Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4450 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4431
  • 4432
  • 4433
  • 4434
  • 4435
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 56 Głosów

#88641 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2019 - 20:40

No właśnie, źdźbło, a do tego w słusznej sprawie, więc się nie liczy ;) No cóż, PiS błaznuje "świątojebliwością", a lewica i liberalni robią to samo w kwestii tolerancji, jakaś równowaga musi być.

#88642 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 21:02

Zobacz postkrzyyss, o 10 Październik 2019 - 21:40, napisał(a):

No właśnie, źdźbło, a do tego w słusznej sprawie, więc się nie liczy ;) No cóż, PiS błaznuje "świątojebliwością", a lewica i liberalni robią to samo w kwestii tolerancji, jakaś równowaga musi być.

Taka juz Polakow mentalnosc. Najbardziej krzycza o to co sami maja za uszami.

#88643 Użytkownik jest niedostępny   Sfinks 

• Nobody
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 21:18

Zobacz postOlafo, o 10 Październik 2019 - 13:03, napisał(a):

Olga Tokarczuk laureatką nagrody Nobla!

To kiedy wypowiadamy wojnę Szwecji :D . Bo tradycyjny ostrzał już został wysłany.

https://twitter.com/...298776574337024

Zobacz postB166ER, o 08 Październik 2019 - 17:57, napisał(a):

Powiem Tobie szczerze Assassin. Minęło dość sporo czasu odkąd wnikliwie badałem nasze warunki jeśli o traktat i UE idzie. (trochę lat minęło)
Nie będę tutaj wypowiadał się co do konkretnego ustalenia. Dlatego pozwoliłem sobie tak po łebkach skoczyć. Natomiast fakt że negocjujący przepadali za Panią Hubner (nawet mieli jakąś specyficzną ksywkę dla niej) z pamięci mi nie umknęło. Negocjatorka nie ma być lubiana tylko ostra.

Nie jestem również osobą która by jakieś często mityczne czy zmarnowane częstokroć miliardy wychwalał pod Niebiosa. Jestem przeciwnikiem UE. Polska nie miała i nie ma interesu w UE.
Polska nigdy nie była i nie będzie równoprawnym członkiem UE. Jeśli są równi i równiejsi to coś jest nie tak.
Podobnie jestem przeciwnikiem tzw. "wspólnej" waluty czyli ojro a i przeciwnikiem pozbycia się gotówki i przejścia do płacenie jedynie w formie elektronicznej. (No z tym ostatnim to trochę odbiegłem przepraszam :-P )

Czy odkąd "weszliśmy" do UE sytuacja rolnictwa nie zmieniła się bądź polepszyła? W jaki sposób przeciętny Polak skorzystał na "wejściu" do UE?
Jestem przeciętnym Polakiem. Nie widzę zysków widzę starty. Nie możemy jako kraj decydować o swoim samostanowieniu. Brak takiej możliwości nie jest wart żadnych kredytowanych dotacji. Żadnych. Ktoś był uprzejmy w tym bądź innym temacie napisać "nie ma św. Mikołaja.". Otóż nie ma a już z pewnością w polityce.
Jeśli ktoś widzi miliardy za które zresztą przyjdzie/przychodzi słono zapłacić to ja widzę limity. :-(
Szczerze wątpię aby jakikolwiek argument miał mnie do UE przekonać tak już abstrahując od Pani Hubner i innych szkodliwych person w polityce w tym PiS.

Na koniec pojawia się jeszcze jedno pytanie. Dlaczego poświęcono tak wiele uwagi aby przekonać większość Polaków iż Polska w UE to coś dobrego?
Pieniędzy czasu antenowego. Sponsorowanych artykułów itp.
TO była propaganda w czystej postaci. Pamiętacie te pierdoły jak "Europa da się lubić"?
Jeśli coś jest dobre nie wymaga propagandy. Propaganda pojawia się wtedy kiedy człowieka trzeba stosownie uformować.
Już to winno ukazywać jakie cele ma UE.

Zwróć również proszę uwagę iż nie ważne która z partii by "rządziła". I tak wepchnięto by nas do UE. Takie są wytyczne.
Pani Hubner nie tylko w mojej ocenie wsławiła się czym się wsławiła choć nie mam żadnych wątpliwości iż aparatczyki PiS nie musiały by być lepsze.

Zastanawia mnie. Może odrobinkę mnie zastanawia. Czy możliwe jest kiedykolwiek aby PiS zechciał aby Polska z UE wyszła. (Oczywiście nie sam PiS tylko decydenci)
Z jednej strony UE może nie być w smak USA jednak z kolejnej podzielenie świata na takie Unie jak UE to krok we właściwym kierunku do totalnej kontroli.
Co jest ważniejsze?

Jeeeesus ale brednie.

#88644 Użytkownik jest niedostępny   johny11 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 21:38

Strasznie żal mi Kurdów.
Sam znam jednego tylko, że mieszka na terenie Iranu. Naprawde fajny człowiek. Wiadomo, ciężko oceniać na podstawie jednego człowieka, ale nie slyszalem od polskich podroznikow ani jednego złego słowa o Kurdystanie. To takie małe multi kulti. Mieszkają tam i katolicy i islamisci i wszyscy mniej więcej się szanują, kościół koło meczetu nikomu nie przeszkadza.
Zrobił ich w bambuko wujek Sam

Ten post był edytowany przez johny11 dnia: 10 Październik 2019 - 21:38

#88645 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 23:05

Zobacz postjohny11, o 10 Październik 2019 - 22:38, napisał(a):

Strasznie żal mi Kurdów.
Sam znam jednego tylko, że mieszka na terenie Iranu. Naprawde fajny człowiek. Wiadomo, ciężko oceniać na podstawie jednego człowieka, ale nie slyszalem od polskich podroznikow ani jednego złego słowa o Kurdystanie. To takie małe multi kulti. Mieszkają tam i katolicy i islamisci i wszyscy mniej więcej się szanują, kościół koło meczetu nikomu nie przeszkadza.

Bo nie pomogli Amerykanom w Normandii

#88646 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 23:23

Zobacz postB166ER, o 08 Październik 2019 - 17:57, napisał(a):

Czy odkąd "weszliśmy" do UE sytuacja rolnictwa nie zmieniła się bądź polepszyła?

W moim regionie - a jest on mocno propisowski - mocno poprawiło się dla rolników odkąd jesteśmy w UE. Dziesiątki gospodarzy unowocześniło parki maszynowe (ciągnik sadowniczy 70 KM z niskiej półki i opryskiwacz sadowniczy to ~220 000 pln), odmłodziło nasadzenia w sadach (koszt 1 ha nowego sadu to około 200 000 pln), pobudowało chłodnie (w tym dużo ULO, tj. z kontrolowaną atmosferą, a to już 6-cyfrowe kwoty), powstawały i nadal powstają sortownie owoców, hurtownie, minitłocznie soków itp. Wystarczy przejść się po pierwszej lepszej z brzegu wiosce, by zobaczyć masę tablic informacyjnych w gospodarstwach, gdzie na niej jest info, że tu poleciała kasa z UE). Panie, u nas aktualnie największą biedą jest brak Ukraińców, tudzież innych imigrantów do zbioru owoców.

Jeśli u nas ktoś posiada ciągnik m - ki Ursus C-330 bądź C-360 to tylko z sentymentu. Zwykle jest to sztuka odrestaurowana, odpicowana, cieszy oko sentymentalnego "seniora rodu". Do nowoczesnych sadów te ciągniki są przede wszystkim za szerokie, jak również za mało zwrotne, mulaste, brak mocy, brak klimy, brak radia, brak przedniego TUZ i WOM, duże spalanie nie adekwatne do osiągów. To technologia rodem z 1952 roku. Muzealna. I przyjmij do wiadomości, że gdyby nie UE, to jeszcze co najmniej 20 - 25 lat to muzeum musiałby u nas pracować, zanim zapracowałoby na wszystkie w/w inwestycje dotowane przez UE.

Doskwiera nam za to szarża Lecha Kaczyńskiego w Gruzji (bodaj w 2008r), która poskutkowała tym, że Rosja objęła embargiem nasze jabłka. I tak jest do chwili obecnej. Swoją drogą moje sąsiady to dziwne ludzie, bo mimo progruzińskiego odpału Lecha Kaczyńskiego i wynikłych z tego konsekwencji dla nas są... propsiowscy. Dodaj obrazek Dziwne ludzie, co lubią, jak kopać ich w zadek. Dodaj obrazek

#88647 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 07:05

Ej, o co chodzi? Podobno na Stefana Michnika chcą wydać europejski nakaz aresztowania.

#88648 Użytkownik jest niedostępny   Kaiketsu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 10:04

Zobacz postmlody_tarnow, o 09 Październik 2019 - 16:49, napisał(a):

Wstępujesz w formalny związek obniżamy PIT np o 3 punkty %, bo jest szansa, że będziecie się starać o dzieci, czyli budowę rodziny, a tj przyszłość tego kraju.

Mam dwa zarzuty:

1. małżeństwo jest układem maksymalnie niekorzystnym dla mężczyzny, zabezpieczającym interesy przede wszystkim kobiety. Dzieci praktycznie z automatu dostaje matka, jak również alimenty na te dzieci.

2. Naciski polityków na płodzenie (często bezdzietnych, o ironio) wynikają z tego, że pokutuje przestarzały model emerytalny, w którym trzeba konsekwentnego przyrostu ludności,by się wszystko nie zawaliło na twarz. Propnowałbym, miast dolewać rozpałki pod buzujący płomień, zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby powolna zmiana systemu emerytalnego.

Ten post był edytowany przez Kaiketsu dnia: 11 Październik 2019 - 10:06

#88649 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 11:08

www.defence24.pl/operacja-spring-peace-turecka-inwazja-na-syrie

Repetowicz dosyć fajnie Syrię opisuje, ale dodalbym dwa drobiazgi. O ile na Bliskim Wschodzie wypowiadanie sobie wojen i zawieranie sojuszów może mieć większą częstotliwość niz np spożywanie posiłków, to Rosja nie wybacza wspólpracy z obcym. Dla Assada i Kurdów pewnie nie byłoby problemu w zawarciu jakiegoś tam sojuszu, nawet chwilowego, ale Rosja na to nie pozwoli. Żal Kurdów, ale chyba Putin chce ich ukarać za współprcę z USA, też za Wagnerowców, a Erdogan robi to, co Turcy już kilkukrotnie zrobili - czystki etniczne. Może jeszcze warto przypomnieć, że w Iraku to USA zablokowało powstanie kurdyjskiej autonomii.

#88650 Użytkownik jest niedostępny   henryk nowak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 12:13

Zobacz postPush-up3k, o 11 Październik 2019 - 08:05, napisał(a):

Ej, o co chodzi? Podobno na Stefana Michnika chcą wydać europejski nakaz aresztowania.

Jeśli się dziwisz, to albo nie wiesz kim jest ten pan i co zrobił, albo jesteś przesiąknięty polskością i tego nie rozumiesz. W Polsce jest jakaś niepisana zasada, że politycy się nie rozliczają i dotyczy to też w dużym stopniu bandytów z prl-u. Każdy wie, co kto zrobił, ale jest ok. Tak czy siak Michnik to jest zbrodniarz i pewnie dlatego chcą wydać nakaz aresztowania.

Ten post był edytowany przez henryk nowak dnia: 11 Październik 2019 - 12:36

#88651 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 12:20

Zobacz postjohny11, o 10 Październik 2019 - 21:38, napisał(a):

Zobacz postOlafo, o 10 Październik 2019 - 23:05, napisał(a):

Bo nie pomogli Amerykanom w Normandii

Nom. A Polacy nie pomogli w bitwie o Midway, nieładnie.

#88652 Użytkownik jest dostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 17:46

Totalne KO: Konfederacja po raz czwarty wygrywa z TVP!

Nowe informacje od prawników: 4. wygrana z
@WiadomosciTVP
! Sąd II instancji uznał, że to pseudo-sprostowanie TVP z zeszłego tygodnia nie było przeprosinami i przekazał sprawę z powrotem do I instancji. Czyli ws. tego jednego materiału przegrali już 2 razy: za kłamstwo i za formę

Link

#88653 Użytkownik jest niedostępny   Mar_S 

• 以前はKarolとして知&#
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 18:27

Co im to da? Banda idiotów i nieudaczników, nigdy do władzy nie dojdą, Krul niedługo w kalendarz kopnie albo kompletnie od demencji zdurnieje i tyle z tego będzie.
No ale ważne próg dotacji przekroczą to będą się mogli lansować po telewizjach za "piniondze" z podatków, ci wielcy "wolnościowcy" i "wolnorynkowcy".

Ten post był edytowany przez Mar_S dnia: 11 Październik 2019 - 18:27

#88654 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 18:45

Przejrzałem kandydatów mniejszych partii w moim okręgu wyborczym i przestałem dziwić się, że ostatnie wybory wygrywają PiS i PO. Przecież na tych listach wystawione są same miernoty. Miernoty, którym nie chciało się nawet poświęcić czasu, aby zareklamować swoją osobę. Ja już nawet nie wymagam, żeby ktoś prowadził drogą kampanię wyborczą, albo miał nie wiadomo jakie osiągnięcia. Ale chyba wypadałoby chociaż coś o sobie napisać, chociażby na profilu FB, który jest darmowy? Tak aby, ktoś kto wygoogluje dane nazwisko mógł dowiedzieć się jakie mniej więcej taka osoba ma poglądy. Ale nie, po co. Dodaj obrazek Nawet tego im się nie chciało. O większości kandydatów nie można znaleźć w internecie zupełnie NIC. Polityka w naszym kraju stoi na tak marnym poziomie, że już nawet odechciewa mi się nią interesować. Nie ma tutaj żadnego wyboru.

Na koniec jakiś żartobliwy akcent, żeby nie było zbyt smutno.
Spoiler

#88655 Użytkownik jest niedostępny   maxpower 

• ..........
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 18:59

Z rozmów ze znajomymi i rodziną, 100% popiera PIS.

#88656 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 20:13

A u mnie ~80% głosuje przeciw pis ;)

#88657 Użytkownik jest niedostępny   Kaiketsu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 20:43

Nie mam nawet jednego znajomego, który popiera PIS. A trochę ludzi znam. Ciekawe w sumie.

#88658 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 20:54

Moi znajomi nie interesują się zbytnio polityką, nawet gdy staram się poruszyć jakiś polityczny temat. Ale z tego co wiem, to raczej nikt na PiS nie zagłosuje. Za to cała moja rodzina jest za PiS. Dodaj obrazek

#88659 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 11 Październik 2019 - 21:27

Onet, nie zapomnijcie zamknąć CAŁEGO forum komputerowego... :rotfl:

#88660 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 21:38

Zobacz postRyszardGTS, o 11 Październik 2019 - 22:27, napisał(a):

Onet, nie zapomnijcie zamknąć CAŁEGO forum komputerowego... :rotfl:

To nadal jest dla mnie niezrozumiałe. Dlaczego zamyka się całego PCLaba na czas ciszy wyborczej, podczas gdy wszystkie inne fora, a nawet stronki typu Wykop działają w najlepsze.

• (4450 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4431
  • 4432
  • 4433
  • 4434
  • 4435
  • Ostania »