Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luqe191

Testowanie i moje zdanie o FX-4100

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, warto mój procek wymienić na FX-4300?

 

Dwu-modułowe Vishery mają o połowę L3 mniej niż Twój, choć nie wiem jaką to robi realnie różnicę.

Nie wiem ile dałeś za swój procesor ale może warto rozważyć mocniejszego FX-6300?

Według cennika kosztuje on tylko 10 dolarów więcej niż FX-4300 - 132 vs 122 (TDP jest identyczne).

 

W Polsce różnica jest również niewielka - 481 złotych za FX-4300 i 516 za FX-6300 (najtańsze oferty).

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/5550539

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/5478581

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

8 ma 4 normalne fpu Ty masz 2 :E

Przy ustawieniu 4/1 seria 8 zawsze będzie szybsza. Poza tym skalowanie rdzeni w module fx nie jest 100%.

 

Mowa była o testach 1 wątkowych dla których bez różnicy ilu modułami dysponuje procesor, liczy się taktowanie. Przez to FX4100 mógł być wydajniejszy od FX-8120 i tak samo wydajny co 8150.

 

 

Jak myślicie, warto mój procek wymienić na FX-4300?

 

Nie opłaca się. Różnica jest zbyt mała a sprzedając swojego 4100 niewiele złotówek za niego dostaniesz. Najlepiej to podkręcić ile się da (mój poszedł na 4.6Ghz przy 1.42V) i przeczekać aż się fundusze uzbierają na 6300 a najlepiej coś z serii 83xx. Przy okazji może stanieją w nowym roku bo jak na razie ceny są mało atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens pytanie do czego...

Gram... Ostatnio w jakąś sensowną grę to chyba ze 4miechy temu.

Raz na miesiąc parę razy w fifę.

A reszta czasu komp w spoczynku...

No i czasem parę filmów przekonwertuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po co pytasz o opłacalność zmiany procesora ? Zostań przy tym co masz skoro wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu... chyba pierwsze serie tych procków... (FX non Vishera) były dobre w OC. 4170 robił u mnie 4.8 przy 1.35V kolejno 8150 4.7GHz przy 1.4V ;) Tyle że to OC daje tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu... chyba pierwsze serie tych procków... (FX non Vishera) były dobre w OC. 4170 robił u mnie 4.8 przy 1.35V kolejno 8150 4.7GHz przy 1.4V ;) Tyle że to OC daje tyle co nic.

No zobacz henus a ja mam zupełnie inne wrażenia plus to że vishera zdecydowanie mniej żre prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie ma jakiegoś fajnego Boosta... za to w programa... i przy Renderingu.. owszem. W grach dobrze wiemy jak jest. Huśtawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens pytanie do czego...

Gram... Ostatnio w jakąś sensowną grę to chyba ze 4miechy temu.

Raz na miesiąc parę razy w fifę.

A reszta czasu komp w spoczynku...

No i czasem parę filmów przekonwertuję.

 

Piszę że "ma sens" bo taka zmiana przyniesie odczuwalny wzrost wydajności (choć nie we wszystkim jednakowy). A o to czy tej wydajności potrzebujesz i jesteś gotowy za nią zapłacić to już o to spytaj sam siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie ma jakiegoś fajnego Boosta... za to w programa... i przy Renderingu.. owszem. W grach dobrze wiemy jak jest. Huśtawka.

W grach nie ma żadnej huśtawki. Wydajność jest taka jaka jest. Wszystko jest zależne od tego na ilu rdzeniach gra pracuje. Poprawa w grach jest dużo większa jak uśrednisz wyniki niż w użytkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gierce Sniper Elite V2 mój procesor wyraźnie się nudzi...

Grafika stałe 99%, procesor 50/60%.

Ustawienia na Ultra, rozdzielczość 1280/1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...