Skocz do zawartości
CarnAge

Zapraszam na GRAstroskopia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jako, że mam oficjalne błogosławieństwo od kolegi Piły i postanowiłem niecnie wykorzystać naszą starą znajomość to chciałbym was bez zbędnego wstępu zaprosić na mojego skromnego Bloga o grach i nie tylko... znaczy na Bortal, który ruszył sobie w piątkowe południe - GRAstroskopia.pl. Ot taki mój, a raczej nasz - bo ekipę, pewnie niektórym znaną, mamy całkiem srogą - niekomercyjny projekcik.

 

Więcej o genezie powstaniu hmm... Bortalu, czym jest/zamierza być dowiecie się z lektury tego tematu. Zgodnie z panującą modą jesteśmy też na FB, gdzie niepodzielnie rządzi dr Gryman.

 

 

Tak więc zapraszam na badania ;)GRAstroskopia.pl

 

No dobra wystarczająco linków dałem jak na taki krótki tekst :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeholowane. Za dużo obrazków na start(zmniejszcie ilość newsów na stronie o połowę) i ciężki youtube po prawej stornie(dajcie maks 1 filmik ;) ). Strona przez to jest za "ciężka" dla przeglądarki.

 

Poprawcie to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło nie powinno wchodzić na tekst, bo robi się mało czytelnie.

Poza tym ciężko się zorientować, który dział jest od czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bono dzięki za cenną uwagę przekażę technicznemu :D faktycznie w zajawce (ale tylko tam) "krew" zasłania czasem litery. Co do działów taka była szalona idea po prostu i wiedzieliśmy, że może wywoływać konfuzję, ale po najechniu mychą można się połapać - nie jest to idealne rozwiązanie ale to tylko blożek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz, zę taki brak przejrzystości to coś, co cholernie wpienia? Przynajmniej niektórych, w tym mnie. Choć faktycznie, akurat u was wystarczy "najechać mycha", zaś samo menu jest ułożone i przejrzyste, strona raczej też. No i faktycznie, nazwy fajnie brzmią.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna stronka, mi się najbardziej podoba "Prosektorium" niezłe artykuły o 8 bitowcach, hehe moja młodość, 1989 rok C64 i Operation Wolf, aż się łezka w oku zakręciła. :)

Btw, więcej bym poczytał o latach 90 ciekawych artykułów. Bo to dla "niektórych" czas niedostępny.

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na artykuł-dochodzenie dlaczego Capcom nie chce wydać nowych Monster Hunterów na różne platformy poza Japonią :terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeholowane. Za dużo obrazków na start(zmniejszcie ilość newsów na stronie o połowę) i ciężki youtube po prawej stornie(dajcie maks 1 filmik ;) ). Strona przez to jest za "ciężka" dla przeglądarki.

 

Poprawcie to ;)

Ciężka to mało powiedziane, przez yt tnie się przewijanie jak emo na pogrzebie kotka.

 

Co do samych wpisów, czyta się lekko i przyjemnie, że tak dodam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na artykuł-dochodzenie dlaczego Capcom nie chce wydać nowych Monster Hunterów na różne platformy poza Japonią :terefere:

 

To jest robota dla redakcji Millenium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czekam na artykuł-dochodzenie dlaczego Capcom nie chce wydać nowych Monster Hunterów na różne platformy poza Japonią :terefere:

Weź już nie spamuj tym Monster Hunterem :E

 

Prawda jest taka, że się tym głównie jarają Japończycy. Sorry :E Na innych rynkach wyniki sprzedaży nie powalają, dlatego się raczej nie śpieszą.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodałem do zakładek, a co!

Będę zaglądać ;)

 

PS. Ale tego shouta to chyba lepiej na dół dać ;p

 

PS2. Filmiki youtubowe z prawej out ;p Nikt ich nie będzie oglądać. A jeśli już ktoś odpali, to aż prosi się o powiększenie - co w połowie przypadków będzie skutkowało opuszczeniem waszej stronki na rzecz youtube'a

Edytowane przez Dhante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych rynkach wyniki sprzedaży nie powalają, dlatego się raczej nie śpieszą.

Ahhh ci lamerscy, casualowi, zachodni, tfu, gracze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Na wstępie chciałem podziękować za konstruktywną krytyką. Grastroskopia dopiero co powstała, cały czas ewoluuje i dzięki własnie takim uwagom jak Wasze, będzie stawała się coraz bardziej przyjazna dla userów. Część Waszych sugestii została już wprowadzona w życie, co do części cały czas się zastanawiamy.

 

Jeszcze kilka słów odnośnie "ciężkości" strony. Problemy ze scrollowaniem zdażają się (z tego co sam zauważyłem) tylko i wyłącznie na niektórych wersjach browsera Chrome i to nie w każdym przypadku. Bardzo ciężko jest odtwożyć ten błąd u któregoś z nas, a co za tym idzie ciężko znależć przyczynę. Prawdopodobnie jest to spowodowane jakimiś zaciskami pomiędzy java scriptem a chromem właśnie. Poza tym jednym problemem, grastroskopia chodzi ultrapłynnie na wszystkich innych browserach, nawet na IE i nie ma tu najmniejszego zanczenia, ile filmów YT, czy innych rzeczy znajduje się aktualnie na stronie. Tak na marginesie mówiąc, z problemen przycięć w chrome spotkałem się już wielokrotnie na innych sajtach.

 

Co do tekstów, GS powstała właśnie z myślą o ciekawych, merytorycznych tekstach i publicystyce której niestety w obecnych czasach jest jak na lekarstwo w naszym rodzimym internecie. Daltego właśnie nie uświadczycie u nas np typowych newsów, czy też trzylinijkowych wpisów, których to, na innych serwisach, jest zatrzęsienie. Nie będziemy również bombardować nikogo 10cioma wpisami dzienie, bo nie w tym rzecz. Będziemy starali się pisac o rzeczach naszym zdaniem ciekawych, które będą w stanie sprowokować interesującą dyskusję.

 

Jeszcze raz dziękujemy za krytykę i zapraszamy do nas. :)

 

pozdrawiam.

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, poogladałem, dodane do zakładek, ale jedno kuje mnie w oczy - ta krew przy wpisach. Cała strona jest jasna, a ta czerwona krew strasznie rzuca się w oczy, pozbądźcie się tego i jest OK :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalcie tą rubrykę "najnowsze na youtube" ze strony głównej. Nie jest to szczególnie potrzebne a na pewno odchudzi stronę. Nie da się jej płynnie przewijać na Chrome ani operze, dopiero na IE9 gdzie jest akceleracja GPU działa płynnie. Strona jest zbyt ciężka :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z dotychczasowych testów wynika, że żaden z widgetów w sidebarze nie ma wpływu na szybkość renderowania strony. Youtube, z flashem, wydaje się być oczywistą przyczyną, jednak nią nie jest. To samo dotyczy Disqus czy YShout, które z racji bycia sporymi kawałkami JavaScriptu plasują się na drugim miejscu w rankingu prawdopodobnych przyczyn, jednak u osób, u których problem zaobserwowano, nawet całkowite wyłączenie tych wtyczek nie robi najmniejszej różnicy.

 

Poza tym, problem nie występuje u wszystkich -- u mnie na przykład na 2 bardzo różnych komputerach (desktop i laptop), 2 systemach (Windows 7 i Ubuntu 10.10) i wszystkich popularnych przeglądarkach (Firefox, Chrome, Chromium, Opera, IE8, IE9 oraz Safari) strona działa bez najmniejszych zacięć. To, może trochę paradoksalnie, utrudnia sprawę, bo trudno jest mi debugować problem, którego mimo szczerych chęci nie jestem w stanie odtworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemawy blog, fajnie sięczyta. na pewno od czasu do czasu zajrzę. Zycze powodzenia w pisaniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera

Version: 11.62

Build: 1347

Platform: Win64

System: Windows 7

 

Asus EeePC 1215B

(Brazos E-350, 4GB RAMu)

 

Przewijanie tnie jak cholera.

Poza tym Shoutbox powinien być na dole strony. Raczej mało ciekawe jest powitanie nowych użytkowników na forum "wypocinami" hermetycznej grupy znajomych.

 

Na razie tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tego brakowało - ducha ks gry i play i click i tego prawdziwego, dawnego grania. brakowało strony z klimatem. teraz już jest i niemal każdy wpis prezentuje konkretny poziom. Ludzie gdzie się podziewaliście? To jeszcze są tacy ludzie w tym kraju? :)

 

keep calm and piszcie dalej. świetna sprawa.

 

czy podobnym sentymentem jak stare gry na PS darzycie także serię Gothic?

 

Jeśli tak, to napiszcie coś o niej. Jeśli nie - to nie. Nic na siłę, bo zależy mi na tym by był to klimatyczny artykuł "z dawnych czasów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie merytoryczne i cenne uwagi - powolutku rzeźbimy, wprowadzamy delikatne zmiany i poprawki etc. Powolutku nic na siłę.

 

Never_mind dzięki :) Gdzie byliśmy? Między innymi na valhalli, ale sobie poszliśmy w końcu... i rzeźbimy powolutku skromnego blożka. Zapytam czy któryś z kolegów ;) darzy serię Gothic sentymentem i kto wie może coś się skrobnie. Jakby nie patrzeć ważna gra, a raczej ważna seria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale YT psuje całą lekkość tego serwisu, może i na FF i IE0 to działa płynnie ale na Chrome 20 niestety tnie... Uroki radeonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm piszcie jak najwięcej o tym co wspominacie najlepiej. macie talent do tworzenia klimatu.

 

taka np recenzja legend of grimrock - świetne wprowadzenie w klimat gry, w kliamt w ogóle tego typu gier.

Edytowane przez Never_mind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera

Version: 11.62

Build: 1347

Platform: Win64

System: Windows 7

 

Asus EeePC 1215B

(Brazos E-350, 4GB RAMu)

 

Przewijanie tnie jak cholera.

Poza tym Shoutbox powinien być na dole strony. Raczej mało ciekawe jest powitanie nowych użytkowników na forum "wypocinami" hermetycznej grupy znajomych.

 

Na razie tyle ode mnie.

 

Heh, ten post uświadczył mnie w przekonaniu, że jeśli laptop to z normalnym procesorem...

 

AMD X4 955

Ubuntu 11.10

GTX 260

4GB ramu

 

Strona chodzi bez problemów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyznam szczerze, że fajny design strony. Rozbrajają kategorie :E

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten post uświadczył mnie w przekonaniu, że jeśli laptop to z normalnym procesorem...

 

AMD X4 965

Ubuntu 11.10

GTX 260

4GB ramu

 

Strona chodzi bez problemów.

 

 

Przyznam szczerze, że fajny design strony. Rozbrajają kategorie :E

 

zdecydowanie, skojarzenia lekarskie wnoszą powiew świeżości i lekkości do tematu.

 

No i miło, że czytanie artykułów wymaga używania mózgu, powoli zacząłem się od tego odzwyczajać przeglądając konkurencyjne strony o grach.

Edytowane przez Never_mind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...