Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4484 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4465
  • 4466
  • 4467
  • 4468
  • 4469
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 56 Głosów

#89321 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Listopad 2019 - 12:33

Zobacz postkrzyyss, o 19 Listopad 2019 - 12:13, napisał(a):

Są wykresy, jest link do tekstu, można doczytać skąd między innymi biorą się pewne podwyżki, ale trolla zrobicie z LasagnaBolognese. Natomiast wpisy o psach i korytkach będą tymi wartościowymi/rzeczowymi.

On jest kłamcą, sam się ustawił jako troll.
Kłamał i manipulował w sprawie propagandy w komunikacji warszawskiej, kłamał i manipulował w sprawie metra warszawskiego. Można spokojnie założyć, że tak samo kłamał i manipulował w każdym innym przypadku.

Szkoda czasu na czytanie jego postów, a tym bardziej analizy.

#89322 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 13:05

Zobacz postBono[UG], o 19 Listopad 2019 - 12:33, napisał(a):

On jest kłamcą, sam się ustawił jako troll.
Kłamał i manipulował w sprawie propagandy w komunikacji warszawskiej, kłamał i manipulował w sprawie metra warszawskiego. Można spokojnie założyć, że tak samo kłamał i manipulował w każdym innym przypadku.

Szkoda czasu na czytanie jego postów, a tym bardziej analizy.

Ale tu w poście akurat na tacy wszystko podane, i wykresy, i tekst do tego. Nie śledziłem tamtych jego wpisów, możliwe, że jest jak piszesz, ale wtedy jest opcja "ignoruj" i problemu nie ma.

A przy energetyce akurat zbieramy za decyzje z ostatnich 30 lat. Za uwalenie Żarnowca, za ceny Pawlaka za gaz, za umowy w sprawie CO2, za brak ecyzji w sprawie budowy atomówki, za patologię w kopalniach, konserwowaną od 30 lat i pewnie za kilka innych grzeszków. Danych podanych przez Lasagna w ostatnim wpisie, czy wiarygodności źródła, weryfikować mi się nie chce, bo mogę się dokopać co najwyżej drobnych różnic liczbowych. Dla mnie jest jasne od lat, że wzięliśmy na siebie ogromny ciężar w kwestii CO2 (i nie zrobił tego PiS), że OZE jest drogie, a nie jest pełną alternatywą dla węgla, a innej alternatywy jak na razie nie zaproponował nikt, jest tylko spychologia na następny rząd. Tu po PiSie można co najwyżej jechać za kontynuację polityki poprzedników, nic więcej. Pisanie tutaj o tym, jakoby to PiS w jakiś sposbów uwalił energetykę jest najzwyklejszym trollowaniem ignorantów, do tego jak widzę to takim stadnym.

#89323 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 13:29

I osobiście ignoruję choć nie systemowo w ustawieniach forum, innym też polecam olewać jego wypowiedzi.

Odnośnie wiarygodności portalu, to właścicielem jest Agencja Rynku Energii, główni akcjonariusze: https://www.are.waw....e/akcjonariusze
Ciężko mi określić wiarygodność ale właściciele skupieni wokół węgla i gazu chyba w analizach nie będą robić sobie pod górkę :Up_to_s: (nie bierz tego zbyt serio ;) ).

Dekady zaniedbań i spychologii to dla mnie rzecz oczywista ale niekompetencja i pisanie na kolanie ustaw przez PiS również.

#89324 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 13:31

Zobacz postkrzyyss, o 19 Listopad 2019 - 12:13, napisał(a):

Są wykresy, jest link do tekstu, można doczytać skąd między innymi biorą się pewne podwyżki, ale trolla zrobicie z LasagnaBolognese. Natomiast wpisy o psach i korytkach będą tymi wartościowymi/rzeczowymi.

@Radar28
Tłumaczyłem już chyba Tobie na czym polegał geszeft z wiatrakami, na czym tam się zarabiało. Tu akurat za to można jak po psie jechać po poprzdniej ekipie, bo dała podwaliny na lata do patologii (z jednej strony kula u nogu dla węgla, a z drugiej chore uprzywilejowanie niektórych OZE). PiSowi co najwyżej można przy energetyce wygarnąć, że wzorem poprzedników przespał 4 lata i nie drgnęło nic z atomem, bo na dzisiaj to jest jedyna dla nas alternatywa.

I dlatego nie pisałem teraz o wiatrakach. Poza przespaniem atomu jak najbardziej winię ich za zmuszenie spółek energetycznych do finansowania górnictwa. Przez to zabrano im między innymi możliwość rozwoju. Elektrownie węglowe też można usprawniać a poza tym bardzo potrzebujemy albo nowych bloków energetycznych albo modernizacji starych, bo są już cokolwiek wiekowe.

A co do podlinkowanych danych, to nijak się mają do planowanych podwyżek i tych, które już przeszły w zeszłym roku ukryte poprzez dopłaty z budżetu. Jest w dokumencie przewidywane 8% przez 5 lat a ile już podskoczyło i ile jest teraz przewidywane na przyszły rok? Także zwalanie całej winy za podwyżki na Tuska i pakiet klimatyczny to odwracanie kota ogonem jak zwykle w wykonaniu LasagnaBolognese.

#89325 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 13:50

Zobacz postRadar28, o 19 Listopad 2019 - 13:31, napisał(a):

... Elektrownie węglowe też można usprawniać a poza tym bardzo potrzebujemy albo nowych bloków energetycznych albo modernizacji starych, bo są już cokolwiek wiekowe.

... Także zwalanie całej winy za podwyżki na Tuska i pakiet klimatyczny to odwracanie kota ogonem jak zwykle w wykonaniu LasagnaBolognese.

Można, tylko z usprawnieniami może być nieco kłopot. Te gierkowskie raz przeszły modernizację w latach 90-tych, a dwa już kończą i tak żywot. Tych nowszych chyba za wiele nie ma, a i niewiele z usprawnień (tych nowszych) wyciśnie. Można budować nowe, tylko proponowanie tego z Twojej strony jest malo poważne, jeśli w taki sposób jedziesz po adwersarzu. Bo po pierwsze nie rozwiązuje to nijak problemu emisji CO2 (a tym samym wzrostu cen energii), po drugie to nadal konserwacja tego co jest w patologii węglowej. Ile bylo szumu i kpinek przy planowanej Ostrołęce?

No nie do końca odwracanie kota ogonem, Tusk tu ma akurat spore zasługi, przy czym ja wolę pisać o zaniedbaniach w ciągu 30 lat. W pierwszej dekadzie tego tysiąclecia, gdy starałem się o pozwolenie na zbudowanie wodnej o mocy ok 30-40kW w miejscu starego młyna, gdzie pozwolenie wodno-prawne były, a potrzebna była tylko zgoda na przyłączenie do sieci, gdy już było wiadomo że musimy ograniczać CO2 i zwiekszać moc OZE, to waliłem jak w mur w zakląd energetyczny, który na ten przyłącz i tak nie wyraził zgody. Cena, którą wtedy ZE płacił za prąd z OZE to boło ok 30% (6-8 gr/kWh, przy cenie 14+14gr/kWh dla odbiorcy) ceny za energię dla odbiorcy, zadnych zielonych certyfikatów wtedy nie było.

#89326 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 14:09

Zobacz postkrzyyss, o 19 Listopad 2019 - 13:50, napisał(a):

Można, tylko z usprawnieniami może być nieco kłopot. Te gierkowskie raz przeszły modernizację w latach 90-tych, a dwa już kończą i tak żywot. Tych nowszych chyba za wiele nie ma, a i niewiele z usprawnień (tych nowszych) wyciśnie. Można budować nowe, tylko proponowanie tego z Twojej strony jest malo poważne, jeśli w taki sposób jedziesz po adwersarzu. Bo po pierwsze nie rozwiązuje to nijak problemu emisji CO2 (a tym samym wzrostu cen energii), po drugie to nadal konserwacja tego co jest w patologii węglowej. Ile bylo szumu i kpinek przy planowanej Ostrołęce?

Problem w tym, że atomu nie budują a skądś prąd brać trzeba. Nowe bloki węglowe to jest pewna desperacja z braku jakichkolwiek realnych działań. Bo jak sam piszesz istniejące bloki dokonują żywota i co wtedy mamy zrobić? Dwudziesty stopień zasilania?

Zobacz postkrzyyss, o 19 Listopad 2019 - 13:50, napisał(a):

No nie do końca odwracanie kota ogonem, Tusk tu ma akurat spore zasługi, przy czym ja wolę pisać o zaniedbaniach w ciągu 30 lat. W pierwszej dekadzie tego tysiąclecia, gdy starałem się o pozwolenie na zbudowanie wodnej o mocy ok 30-40kW w miejscu starego młyna, gdzie pozwolenie wodno-prawne były, a potrzebna była tylko zgoda na przyłączenie do sieci, gdy już było wiadomo że musimy ograniczać CO2 i zwiekszać moc OZE, to waliłem jak w mur w zakląd energetyczny, który na ten przyłącz i tak nie wyraził zgody. Cena, którą wtedy ZE płacił za prąd z OZE to boło ok 30% (6-8 gr/kWh, przy cenie 14+14gr/kWh dla odbiorcy) ceny za energię dla odbiorcy, zadnych zielonych certyfikatów wtedy nie było.

Bo dla zakładów energetycznych to jest kupa roboty i żaden zysk. Bez odgórnego przymusu nigdy by nie próbowały skupywać energii od drobnych producentów. Także PiS w tym względzie zrobił krok wstecz obniżając kary za niespełnianie wymogów udziału OZE do poziomu, gdzie bardziej się opłaca kara niż podpisywanie umów na wykup energii.

I tak, dużo lepiej pisać właśnie o tym, co się działo na przestrzeni dziesięcioleci a przychodzi taki jeden i spłyca to do PiS niewinni, to wina Tuska wklejając opracowanie bez analizowania jego treści.

#89327 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 14:30

@Radar28
Każdy z rządów robił spychologię, ceny emisji CO2 rosły, gierkowskie dogorywają. Że to j...e było od dawna wiadomo. Tu wszystkich można jechać, że każdy zlwał z nadzieją "może nie za mnie".

Jest jeszcze jedna możliwość nieemisyjna. Ukraina, Białoruś i Rosja z okręgu Kaliningradzkiego chce na sprzedawać energie z atomu. Tu niestety zawiłości polityczne komplikuja sprawę, w każdym przypadku nieco inne.

Tak, bez odgórnego przymusu nie zrobią. Mi wtedy powiedziano wprost - z węgla mamy nadwyżki, jest to energia tańsza, a pakietami CO2 niech się martwi mój następca, gdy ja już będę na emeryturze.

energetyka24.com/atom-dla-polski-pod-amerykanska-bandera-relacja-z-forum-przemyslu-jadrowego

Amerykanie mają tu chyba AP1000, bardziej Toschiba, ale w zakładach w USA. Patrzę na to z nadzieją, ale dla mnie wiarygodnosć PiS tu w okolicach poziomu dna. Tu nawet koszta EA nie są chyba aż takie istotne, przy problemach które nas czekają. Problem to czas realizacji projektu (profity spija inny), zieloni i zapewne ostre protesty Niemiec. Dlatego brak mi wiary w powodzenie tego, raczej obiecanki cacanki dla Brukseli.

#89328 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 15:00

Zobacz postkrzyyss, o 19 Listopad 2019 - 14:30, napisał(a):

@Radar28
Każdy z rządów robił spychologię, ceny emisji CO2 rosły, gierkowskie dogorywają. Że to j...e było od dawna wiadomo. Tu wszystkich można jechać, że każdy zlwał z nadzieją "może nie za mnie".

Jest jeszcze jedna możliwość nieemisyjna. Ukraina, Białoruś i Rosja z okręgu Kaliningradzkiego chce na sprzedawać energie z atomu. Tu niestety zawiłości polityczne komplikuja sprawę, w każdym przypadku nieco inne.

Tak, bez odgórnego przymusu nie zrobią. Mi wtedy powiedziano wprost - z węgla mamy nadwyżki, jest to energia tańsza, a pakietami CO2 niech się martwi mój następca, gdy ja już będę na emeryturze.

energetyka24.com/atom-dla-polski-pod-amerykanska-bandera-relacja-z-forum-przemyslu-jadrowego

Amerykanie mają tu chyba AP1000, bardziej Toschiba, ale w zakładach w USA. Patrzę na to z nadzieją, ale dla mnie wiarygodnosć PiS tu w okolicach poziomu dna. Tu nawet koszta EA nie są chyba aż takie istotne, przy problemach które nas czekają. Problem to czas realizacji projektu (profity spija inny), zieloni i zapewne ostre protesty Niemiec. Dlatego brak mi wiary w powodzenie tego, raczej obiecanki cacanki dla Brukseli.

Kupowanie prądu z zagranicy jest opcją bezemisyjną, ale w ogólnym rozrachunku kosztowną jak wszystko z importu. Zwłaszcza jeśli teoretycznie moglibyśmy energię produkować sami. W ostateczności nie będzie wyboru.

Co do atomu we współpracy z USA, to jedyny plus tej opcji jest taki, że jak im będzie zależeć, to naszych polityków docisną i inwestycja ruszy. We wszystkim innym jestem równie sceptyczny jak w przypadku zakupu od nich sprzętu wojskowego, czyli solidne maszyny ale nawet licencji na części zamienne czy amunicję nie da rady uzyskać. Także jakby postawili u nas elektrownię, to pewnie byśmy byli uzależnieni co do jej serwisowania od firm z USA. Zawsze, jak się da, warto współpracować z krajami, z którymi można mieć realnie partnerskie relacje, ale to i tak marzenie ściętej głowy. Tak czy siak, oby się ruszyło, ale nie liczę na to za bardzo.

A nieufność do energii atomowej jest duża u nas, więc protesty mogą być szersze niż zwykle i nałożą się na te typowe dla każdej dużej inwestycji budujcie, ale ni koło mojego domu. Podobnie jak w przypadku zamykania nierentownych kopalni nikt nie chce ruszyć tego tematu, bo można tylko stracić. Lepiej się uśmiechać, powiedzieć parę pustych sloganów i ludzie są zadowoleni, choć nie ma z czego.

A co do spychologii: taka jest rzeczywistość niestety, że wszyscy patrzą tylko z perspektywy najbliższych wyborów a odpowiedzialność jest profesjonalnie rozmywana. Tak w temacie.

#89329 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 17:13

"Zandberg orze premiera". Lider Lewicy obnażył przemówienie Morawieckiego

POLECAM, Morawiecki zgaszony :lol2: :lol2:

#89330 Użytkownik jest niedostępny   Paw79 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 19:43

Ideologia "poprawności politycznej"- wersja hard w akcji na przykładzie Kanady:
link

Także gdyby ktoś oczekiwał jeszcze jakiejś odważnej gry od Bioware...

Ten post był edytowany przez Paw79 dnia: 19 Listopad 2019 - 19:43

#89331 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 20:48

Zobacz postCamis, o 19 Listopad 2019 - 17:13, napisał(a):

I takich ludzi potrzeba w Sejmie: potrafiących spokojnie, rzeczowo i kulturalnie docisnąć rządzących. Jeśli w Konfederacji też się tacy znajdą, to może wreszcie poprawi się jakość debaty politycznej. Na stare partie pod tym kątem za bardzo nie liczę. Niezależnie od poglądów ważne jest, żeby umieć dyskutować i posługiwać się konkretami.

Swoją drogą idę o zakład, że TVP puściła tylko wystąpienie premiera a Zandberga i innych opozycjonistów pominęła. Ewentualnie dodali przegląd wspaniałych sukcesów rządu.

Zobacz postPaw79, o 19 Listopad 2019 - 19:43, napisał(a):

link

Nie znam ani tej sprawy, ani tym bardziej osoby, ale z podlinkowanego artykułu można wnioskować, że stacja telewizyjna mogła już od dłuższego czasu szukać dobrej wymówki do wywalenia go z pracy. Piszą nawet, że zazwyczaj puszczano jego audycję z opóźnieniem, żeby w razie czego przyciąć co gorsze wypowiedzi. Tym razem poszło w eter i mieli podkładkę. Tym niemniej warto się zastanowić, jaka jest faktycznie skala protestów i społecznego oburzenia na takie czy inne wypowiedzi. Czy aż tak to rozpala publikę, czy może wąska grupa osób generuje duży ruch w sieci a media niepotrzebnie podłapują temat?

#89332 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 20:56

Zobacz postkrzyyss, o 19 Listopad 2019 - 13:13, napisał(a):

@Radar28
Tłumaczyłem już chyba Tobie na czym polegał geszeft z wiatrakami, na czym tam się zarabiało. Tu akurat za to można jak po psie jechać po poprzdniej ekipie, bo dała podwaliny na lata do patologii (z jednej strony kula u nogu dla węgla, a z drugiej chore uprzywilejowanie niektórych OZE). PiSowi co najwyżej można przy energetyce wygarnąć, że wzorem poprzedników przespał 4 lata i nie drgnęło nic z atomem, bo na dzisiaj to jest jedyna dla nas alternatywa.

Niestety moderacja toleruje w wątku niemerytoryczny bełkot który ma na celu odwracanie uwagi od faktów. Nawet przytoczenie im raportu niezależnej instytucji wraz z danymi im przeszkadza bo nie zgadza się z propagandą partii której są wyznawcami. Prawda w oczy kole. Energetyke opartą o węglowodory ubił Donald T ale to była cena jaką zapłacił za stołek w UE i podbudowanie swojego środowiska na szczeblu Unijnym. Partiokracja a nie demokracja.

Co do atomu. No właśnie, przez 4 lata mogli chociaż wybrać miejsce na budowe. Inna sprawa, że to musi być zbudowane na prawach rynkowych czyli przez zakredytowanie np konsorcjum spółek energetycznych a te z racji Pakietu Klimatycznego, mają zarżniętą rentowność a więc i cash flow i na poprawe się nie zanosi, gdyż z przytoczonego raportu CIRE wynika, że będzie gorzej. Coś słyszałem, że Amerykanie chcieli budować atom. Wczoraj było jakieś poważniejsze spotkanie w temacie
https://www.energety...myslu-jadrowego

Zobacz postPaw79, o 19 Listopad 2019 - 20:43, napisał(a):

link

Trockizm coraz bardziej się rozpędza.

Przy okazji
Dodaj obrazek

Pięść dobra czy niedobra?
Dodaj obrazek

Odrobina hipokryzji nikomu nie zaszkodzi :)
Dodaj obrazek

#89333 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 21:07

Zobacz postRadar28, o 19 Listopad 2019 - 20:48, napisał(a):

Nie znam ani tej sprawy, ani tym bardziej osoby, ale z podlinkowanego artykułu można wnioskować, że stacja telewizyjna mogła już od dłuższego czasu szukać dobrej wymówki do wywalenia go z pracy. Piszą nawet, że zazwyczaj puszczano jego audycję z opóźnieniem, żeby w razie czego przyciąć co gorsze wypowiedzi. Tym razem poszło w eter i mieli podkładkę. Tym niemniej warto się zastanowić, jaka jest faktycznie skala protestów i społecznego oburzenia na takie czy inne wypowiedzi. Czy aż tak to rozpala publikę, czy może wąska grupa osób generuje duży ruch w sieci a media niepotrzebnie podłapują temat?

Tylko niech się nie dziwią, że im oglądalność spada. Ludzie całkowicie poprawni i grzeczni są nudni.
Dla mnie przypadek nieuzasadniony. Nie powiedział nic kontrowersyjnego. Jako imigranta powiem szczerze gówno by mnie to interesowało. Ma swój pogląd na sprawę, nie forsuje go, fajnie.

#89334 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 21:14

PiS wycofuje projekt ws. zniesienia 30-krotności składki na ZUS

Lewica podobno miała go poprzeć. Teraz składa swój projekt.

O co chodziło w expose z tym, że ludzie będą przerabiać stare Golfy na gaz? Czyżby tyle zostało z elektrycznych polskich aut? :hmm: Ktoś mógłby mi

przybliżyć kontekst?

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 19 Listopad 2019 - 21:15

#89335 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 19 Listopad 2019 - 22:21

Zobacz postFlik, o 19 Listopad 2019 - 21:14, napisał(a):

O co chodziło w expose z tym, że ludzie będą przerabiać stare Golfy na gaz? Czyżby tyle zostało z elektrycznych polskich aut? :hmm: Ktoś mógłby mi przybliżyć kontekst?

Będziemy przerabiać maluchy na samochody elektryczne :rotfl: źródło: youtube :E

Co do "polskich elektryków"... ktoś wierzył że w Polsce możemy mieć tak szybko opracowane i wdrożone auto elektryczne "za grosze" o których kiedyś mówił Morawiecki?

Wystarczy zobaczyć jakie koszty ponosi i ile czasu zajmuje chociażby Tesli by wprowadzić nowy model na rynek... a w Polsce "za grosze Morawiecki chciałby rozpocząć produkcję elektryka od podstaw, od zera". :lol2:

Podobał mi się dziś Prezydent, tak dumnie mówił "o godnych wypłatach za które szeregowy polak opłaci swoje mieszkanie i ciepłą wodę w kranie" jakby mówił o przynajmniej 3000netto. :rotfl:

#89336 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 00:07

Zobacz postRyszardGTS, o 19 Listopad 2019 - 22:21, napisał(a):

Podobał mi się dziś Prezydent, tak dumnie mówił "o godnych wypłatach za które szeregowy polak opłaci swoje mieszkanie i ciepłą wodę w kranie" jakby mówił o przynajmniej 3000netto. :rotfl:

W zasadzie nie mijał się z prawdą: po prostu na nic poza czynszem i rachunkiem za wodę może nie starczyć.

A tak na poważnie, to takimi wypowiedziami plują w twarz przede wszystkim pracownikom budżetówki, bo to władza państwowa ustala im pensje.

#89337 Użytkownik jest niedostępny   januzi 

• ^ patryjota, katolig, bochater
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 20 Listopad 2019 - 01:12

Zobacz postRyszardGTS, o 19 Listopad 2019 - 22:21, napisał(a):

Będziemy przerabiać maluchy na samochody elektryczne :rotfl: źródło: youtube :E

#89338 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 07:13

"Rząd szykuje zmiany w L4
Wg przedstawionego projektu L4 płatne jak do tej pory uzyskaliśmy dopiero po 90 dniach u nowego pracodawcy. Dodatkowo po wykorzystaniu L4, kolejny raz do płatnego L4 nabywamy po kolejnych 90 dniach absencji chorobowych.
Zmiany mają także dotyczyć kobiet w ciąży. Mają być zmiany w zasiłkach macieżyńskich. Plotki mówią o braku zasiłku od razu - ale szczegółów rząd nie podał."

Rozumiem walkę z osobami wyłudzającymi L4, ale taki projekt dotknie wiele innych osób. Jaki problem zachorować w okresie jesień / zima, a potem przed upływem 3 miesięcy ponownie - zapalenie gardła, krtani, płuc, grypa, itd. Itd.
Są osoby które na jesień, zimna, reagują jak alergicy na pylenie na wiosnę.

A jeszcze lepiej co wymyślą , zasiłkami macierzyńskim.

Ten post był edytowany przez kanon7 dnia: 20 Listopad 2019 - 07:17

#89339 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 08:19

Zobacz postkanon7, o 20 Listopad 2019 - 07:13, napisał(a):

"Rząd szykuje zmiany w L4
Wg przedstawionego projektu L4 płatne jak do tej pory uzyskaliśmy dopiero po 90 dniach u nowego pracodawcy. Dodatkowo po wykorzystaniu L4, kolejny raz do płatnego L4 nabywamy po kolejnych 90 dniach absencji chorobowych.
Zmiany mają także dotyczyć kobiet w ciąży. Mają być zmiany w zasiłkach macieżyńskich. Plotki mówią o braku zasiłku od razu - ale szczegółów rząd nie podał."

Rozumiem walkę z osobami wyłudzającymi L4, ale taki projekt dotknie wiele innych osób. Jaki problem zachorować w okresie jesień / zima, a potem przed upływem 3 miesięcy ponownie - zapalenie gardła, krtani, płuc, grypa, itd. Itd.
Są osoby które na jesień, zimna, reagują jak alergicy na pylenie na wiosnę.

A jeszcze lepiej co wymyślą , zasiłkami macierzyńskim.

Zależnie od tego, jak to będzie napisane może być problem z dużo prostszym scenariuszem, czyli jak trzeba po prostu przedłużyć zwolnienie w związku z jakąś chorobą. Dostajesz zwolnienie najpierw na jakiś czas, po drodze wizyta kontrolna i decyzja czy już się nadajesz do pracy, czy trzeba dalej leczyć. To się przytrafia bardzo często.

Generalnie nie tędy droga przy szukaniu patologii i wyłudzeń na L4.

#89340 Użytkownik jest niedostępny   jan dzban 

• Polnische banditen analphabeten
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 09:12

Zobacz postLasagnaBolognese, o 19 Listopad 2019 - 21:56, napisał(a):

Niestety moderacja toleruje w wątku niemerytoryczny bełkot który ma na celu odwracanie uwagi od faktów. Nawet przytoczenie im raportu niezależnej instytucji wraz z danymi im przeszkadza bo nie zgadza się z propagandą partii której są wyznawcami. Prawda w oczy kole. Energetyke opartą o węglowodory ubił Donald T ale to była cena jaką zapłacił za stołek w UE i podbudowanie swojego środowiska na szczeblu Unijnym. Partiokracja a nie demokracja.

Co do atomu. No właśnie, przez 4 lata mogli chociaż wybrać miejsce na budowe. Inna sprawa, że to musi być zbudowane na prawach rynkowych czyli przez zakredytowanie np konsorcjum spółek energetycznych a te z racji Pakietu Klimatycznego, mają zarżniętą rentowność a więc i cash flow i na poprawe się nie zanosi, gdyż z przytoczonego raportu CIRE wynika, że będzie gorzej. Coś słyszałem, że Amerykanie chcieli budować atom. Wczoraj było jakieś poważniejsze spotkanie w temacie
https://www.energety...myslu-jadrowego

Trockizm coraz bardziej się rozpędza.

Przy okazji
[img][/img]

Pięść dobra czy niedobra?
[img][/img]

Odrobina hipokryzji nikomu nie zaszkodzi :)
[img][/img]

Ale dramat, po exposé morawieckiego już trole ciężko pracują. Napisałbym 0,40 zł za wpis, ale na tego za te wszystkie obrazki daje 1,50 zł :E

• (4484 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4465
  • 4466
  • 4467
  • 4468
  • 4469
  • Ostania »