Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aha czyli poprzednicy robili źle, zostali za to ukarani odsunięciem od władzy, i to usprawiedliwia obecną władzę żeby robić jeszcze gorzej i mamy cicho siedzieć, nie krytykować i grzecznie na nich głosować bo poprzednicy też byli do dupy.

Podaj też w jaki sposób zmiany w sądownictwie, które PiS już zrobił i zamierza zrobić pomogą na problemy w sądownictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądy to najgorzej oceniana instytucja od lat. Ja osobiście i moja rodzina miałem z tą mafią pod państwowymi auspicjami

No widzisz, a w moim ostatnim spotkaniu z sądem dostałem zasądzone 2k odszkodowania za straty poniesione w ramach wypadku komunikacyjnego. I nie mam żadnego prawnika w rodzinie, wszystko z wolnej stopy.

 

TSUE, KRS, TK są nic nie warte.

KRS to wewnętrzna instytucja wymiaru sprawiedliwości i zwykli ludzie nie mają z nią do czynienia. Ale akurat w Trybunale Sprawiedliwości większość spraw jakie tam trafia z Polski to są sprawy obywatel kontra państwo. Ludzie wywalczają odszkodowania za przedłużające się areszty bez przyczyny, za opieszałość czy za niesprawiedliwe przepisy. To dzięki ETS np. mamy ułatwienia w rejestracji samochodów z kierownicą po prawej stronie. Jeżeli ostatnią instancją będą sądy sterowane przez ministra sprawiedliwości to obywatel jest bez szans uzyskać coś od państwa.

 

Z mojej perspektywy względnie działającymi sądami są WSA i NSA (nie mówię o terminach). Cała reszta do zaorania.

No dobra, zaorujesz i co? Teraz spory rozstrzygają sołtysi? Wójtowie? A może na ubitą ziemię albo w kisielu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądy to najgorzej oceniana instytucja od lat. Ja osobiście i moja rodzina miałem z tą mafią pod państwowymi auspicjami 3 krotnie styczność. Oby na tym się skończyło.

Wklej odpis wyroku. Chętnie się pośmiejemy.

A nie wkleisz, bo bezczelnie kłamiesz.

 

Swoją drogą, jak przeciętny Kowalski miałby obiektywnie ocenić działalność sądu?

Przecież on o tym pojęcia nie ma. Takie "oceny" sobie można za majtki wsadzić.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat bardzo dobre doświadczenia z sądami w PL(widać byłem stroną wygraną) ;). Nie widziałem też w moich sprawach sędziów komunistycznych(na moje oko to w wieku 35-45 lat) :D. Więc nie rozumiem jak można tan generalizować, że Polacy źle oceniają... ja też jestem Polakiem i tak nie uważam.

 

Jeżeli są negatywne oceny to do całego wymiaru sprawiedliwości i przede wszystkim długości postępowania. Tutaj nieuki(czyli pewnie wyborcy PiSu) nie wiedzą, że to politycy ustalają ramy w jakich obraca się sędzia, adwokat i prokurator. Nic w tym aspekcie nie zmieniono i wygląda to jak w latach 50/60(tak przypuszczam, bo wtedy mnie na świecie nie było). Środowisko prawnicze od kilkunastu lat grzmi na ten temat i domaga się zmian(przedstawiając konkretne propozycje, które też funkcjonują na zachodzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak przeciętny Kowalski miałby obiektywnie ocenić działalność sądu?

Jakieś obiektywy da się tam ustalić. Np. przeglądając akta mojej sprawy (tej o której pisałem chwile wcześniej) widziałem, że np. sąd nie potrafi poprawnie przepisać nazwy podmiotu któremu odpisuje (w wypadku brał udział autobus PKS, sąd odpisał do "Przedsiębiorstwa Komunikacji Społecznej"). To akurat pierdoła, z której można się pośmiać, bo nic nie zmienia, choć też nie buduje wizerunku profesjonalizmu. Ale w tej samej sprawie zdarzyło się też pomylenie danych adresowych dwojga świadków (pasażerów owego autobusu), przez co na dwa wezwania przyszły zwrotki, że Agnieszka tutaj nie mieszka, i trzeba było wzywać ponownie, na kolejną rozprawę. Ja sobie zdaję sprawę, że takich pism nie pisze sam sędzia tylko pewnie jakiś praktykant za wpis do CV, no ale zawsze. I to tez są sprawy, które widzi zwykły Kowalski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądy to najgorzej oceniana instytucja od lat. Ja osobiście i moja rodzina miałem z tą mafią pod państwowymi auspicjami 3 krotnie styczność.

Logiczne że conajmniej 50% osób które miało styczność z sądami są nie zadowolone, bo przegrali :E

Ci co wygrali to im obojętne, ale Ci co przegrali to pierwsi będą narzekać na sądy, że są bee itd.

 

Idę o zakład że ci co narzekają na sądy to prawie w 90-100% przegrali w życiu jakąś rozprawę sądową, a teraz lament. Mam sąsiada który idealnie się w to wpisuje. Przegrał sprawę o grunty z sąsiadem (spór o własność) i on ciągle, że sąd to złodziej, kasta, oszkuali go, łapówkę sędzia na pewno wziął itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39x2VCC.jpg?1

 

Debata odnośnie sądownictwa i o dziwo PiS masakruje opozycję :E :E Ładnie zaczął wymieniać jak się dyscyplinuje sędziów w innych państwach UE...w porówaniu z niektórymi przytaczanymi punktami u nas i tak będą mieli lekko ;)

 

Buhahahaha, A teraz sobie sprawdź jak jest naprawdę, Pislamiści łżą nawet jak mówią o pogodzie za oknem.

 

Biuro Analiz Sejmowych przy procedowaniu projektu, który ma dyscyplinować sędziów "oprócz wątpliwości konstytucyjnych, mamy szereg innych wątpliwości, tych uwag będzie co najmniej kilkadziesiąt"

 

Więcej mi się nie chcę.

 

Tutaj masz dla przykładu jak to wygląda w Francji.

 

" Sędziowie we Francji z mocy prawa Republiki to urzędnicy sądowi. Sedziowie we Francji nie podlegają władzy zwierzchniej organu szczebel wyżej i jest im przyznana gwarancja nieusuwalności. Jak dotychczas w Polsce.

 

Sędziowie we Francji odpowiadają tylko przed najwyższą radą korpusu urzędników sądowych, takie polskie KRS. W przypadku Francji sędziom nie wolno okazywać wrogości wobec Republiki, to kwestia ustrojowa. Nie ma tu żadnej analogii z Polską.

 

W 2018 roku 1500 sędziów francuskich było członkami związku zawodowego "Syndicat le magistrature", otwarcie socjalistycznego. Jednocześnie największym związkiem zawodowym sędziów jest republikański "Union syndicale des magistrats".

 

Komisja Europejska już przestrzega, aby nie uchwalać tego guano. Sędziowie z polski, są sędziami unijnymi, więc Polska może złamać prawo unijne.

YaTSgf7.jpg?1rwLtrHn.jpg?1

Edytowane przez Sfinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.money.pl/gospodarka/wzrosl-import-drewna-z-czech-jest-plaga-kornika-czesi-maja-duzo-drewna-6458755965818497v.html

 

Bruksela nie ratuje tych drzew przed wycinką? Jourova nie sprawdza, czy to aby "praworządne"? Nasze lokalne ekoszajbusy nie rozdzierają szat, że to będzie koniec świata, bo klimat ...?

Czy może jednak hipokryzja (Brukseli i eko...ńców) pełną gębą?

 

ps

Aaa, dodam, Słowaków też tzreba do pionu przywołać, oni też pokornikowe wycinają. Ktoś tu z forum może chętny do ratowania lasów za południową granicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruksela nie ratuje tych drzew przed wycinką? Jourova nie sprawdza, czy to aby "praworządne"? Nasze lokalne ekoszajbusy nie rozdzierają szat, że to będzie koniec świata, bo klimat ...?

Czy może jednak hipokryzja (Brukseli i eko...ńców) pełną gębą?

Wycinka Puszczy Białowieskiej - wpisana do listy UNESCO.

Lasy wycięte w Czechach nie były żadne wpisane do UNESCO, ani nie były żadnym pomnikiem przyrody, ani innym tworem dodatkowej ochrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinka Puszczy Białowieskiej - wpisana do listy UNESCO.

Lasy wycięte w Czechach nie były żadne wpisane do UNESCO, ani nie były żadnym pomnikiem przyrody, ani innym tworem dodatkowej ochrony.

PiSowskie trolle raczej nie ogarniają takich szczegulów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo ktoś coś gdzieś wpisał, nieważne że to drzewo i tamto drzewo, ale przecież to inne drzewo, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólności tak. Jeżeli obszar jest wpisany na listę chronionych, to panują tam inne prawa niż na zwykłym.

To tak samo jak z budynkami. Zwykły bez większego trudu remontujesz czy wyburzasz, przy wpisanym do rejestru zabytków potykasz się o regionalnego konserwatora zabytków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisowski niż intelektualny nie pozbierał informacji i dał dupy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bono, no i co z tego wynika, poza tym, że musisz kupić np. drzwi za 30000 a nie za 3000, ? Czysta fanaberia społeczeństwa, a raczej urzędników, którzy sztucznie generują problemy, bo drzwi z kornikiem , to drzewo z kornikiem i tyle w temacie. Ludzie dorabia aha nse wiem po co chora ideologię do wszystkiego, tworząc z igły widly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaśniej o co chodzi z tą fanaberią? Serio nie rozumiem co chciałeś przekazać :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem obraza, że ludzie się z PiSowskiego elektoratu naśmiewają. :lol2:

 

Mam co raz większą nadzieję, że w końcu ten kraj jednak z tej Unii wywalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nakryty ksiądz pedofil:

 

wjPtJvo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podnoszeniu podatków słów kilka Mój link Naturalnie jako, że to grupa społeczna, której temat dotyczy sama ustanawia w praktyce prawo to raczej nie doczekamy się takich rozwiązań ale mądrego zawsze dobrze poczytać :cool:

 

dyby na jakiejś konferencji naukowej zaczepiła pana ekonomistka na przykład z Australii i zapytała, jaki jest w Polsce system podatkowy, to co by pan odpowiedział?

Że dziwny. Najdziwniejsze w naszym systemie jest to, że inaczej opodatkowujemy pracę na etacie i jednoosobową działalność gospodarczą. W krajach Zachodu zazwyczaj opodatkowuje się podobnie dochody z pracy najemnej i z jednoosobowej działalności, a rozróżnienie wprowadza się dopiero między dochodami osób fizycznych, a osób prawnych, czyli na poziomie CIT-u.

 

Dlaczego?

Bo preferencje dla jednoosobowej działalności prowadzą do rozregulowania rynku pracy, fikcyjnego samozatrudnienia i optymalizacji podatkowej przez osoby najlepiej zarabiające. Gdybyśmy mieli system podobny do zachodnich, to jednoosobowa działalność gospodarcza byłaby opodatkowana tak jak etat: 17 proc. do pierwszego progu dochodowego i 32 proc. powyżej progu.

 

A dlaczego w Polsce jest inaczej?

Nie wiem.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha, są lasy i lasy. Ano są, jest jeszcze puszcza (Białowieska) będąca parkiem przyrody i jest część puszczy będąca normalnymi lasami gospodarczymi, ciętymi i sadzonymi od lat. Ale skąd ekooszołomstwo mjiałoby o tym wiedzieć. Ekooszołomstwo wie tylko że ma wrzeszczeć, w żadnym wypadku cokolwiek zrobić od siebie.

 

Bono, do postów hejterów odnosić się nie muszę, ale Ciebie chętnie zapytam - wiesz o tym, że część Białowieskiej to normalne lasy gospodarcze, na których cięło się "od zawsze"? I że ta checa tyczyła właśnie tych lasów, gdzie zwiększono wycinkę na wskutek większej gradacji kornika? Że te lasy gospodarcze niczym nie różnią się od gospodarczych za południową granicą, gdzie teraz zwiększono wycinkę dokłądnie z tych samych powodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem obraza, że ludzie się z PiSowskiego elektoratu naśmiewają. :lol2:

 

Mam co raz większą nadzieję, że w końcu ten kraj jednak z tej Unii wywalą.

 

Ja myślę, że raczej mimo wszystko nas z UE nie wyrzucą. Chyba, że tak jak Wielka Brytania sami będziemy chcieli wyjść, ale to nie na zasadzie, że

 

Unia nas wyrzuca. Chyba Tusk powiedział, że w takim wypadku nikt nas nie będzie zatrzymywał, ani tym bardziej po nas płakał. Raczej wydaje mi się,

 

że zostaniemy zepchnięci (jako państwo) do roli nic nie znaczącego kraiku, gdzieś na obrzeżach Wspólnoty.

 

 

Aha, bo ktoś coś gdzieś wpisał, nieważne że to drzewo i tamto drzewo, ale przecież to inne drzewo, nie ?

 

Chodzi o to, że są drzewa i są Drzewa. ;)

 

 

Kolejny nakryty ksiądz pedofil:

 

wjPtJvo.png

 

Nie rozumiem po co ludzie latają z tym do władz kościelnych? Co kuria zrobi? Przeniesie delikwenta do innej parafii? Usunie z kapłaństwa? Na policje/ do prokuratury i tyle. Chociaż tutaj fotki są wysyłane dorosłej osobie, więc

 

de facto przestępstwa jako takiego nie ma.

 

Na marginesie: Kiedyś wydawało mi się, że pedofilia w Kościele katolickim to problem marginalny. Chyba jednak wcale tak nie jest.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Flik, Ciebie też chętnie zapytam - czym różnią się cięte świerki w gospodarczej częsci Białowieskiej od świerków ciętych teraz u Czechów? Bo różnicujesz to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flik, Ciebie też chętnie zapytam - czym różnią się cięte świerki w gospodarczej częsci Białowieskiej od świerków ciętych teraz u Czechów? Bo różnicujesz to widzę.

 

Chodzi o to, że cała Puszcza Białowieska została objęta ochroną na mocy Konwencji UNESCO. Obowiązkiem Polski jako strony Konwencji UNESCO z 1972 r. dotyczącej Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego, jest ochrona Puszczy Białowieskiej przed zniszczeniem i zachowanie jej w niezmienionej postaci dla przyszłych pokoleń.

 

Dotyczy to także części gospodarczej Puszczy.

 

Swierki u Czechów chyba nie są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Flik, to jeszcze raz poproszę - co rozumiesz pod pojęciem "gospodarcza część puszczy"? Co tam się robi (lub nie robi) Twoim zdaniem? Prowadzi się gospodarkę leśną? czy nie? Bo że taka część puszczy jest, to chyba mamy zgodność?

Jeśli tniemy gospodarczo swierki (no chyba, że nie) w gospodarczej, to ten świerk naprawdę różni sie od tego czeskiego?

 

edit

zapytałbym o jeszcze jedną rzecz (dla ekoszajbusów to może być coś, o czym usłyszą pierwszy raz): Czy Twoim zdaniem doprowadzenie gospodarczej cześci Białowieskiej do stanu Lasów Bawarskich, czy Lasów Szumawy (Czechy, dla odmiany od Bawarskich były wycinane), to jest to co powinniśmy zrobić? Politykę w w/w lasach wobec kopytnych też mamy skopiowac na Białowieskie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie: Kiedyś wydawało mi się, że pedofilia w Kościele katolickim to problem marginalny. Chyba jednak wcale tak nie jest.

 

Pupil Jana Pawła II:

 

Pedofilia w Legionie Chrystusa. Co najmniej 175 ofiar

 

33 księży i 71 seminarzystów z założonego w Meksyku zgromadzenia Legionu Chrystusa popełniło czyny pedofilii na co najmniej 175 ofiarach - to ustalenia wewnętrznego dochodzenia, jakie tam przeprowadzono. Jedną trzecią ofiar przypisuje się ks. Marcialowi Maciel Degollado, założycielowi Legionu.

 

 

Plagę seksualnego wykorzystywania, jakie trwało przez dekady w tym potężnym i wpływowym zgromadzeniu, uważa się za największy taki skandal w Kościele katolickim. Założyciel Legionów Chrystusa - seryjny pedofil, sprawca wykorzystywania także wobec własnych dzieci, bigamista, oszust i narkoman - zmarł w USA w 2008 roku. Nigdy nie odpowiedział przed sądem za te czyny.

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moglby mi ktos opisac jak sie chroni zarazone swierki kornikiem? Nie znam sie na drzewach, domyslam sie tylko ze nie da sie podac jakiejs szczepionki czy innego leku.

 

Z zarażonym już nic nie zrobisz, można ratować sąsiednie poprzez ... szybką wycinkę i wywiezienie zarobaczonego. Z pamięci podaję, mogę się nieco pomylić, rójka kornika trwa od 2 do 6 tygodni, w ciągu roku może być nawet 4-5. Więc przy ładnej pogodzie, jak drzewo jest zaatakowane, to za 2-3 tygodnie masz kolejne pokolenie. W normalnych warunkach kornik atakuje drzewa słabe i tylko świerki. On w lasach świerkowych jest stale obecny. Jeśli dochodzi do jakichś "anomalii", to może być zwiększona gradacja i las świerkowy jest niszczony prawie do zera, łącznie z młodymi i zdrowymi drzewkami, podają też i inne iglaste. Ratunkiem dla młodych świerków (też i tych większych zdrowych) może być tylko szybki wywóz tych, gdzie kornik zlożył jaja. Nie w czasie gdy drzewo już suche, bo wtedy mamy już drugi lub trzeci lęg kornika, ale w czasie gdy świerk zaczyna puszczać żywicę małymi otworami, to wygląda jakby go ktoś szpilką ponakłówał, jakby się drzewo "pociło".

 

Dobrym sposobem na wzmocnienie lasów swierkowych jest zmiana molokultury na las mieszany. Kornik wtedy nie ma podłoża do gwałtownego wzrostu gradacji. Ale to niestety wymaga ingerencji człowieka, jeśli ma to się odbyć szybciej niż na przestzreni kilkuset lat. A i kilkaset lat może być mało, jeśli wcześniej była monokultura świerka, a sa w pobliżu kopytne. Wtedy monokulturę swierkową będzie chciała zastąpić nowa monokultura tego samego świerka. Dlatego np w Bawarskich mocno kontroluje się kopytne, na zimę są zamykane i spora część wybijana. Podobny problem mam u siebie, sarny i jelenie potrafią przetrzebić wszystkie młode drzewka nie będące świerkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...