Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonciu

Ile dostane na zwolnieniu L4?

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz być nawet reinkarnacja Matki Teresy - lewe L4 to lewe L4

Sam pisałeś:

jak ja mam zachowywac sie normalnie gdy mój pracodawca jest wyzyskiwaczem! dlatego chce iść na L4 dopóki nie znajde sobie innej pracy

 

Teraz przyszło opamiętanie więc próbujesz prostować temat. :E

 

 

"do zamknięcia" to jest tu nie tylko temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ konku

 

Złóż w porozumieniu z moderacją doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, skoro taki szeryf z ciebie ;) Mnie też boli, że muszę łożyć na tego typu pasożytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ konku

 

Złóż w porozumieniu z moderacją doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, skoro taki szeryf z ciebie ;) Mnie też boli, że muszę łożyć na tego typu pasożytów.

 

Nie wiem czy mozliwosci prawne na taka akcję :hmm: ale to jest zwykle pasozytnictwo i wyludzenie .

 

Kumpel z pracy bedac jeszcze w poprzedniej pracy , mial wypadek jadac na rowerze do pracy potracil go samochod . Chyba 5 miechow byl na zwolnieniu bo bark i reke skladali do kupy . Po tym wszystkim roboty szukal 6 miesiecy , bo sie zwolnil z poprzedniej a nie pasozytowal na L4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mozliwosci prawne na taka akcję :hmm: ale to jest zwykle pasozytnictwo i wyludzenie .

 

Kumpel z pracy bedac jeszcze w poprzedniej pracy , mial wypadek jadac na rowerze do pracy potracil go samochod . Chyba 5 miechow byl na zwolnieniu bo bark i reke skladali do kupy . Po tym wszystkim roboty szukal 6 miesiecy , bo sie zwolnil z poprzedniej a nie pasozytowal na L4 .

 

Generalnie to przy zwolnieniach długich zwolnieniach (plus rehabilitacjach) kieruje się na rentę...kolega zachował się...lekkomyślnie skoro później 6mc siedział bez pieniędzy. Należy się? Korzysta się. Proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sfinks

Wiesz kolega Gonciu jest siatkarzem i to wszystko tłumaczy. ;) To ja byłem kretynem wracając do pracy o kulach po wycinaniu części i modelowaniu łąkotki przyśrodkowej w lewym kolanie bo nie chciałem siedzieć w domu na L-4 (co dla pracodawcy pewnie też byłoby sporym problemem). Ja - od dawna były koszykarz mogłem, on - aktywny (z tego co zrozumiałem) siatkarz, nie. Proste. Wiem już czemu zawodnicy tych dwóch dyscyplin nie przepadają za sobą.

 

Należy się? Korzysta się. Proste jak drut.

Właśnie tu mamy wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli was, że kolega pójdzie sobie na zwolnienie i musicie łożyć na niego, nazywacie go "pasożytem", a nie boli was, że musicie łożyć na całą wielotysięczną armię urzędasów w ZUS-ie i na te wszystkie "marmurowe pałace" jakich mają nawet po kilka w każdym mieście? To jest dopiero pasożytnictwo i głównie przez to brakuje w ZUS-ie pieniędzy, a nie przez to, że ktoś tam posiedzi sobie trochę na zwolnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że to go usprawiedliwia? Jedno bagno usprawiedliwieniem dla drugiego? Fantastycznie! Czemu wcześniej na taka wykładnie porządku i prawa nie wpadłem!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni(ZUS) doją mnie i to co miesiąc, utrzymują z tej kasy masę zbędnych urzędasów i wielkich "pałaców", to czemu ja nie mogę ich trochę podoić chociaż od czasu do czasu? Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, czy jak to tam szło. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz, że ta "wydojona kasa" powoduje że to na pałace się im robi mniej pieniążków? :lol2: :lol2: :lol2::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to przy zwolnieniach długich zwolnieniach (plus rehabilitacjach) kieruje się na rentę...kolega zachował się...lekkomyślnie skoro później 6mc siedział bez pieniędzy. Należy się? Korzysta się. Proste jak drut.

 

Jakos mial opory przed robieniem szopki ze jest nie zdolny do pracy , tym bardziej ze pracował na zlecenia w domu . Generalnie dziwny z niego czlowiek ;) bo na dodatek nie pali i nie pije , a zespolow pilkarskich zna tylko 3 bo obok jedenego mieszkal , obok 2 mial szkole a kibole 3 go kiedys pobili :E .

 

 

Oni(ZUS) doją mnie i to co miesiąc, utrzymują z tej kasy masę zbędnych urzędasów i wielkich "pałaców", to czemu ja nie mogę ich trochę podoić chociaż od czasu do czasu? Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, czy jak to tam szło. :E

 

Z tego wynika ze moge sie zatrudnic w centrali zusu to bedzie mnie utrzymywac :E Przynajmniej bede sie utrzymywal za swoje podatki i dodatkowa wszystkich innych :P hehehe :devil::frajer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Boli was, że kolega pójdzie sobie na zwolnienie i musicie łożyć na niego, nazywacie go "pasożytem", a nie boli was, że musicie łożyć na całą wielotysięczną armię urzędasów w ZUS-ie i na te wszystkie "marmurowe pałace" jakich mają nawet po kilka w każdym mieście? To jest dopiero pasożytnictwo i głównie przez to brakuje w ZUS-ie pieniędzy, a nie przez to, że ktoś tam posiedzi sobie trochę na zwolnieniu.

Bzdura.

Odpis z FUS na działalność ZUS to jak dobrze pamietam 1%.

 

Czyli kropla w morzu potrzeb.

 

A kasy brakuję przede wszystkim z powodu dużej ilości rent, l4, emerytur pomostowych i innych świadczeń przedemerytalnych w stosunku do osób uiszczających składkę.

 

Polecam zapoznać się z faktycznymi liczbami, a nie obrazkami na kwejku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli was, że kolega pójdzie sobie na zwolnienie i musicie łożyć na niego, nazywacie go "pasożytem", a nie boli was, że musicie łożyć na całą wielotysięczną armię urzędasów w ZUS-ie i na te wszystkie "marmurowe pałace" jakich mają nawet po kilka w każdym mieście? To jest dopiero pasożytnictwo i głównie przez to brakuje w ZUS-ie pieniędzy, a nie przez to, że ktoś tam posiedzi sobie trochę na zwolnieniu.

To jest bzdura. Zanim publicznie wydalisz brednie na temat "przez co brakuje pieniędzy na emerytury" sprawdź ile wynosi budżet ZUS i skąd pochodzi a nie łykaj jak młody pelikan "wiadomości" lasowanych w szukających tanich sensacji mediach.

 

Oni(ZUS) doją mnie i to co miesiąc, utrzymują z tej kasy masę zbędnych urzędasów i wielkich "pałaców", to czemu ja nie mogę ich trochę podoić chociaż od czasu do czasu? Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, czy jak to tam szło. :E

 

Nie ZUS tylko państwo czy po prostu rządzący. ZUS realizuje tylko i wyłącznie to co mu każą w formie różnorakich ustaw. Nie ma możliwości sam z siebie np. podnieść świadczeń czy zmienić wysokości składek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem siatkarzem i mam rekonstrukcje więzadła krzyżowego, konku jak chcesz zobaczyć to zapraszam 2 marca do Northern Medical na ul. Suwaka w W-waie.

 

ok temat do zamknięcia pozdrawim wszystkich i dziekuje za odpowiedzi

Warszawa/okolice i taka pensja? Śmiech na sali tyle to ja zarabiałem na zleceniu w kafejce internetowej w wieku 16 lat pracując w weekendy.

Uważaj nie daj się kolejny raz oszukać przez kolejnego pracodawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto go oszukuje :hmm: , przeciez to zwyczajna umowa pomiedzy nim a pracodawca . Skoro sie godzi na taka place to taka dostaje , co w tym oszukanego , szczegolnie w Warszawie w ktorej to bezrobocie nie istnieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu mamy wątpliwości.

Przeczytaj to co pisał Sfinks, ja nie mówię o autorze tematu, a o człowieku, który został potrącony przez auto i 5 miesięcy był na zwolnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego co wcześniej napisał to powiedziano jemu, że przy następnej umowie dostanie podwyżkę.

HR rekrutujący pracowników najniższego szczebla pewnie jeszcze przez agencję może zrobić bezkarnie taki wałek. Pytanie czemu nie chciał potwierdzenia na piśmie, a teraz żali się że pracodawca Go okrada to On może okraść innych płacących ZUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, w tą średnią nie wiem czy można wliczać premię bowiem to jest element zmienny, a nie stała w umowie. Imho będzie mieć 80% z 850 brt bo premii nie musi mieć w ogóle.

 

 

Premia jak najbardziej wlicza się. Wiem bo praktycznie w kazdej pracy w której pracowałem mam tak skonstrułowany system ( premia + podstawa ) i zawsze wyliczali srednią z obu :) Po prostu załóżmy że ktoś ma 1800zł podstawawy i zarobil w miesiącu marcu z premią 2400, w kwietniu 2700, a w maju 2500 to dostanie dokładnie będąc na zwolnieniu dokładnie 2026zł czyli więcej niz ma na umowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam umowę próbna na 1 miesiąc i teraz od marca dostane na 2 lata i jak ja podpisze to chce iść na L4 więc nie bedzie średniej z 3 ani 12 miesięcy :/

 

 

Coś mi się zdaje,że jeśli tak zrobisz ,możesz wiele ryzykować.Chyba,że jesteś poważnie chory,ale to i tak szef będzie wiedział,że to Twoje kombinacje.Wesoło chyba nie będzie.Możesz mieć problemy.A dzisiaj o pracę jak wiesz jest bardzo trudno. Ale to Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zigu nie zawsze premia wlicza się w średnią, zależy jak ma umowę skonstruowaną, w poprzedniej robocie miałem podstawa+nadgodziny reszta nadgodzin oraz premia była rozliczana w formie umowa zlecenie odprowadzając tylko podatek, obecnie wszystko jest rozliczane na jednym kwitku razem z premią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zigu nie zawsze premia wlicza się w średnią, zależy jak ma umowę skonstruowaną, w poprzedniej robocie miałem podstawa+nadgodziny reszta nadgodzin oraz premia była rozliczana w formie umowa zlecenie odprowadzając tylko podatek, obecnie wszystko jest rozliczane na jednym kwitku razem z premią.

 

cwaniaczki. No chyba że w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwaniaczki. No chyba że w ten sposób

 

Zgodnie z prawem to jest niemożliwe. Przychody z umowy-zlecenia zawartej z własnym pracodawcą są traktowane jak normalne przychody ze stosunku pracy i płaci się od nich składki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to co pisał Sfinks, ja nie mówię o autorze tematu, a o człowieku, który został potrącony przez auto i 5 miesięcy był na zwolnieniu.

 

A ja uogólniłem twoją wypowiedź i napisałem o autorze tematu. No i? W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przychodziłem do pracy powiedzieli mi, że w pierwszym miesiącu dostane najniższa krajową ale juz po podpisaniu długoterminowej umowy (2 lata) moja pensja ma wzrosnąć tak że bede zarabiał minimalnie 1800zł na łape. Ale to okazało sie nie prawdą bo widziałem swoja nowa umowe i jest identyczna jak pierwsza tylko że na dwa lata! a obecnie pracuje 12h dziennie łącznie z weekendami

 

Pracujesz w ochronie? Ile godzin tygodniowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prcuje w firmie na M która zajmiuje się sprzętem agd, rtv itp. Dziś już rozmawiałem z kierownikiem i powiedziałem jak to widze, on mi wyjaśnił, że L4 bedzie płatne od 1500zł. Poinformowałem go też, że po zabiegu bede dalej na L4 dopóki nie znajde sobie nowej pracy, On odpowiedział, że nic mu do tego i nie widzi w tym problemu... konku Ciesze się ,że taki z Ciebie twadry gość i odraz po zabiegu postanowiłeś iść do pracy i przy okazji nie narażać ZUS na większe zadłużenie. A tak przy okazji to wróciłem właśnie z pracy :D od 9, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ZUS'em się martwiłem. :lol2: Jako sportowiec powinieneś wiedzieć jak przebiega rehabilitacja gdy człowiek leży i tylko ćwiczenia wykonuje w pozycji horyzontalnej. Szczególnie gdy przed zabiegiem było się osobą aktywną sportowo. No chyba, ze taki z ciebie "siatkarz". ;) Specyfika mojego zajęcia sprawiła, że powrót do zdrowia trwał dzięki temu że nie lezałem znacznie krócej. Leżenie zminimalizowałem do tygodnia a pobyt w domu na L4 do kolejnego.

 

Tak czy inaczej L4, podczas którego będziesz chodził na rozmowy i poszukiwał pracy w sposób który teoretycznie twoje "schorzenie" ;) uniemożliwia, będzie wyłudzeniem. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć forumowicze Ostatnio zauważyłem, że podczas grania czy zwykłej pracy na komputerze następuje wyłączenie monitorów, wentylatory karty wchodzą na maksymalne obroty, natomiast, dźwięki z aplikacji są słyszalne, a jedynym rozwiązaniem jest restart systemu. Czasem zdarza się też, że monitory po prostu przechodzą w stan czuwania i też restartuję system. Niekiedy pomaga samo odpięcie i podpięcie kabla DP od głównego monitora i system uruchamia się jak po restarcie. Specyfikacja komputera Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K) MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI LGA1700 ATX MB DDR5 2xPCI-Ex 16 7xSATA Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) Dysk SSD Kingston KC3000 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000D/2048G) Dysk SSD Kingston KC3000 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe Zasilacz MSI MPG A1000G PCIE5 1000W 80 Plus Gold Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 Obudowa Lian Li LANCOOL III System operacyjny Microsoft Windows 11 Home PL 64 bit OEM (KW9-00648)   Monitory do których podpięta jest karta graficzna: G-Master G83467WQSU 165 Hz – jako główny monitor G-Master GB2560HSU 144 Hz – dodatkowy   Czy sądzicie, że powodem  tego może być wgnieciony pin na przewodzie 12Vhpwr? https://postimg.cc/KKjyPmK3 https://postimg.cc/yJGCn29Q  
    • Wyłącz rt only raster ultra
    • wyczyscilem cache ea app i wylaczylem i wlaczylem kompa potem jeszcez raz wszystko zrobilem i zalapalo
    • Cześć. Mam problem, który dotyczy OBS STUDIO. OBSa używam do nagrywania różnych prezentacji, dlatego na super jakości mi nie zależy, tyle żeby włączyć video i bez mrużenia oczu doczytać się ze slajdów. Dlatego ustawione mam CRF 25, bo zależy mi też na jak najmniejszym rozmiarze pliku. Mój problem dotyczy sytuacji w której np. wybieram przechwytywanie okna w Mozilli Firefox i nagrywam odtwarzaną prezentację, ale w międzyczasie chcę np. na Google Chrome sprawdzić pocztę, czy zrobić po prostu coś innego w innej przeglądarce, bez minimalizowania Firefox, to nagrywany obraz się zawiesza, a dźwięk nagrywa się normalnie. Dopiero po powrocie do OBS lub Firefox wszystko wraca do normy. Czy to kwestia ustawień lub jest to po prostu normalne zachowanie? Pozdrawiam
    • To ustawienie zależy od źródła, jeśli źródło jest limited (16-235), to tak samo powinien być tv. PC można ustawić tak lub tak.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...