w komputronie takie rzeczy, nie wiem jaki jest sens wstawiać w konfigurator tylko 1/4 asortymentu albo samo badziewie. Przeciez to nie ma racji bytu, ktoś nieoblatany nie będzie w stanie zebrać niezbędnych do zestawu podzespołów bez pomocy (konfiguratora), po drugie spora część pokaże taki zestaw komuś bardziej oblatanemu do weryfikacji - jak np. na tym forum. Inna sprawa że niekoniecznie moze ew. uwagi przyjąć za dobrą monetę, ale to już inny problem.

unikać jak ogień konfiguratorów

Bo? Lepiej wklepywać z ręki za każdym razem? Bez przesadyzmu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GTX 590 / Kamikadze / sobie odpuść

patrz 18 sek. >

bierz radka hd7970 , np od Gigabyte HD7970 Windforce3x

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ktorym poslkim sklepie go znajde? bo cos znalesc nie moge;./

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

patrz 18 sek. >

Takie podejście jest chore... to tak jak wcześniej pisali o ssd. Raz się komuś gtx spalił i już wszyscy krzyczą, że o tym że się palą. Ja używam go od roku prawie 24h na dobę i nic się nie dzieje!!!

a poza tym to 7970 wysiada przy 590 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie podejście jest chore... to tak jak wcześniej pisali o ssd. Raz się komuś gtx spalił i już wszyscy krzyczą, że o tym że się palą. Ja używam go od roku prawie 24h na dobę i nic się nie dzieje!!!

swoje chwalicie, widze fanboy nvidi ?! Nie wiem, nie oceniam. Ale mógłbyś, być troszke obiektywny. :) 3000 za gpu drogą nie chodzi. Ja sam bałbym "to coś" kupować i powstrzymać się z frytkownicą 590. To już może wziaść taniej 6990, ale ona też nie grzeszy ;] Lepiej jak już kupować coś naprawdę MOCNEGO na dzień dzisiejszy to gtx580 SLI lub 7950 CF ew. jak kolega ma kase to 7970 CF. A karty pokroju 590 & 6990 odpuścić. Zbadano bowiem temperatury karty 590 (bez podkręcania), w trakcie obciążenia. Wyniki są dla NVIDI-i niemal druzgocące. O ile wokół obu GPU temperatura karty sięga około 80 ~ 84 stopni Celsjusza, o tyle sekcja zasilania jest gotowana - dosłownie. Tu temperatura spokojnie przekracza 110 stopni Celsjusza.

Do tej pory niektórzy internauci sugerowali, że sekcja zasilania jest po prostu zaprojektowana źle i nie wytrzymuje obciążenia. Temperatury wskazują jasno, że sekcja zasilania jest po prostu za gorąca. To nie gwarantuje jej trwałości.

Poza tym to nie jednostkowy przypadek z 590 to, ze ona często pada."Efekty" dymne w gtx590 to podstawa ;) Po prostu masz wielkie szczęście. Gtx 590 nie został stworzony jako produkt masowy, tylko jako próba pokazania przez nVidie że potrafi się zbliżyć do poziomu wydajności 6990 i go prześcignąć (co już się nie udało). Musieli go wypuścić żeby nie stracić twarzy bo Radeony ich od serii 5xxx miażdżyły.

Rada ode mnie: Jeśli już kolega dudus222 zdecyduje się na gtx 590 tkę to niech zainwestuje w chłodzenie wodne. W Polsce dostanie na razie jedynie 590 tki referencyjne z jednym! wentylatorkiem. Nie wiem kto to wymyślił, ale niestety. Póki nie pojawią się wersje DirectCu II/III, TwinFrozr III, Windforcex3 dałbym sobie z nią spokój, albo od razu kupił blok wodny.

AMD Radeon HD 6990

5372d7a872a22ae31ab5f9d281d7c5eb1187.png

NVidia GeForce GTX590

ca7865e4111eb4161fea7d61dccf054711756.png

Ponadto GTX nagrzewa nawet płytę główną do ponad 80 stopni

a poza tym to 7970 wysiada przy 590 ;)

Nic dziwnego, ze wysiada, bo 590 to dwurdzeniówka. Nic wielkiego. Jak już chcesz być tak "obiektywny" to gtx 590 wysiada przy 7950 CF, a już nie wspomne o 7970 CF ;)

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Swoją drogą to jakie napięcia ma ten RAM? Pewnie wysokie, za wysokie na SB. Dobrze jest mieć 1.5V, a najlepiej 1.25V od G.Skilla

Co rozumiesz przez 'za wysokie na SB'? SB śmiga na wszystkich DDR3 bez większej różnicy. Po grzyba dopłacać do ramów Low Power skoro różnicy nie będzie żadnej, ani w wydajności, ani w OC? U mnie śmiga stary DDR3 z 1.65V i w niczym nie przeszkadza, procek się kręci na 4,9 Ghz przy 1,38V, a na poprzedniej płycie nawet do 5GHz.

Nie twórzmy mitów, że Intel działa lepiej na ramie 1,3V.

No widzisz, a dla mnie problemy z SF i zachowanie wielu producentów skreśliło tę generację kontrolerów. Crucial natomiast sam wykrył jeden problem, ogłosił go i w 3 tygodnie wydał nowy FirmWare.. Poza tym argument "ja nie miałem i znajomi też nie" to żaden argument. U mnie dalej działają Seagate .11, ale nie neguje tego, że były problemy na masową skalę.

W nowszych dyskach większość producentów nie miało żadnych problemów z SF, to że OCZ nawalił parę razy pod rząd wypuszczając skopany firmware to jedna sprawa, ale o wyłączających się po 5000H Crucialach, czy 8Mb Intelach też było głośno.

Z takim podejściem do dziś płyty Asrocka byłyby uważane za szrot bo parę lat temu były to bardzo przeciętne (delikatnie mówiac) produkty.

Teraz też są.

Asrock jest cały czas producentem najbardziej awaryjnych płyt głównych (jak się popatrzy na ilość zwrotów do serwisu). Tylko jest tani.

P67 Pro3 i Z68 Extreme3 to spoko płyty w swojej cenie. Reszta nie bardzo. Niestety część osób przeczytała parę proponowanych konfigów i teraz w każdym przedziale cenowym poleca Asrocka bo skoro 'polecają Pro3' to znaczy, że Asrock robi dobre płyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

swoje chwalicie, widze fanboy nvidi ?! Nie wiem, nie oceniam.

fanboy'em nie jestem, miałem radki... teraz mam gtx'a ;) nie tyle wychwalam 590 co uważam, że w tej cenie ma swoją wydajność, którą przebijają tylko sli i cf, a żeby coś takiego złożyć, to potrzeba raczej więcej niż 3k zł.

Ponadto GTX nagrzewa nawet płytę główną do ponad 80 stopni

Pierwsze słyszę i nic takiego nie zaobserwowałem, a temperaturę podzespołów monitoruję.

Jak już chcesz być tak "obiektywny" to gtx 590 wysiada przy 7950 CF, a już nie wspomne o 7970 CF ;)

Patrz wyżej... CENA CF z 7950 lub 7970 ma się nijak do 590'tki !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nah, przy obecnych cenach Radeon HD7950 ma więcej sensu. Jest tańszy i wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jaki finalny werdykt miedzy radeonem ale nvida?

heh... o tym możesz poczytać ;) co temat to ktoś pisze o wyższości czerwonych nad zielonymi i odwrotnie ;)

Na chwilę obecną to chyba sam musisz wybrać, bo ile osób na forum, tyle opini ;)

Albo co myslicie o "Asus NVIDIA GeForce GTX 580 1.56GB GDDR5 PCI-E" Pociagnie dzisiejsze  dobre na maksymalnych detalach?

Ta 580'tka da radę, ewentualnie dołożyć trochę i jakiś 7950 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej mi chodzi o wybranie konretnej marki, czy stardowez z chipem czy jakims nowatorskim chlodzeniem np gigabyte windforce czy asusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi