Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wieści z kilku sądów rejonowych i okręgowych

 

Rozprawy są odraczane! ��������

 

Link

 

 

Jako sędzia i legalista mogę powiedzieć jasno: uchwała SN jest wiążąca, to jest zasada prawna - powiedział Maciej Mitera. Słowa rzecznika nowej KRS przeczą wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, który stwierdził, że "tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych".

 

Link

 

 

Listy poparcia do KRS. Sędzia Juszczyszyn rozpoczął rozpoznawanie sprawy

 

 

Sędzia Juszczyszyn rozpoczął rozpoznawanie sprawy, w której domaga się ujawnienia list poparcia do KRS w nowym składzie. Nie stawiła się na nią ani szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, ani jej pełnomocnik. Sąd Okręgowy w Olsztynie ukarał Kaczmarską grzywną w wysokości sześciu tys. zł.

 

[...]

Juszczyszyn poinformował też podczas rozprawy, że oczekiwał od Kancelarii Sejmu zarówno list poparcia do KRS w nowym składzie podpisanych przez obywateli i sędziów, jak i oświadczeń o wycofaniu takiego poparcia. Kancelaria nie pokazała mu żadnego z oczekiwanych dokumentów.

 

Tym samym Juszczyszyn dał do zrozumienia, że chciał sprawdzić, czy sędzia Maciej Nawacki, prezes sądu rejonowego w Olsztynie i członek KRS, dołączył do listy swojego poparcia oświadczenia sędziów, którzy najpierw mu poparcia udzielili, a następnie je wycofali. Czworo sędziów olsztyńskiego sądu wydało oświadczenia, że Nawackiemu cofnęli udzielone wcześniej poparcie.

 

Grzywna dla szefowej Kancelarii Sejmu

Na piątkowym posiedzeniu Juszczyszyn nałożył sześć tys. zł grzywny na szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. To kara za to, że nie ujawniła ona sądowi list poparcia do KRS.

 

Juszczyszn podał, że powoływanie się przez Kaczmarską na decyzję UODO przy odmówienie udostępnienia list poparcia do KRS jest błędne. Wskazał, że decyzja UODO nie ma zastosowania w przypadku postępowania sądowego. Powołał się przy tym na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego i pismo samego prezesa UODO.

 

"Listy poparcia do KRS są informacją publiczną" - powiedział sędzia Juszczyszyn.

 

 

Podczas piątkowej rozprawy sędzia Paweł Juszczszyn wezwał również - pod rygorem skazania na grzywnę - ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do okazania sądowi oryginałów - lub urzędowo poświadczonych kopii - dokumentów dotyczących wyboru do KRS w nowym składzie sędziów.

 

Link

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisiory walczą podobno z komuszkami a sami ich dawno przebili. Tę tępą propagandę firmują Ziemkiewicz i inne Janeckie. Kiedyś za to bekną.

 

Od rana info o sukcesie polskiej dyplomacji, bo Putin nas nie skrytykował wczoraj. No paliaki to jednak fantazję mają. Na kolanach ciągle.

wracaj tam gdzie byłeś 2 tygodnie temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ewenement na skalę światową że minister może sobie wybierać, które decyzje sądów go dotyczą a które nie. W polskojęzycznej administracji twardy zwrot na wschód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: jakie konkretnie przepisy zaskarżono do TK w kontekście ostatniego wyroku SN? Mam niejasne obawy, że PiS przepychając swoje wizje może przypadkiem narobić jeszcze większego bałaganu, bo przecież żaden przepis nie odnosi się tylko do jednej konkretnej sytuacji i jego ewentualne uchylenie niesie za sobą poważne skutki.

 

Tak czy siak, do szamba, które kisło od kilku lat jak PiS zaczął przebudowę systemu prawnego, właśnie wrzucono granat. Wszystkie nawarstwione niespójności, wykroczenia i przestępstwa władzy doprowadziły do sytuacji, gdzie czeka nas wyłącznie chaos. Jeśli PiS pójdzie na pełną konfrontację, to wyroki polskich sądów przestaną być gdziekolwiek uznawane a współpraca międzynarodowa organów ścigania będzie też mocno utrudniona. Generalnie wyłączenie się z luźno określonej wspólnoty państw prawa będzie miało poważne konsekwencje również gospodarcze choćby poprzez odpływ kapitału i zanik inwestycji prywatnych (już konsekwentnie maleją od kiedy PiS przejął władzę). Ignorowanie zobowiązań wynikających z członkostwa w UE też nie przejdzie bez echa, ponieważ (pomijając ryzyko wystąpienia z tej organizacji) podważa to naszą wiarygodność i sens wchodzenia w długotrwałą współpracę z naszym krajem.

 

Kaczyński niby idzie drogą Orbana, ale ten ostatni jednak potrafi być cierpliwy, zwraca szczególną uwagę na politykę międzynarodową i potrafi zależnie od sytuacji wykonać krok w tył. Kaczyńskiego poza polskim podwórkiem nie interesuje nic a w razie trudności działa on z subtelnością kafara co widać choćby po obecnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - cierpliwość. Odkąd powołali Pawłowicz w TK został tylko jeden z sędziów powołanych przed rządami PiS - Leon Kieres. A większość mieliby od dłuższego czasu, bez przepychanek, nocnych zaprzysiężeń i zwarcia z Komisją Wenecką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - cierpliwość. Odkąd powołali Pawłowicz w TK został tylko jeden z sędziów powołanych przed rządami PiS - Leon Kieres. A większość mieliby od dłuższego czasu, bez przepychanek, nocnych zaprzysiężeń i zwarcia z Komisją Wenecką.

I bez powoływania pani prezes z naruszeniem ustawy własnoręcznie napisanej. Tak w zasadzie to Przyłębska jest prezesem TK niejako przez zasiedzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie materiał TVN24 O willi Kwaśniewskich i Agencie Tomku. Żyleta, masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że Kamiński ma wiele na sumieniu jak Adrian i tak go ułaskawił, jeszcze przed uprawomocnieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie materiał TVN24 O willi Kwaśniewskich i Agencie Tomku. Żyleta, masakra!

Może wyczuł, skąd wiatr wieje, a może po prostu się mści za to, że nie jest kryty i prokuratura go ściga za wielomilionowe przekręty.

 

Tym niemniej jedyna nowość w tym taka, że ktoś otwarcie o tych naciskach powiedział. Jak działa i działało CBA było już wiadomo z innych głośnych spraw kręconych przeciwko innym politykom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"biedy zawsze dostaje w kość, nie ma sprawiedliwści na tym świcie" kto słucha SDM to wie skąd ta odpowiedź, kto nie zna, niech słucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"biedy zawsze dostaje w kość, nie ma sprawiedliwści na tym świcie" kto słucha SDM to wie skąd ta odpowiedź, kto nie zna, niech słucha

A na wojnie świszczą kule,

Lud się wali jako snopy,

A najdzielniej biją króle,

A najgęściej giną chłopy.

 

Na ten sam temat znacznie wcześniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że Kamiński ma wiele na sumieniu jak Adrian i tak go ułaskawił, jeszcze przed uprawomocnieniem :)

 

No właśnie tu mnie coś zastanawia. SN wypowiedział się, że to ułaskawienie dokonane w takim momencie jest bezskuteczne (czyli tak jakby go nie było). Czy to czasem nie oznacza, że z formalnego punktu widzenia on i chyba Wąsik

 

nie został ułaskawiony?

 

Ja jakoś wierze bardziej temu agentowi Tomkowi. Tym bardziej, że wiem jak chcieli udupić Leppera, Sawicką itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu mnie coś zastanawia. SN wypowiedział się, że to ułaskawienie dokonane w takim momencie jest bezskuteczne (czyli tak jakby go nie było). Czy to czasem nie oznacza, że z formalnego punktu widzenia on i chyba Wąsik

 

nie został ułaskawiony?

 

Ja jakoś wierze bardziej temu agentowi Tomkowi. Tym bardziej, że wiem jak chcieli udupić Leppera, Sawicką itd..

Niestety w obecnej sytuacji faktyczny stan prawny niewiele zmienia, bo jakby nie patrzeć mamy rządy autorytarne a nie państwo prawa. Nawet jeśli ułaskawienie jest skuteczne prawnie, to nie stanowi uniewinnienia (co z resztą Duda sam podkreślał zanim został prezydentem) i rozprawy powinny były się odbyć do końca a w razie skazania Kamiński nadal powinien mieć zakaz obejmowania stanowisk państwowych - po prostu uniknąłby odsiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS ma nowego wroga i jest to Wilanów, chyba to tam jest ten cały układ. W jednym z programów usłyszałem jak pogardliwie jeden PiSowiec wypowiadał się o mieszkańcach Wilanowa (a dokładnie o miejscu, ale wiadomo o kogo chodzi), rozumiem że tam mieszkają sędziowie, aktorzy, profesorowie i wstrętni prywaciarze. W ostatnich dniach PiS atakuje wykształciuchów, że to lud ma rację, głos pięciu żuli jest ważniejszy od jakiegoś tam profesorka. Ostatnio ojcu tłumaczyłem, że choć 13 emerytura w 2020 będzie większa, to i tak jest faktycznie mniejsza niż ta z 2019, bo za nią i tak kupi się mniej niż w zeszłym roku. Mój wywód został skwitowany, że mówię jak "ekonomista", oczywiście miało to wydźwięk negatywny. A ludzie, się dziwią że kupowanie głosów ich własnymi pieniędzmi tak dobrze idzie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trump zaproponował nowy proces pokojowy dla Bliskiego Wschodu. Granica niepodległej Palestyny miałaby wyglądać mnie więcej tak:

x0qnm2tmx30y.jpg

Sam nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeli jak to fajnie się policja razem z prokuraturą i lokalnymi władzami w Tarnowie bawią w gnojenie ludzi? Sfingowane "papiery" na choroby psychiczne, zajmowane gospodarstw, zastraszanie przez policję etc?. PiS w akcji, tutaj nawet sąd rejonowy podporządkowany pod miejscowych oficjeli. sąd okręgowy jako jedyny zatrzymał to szaleństwo.  Czy to po Pisowi reformy, żeby gładko takie akcje przechodziły bez ryzyka że się ktoś niezależny jeszcze trafi?

Przyznam szczerze - w pierwszych chwili jak o tym usłyszałem, to pomyślałem, że to ciąg dalszy afer związanych z baronami SLD w tarnowskim i okolicach.

 

Post edytowany bo pisałem go na podstawie źle przekazanych informacji (nie wiedziałem, że sąd rejonowy też odwala manianę).

 

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słucham tego reportażu i trochę mnie to zdumiewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Słyszałem ten dowcip w trochę innej wersji. Dość dawno, bo wtedy Bóg objawił się Clintonowi, Jelcynowi i Wałęsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słucham tego reportażu i trochę mnie to zdumiewa...

Z jednej strony zdumiewa, ale jednak mniej niż by zdumiewało choćby jeszcze w 2015 roku. Po prostu na poziomie niedużej miejscowości mamy konkretny przykład, czemu realny trójpodział władzy jest koniecznością i jak w przypadku złamania tej zasady wyglądają relacje obywatela z władzą. Jeśli swój swego popiera, to mamy właśnie takie układy, że dla prywatnego interesu zrobią z człowiekiem wszystko. A numer z wysyłaniem do psychiatryka jest dość stary: w ZSRR była cała epidemia chorych na schizofrenię bezobjawową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dajcie jakiś link do tematu Tarnowa.

 

Stamtad pochodzi (znaczy okolic) były zastępca komendanta głównego policji, chyba z czasów Papały. Okolice Tarnowa to też Szczucin i Iwona Cygan. Gdzie lokalni mundurowi plus lokalni w togach, całkiem fajnie się bawili w pewnej karczmie. Nooo Iwona zabawić gości nie chciała, to w tym doborowym towarzystwie została zakatowana, później jeszcze kilka fajnych somobójstw poszło.

 

To, o czym piszecie, to coś z całkiem nowego rozdania? Czy stara ekipa bawi sie w jakąś nową zabawę?

 

@Radar28

Numer z Iwoną Cygan odwalono za trójpodziału władzy, jak ten trójpodział w Tarnowie wtedy wyglądał, to mord tej dziewczyny świetnie pokazuje. Przy jej zakatowaniu bawili się chyba wszyscy z tego "trójpodziału".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stamtad pochodzi (znaczy okolic) były zastępca komendanta głównego policji, chyba z czasów Papały. Okolice Tarnowa to też Szczucin i Iwona Cygan. Gdzie lokalni mundurowi plus lokalni w togach, całkiem fajnie się bawili w pewnej karczmie.

Lokalna policja, lokalne elity (biznnesmen, ojciec prowodyra) i lokalne władze to tak. Ale sądy chyba tam nie miały za wiele do zrobienia. Skoro policja nie znalazła sprawców, nie zebrała dowodów, to kogo skazać, na podstawie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakiś link do tematu Tarnowa.

 

Stamtad pochodzi (znaczy okolic) były zastępca komendanta głównego policji, chyba z czasów Papały. Okolice Tarnowa to też Szczucin i Iwona Cygan. Gdzie lokalni mundurowi plus lokalni w togach, całkiem fajnie się bawili w pewnej karczmie. Nooo Iwona zabawić gości nie chciała, to w tym doborowym towarzystwie została zakatowana, później jeszcze kilka fajnych somobójstw poszło.

 

To, o czym piszecie, to coś z całkiem nowego rozdania? Czy stara ekipa bawi sie w jakąś nową zabawę?

 

@Radar28

Numer z Iwoną Cygan odwalono za trójpodziału władzy, jak ten trójpodział w Tarnowie wtedy wyglądał, to mord tej dziewczyny świetnie pokazuje. Przy jej zakatowaniu bawili się chyba wszyscy z tego "trójpodziału".

Przyznaję, o tamtej sprawie zapomniałem. Tym niemniej, jeśli na poziomie krajowym jest od kilku lat oficjalnie budowana taka sitwa, to tym bardziej się spodziewam, że na szczeblach lokalnych ten rak się rozwija.

 

Raczej nie wierzę, że tam mogła się ostać jakaś stara ekipa w policji, prokuraturze czy sądach, bo jednym z pierwszych działań Ziobry była szybka i arbitralna wymiana prezesów sądów powszechnych i przejęcie kontroli nad prokuraturą. W służbach też robili czystki i awansowali w ekspresowym tempie wybrane jednostki (jak np. od niedawna byłego szefa ABW). Jest za to możliwe, że nowa władza po prostu położyła łapę na starych układach na zasadzie - my was nie ruszymy, ale macie się słuchać.

 

Tak czy siak, pochodzenie polityczne tych ludzi nie jest aż tak istotne jak fakt, że w ten sposób PiS chce zorganizować całe państwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...