Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Przede wszystkim napisałeś o tym, że niby zakazane jest ubicie własnej świni/cielaka, co oczywiście nie jest prawdą. Nigdzie w tamtym wpisie nie widzę nic o możliwości sprzedaży lokalnej. Ale tak jak wtedy, i tutaj Twoje wątpliwości są nieuzasadnione. W ramach przepisów o działalności lokalnej i marginalnej, gospodarz może sprzedać lokalnie swoje wybory mięsne (surowe lub przetworzone), w tym rozebrane świnie, owce i inne małe kopytne, a także zajęczaki bez ograniczeń na stoisku przylegającym do miejsca rozbiórki, czyli np. w domowym sklepie, a także wysyłkowo lub w pojeździe (jak sobie np. wyjedzie z tym na jakiś targ). Przy dostawach do innego punktu sprzedaży jak mięsny jest limit do 1,5 tony tygodniowo, co i tak jest sporo.

 

W pewnym sensie masz rację. Napisałem mało dokładnie. Ubój nie był zakazany, więc można powiedzieć, że napisałem nieprawdę. Tylko uboju musiał dokonać ktoś o kwalifikacjach na poziomie zawodowego rzeźnika.

Nieco musiałbym sprawdzić warunki, które trzeba spełnić, by to co ubite przetworzyć (zrobić np kiełbasę), a później sprzedać. Bo podejrzewam, ze masz absolutną rację, tu nie jest nic zakazane, tylko tzreba coś tam spełnić. Jak przy uboju - możesz, pod warunkiem, że jesteś rzeźnikiem.

https://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/inne/uboj-na-wlasne-potrzeby-praktyka-nie-bedzie-konieczna,292.html

 

edit

Możliwe, że i przy sprzedaży coś się zmieniło, te zakazy/nakaza tyczace uboju możliwe że też już inne, linkowany art z 2018

 

edit2

http://wiw.krosno.pl/pliki/komunikaty/uboj_zwierzat.pdf

Nieco wiecej z niedawnego prawa. Masz absolutną rację, napisałem nieprawdę. Można było w domu ubić. Trzeba tylko doczytać, co tzreba spełnić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sędzia list nie zobaczył. Zastanawiam się, czy Prezes sądu ma prawo w taki sposób ingerować w jego pracę (zabronić mu zapoznać się ze środkiem dowodowym, lub np zabraniać

 

przesłuchać jakiegoś świadka.)?

 

Czy to nie będzie podpadało pod przekroczenie uprawnień?

 

PS. Nie wiem, czy właściwie użyłem słowa przesłuchanie świadka w kontekście przed sądem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rząd przyznaje: dzięki 500 plus urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną.

 

Urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną - mówiła w kontekście skuteczności programu 500 plus Barbara Socha, wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej i pełnomocniczka rządu ds. demografii. Nie wzrosły i nie wzrosną - odpowiada Socha. Powiem więcej, one spadną.

 

W październiku urodziło się 33 tys. dzieci (35 tys. rok temu). Zmarło 34,5 tys. osób (36,1 tys. rok temu). Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to 376 tys. Najmniej od 3 lat. Deficyt demograficzny największy od II WŚ. O 34 tys. więcej osób zmarło, niż się urodziło w ostatnich 12 miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z punktu widzenia demografii ten program się nie sprawdził.

 

Mało tego. Mimo 500+ wzrosła liczba osób najuboższych. Podwyżki dotyczą każdego, a nie każdy ma 500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiadome to dla każdego myślącego, no ale pis dał! :lol2:.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sędzia list nie zobaczył. Zastanawiam się, czy Prezes sądu ma prawo w taki sposób ingerować w jego pracę (zabronić mu zapoznać się ze środkiem dowodowym, lub np zabraniać

 

przesłuchać jakiegoś świadka.)?

 

Czy to nie będzie podpadało pod przekroczenie uprawnień?

 

PS. Nie wiem, czy właściwie użyłem słowa przesłuchanie świadka w kontekście przed sądem. ;)

Nie wiem, czy jest to przekroczenie uprawnień przez prezesa, ale z pewnością jest to jawne krycie poczynań władzy. Z resztą cały ten cyrk wokół tego, czy Juszczyn zobaczy listy jest wtórny, bo zgodnie z wyrokiem NSA te listy mają być jawne i nie ma tu miejsca na żadne dyskusje.

 

Że powtórzę pewną mantrę: Uczciwi nie mają się czego obawiać. A co widzimy? No właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat sądów już za długo jest maglowany. Tylko największy beton wierzy, że chodzi o uzdrowienie systemu lub zachowanie praworządności. Dzisiaj czytałem fajny tekst, jakaś PiSowa babka coś tam majaczyła o powiązaniu wysokości emerytury z posiadaniem dzieci. Czyli teraz twoje składki przejada wojskowy lub inny mundurowy po dwudziestu latach pracy, a ty w przyszłości dostaniesz ochłapy bo nie masz dzieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to betonowi partyjnemu nigdy nawet nie chodziło o uzdrowienie sądownictwa a wyłącznie o dokopanie uprzywilejowanej kaście. Gra na emocjach ta sama jak w przypadku lekarzy czy nauczycieli - za dobrze mają i jeszcze narzekają, to niech im rząd dowali. Od taka ludowa sprawiedliwość i stare pojęcie wroga klasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy komisja śledcza(oczywiście w rękach opozycji) w/s Getback? Afera kilka razy większa od Amber Gold. PiSowcy pierwsi powinni podnosić rączki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak się władza zmieni to komisja śledcza powstanie. Teraz na to nie ma szans. Co do prezesa olsztyńskiego sądu, to przecież on ma interes w tym, żeby Juszczyszyn list nie zobaczył. Jest sędzią we własnej sprawie.

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/301199995-Nawacki-o-wycofaniu-poparcia-dla-jego-kandydatury-do-KRS.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem gdzieś interesujące opracowanie, że fundusz pracy (czyli ten fundusz z którego realizuje się pomoc dla osób bezrobotnych, różnego rodzaju dotacje i inne formy wsparcia), jest obecnie tak dokapitalizowany, że wystarczyłoby na co najmniej kilkanaście lat. W związku z tym można byłoby spokojnie zredukować do minimum ewentulane koszta z tym związane. Pytanie czy zostanie to zrobione, i wszystko wskazuje na to, że nie - bo jest to łakomy kąsek dla rządzących.Inną kwestią są dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej, które w dużym skrócie są dosyć trudne do uzyskania, trudniej niż kiedyś to było. A są to środki średnio 2x większe niż te z PUP.

Wiele osób przez to bierze kredyty https://pozyczkaportal.pl/kategoria-produktu/kredyty-gotowkowe/

Edytowane przez Jastim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem gdzieś interesujące opracowanie, że fundusz pracy (czyli ten fundusz z którego realizuje się pomoc dla osób bezrobotnych, różnego rodzaju dotacje i inne formy wsparcia), jest obecnie tak dokapitalizowany, że wystarczyłoby na co najmniej kilkanaście lat. W związku z tym można byłoby spokojnie zredukować do minimum ewentulane koszta z tym związane. Pytanie czy zostanie to zrobione, i wszystko wskazuje na to, że nie - bo jest to łakomy kąsek dla rządzących.Inną kwestią są dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej, które w dużym skrócie są dosyć trudne do uzyskania, trudniej niż kiedyś to było. A są to środki średnio 2x większe niż te z PUP.

Skoro nie ma presji społecznej, to nie będą niczego obniżać. Prędzej zrobią to samo co z funduszem demograficznym, czyli wyciągną stamtąd kasę na inne cele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:E :E :E

Gdyby Kaczy rzeczywiście tak zrobił, udowodniłby, że z tej trójki jest najlepszy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

 

:E :E :E

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piosiorom pęknie dup**a:

 

 

 

 

Sąd Najwyższy: sędziowie wybrani przez "nową" KRS nieuprawnieni do orzekania!

 

 

Sąd Najwyższy zdecydował, że sędziowie wybrani przez "nową" Krajową Radę Sądownictwa są nieuprawnieni do orzekania. Posiedzenie, w którym uczestniczyło ponad 60 sędziów trzech izb SN, było niejawne. Decyzję ogłoszono zaraz po godz. 18:30 w czwartek.

 

 

Link

 

 

 

NaTRdvy.png

 

 

 

Pereira się zesr**:

 

 

YVePrBr.png

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski to tworzy jakiś totalny cymbał. Kłamstwo chyba wyssali tam z mlekiem matki. TVP i jej odnogi są do zaorania. Z naszych podatków tworzona jest alternatywna rzeczywistość, gdzie ludzie są dodatkowo pomawiani i obrażani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież PiS nie ma takich kadr aby obsadzić wymiar sprawiedliwości swoimi ludźmi, nie wiem kogo oni się boją. Rządził SLD, PO teraz PiS i jeszcze żadnemu partyjniakowi nie spadł włos z głowy. Sądy to mogą jedynie zrobić krzywdę przeciętnemu Kowalskiemu, a nie politykowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież PiS nie ma takich kadr aby obsadzić wymiar sprawiedliwości swoimi ludźmi.

 

Trochę ich nie doceniasz.

 

Z sukcesem przecież posadzili burmistrza Pcimia na fotel prezesa największej spółki w kraju, Szydło z Kempą zastąpiły Sąd Najwyższy w wykładni prawa, finansami państwa zajmują się twórcy SKOK-ów, a całe rodziny posłów wkładają wiele wysiłku w rozwój przedsiębiorstw państwowych. Sądów nie dadzą rady zapełnić? Panie, tam każdy najmarniejszy członek partii zna się na prawie i gardłuje o tym we wszelkich mediach.

 

A na poważnie to nie muszą. Wystarczy obsadzić swoimi wierchuszkę. Fakt, że będą to ignoranci bez szans na karierę w inny sposób, ale to nawet lepiej. Elektorat to kupi jako wyraz odstawienia dotychczasowych elit, a nowi wybrańcy będą w 100% posłuszni. Tak to przecież aktualnie działa w prokuraturze, zresztą w sądach i bez władzy w SN też już to wdrażają (patrz sprawa Juszczyszyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązująca ustawa o Sądzie Najwyższym. A co tam sobie pislamki szczekają, to można olać tak samo jak wczorajszy śnieg.

 

ZKZGjsQ.jpg?1

 

Dodatkowo :P

 

"Rzecznik KRS: Uchwała SN jest wiążąca. Gdyby mnie powołała nowa Rada, ja bym się do składu orzekającego nie pchał "

 

" Jako sędzia i legalista mogę powiedzieć jasno: uchwała SN jest wiążąca, to jest zasada prawna - tak dzisiejszą decyzję SN komentuje w rozmowie z Onetem rzecznik nowej KRS Maciej Mitera. - Gdybym ja był dziś sędzią sądu powszechnego, powołanym przez nową Radę, to na pewno bym się do orzekania nie pchał - podkreśla. "

 

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Te paski to tworzy jakiś totalny cymbał. Kłamstwo chyba wyssali tam z mlekiem matki. TVP i jej odnogi są do zaorania. Z naszych podatków tworzona jest alternatywna rzeczywistość, gdzie ludzie są dodatkowo pomawiani i obrażani.

Pisiory walczą podobno z komuszkami a sami ich dawno przebili. Tę tępą propagandę firmują Ziemkiewicz i inne Janeckie. Kiedyś za to bekną.

 

Od rana info o sukcesie polskiej dyplomacji, bo Putin nas nie skrytykował wczoraj. No paliaki to jednak fantazję mają. Na kolanach ciągle.

Edytowane przez Devvine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rzecznik KRS: Uchwała SN jest wiążąca. Gdyby mnie powołała nowa Rada, ja bym się do składu orzekającego nie pchał "

 

" Jako sędzia i legalista mogę powiedzieć jasno: uchwała SN jest wiążąca, to jest zasada prawna - tak dzisiejszą decyzję SN komentuje w rozmowie z Onetem rzecznik nowej KRS Maciej Mitera. - Gdybym ja był dziś sędzią sądu powszechnego, powołanym przez nową Radę, to na pewno bym się do orzekania nie pchał - podkreśla. "

 

link

Ciekawe jak szybko go odwołają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KE wniosła do TSUE o zastosowanie środków tymczasowych przeciwko Polsce

 

Do Trybunału Sprawiedliwości UE wpłynął wniosek Komisji Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych przeciwko Polsce ws. zawieszenia działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

 

 

Komisja w październiku ub.r. zdecydowała o skierowaniu skargi do TSUE ws. systemu dyscyplinarnego sędziów w Polsce. Jak uzasadniała, nowy system środków dyscyplinarnych nie zapewnia niezależności i bezstronności Izby Dyscyplinarnej SN, w skład której wchodzą wyłącznie sędziowie wybrani przez Krajową Radę Sądownictwa, którą z kolei powołuje Sejm w procedurze o charakterze politycznym.

 

 

Link

 

 

Brawo KE jechać z nimi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wieści z kilku sądów rejonowych i okręgowych

 

Rozprawy są odraczane! ��������

 

Link

 

 

Jako sędzia i legalista mogę powiedzieć jasno: uchwała SN jest wiążąca, to jest zasada prawna - powiedział Maciej Mitera. Słowa rzecznika nowej KRS przeczą wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, który stwierdził, że "tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych".

 

Link

 

 

Listy poparcia do KRS. Sędzia Juszczyszyn rozpoczął rozpoznawanie sprawy

 

 

Sędzia Juszczyszyn rozpoczął rozpoznawanie sprawy, w której domaga się ujawnienia list poparcia do KRS w nowym składzie. Nie stawiła się na nią ani szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, ani jej pełnomocnik. Sąd Okręgowy w Olsztynie ukarał Kaczmarską grzywną w wysokości sześciu tys. zł.

 

[...]

Juszczyszyn poinformował też podczas rozprawy, że oczekiwał od Kancelarii Sejmu zarówno list poparcia do KRS w nowym składzie podpisanych przez obywateli i sędziów, jak i oświadczeń o wycofaniu takiego poparcia. Kancelaria nie pokazała mu żadnego z oczekiwanych dokumentów.

 

Tym samym Juszczyszyn dał do zrozumienia, że chciał sprawdzić, czy sędzia Maciej Nawacki, prezes sądu rejonowego w Olsztynie i członek KRS, dołączył do listy swojego poparcia oświadczenia sędziów, którzy najpierw mu poparcia udzielili, a następnie je wycofali. Czworo sędziów olsztyńskiego sądu wydało oświadczenia, że Nawackiemu cofnęli udzielone wcześniej poparcie.

 

Grzywna dla szefowej Kancelarii Sejmu

Na piątkowym posiedzeniu Juszczyszyn nałożył sześć tys. zł grzywny na szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. To kara za to, że nie ujawniła ona sądowi list poparcia do KRS.

 

Juszczyszn podał, że powoływanie się przez Kaczmarską na decyzję UODO przy odmówienie udostępnienia list poparcia do KRS jest błędne. Wskazał, że decyzja UODO nie ma zastosowania w przypadku postępowania sądowego. Powołał się przy tym na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego i pismo samego prezesa UODO.

 

"Listy poparcia do KRS są informacją publiczną" - powiedział sędzia Juszczyszyn.

 

 

Podczas piątkowej rozprawy sędzia Paweł Juszczszyn wezwał również - pod rygorem skazania na grzywnę - ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do okazania sądowi oryginałów - lub urzędowo poświadczonych kopii - dokumentów dotyczących wyboru do KRS w nowym składzie sędziów.

 

Link

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, takich niedoróbek pełno w grze, ale tego raczej nie zmienią. Każdy inaczej odbiera grę i jak dla każdego z osobna robić poprawki, to ja tego nie widzę. Chyba, że da się w opcjach gry np. wyłączyć/ograniczyć kamienie, bo opcja podnoszenia z automatu jest, tylko że dotyczy wszystkiego Co do użycia RAM i Vram, to pierwszy odczyt jest do załatwienia dokupując/zmieniając pojemność RAM, za to co do drugiej wartości, to tacy użytkownicy jak ja mają kłopot, bo Vramu nie da się dołożyć, a karty zmienić na taką z pojemniejszym Vramem  nie mogę, bo mnie po prostu nie stać, więc albo spaczują grę i będzie można komfortowo pograć z 8GB Vram, albo zacznie się wieszanie psów. Nie ma żadnej przyjemności grać miodnie, żeby chrupło i nagle z masła 60fps zrobiło się 22 fps i kapota. Znowu restart gry i tak w kółko. Żałuję, że nie kupiłem 3060 12GB, bo DLSS + FG dało by mi więcej radochy, niż silniejsza karta z uboższym Vramem. Trochę ponarzekałem, należy się, bo jest mnóstwo niedoróbek, ale i tak czas spędzony w grze dał mi fun Poczekam na lepszą optymalizację odnośnie nagłych spadków fps, tak jak to miało miejsce w HZD, które jest miodne
    • A u mnie na biurku stoi teraz mniejszy brat - Aorus FO27Q3. Wersja 27 cali, 1440p, 360 Hz. Monitor ma być do mojego drugiego zestawu w którym obecnie jest 4K 144Hz Asus XG27UQR (nie zastępuje głównego LG C2 42 i do niego specjalnie nie będę się odnosił). Testowałem natomiast  (to znaczy chciałem kupić, ale mi nie podeszły) ostatnio LG 27GS95 i ASUS PG27AQDM.  Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Aorus QD-OLED ma od razu, na pierwszy rzut oka, lepszy obraz. Biel z QDOLED nie ma tego różowo-zielonego tintu Czcionki w nowym układzie subpikseli są super. Normalnie używam tu IPS 4K z wysokim gamutem (Asus XG27UQR) i nie widzę różnicy. Natomiast WOLEDy miały gorszą ostrość typowego IPS 1440p. Kolory, no trzeba przyznać, że są "bardziej". Ogólnie to już się przyzwyczaiłem, że WOLEDy mają kolory nie natarczywe, naturalne a ww. IPS z wysokim gamutem czy ten QD OLED idą w stronę wesołego miasteczka nocą. To może się podobać, zwłaszcza, że gdy, czy treści oglądane na PC/YT raczej nie są naturalne. 360Hz. Kiedyś miałem Asusa 240Hz IPS. Te 360Hz to petarda. Nie gram w sieciowe strzelanki, ale na szybko przejrzane jednoosobowe fpsy są super. Zresztą nie tylko fps. Np. Plague Tale Requiem z FG wyciąga mi 270 klatek - na RTX 4080 i większości wymaksowanych ustawieniach (bez RT, którego nie lubię). Test UFO wygląda obłędnie.  HDRu jakoś specjalnie nie męczę, bo wiem, że LG 42 będzie lepszy, ale miłą niespodzianką jest, że można tu trochę poustawiać w HDR jak w TV. Do tego monitor sam się przełącza po wybraniu HDR w Windows.  Nie ma wentylatora, jest cichy. Nie piszczy zasilacz ani płyta główna. Nie widziałem migotania z Gsync. Po unboxingu i kilku godzinach zamierzam go zostawić.       - 
    • A kogo to obchodzi co tam się dzieje? Jakiś afrykański kraj na zadupiu bez zasobów naturalnych, gdzie lada dzień umrze z głodu 5mln ludzi. Całe szczęście, że mamy ONZ które może zaprowadzić pokój aby miliony niewinnych ludzi nie cierpieli z powodu wojny... oh wait  Pewnie zareagują jak połowa kraju zginie, jak w przypadku Rwandy 40mln USD które Polska co roku płaci do ONZ są wykorzystane idealnie   
    • Wtedy najniższa to była tylko na umowie reszta pod stołem, jak to się mówiło, czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy.
    • Tylko muszę dopasować... I świecące muszą być... GSKILLE mi się podobają... Tak wiem, dzieciarnia, ale jakoś tak wyszło, że widać u mnie w budzie te ramy i pompkę AiO, więc chociaż coś tam się poświeci. Tylko opóźnienie jakie wybrać... tak za 400 zł z CAS 18 można wziąć... pewnie im mniej tym lepiej. Chyba, że coś innego polecacie... Lexar, Corsair... itd. I tak będę musiał sprawdzić czy kostki są kompatybilne... wiecie to płyta ITX... co prawda ASUS FOR GEJMERS ... ale tam chyba takie standartowe kostki do 3600 Mhz przyjmuje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...