Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gówniane pisowskie portaliki: Powołali się na prace naukowe pod kierownictwem Paula Palmera i przeinaczyli ich znaczenie pod swoją retorykę.  

 

Fj1orKm.png

Edytowane przez different

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biurokracja to u nas już lvl ekspert, to samo wszelkie interpretacje. Siostra na samozatrudnieniu jak tylko dzwoni księgowa to dostaje sraczki czy wszystko ma popłacone jak trzeba.

 

Szef niedawno latał do urzędu załatwiać papiery by zrobić dobudówkę do hali. Kit tam, że w planach była wcześniej, nie było $$$ więc tego nie zrobiliśmy. Teraz nie dość, że 2 tygodnie latał po urzędzie, załatwił wszystko to i tak trzeba czekać 3-4 miesiące na decyzję, a jeszcze dowiedział się, że jest jakiś problem w papierach i musi udowodnić, że mamy podłączoną kanalizę i prąd :E

Co tam, że 3 lata za to płaci, rachunek bieżący nie był dla urzędnika wystarczającym dowodem, musiał kolejne 2 glejty załatwić :lol2:

 

Urzędnik nic nie poradzi takie ma procedury, tyle się mówi o upraszczaniu prawa, procedur, instrukcji a każda ekipa rządząca ma to gdzieś, zamiast upraszczać to jeszcze wszystko bardziej gmatwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy konflikcie z Syrią twierdziłęm, że Syria to tak na dobra sprawę przystanek do Iranu. No i chyba mamy próbę wciągnięcia Iranu w większy (bardziej otwarty) konfikt. Dla nas będzie to o tyle przykre, że jeśli sytuacja się zaostrzy, to prawdopodobnie będziemy jednymi z nielicznych, którzy wezmą w tej zadymie udział. Przykre tym bardziej, że Iran nigdy nic złego nam nie zrobił.

 

Pewnie sporą niewiadomą Chiny i Rosja. Czy i na ile Iranowi pomogą. Wzmocnienie Iranu tym ostatnim nie musi być na rękę, ale osłabienie USA jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to Iran starał się podporządkować sobie Irak. W tym wyrzucić z tego kraju siły USA i inne zachodnie.

Osobiście dziwi mnie że reakcja nastąpiła tak późno. Uderzenie w bojówki irańskie i proirańskie z Iraku, powinno nastąpić już kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki co to Iran starał się podporządkować sobie Irak. W tym wyrzucić z tego kraju siły USA i inne zachodnie.

Osobiście dziwi mnie że reakcja nastąpiła tak późno. Uderzenie w bojówki irańskie i proirańskie z Iraku, powinno nastąpić już kilka lat temu.

 

Nie jest to takie proste, jak mogłoby wynikać z Twojego postu. Irak to trzy grupy społeczne - Kurdowie, szyici i sunnici. Husajn to sunnici, został obalony przez USA za pomocą szyitów (stały numer Jankesów, podpuścić jakąś mniejszość, uzbroić i umocować u władzy). Ci sunnici później w sporej części tworzyli ISIS. Iraccy szyici to jak najbardziej obywatele Iraku. Chcesz ich eksterminować za pomocą obcego mocarstwa, tylko dlatego, że z jakimś sasiednim krajem chcą współpracować? W zasadzie byłby to dobry powód, by ekserminować każdy naród, który z USA nie chce współpracować.

 

edyta

właśnie demokratyczne władze Iraku poprosiły USA o opuszczeniwe tego kraju. Chciałbyś porozmawiać o tym, kto tam jest teraz okupantem i agresorem w świetle prawa międzynarodowego? Będzie to USA, czy te wspominane przez Ciebie bojówki, które o dziwo są przez władze Iraku uznawane za częśc ich armii?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak mało się pisze i mówi o tym jak władze Iranu zabiły 143 osoby w czasie antyrządowych protestów, które trwają tam od połowy listopada. Irańskie siły bezpieczeństwa celowo używały broni palnej przeciwko nieuzbrojonym protestującym, którzy nie stanowili śmiertelnego zagrożenia. Tuż po tym zablokowano sieć w całym państwie i kontrolowano ruch wychodzący tak aby materiały video nie ujrzały światła dziennego. Amnesty International już w zeszłym tygodniu podała, że irańskie siły bezpieczeństwa strzelały w tłum protestujących z dachów, a w jednym przypadku ze śmigłowca. Iran odrzucił wówczas doniesienia o liczbie zabitych i nazwał je spekulacjami. Oczywiście dla mocno chcących materiały są do znalezienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szkoda że tak mało się pisze i mówi o tym jak władze Iranu zabiły 143 osoby w czasie antyrządowych protestów, które trwają tam od połowy listopada. Irańskie siły bezpieczeństwa celowo używały broni palnej przeciwko nieuzbrojonym protestującym, którzy nie stanowili śmiertelnego zagrożenia. Tuż po tym zablokowano sieć w całym państwie i kontrolowano ruch wychodzący tak aby materiały video nie ujrzały światła dziennego. Amnesty International już w zeszłym tygodniu podała, że irańskie siły bezpieczeństwa strzelały w tłum protestujących z dachów, a w jednym przypadku ze śmigłowca. Iran odrzucił wówczas doniesienia o liczbie zabitych i nazwał je spekulacjami. Oczywiście dla mocno chcących materiały są do znalezienia.

 

Mówi się o tym, mówi. Te informacje o wiele łatwiej znaleźć, niż pewną inną - w Iraku po wyzwoleniu przez USA "znikneło" ponad milion chrześcijan. A nie tylko oni znikali, chrzescijanie są tu tylko0 o tyle ciekawi, że przed demokratyzacją było ich tam chyba ok póltora miliona, a zostali wytzrebieni prawie do zera.

 

143 osoby? Są dane, które podają tu większą ilość. Zaryzykujesz odszukać dane n/t ile USA odpala ludzi z dronów? Bez sądów, często bez rozpoznania, niekiedy są to np orszaki weselne. Bo jeśli chcemy z Iranu zrobić tyranię mordującą ludzi, to prosiłbym o ta samą miarką w odniesieniu do USA, a także i naszych wojsk tam stacjonujących, które też co nieco na sumieniu mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IRAK: PARLAMENT DOMAGA SIĘ ZAKOŃCZENIA MISJI POD WODZĄ USA

 

Na nadzwyczajnej sesji iracki parlament przegłosował rezolucję, w której zwrócił się do rządu o anulowanie wniosku o pomoc ze strony koalicji międzynarodowej pod wodzą USA.

 

 

 

Czytaj więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są takie dane czy też nie, nie uważam również USA za świętoszka, ale też nie stawiam tych państw na równi praw demokratycznych. Nie widziałem aby jakikolwiek prezydent USA wydał wyrok na swoją ludność w związku z protestami antyrządowymi. A jeżeli pijesz do orszaków weselnych i tego się stało w Jemenie gdzie zginęło 15 osób to owszem jest tutaj sporo do wyjaśnienia. Z drugiej strony USA się do tego nie przyznaje. Być może maczali w tym palce, być może false flag. Nie wiadomo.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zasadzie pozostaje pytanie jak zareagują na to Jankesi. Obalą obecny rzad? Odpalą kilku u władzy jako "terrorystów? Czy może ogłoszą niepodległość Kurdystanu w Iraku i pójda na rozbicie tego kraju?

 

Jeśli to ostatnie, to po numerze w Syrii, byłbym zdziwiony postawa Kurdów, gdyby na to pozwolili.

 

A na Jankasów, niestety na nas chyba też, zacznie się polowanie w tamtym rejonie. W odbudowę, handel i interesy wejdą Chiny, Rosja, Niemcy i Francja.

 

Nie wiem czy są takie dane czy też nie, nie uważam również USA za świętoszka, ale też nie stawiam tych państw na równi praw demokratycznych. Nie widziałem aby jakikolwiek prezydent USA wydał wyrok na swoją ludność w związku z protestami antyrządowymi. A jeżeli pijesz do orszaków weselnych i tego się stało w Jemenie gdzie zginęło 15 osób to owszem jest tutaj sporo do wyjaśnienia. Z drugiej strony USA się do tego nie przyznaje. Być może maczali w tym palce, być może false flag. Nie wiadomo.

 

Jest mi przykro, nie tylko Jemen, Afganistan i Irak były podobne numery. Tylko o tym mniej, niż o strzelaniu do protestujących w Iranie. Tu podajesz wybiórczo informacje.

 

I tak, oczywiście, w państwach demokratycznych protesty antyrządowe są pod specjalną ochroną, co widać choćby i we Francji, to po pierwsze. Po drugie, prezydenci USA nie mają najmniejszych problemów z odpalaniem obywateli innych państw. A jeśli chciałbyś to zakwestionować, to może wrócimy do tego, od czego zaczęła się obecna ostra jatka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to Iran starał się podporządkować sobie Irak. W tym wyrzucić z tego kraju siły USA i inne zachodnie.

Osobiście dziwi mnie że reakcja nastąpiła tak późno. Uderzenie w bojówki irańskie i proirańskie z Iraku, powinno nastąpić już kilka lat temu.

Czy kiedykolwiek cokolwiek dobrego wyszło z interwencji Wujka Sama na bliskim wschodzie? Znowu wejdą, narobią guano a zapłaci kto? Cywile na miejscu i Europa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Repetowicza sam tu już kilka razy podklejałem. Powtórzę sie, moim zdaniem najlepszy polski spacjalista od tamtych rejonów. To co on podaje ma prawo być wiarygodne. A jeśli tak było, to ... brakuje słów na określenie sk...twa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bronić Stanów ale w Brazyli i Afryce to jest mało z powodu niskiego wskaźnika przestępstw czy problemów ze złapaniem i opieszałości?

Jak się do tego mają wyroki śmierci i obozy o których tak głośno w Chinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szef NATO zwołuje Radę Północnoatlantycką. To najwyższy organ decyzyjny Sojuszu

 

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zdecydował o zwołaniu na poniedziałek Rady Północnoatlantyckiej, czyli najwyższego organu decyzyjnego Sojuszu. Ma to związek z sytuacją na Bliskim Wschodzie.

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! może dojść do zaostrzenia ataków na Amerykę przez Iran. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że pewna wyspecjalizowana grupa komandosów irańskich, działająca w USA, ma napisać na murze: Trump jest gupi.

:E

 

Nie żebym sobie jaja robił z tak poważnej sytuacji ale rozbawiły mnie doniesienia o atakach cybernetycznych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Nie żebym sobie jaja robił z tak poważnej sytuacji ale rozbawiły mnie doniesienia o atakach cybernetycznych :lol2:

Nic innego nie są w stanie zrobić, by nie narazić się na działania odwetowe USA.

 

Mnie i tak dziwi, że USA od razu po likwidacji głównych dowódców nie kontynuowała ataków na niżej postawionych w tej proirańskiej milicji, jak i na ich bazy i odziały w terenie. Teraz pewnie zdążyli się ukryć.

 

Z drugiej strony ślą tam dodatkowych żołnierzy, w tym sporo komandosów wojsk desantowych, więc może na dniach zacznie się kolejny etap działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

Mnie i tak dziwi, że USA od razu po likwidacji głównych dowódców nie kontynuowała ataków na niżej postawionych w tej proirańskiej milicji, jak i na ich bazy i odziały w terenie. Teraz pewnie zdążyli się ukryć.

..

 

Zielonego pojęcia nie masz o tym co komentujesz. Te "bojówki" to obywatele Iraku i część irackiej armii, uznawane przez iracki rząd. Jest tego ok 150 tys ludzi pod bronią, ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w Iraku w walce z ISIS. I nigdzie się nie ukrywają, Jankesi albo stamtąd wyjadą, albo prawdopodobnie dojdzie do zbrojnych starć nie tylko z tymi "bojówkami", ale i resztą irackiej armii.

 

Ale jeśli dla kogoś wojna na BW to coś podobnego do gierek komputerowych, to może w podobny sposób komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha:

 

 

Donald Trump: Nie wyjdziemy z Iraku, chyba że nam zapłacą

 

"Nie wyjdziemy z Iraku, chyba że Bagdad nam zapłaci za budowę bazy" - oświadczył w niedzielę prezydent USA Donald Trump, grożąc przy tym Irakowi sankcjami. W niedzielę parlament w Bagdadzie wezwał rząd do zakończenia obecności w kraju obcych wojsk.

 

Link

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.tvp.info/45876211/wielka-gra-o-trypolis?fbclid=IwAR2dPBkglxu0bXZdeMfYW_6cifJazW7Cau9teqBXCoTQ8CFD99JgU_pJ_kQ

https://www.tvp.info/45974865/syryjski-emirat-alkaidy-w-ogniu?fbclid=IwAR0ULPMFqEoj3c8z7nJgC-S2xX05LimlDeQnDQPDvvb-RdKGWBwKRwRsmYU

 

Nieco z geopolityki podanej przez Repetowicza. Co prawda teraz Irak i Iran gorący, ale Syria i Libia jak najbardziej powiązana. Tu nieco więcej o Turcji i Rosji, ich interesach w tym rejonie i sposobie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tvp.info/45876211/wielka-gra-o-trypolis?fbclid=IwAR2dPBkglxu0bXZdeMfYW_6cifJazW7Cau9teqBXCoTQ8CFD99JgU_pJ_kQ

https://www.tvp.info/45974865/syryjski-emirat-alkaidy-w-ogniu?fbclid=IwAR0ULPMFqEoj3c8z7nJgC-S2xX05LimlDeQnDQPDvvb-RdKGWBwKRwRsmYU

 

Nieco z geopolityki podanej przez Repetowicza. Co prawda teraz Irak i Iran gorący, ale Syria i Libia jak najbardziej powiązana. Tu nieco więcej o Turcji i Rosji, ich interesach w tym rejonie i sposobie działania.

Wychodzi z tego, że

demokracji nie można sobie po prostu wejść i wprowadzić. Ona musi wyewoluować z tego co jest tam, na miejscu. Wychodzi na to, że oni byli na w czasie, gdzie ustrój totalitarny lub w najlepszym wypadku autorytarny jest nadal najbardziej odpowiedni. Bez tego jest jeszcze większy burdel, jeszcze więcej śmierci i cierpienia. Ludzie są przez to wszystko skrzywieni, złamani i nie nadają się na obywateli spokojniejszych części świata. Oczywiście nie wszyscy, po prostu odsetek który tworzy ryzyko nie do zaakceptowania.

W Syrii chyba najlepsze co się może teraz stać to całkowite odzyskanie kontroli przez Asada.

 

Mam nadzieje, że polskie rządy (ten i następne) będą możliwie w jak najmniejszym stopniu maczały w tym wszystkim swoje palce. Biorąc pod uwagę jak bardzo ludzie z tamtego rejonu różnią się od nas kulturowo, i do tego (nie bez powodu) nasyceni są nienawiścią do "zachodu", ja po prostu nie chcę, żeby oni do nas w bliższej i trochę dalszej przyszłości trafiali. Nie chcę, żebyśmy byli winni temu co się tam dzieje i w ten sposób zobowiązani.

Po za tym, to się kiedyś wszystko uspokoi, oni też dojrzeją i przyjdzie czas na wypłaty odszkodowań. USA powie, że nie "i co man zrobicie", zupełnie tak jak robi teraz, Europa będzie płacić.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Suchy211

Tylko ja mam spore wątpliwości co do tego, że każdy musi pzrez tą demokrację przejść, że to najlepsze i docelowe. Raz różne rejony startują z innego punktu wyjścia, w czym się widzę zgadzamy. Inna kultura, inna mentalność, inne wartości. A dwa, moim zdaniem demokracja jest systemem słabszym od technokracji. Demokracja jest fajniejsza dla rozwiniętej jednostki, ale tam gdzie mocna jednostka, nie zawsze mocna grupa. I tu mam wątpię w to, by Azja, też Afryka, poszła w systemy demokratyczne, nawet kiedyś w przyszłości.

 

Też bym chciał, by nasi się w to nie mieszali. A jak na razie wszędzie w tych zadymach byliśmy. W Iraku bardzo oficjalnie, w Syrii długo latały nasze F16, nie wiem czy nadal tam są, czy po spięciach z Izraelem wycofano je. Do Libii cichaczem dostarczaliśmy broń stronie, od której się zachód obecnie odcina. I jeszcze tylko brakuje, byśmy pomogli USA w rozwałce Iranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demokracja to ustrój przejściowy tak jak każdy inny. Z czasem ewoluuje w coś innego również w krajach rozwiniętych. Wydaje mi się, że tam łatwiej by było przejść do technokracji niż w Europie. Do tego trzeba bardzo rozwiniętego społeczeństwa (jakiego jeszcze na świecie nie ma, chociaż nie wiem jak Singapur, czy ten ich ustrój to nie jakaś wariacja technokracji). Albo takiego w którym jest bardzo silny monarcha, taki który cały naród za mordę weźmie jeśli będzie taka potrzeba. Przynajmniej na początku.

Technokracja z pewnością pozwoli się rozwijać szybciej, ale swoich wad pozbawiona nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...