Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4467 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4461
  • 4462
  • 4463
  • 4464
  • 4465
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 56 Głosów

#89241 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Listopad 2019 - 17:44

Zobacz postdifferent, o 07 Listopad 2019 - 13:38, napisał(a):

Dla mnie to Kosiniak-Kamysz mógłby zdobyć całkiem całkiem. Na pewno ma mniejszy wrogi elektorat jak Kidawa/Grzesiu/Trzaskowski. W miarę ogarnięty. Taki rodzinny chłopak, taki trochę jak Duda. Myślę, że miałby szansę zdmuchnąć Dudę w II turze.

Skończy raczej jak Petru. Udawany konserwatysta a w zasadzie człowiek z plastiku, co to twierdził przed momentem, że tęcza jest spoko bo to flaga spółdzielców, jak jeszcze myśleli, że w jednym bloku będą startować z resztą mafijnego establishmentu
Powie wszystko byle tylko do koryta.

Moim zdaniem establishment będzie forsował 3 kandydatów jednocześnie, licząc, że zbiorą głosy po maksymalnej szerokości.

Dla ortodoksów obyczajowości Biedroń
Dla centrum zakłamany pseudo konserwatywny Kosiniak
Dla nienawistnego twardego elektoratu Kidawa

Ten kto przejdzie do drugiej tury dostanie Polecenie od pozostałej dwójki, w nadziei, że głosy przejdą 1 do 1.

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 07 Listopad 2019 - 18:21

#89242 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip

Napisany 07 Listopad 2019 - 17:52

Duda jest faworytem, ale nie dlatego że jest dobrym prezydentem. Wyborcze sukcesy PiSu przełożą się na wybory prezydenckie. Kosiniak Kamysz będzie przedstawiany jako członek dawnego układu, rządził razem z PO. Do tego jest z PSL, nie wiem czy dużo ugra w elektoracie miejskim. Ja się dziwię, że przez ten czas nie wyhodowali sobie kandydata na prezydenta. Chyba każdy się spodziewał, że Tusk sobie odpuści. To pokazuje jakie PO jest słabe. Powinni dawno sobie ulepić takiego polskiego JFK. Facet ok 40 lat, do tego ciut młodsza, atrakcyjna żona. Dwójka dzieci (chłopiec i dziewczynka) i do tego jakiś zwierzak, aby to wszystko ładnie wyglądało na zdjęciach promocyjnych. Następnie robimy z niego człowieka sukcesu, dynamicznego i centrowego.

Jak w drugiej turze będzie Duda i Kosiniak, to zagłosuję na tego drugiego.

#89243 Użytkownik jest niedostępny   Badalaman 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Listopad 2019 - 19:48

Kosiniak miałby szanse, ale tylko gdyby przeszedł do PiSu i to oni go wystawili ;)
Przecież to konserwatysta.
Nie ma szans na głosy elektoratu lewicowego. Prędzej nie pójdą głosować niż zagłosują na niego.
Zresztą zobaczycie że nie przejdzie do drugiej tury.

No i co już pisałem, jeśli Tusk nie ma szans wygrać to już praktycznie wiadomo że opozycja ma drugą kadencję.

Trzaskowskiego dojada oczyszczalnią.
A Kidawa ma małe szanse, po prostu w tak konserwatywnym kraju jakakolwiek kobieta nie bardzo je jeszcze ma. Choć z drugiej strony byłoby to ciekawe "sprawdzenie" społeczeństwa.

#89244 Użytkownik jest niedostępny   johny11 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Listopad 2019 - 22:56

Zobacz postBadalaman, o 07 Listopad 2019 - 19:48, napisał(a):

A Kidawa ma małe szanse, po prostu w tak konserwatywnym kraju jakakolwiek kobieta nie bardzo je jeszcze ma. Choć z drugiej strony byłoby to ciekawe "sprawdzenie" społeczeństwa.

W tym wypadku płeć nie ma znaczenia. Kidawa wygląda jakby ktoś jej przykleił maskę. Nie potrafi przemawiać. Głosy w Warszawie nie mają żadnego przełożenia na wynik oglnokrajowy.

Ten post był edytowany przez johny11 dnia: 07 Listopad 2019 - 22:57

#89245 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 11:06

Zobacz postLasagnaBolognese, o 07 Listopad 2019 - 17:44, napisał(a):

Dla ortodoksów obyczajowości Biedroń

Fama niesie, że używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz :)

#89246 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 12:31

Zobacz post209458, o 08 Listopad 2019 - 11:06, napisał(a):

Fama niesie, że używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz :)

No chyba właśnie niekoniecznie. Kwestia zdefiniowania tutaj "obyczajowości". Jeśli dopuścimy, że nie muszą to być wzorce prawicowo-chrześcijańskie, a mogą to być wzorce lewicowo-liberalne (nadal obyczajowosć i wzorce), to wszystko gra. Ortodoksyjność to w zasadzie jakby ścisła/ślepa wierność jakiejś tam tezie/doktrynie/dogmatowi. Co prawda potocznie u nas tak to się odbierze, że "obyczajowosć" musi być właśnie ta "chrześcijańska", ale nie wiem czy to dobre definiowanie pojęcia.

#89247 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 13:30

Na razie PO ogłosiło, że kandydata wyłonią prawybory. Konfederacja tak samo. Z Lewicy ma startować Biedroń, w PSL i PiS sytuacja chyba jasna.

@krzysss

Już lepiej napisz, że kolega się przejęzyczył.

#89248 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 14:21

Zobacz postnemar, o 08 Listopad 2019 - 13:30, napisał(a):

...

@krzysss

Już lepiej napisz, że kolega się przejęzyczył.

Ale który i w jaki sposób? Wolałbym jednak coś innego - rozwinięcie encyklopedyczne pojęcia ortodoksyjny/ortodoksyjność, oraz obyczajowość/norma społeczna (tu chyba można zamiennie użyć tych określeń), później zrobić sumę tego co nam wyjdzie w postaci "ortodoksyjnej obyczajowosci". Nie wiem co miał na mysli Lasagna, może się przejęzyczył, może nie, może zna/rozumie te pojęcia, może nie, to trzeba jego dopytywać. Ja tylko zauważam, że "ortodoksyjna obyczajowosć" postawiona przy Biedroniu nie musi być błędnym określeniem, moim zdaniem jest jak najbardziej poprawna.

#89249 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 17:16

Zobacz postkrzyyss, o 08 Listopad 2019 - 12:31, napisał(a):

No chyba właśnie niekoniecznie. Kwestia zdefiniowania tutaj "obyczajowości". Jeśli dopuścimy, że nie muszą to być wzorce prawicowo-chrześcijańskie, a mogą to być wzorce lewicowo-liberalne (nadal obyczajowość i wzorce), to wszystko gra.

Jasne że można ortodoksyjnie wyznawać jakieś wzorce postępowe - ortodoks nie musi być tradycjonalistą. Sek w tym, że środowisko progresywne nie ma jednego konkretnego zestawu wzorców. Tam jest dużo ruchów i ciągłe zmiany. Weźmy choćby małżeństwa: dla jednego lewicowością będą związki partnerskie, dla drugiego pełna dowonlność w małżeństwach, dla trzeciego w ogóle odrzucenie instytucji trwałych związków, jak np. w niektórych społecznościach hipisów. Dlatego ortodoks użyty w tym kontekście, bez sprecyzowania o jaką obyczajowość chodzi, właściwie nic nie znaczy, jest wydmuszką bez semantycznego sensu. W stwierdzeniu "ortodoksyjna obyczajowość" możemy założyć albo że w domyśle chodzi o obyczajowość tradycyjną (bo najczęściej w takich przypakach mówi się o ortodoksji), albo, że jednak autor miał na myśli coś innego i np. myślał, że ortodoksyjny znaczy to samo co radykalny.

Ten post był edytowany przez 209458 dnia: 08 Listopad 2019 - 17:23

#89250 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Listopad 2019 - 17:51

Zobacz post209458, o 08 Listopad 2019 - 17:16, napisał(a):

Jasne że można ortodoksyjnie wyznawać jakieś wzorce postępowe - ortodoks nie musi być tradycjonalistą. ...

Mniej więcej właśnie o to chodzi. Samo okreslenie nie musi być błędne/złe w sensie znaczenia słów, co najwyżej nieco dziwnie wygląda w zestawieniu z tym, co najcześciej pod tym ukrywamy/rozumiemy.

Dlatego ortodoks użyty w tym kontekście, bez sprecyzowania o jaką obyczajowość chodzi, właściwie nic nie znaczy, jest wydmuszką bez semantycznego sensu.

Lub zwyczajną ironią/sarkazmem pod adresem tej bardziej radykalnej/skrajnej części zwolenników LGBT.

#89251 Użytkownik jest niedostępny   Sfinks 

• Nobody
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 12:42

Dodaj obrazek

#89252 Użytkownik jest niedostępny   Paw79 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 14:48

Panowie- mam pytanie:
Czy skrajnie prawicowe partie/ugrupowania/osoby w Polsce mają jakąś specjalną umowę z Google?

Spokojnie przeglądam sobie tematy związane z GPU na youtube i wyskakuje mi rekomendacja czegoś takiego:

Dodaj obrazek

Olałbym sprawę jako incydentalną, gdyby nie fakt że tego typu rekomendacje pojawiają się u mnie zaskakująco często.
A to "Korwin niszczy lewaków", a to "Marian Kowalski masakruje", a to "Bosak pieprzy coś tam, coś tam", itp., itd.
I ma to miejsce przy przeglądaniu filmów kompletnie nie związanych z polityką.

Dodam że:
- nie posiadam konta google
- regularnie czyszczę historię przeglądarki (zarówno z poziomu przeglądarki, jak i Ccleaner'em)
- nie sympatyzuję z żadną opcją polityczną, a już najmniej z partiami na prawo od PiS
- sam z siebie nie odwiedzam ich stron lub filmów- czasami zdarzyło mi się zerknąć na chwilę z ciekawości co proponuje mi google, więc wiem bez wchodzenia o czym mniej-więcej będzie p.dolił p. Michalkiewicz na rekomendowanym filmie (ci goście są z reguły monotematyczni)

Ktoś się orientuje o co biega z tymi rekomendacjami i dlaczego tak promowana jest wyłącznie ta część sceny politycznej?

#89253 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 19:04

Zobacz postPaw79, o 09 Listopad 2019 - 14:48, napisał(a):

Panowie- mam pytanie:
Czy skrajnie prawicowe partie/ugrupowania/osoby w Polsce mają jakąś specjalną umowę z Google?09c47fe1a4.jpg.html

Olałbym sprawę jako incydentalną, gdyby nie fakt że tego typu rekomendacje pojawiają się u mnie zaskakująco często.
A to "Korwin niszczy lewaków", a to "Marian Kowalski masakruje", a to "Bosak pieprzy coś tam, coś tam", itp., itd.

Raz: Treści pt "MASAKRUJE" i inne pocieszne rzeczy dobrze sie klikaja - co sie rowna dobremu pozycjonowaniu = youtube czesciej proponuje.
Dwa: Propozycje w duzej mierze dostosowane sa algorytmem do tresci jakie przegladamy na fb, w googlach i calej reszcie (rowniez na podstawie innych filmow).

Zacznij codziennie czytać o małżenstwach homo, o zmianie płci i innych pierdolach to pewnie za meisiac bedzie Ci sie wyswietlal Biedron :P Tak to dziala.

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 09 Listopad 2019 - 19:05

#89254 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Listopad 2019 - 22:00

Zobacz postiziDeV, o 09 Listopad 2019 - 19:04, napisał(a):

Raz: Treści pt "MASAKRUJE" i inne pocieszne rzeczy dobrze sie klikaja - co sie rowna dobremu pozycjonowaniu = youtube czesciej proponuje.

Dokładnie. Na tej samej zasadzie lepiej promują się też teorie spiskowe, płaskie ziemie itp. Google (mam nadzieję nieświadomie) stworzyło samonapędzający się mechanizm promocji głupoty i ekstremizmów.

#89255 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 18:19

Niezły Meksyk mają rozmach....aż mi się przypomniał film "Tropa de Elite" trochę się wtedy dziwiłem, że tam trzeba aż tak radykalnie działać. W sumie dziwię się trochę Stanom. Interweniują po całym świecie, a pod swoją granicą porządku nie zrobią.

#89256 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 19:05

A w Meksyku jest coś na czym Stanom zależy?

#89257 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 19:16

Przecież im tylko na pokoju zależy i żeby cywile nie bali się po ulicy chodzić ? ;)

#89258 Użytkownik jest niedostępny   Olafo 

• Szczęść Boże
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 20:36

Zobacz postPaw79, o 09 Listopad 2019 - 14:48, napisał(a):

Panowie- mam pytanie:
Czy skrajnie prawicowe partie/ugrupowania/osoby w Polsce mają jakąś specjalną umowę z Google?

Spokojnie przeglądam sobie tematy związane z GPU na youtube i wyskakuje mi rekomendacja czegoś takiego:

img

Dodam że:
- regularnie czyszczę historię przeglądarki (zarówno z poziomu przeglądarki, jak i Ccleaner'em)
- nie sympatyzuję z żadną opcją polityczną, a już najmniej z partiami na prawo od PiS
- sam z siebie nie odwiedzam ich stron lub filmów- czasami zdarzyło mi się zerknąć na chwilę z ciekawości co proponuje mi google, więc wiem bez wchodzenia o czym mniej-więcej będzie p.dolił p. Michalkiewicz na rekomendowanym filmie (ci goście są z reguły monotematyczni)

Ktoś się orientuje o co biega z tymi rekomendacjami i dlaczego tak promowana jest wyłącznie ta część sceny politycznej?

Prawicowe treści na polskim YouTube są dużo popularniejsze niż lewicowe. Stąd wyświetlanie się patostreamerskich filmów z kanałów w rodzaju np. wrealu24.

Ten post był edytowany przez Olafo dnia: 10 Listopad 2019 - 20:36

#89259 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Listopad 2019 - 22:10

Zobacz postKlakier1984, o 10 Listopad 2019 - 18:19, napisał(a):

Niezły Meksyk mają rozmach....aż mi się przypomniał film "Tropa de Elite" trochę się wtedy dziwiłem, że tam trzeba aż tak radykalnie działać. W sumie dziwię się trochę Stanom. Interweniują po całym świecie, a pod swoją granicą porządku nie zrobią.

W Meksyku nie ma nic szczególnego co Stanom mogłoby się przydać :)
A kolejna sprawa, jak robić syf, to jak najdalej od siebie.

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 10 Listopad 2019 - 22:10

#89260 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Listopad 2019 - 20:07

Zobacz postPaw79, o 09 Listopad 2019 - 15:48, napisał(a):

Panowie- mam pytanie:

Dodaj obrazek

Dodam że:

Ostatnimi dniami używając YT przypomniał mi się twój poprzedni post. Tylko u mnie działa to w drugą stronę. W podpowiedziach prawie w ogóle polityki a jakieś kompletne bzdety niezwiązane z moją aktywnością. Od anime po jakieś gry pvp Blizzarda.
Tak jakby do ich algorytmu wczytali jakieś stare bazy gdzie coś mogłem zajrzeć choć anime nigdy nie oglądałem...
Także na niezalogowanym z wyczyszczoną przeglądarką....

Polityki natomiast na niezalogowanym mi jeszcze nigdy nie zdarzyło się mieć w propozycjach. Nawet w zalogowanym baaaaaaaardzo rzadko coś politycznego rzuci i musze ręcznie szukać. A tej określonej przez ciebie jako skrajną, w ogóle mi nie poleca.

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 12 Listopad 2019 - 20:44

• (4467 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4461
  • 4462
  • 4463
  • 4464
  • 4465
  • Ostania »