Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

' date='17 Grudzień 2019 - 23:04' timestamp='1576620299' post='15732342']

Pytanie czy sam mieszkasz, czy gotujesz na prądzie i ile, ciepła woda z centralnego czy sam podgrzewasz prądem/gazem/węglem, ile pierzesz, ile siedzisz przed komputerem, telewizorem i ile wciągają prądu.

 

Dwie osoby, kuchnia indukcyjna, woda i CO z sieci miejskiej. Fakt, że jest zmywarka i pierzemy też raczej często. RTV AGD 10 lat temu było brane jako A+/A++, za bardzo nie wnikałem jakie realne zużycie się za tym kryje. Komp z sygnaturki i TV standardowo kilka godzin dziennie. U sąsiadów rachunki są podobne.

 

No nic, pozostaje przełknąć i tę podwyżkę.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba u mnie jest coś nie tak :( . Bite 220 zł za dwa miesiące.

 

Ostatni rachunek 99,27zł (166 kWh) choć generalnie zwykle jest koło ~110zł z odchyłami +/- 10zł właśnie. Szkoda tylko, że sam prąd kosztuje mnie 40,37zł netto, a reszta to haracze.

Mieszkam sam, pranie ze 2 razy w tygodniu, zmywarka raz na tydzień. Komp ~8h dziennie, piekarnik i mikrofala raczej sporadycznie, czajnik albo ekspres ze 3-4 razy dziennie, w weekendy częściej. Wszystko w mieszkaniu na prąd.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='18 Grudzień 2019 - 09:11' timestamp='1576656661' post='15732494']

(...)

Jak się popsuje, to się pomyśli o mniejszej i oszczędniejszej. Teraz nie ma się co szarpać.

Dokładnie, bo lodówę masz dobrą, a okres zwrot kosztów byłby bardzo długi.

Nie wiem ile dałeś za nową ale licząc prąd po 60gr, rocznie oszczędzasz jakieś 170zł. Luźno szacując to 6 lat zwrotu?

RCSA240K30W/A++ cena regularna 1149-1199zł, promocja świąteczna 2017 w redcoonie, 899zł, darmowy transport i chyba -10zł za newslettera, 889zł-200zł za sprzedaż starej, 689zł czyli powinna zwrócić się w cztery lata (grudzień 2021).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuścili Stonogę, będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, bo chyba nikt nie wie/nie mówił – rządź puścił jakiś bubel z obowiązkową rejestracją do BDO.

Jak się nie zarejestrujesz, to leci spora kara administracyjna dla przedsiębiorcy.

 

Od kilku dni próbuję uzyskać jakieś informacje, ale nic nie wiedzą ani w moim urzędzie miasta, ani w tym całym BDO, do którego zresztą nie da się nawet dodzwonić (na maile nie odpowiadają). W radiu zaś raz mówią, że nie wszyscy muszą się rejestrować (np. kancelarie nie), a innym razem mówią, że jednak praktycznie wszyscy, bo wystarczy, że chcesz zmienić sam u siebie żarówkę.

 

No i ta ich strona to jakiś syf, w ogóle nie wiem, o co tam chodzi.

Obowiązek rejestracji do 1 stycznia 2020, a cholera wie, jak tam konto założyć, bo wniosek pisemny do urzędu (który nic nie wie), a logowanie przez dane banku wywala błąd.

 

Oj, chyba będzie płacona ta kara...

Za prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganego wpisu do rejestru – administracyjna kara pieniężna 5 000 zł – 1 000 000 zł
Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja u siebie dalej nic nie wiem, bo sobie handluję bateriami do telefonów (tylko sprzedaję, nie przetwarzam,nie wywożę tego nigdzie ani nic), robiłem ten cały śmieszny test na ich stronie (którego gorzej się nie dało napisać) i mi wyszło, że z tym już trzeba się rejestrować.

 

A w komentarzach na Money do tego widzę, że chyba każdy ma problem z rejestracją i loginy nie działają.

Całość wygląda na jakiś bubel, żeby ino przywalić karę.

 

No i ta rejestracja przez profil zaufany to jakiś ZONK.

A na pytania o konieczność rejestracji nikt nie odpowiada, bo nikt nie odbiera telefonów. Ogólnie n/c.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak tarcza pis'u Lasania Bolonese obroni tą ustawę pis'u:

 

Sędzia odpowiada dyscyplinarnie:

- odmowę stosowania przepisu ustawy

(...)

Treść ww. ustawy.

"zakazane jest podejmowanie uchwał (wyroków) wyrażających wrogość wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej."

(...)

Za wrogość uznaje się działania podjęte na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej (...)

Więc każdy wyrok sądownictwa negatywny dla władz RP będzie złamaniem ww. przepisu ustawy i konsekwencje zawarte dla takiej osoby (sędziego).

 

W skrócie, komuno wróć! :przytulasie: kontrola państwa nad społeczeństwem.

 

 

PS. W dodatku opozycja która w mediach tak się stara aby to nagłośnić, to...

 

Opozycja na własne życzenie przegrała głosowanie ws. sądów

Posłowie opozycji nie wykorzystali szansy, jaką dostali przez nieobecność grupy posłów PiS na pierwszych dzisiejszych głosowaniach. Mieli możliwość, aby debata ws. projektu ustawy dyscyplinującej sędziów odbywała się bez limitów zadających pytania i pięciominutowego czasu każdego z wystąpień. Jak nieoficjalnie słyszymy, w klubie KO szykują się kary.

 

Działania rządu w sprawie sądów są głupie, a zachowanie opozycji nie przychodzącej na głosowanie żałosne.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Artykuł o wpisach do BDO

 

W artykule przytaczana jest odpowiedź ministra

 

Ogólnie to chyba mają burdel z tym i sami urzędnicy nie widza jak to gryźć. Prowadzących firmy może tylko krew zalewać, bo w razie "pomyłek" to oni oberwą. Dostałem informację, że na początku (w razie kontroli) będzie to raczej informowani o konieczności i pouczenie, a nie kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdel to fakt, ja na DG w charakterze biurowym, na szczęście nie muszę się rejestrować. Ale ogólnie masakra, co przedsiębiorca ma ogarniać, zamiast zająć się swoim biznesem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debata odnośnie sądownictwa i o dziwo PiS masakruje opozycję :E :E Ładnie zaczął wymieniać jak się dyscyplinuje sędziów w innych państwach UE...w porówaniu z niektórymi przytaczanymi punktami u nas i tak będą mieli lekko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba w Polsce ludzie przyjmują za prawdę to co ktoś przedstawi(w tym przypadku polityk), kiedy z ust takiego PiSowca 99% treści to czyste kłamstwo i manipulacja. Ale okej, polska szkoła nie uczy myślenia, a jedynie odtwarzania. Ostatnio niejaki Kaleta(intelektualnie totalny dzban) został zaorany na twitterze, kiedy po prostu kłamał(i dalej zresztą to robi) nt. przepisów, które obowiązują we Francji, a dotyczą sędziów. Jest wręcz odwrotnie do tego co on mówi(bo tam nawet mogą należeć do partii politycznych).

Moim zdaniem kiedy to już przejdzie to czekają nas kary(pewnie pracę powiązania budżetu z praworządnością przyśpieszą). W żadnym stopniu nie będziemy spełniać wymogów członka UE. PiSowcy chyba zapominają(jeden otwarcie stwierdził, że prawo polskie jest nad unijnym... co oznacza wprost, że ma w dupie polską konstytucję), że obywatele Polski to też obywatele UE, a na naszym terenie mieszkają też inni ludzie z UE... Cofniemy się do sytuacji prawnej obywatela przed 1989.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem do czego pijesz, Politycy w większości kłamią ?? OK. Ja odniosłem się do konkretnych punktów, który były czytane z mównicy, a w nich wymieniał jak to wygląda kwestia dyscyplinowania sędziów w innych państwach. Jeżeli sobie coś wymyślono w tej litanii to zapewne niejeden opozycyjny polityk to wytknie. Z drugiej strony skoro na głosowania w rzekomo ważnych dla nich sprawach im się nie chce przychodzić....

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem do czego pijesz, Politycy w większości kłamią ?? OK. Ja odniosłem się do konkretnych punktów, który były czytane z mównicy, a w nich wymieniał jak to wygląda kwestia dyscyplinowania sędziów w innych państwach. Jeżeli sobie coś wymyślono w tej litanii to zapewne niejeden opozycyjny polityk to wytknie.

Raczej mała jest szansa, że politycy znają na wyrywki jak działają procedury w różnych państwach, nawet jeżeli są ekspertami od prawa. A zanim zdążysz sprawdzić i wytknąć to ustawa będzie przegłosowana i podpisana przez prezydenta :E

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem do czego pijesz, Politycy w większości kłamią ?? OK. Ja odniosłem się do konkretnych punktów, który były czytane z mównicy, a w nich wymieniał jak to wygląda kwestia dyscyplinowania sędziów w innych państwach. Jeżeli sobie coś wymyślono w tej litanii to zapewne niejeden opozycyjny polityk to wytknie. Z drugiej strony skoro na głosowania w rzekomo ważnych dla nich sprawach im się nie chce przychodzić....

 

Cytujesz gościa, który wielokrotnie w swojej karierze politycznej został złapany na kłamstwie, więc nie wiem jak można pisać o oraniu kogokolwiek... Wiarygodność Kalety jest żadna :). Przypominam, że od 2015 roku to u nas Premier staje przed dziennikarzami i kłamie, jak najęty(tzn. wedle swojego elektoratu tego nie robi, tyle że ten elektorat rzadko kiedy sprawdza co jest faktem :D). Czegoś takiego to ja sobie nie przypominam po 1989. Ci ludzie stworzyli sobie jakąś alternatywną rzeczywistość, która jest daleka od faktów i prawdy. To taka kalka z TVPis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem do czego pijesz, Politycy w większości kłamią ?? OK. Ja odniosłem się do konkretnych punktów, który były czytane z mównicy, a w nich wymieniał jak to wygląda kwestia dyscyplinowania sędziów w innych państwach. Jeżeli sobie coś wymyślono w tej litanii to zapewne niejeden opozycyjny polityk to wytknie. Z drugiej strony skoro na głosowania w rzekomo ważnych dla nich sprawach im się nie chce przychodzić....

Ale wiesz, że to pierwotne powoływanie się na Francję już im Francja wypunktowała i ucięła?

Tutaj będzie podobnie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jest wręcz odwrotnie do tego co on mówi(bo tam nawet mogą należeć do partii politycznych)."

 

No to jeśli tak to w sumie ten argument jest na rekę PIS-owi. Można sobie wyobrazić, sytuacje że taki sędzia należący do jakiejkolwiek partii nie jest tak do końca niezawisły, nie ulegający naciskom. U nas zarzuca się między innymi to, że tą ustawπą PIS

 

chce ograniczyć niezawisłość sędziowską poprzez narzucanie im jakie przepisy mogą stosować w swoim orzekaniu a jakie nie.

 

 

 

Dla mnie to co mówi Pan Kaleta to w najlepszym wypadku są tzw: półprawdy. Zastanawiam się po co PIS-owi ta awantura w sytuacji gdy już niedługo są wybory na Prezydenta.

 

Chyba, że to jakaś ustawka jest i Prezydent tę ustawe zawetuje, by pokazać, że jest on niezależny od partii. Wydaje mi się jednak, że to prawo wejdzie w życie. Być może odrobine złagodzone w stosunku do tego co jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak im to zaszkodzi? Duda dalej lubiany, poparcie im jakoś wybitnie nie spada.

Polityka dostosowana do narodu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...swego czasu na partię Tuska też wiele wiejskich gospodyń głosowało bo ładny, a kaczor to taki brzydki troll. W tym kontekście popularność Dudy nie może zaskakiwać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą, ale nie należą(jak twierdzą francuscy prawnicy), bo byłoby to w złym guście... Poza tym mówimy o ludziach bardzo inteligentnych, dobrze wykształconych i honorowych. Wiadomo jak byłoby to odebrane.

PiS chce zupełnie czegoś innego. Do Trybunału wprowadzili ludzi o miernej reputacji, którzy ze względu na swoje poglądy polityczne i podległość będą lekceważyły konstytucję i obowiązujące u nas prawo. Do KRSu zgłosili najgorszych z najgorszych(polecam materiały wolnych mediów, które jeszcze posiadamy), którzy zrobią wszystko ze względu na daną im szansę(i robią, np. ignorując wyrok TSUE, ścigając innych sędziów, stawiając zarzuty z d...).

 

W żadnym kształcie to prawo nie może wejść w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak im to zaszkodzi? Duda dalej lubiany, poparcie im jakoś wybitnie nie spada.

Polityka dostosowana do narodu. :D

 

Tak ostatnio posłuchałem Dudy (np. błyskotliwa wypowiedź dot. rosnących cen) to dla mnie Adrian jest na takim samym poziomie co Wałęsa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wypowiedź Dudy, ta o cenach i płacach, do kpinek się nadaje. Ale, jedno proste pytanie dla spzredających tezę o galopujacej inflacji u nas - dlaczego kurs euro stoi w miejscu od lat? Jeśli nasze pensje rosną, ceny tego co sami robimy (w największym stopniu tego, gdzie sporo robocizny) też, kurs euro stały i stałe ceny towarów produkowanych za granicą, a liczonych w euro, to przypadkiem nie mamy do czynienia ze wzrostem siły nabywczej własnej pensji?

 

Kilkanaście lat wstecz z całą pewnością, a myślę, że i kilka lat wstecz stwka godzinowa na poziomie kilkunastu euro u nas byłaby co najmniej dziwna w odniesieniu do prostych zawodów. 10-15 euro za godzinę pracy wywoła szok u kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz gościa, który wielokrotnie w swojej karierze politycznej został złapany na kłamstwie, więc nie wiem jak można pisać o oraniu kogokolwiek... Wiarygodność Kalety jest żadna :). Przypominam, że od 2015 roku to u nas Premier staje przed dziennikarzami i kłamie, jak najęty(tzn. wedle swojego elektoratu tego nie robi, tyle że ten elektorat rzadko kiedy sprawdza co jest faktem :D). Czegoś takiego to ja sobie nie przypominam po 1989. Ci ludzie stworzyli sobie jakąś alternatywną rzeczywistość, która jest daleka od faktów i prawdy. To taka kalka z TVPis.

PiSiorki kłamią do kamery, a że niby poprzednicy przed 2015 nie kłamali ? Rudy lis chociażby... Oni są wszyscy po jednych pieniądzach. Tylko odchył przechył mają w inną stronę (biznes+wykształciuchy z miast / wieś i biedota czy globalistyczne / niemieckie / amerykańskie / rosyjskie interesy w zależności od opcji). Wskażcie mi pragmatycznych i racjonalnych polityków i ugrupowanie po '89 roku.

Mogą, ale nie należą(jak twierdzą francuscy prawnicy), bo byłoby to w złym guście... Poza tym mówimy o ludziach bardzo inteligentnych, dobrze wykształconych i honorowych. Wiadomo jak byłoby to odebrane.

PiS chce zupełnie czegoś innego. Do Trybunału wprowadzili ludzi o miernej reputacji, którzy ze względu na swoje poglądy polityczne i podległość będą lekceważyły konstytucję i obowiązujące u nas prawo. Do KRSu zgłosili najgorszych z najgorszych(polecam materiały wolnych mediów, które jeszcze posiadamy), którzy zrobią wszystko ze względu na daną im szansę(i robią, np. ignorując wyrok TSUE, ścigając innych sędziów, stawiając zarzuty z d...).

 

W żadnym kształcie to prawo nie może wejść w życie.

 

Sądy to najgorzej oceniana instytucja od lat. Ja osobiście i moja rodzina miałem z tą mafią pod państwowymi auspicjami 3 krotnie styczność. Oby na tym się skończyło. Nie życzę nikomu... Dla mnie opinie TSUE, KRS, TK są nic nie warte. TSUE szczególnie nie ma żadnego znaczenia bo nie realizuje interesów narodowych tylko no właśnie z założenia jakie ? Jakie kierunki wyznacza większość w UE i jakie nurty ideologiczne i nacje reprezentuje? Mnie interesuje interes Polski i interes obywatela. I nie jest dla mnie żadnym autorytetem towarzysz były prezes TK, który klepnął zgodnie z myślą rządzących choćby temat OFE... Tak samo Pawłowicz czy Piotrowicz nie są żadnymi autorytetami, nikt z sędziów kto opowiedział się po którejś stronie politycznej, a nie merytorycznej autorytetem nie będzie. Mówię jako obywatel, prawnicy będą pisać laurki, politycy się będą przepychać między sobą. Z mojej perspektywy względnie działającymi sądami są WSA i NSA (nie mówię o terminach). Cała reszta do zaorania. Ktoś kto mówi, że sędziowie przed PiSem w KRS i TK byli apolityczni i niezależni jest śmieszny i tyle.

Należało by zacząć od tego, że system prawny w Polsce w wielu aspektach jest źle zorganizowany. Choćby setki wyroków przeczących sobie w merytorycznie tej samej kwestii. Za duże pole do interpretacji, nadużyć i naginania, przy braku prawa precedensu.

Edytowane przez handrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...