Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nikogo nie sprowadzą, to się tyczy tych, którzy będą chcieli przyjechać. Czytajcie może całe artykuły, a nie zacytowane kawałki, które wiele nie mówią.

To był żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był żart.

Wybacz, nie znam Ciebie, a dużo osób w komentarzach pod artykułami źle interpretuje ich treść. Sami newsmani również.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Czy szefowi NIK da się uchylić imunitet?

...

 

A po co ktoś miałby chcieć to robić? Przecież to "świetny fachowiec, niezwykle zaangażowany, bardzo pracowity, kryształowy, państwowiec".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP kontratakuje po fuck'u Lichockiej.

Cytat programu "W tyle wizji" TVP Info:

"Wg wszystkich badań w drugiej turze Andrzej Duda wygra z każdym kontrkandydatem. W takim wypadku niech inni kandydaci na prezydenta 2020 się wycofają, a w ten sposób zaoszczędzimy kilkadziesiąt milionów złotych dla leczenia chorych osób. Jeżeli tego nie zrobią, będą oni winni śmierci tych osób"

 

Co oni tam w TVP jarają :pimp: to ja nie wiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz takie ciekawe podejście do dyskusji, z jednej strony na pograniczy kpinek i kwestionowania tego co napisane, a z drugiej "daj na wszystko linki". Proponuję poszperanie nieco samemu w źródłach. W kwestii dozbrajania/wspierania rebeliantów w Syrii przez zachód także.

 

Niepotrzebnie się spinasz, ani nie kpię, ani Cię nie atakuję. Nawet próbowałem pooguglować zgodnie z Twoją sugestią, ale żadnych wiarygodnych źródeł na potwierdzenie nie znalazłem. Jak najbardziej dopuszczam jednak, że czegoś tam nie wiem. Ogólnie o tym konflikcie mam bardzo słabą wiedzę bo wszystko co z nim związane dochodzi do nas rzadko i mocno przefiltrowane.

 

Dzisiaj CBA miało pełne ręce roboty. Z jednej strony zatrzymali Tomasza K. (dość nagle, bo od listopada śledztwo szło niemrawo) a z drugiej przeszukiwali mieszkania Banasia (jak i jego córki z jakiegoś powodu) i nawet próbowali wtargnąć do jego biura w NIK.

 

A w tym samym czasie NIK trzepał prokuraturę. No cóż, jacy patryjoci taka "noc długich noży".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP kontratakuje po fuck'u Lichockiej.

Cytat programu "W tyle wizji" TVP Info:

"Wg wszystkich badań w drugiej turze Andrzej Duda wygra z każdym kontrkandydatem. W takim wypadku niech inni kandydaci na prezydenta 2020 się wycofają, a w ten sposób zaoszczędzimy kilkadziesiąt milionów złotych dla leczenia chorych osób. Jeżeli tego nie zrobią, będą oni winni śmierci tych osób"

 

Co oni tam w TVP jarają :pimp: to ja nie wiem :E

Ja tam się nie znam, ale teraz na pewno stać ich na towar z najwyższej półki. ;)

 

Tak szczerze, to im bardziej będą panikować w ten sposób, tym bardziej będą spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ktoś miałby chcieć to robić? Przecież to "świetny fachowiec, niezwykle zaangażowany, bardzo pracowity, kryształowy, państwowiec".

 

Nie kwestionuje cech moralnych tego pana, chciałbym wierzyć iż działa w dobrej wierze, aczkolwiek najprawdopodobniej jest to wewnątrzpartyjna jatka. Zdziwiłem się trochę po prostu, sędziów mamy nieodwoływalnych przez rząd ani sejm, tymczasem gość który może lustrować wszystko z sądami i rządem włącznie może być odwołany decyzją sejmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje cech moralnych tego pana, chciałbym wierzyć iż działa w dobrej wierze, aczkolwiek najprawdopodobniej jest to wewnątrzpartyjna jatka. Zdziwiłem się trochę po prostu, sędziów mamy nieodwoływalnych przez rząd ani sejm, tymczasem gość który może lustrować wszystko z sądami i rządem włącznie może być odwołany decyzją sejmu.

Odwołać go nie mogą (jakby była taka możliwość, to by dawno ją wykorzystali) - mogą tylko zdjąć immunitet a to nie to samo. Żeby można go było odwołać, musiałby najpierw zostać skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby te 2 miliardy podpalili niż dali TVP. Może inflacja by spadła.

Nie wiem o co chodzi Glapińskiemu ale wygląda jakby gościu działał na szkodę Polski i jej obywateli. Od dłuższego czasu wszyscy mu trąbią by podniósł referencyjną stopę procentową bo takiego precedensu jaki aktualnie się odprawia to nie notowano u nas od lat. Od 2015 nic się ze stopą nie dzieje, a od przynajmniej dwóch lat ma sygnały odnośnie kondycji gospodarki o tym by stopa została podniesiona ze względu na przyspieszającą inflację.

On nie słucha nikogo tak jakby miał "jokera od głównego prezesa że nikt i nic mu krzywdy nie zrobi". Jest paru członków Rady Polityki Pieniężnej którzy są od dłuższego czasu na tak odnośnie podwyższania gdy rada się zbiera. Żaden trzeźwo myślący wykształcony ekonomista nie poleci "z wróżeniem z fusów" dalej jak rok do przodu, nawet nie pozwoli sobie na wróżenie powyżej sześciu miesięcy, a tu Glapiński wyskoczy z "stopy nie będą podwyższane przynajmniej do 2022", a nawet potrafił powiedzieć "że jeżeli będzie korekta to na pewno w dół, będzie kolejne obcięcie stopy".

Czesi mieli podobną sytuację i zareagowali zgodnie z ekonomiczną logiką i już widać efekty. My po wyborach dopiero zobaczymy co to znaczy inflacja gdy odsetki od kredytów zaczną rosnąc, oszczędności (siła nabywcza) na kontach maleć, żywność będzie coraz droższa... po wyborach przejrzymy na oczy i się przerazimy. Po wyborach bo aktualnie czy to TVN czy TVP tak bombardują informacjami Anty-Pis i Anty-PO że pomału wydaje mi się że w Polsce nie istnieje nic oprócz "co pokazała Lichocka" albo "ile wziął łapówki Grocki".

Tak jakby Polska składała się tylko z rządu i niczego więcej (człowiek chciałby posłuchać informacji o różnych ważnych sprawach dla Polski, o wydarzeniach z codziennego życia obywatela to nie może... w kółko gryzą się między sobą, to co się dzieje aktualnie w TV to "co za dużo to ani świnia nie chce").

Wracając do inflacji, to PiS i ich rządzenie sporo osób zapamięta (a bardziej brak umiejętności rządzenia, bo rozdawać to każdy potrafi). Oby tylko podobno ci najbiedniejsi np: emeryci o których tak "walczy" PiS nie wyszli na tym "jak Zabłocki na mydle" bo inflacja może pochłonąć ich waloryzacje (realnie wyższy niż waloryzacja wzrost cen czynszu+media, cen pożywienia, cen leków), a największy bank PKO BP ("większość starszych osób trzyma tam kasę bo - on nasz, on kochany, on narodowy") pasywnie pomniejszać realną siłę nabywczą pieniędzy z lokat o około 3% rocznie biorąc pod uwagę inflację i to że oferują około 0,3-0,6% rocznie (nie, starsi ludzie nie mają internetów i smartfonów, oni stoją w kolejkach w placówkach banku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzajcie jak się dzisiaj uzasadnia zdania odrębne w SN

 

t7Wuse9.jpg

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to powrócą elity spod budek z piwem :E

Bzdura wyssana z palca. W celu pozostania w UK legalnie należy złożyć wniosek o status osiedleńca, wymagany dowód osobisty lub paszport i telefon android/ios z NFC z aplikacją. Skanujesz dowód/paszport, robisz selfie i wypełniasz kilka pytań na stronie i dostajesz wniosek z decyzją w ciągu kilku sekund, zazwyczaj na tym koniec, czasem trzeba im wysłać oryginalny dokument i w ciągu 14 dni po weryfikacji zwracają. Czasem system może przydzielić 5 letnie pozwolenie, ale wtedy dodatkowo skanujesz z każdego roku po 1 dokumencie (rachunek, umowa, payslip etc.) i wysyłasz, po weryfikacji następuje zmiana z 5 letniego na stałe.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzajcie jak się dzisiaj uzasadnia zdania odrębne w SN

:)

To napisał prawnik? Z jednej strony jakieś wywody o kwestiach klimatycznych bez związku z tematem a z drugiej żadnych argumentów - tylko "a ja myślę, że będą w porządku". Kto to napisał i kiedy został wybrany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Media maja gleboko w d gdzie lezy prawda. Liczy sie tylko rozglos i temat. Solorz poszedl na ugode z PiSem tylko dlatego, ze ma spory kredyt do splacenia. To zagraza interesom.

 

Czy PiS skarzy sie, ze Solorz nie placi w Polsce podatkow? Nie. W zamian Gawryluk robi newsy pod PiS i mili sie do Morawieckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My po wyborach dopiero zobaczymy co to znaczy inflacja gdy odsetki od kredytów zaczną rosnąc

W jaki sposób odsetki mają rosnąć skoro stopy procentowe stoją w miejscu?

Marży bank za bardzo ruszyć nie może.

 

No chyba, że zakładasz po wyborach ruszenie stóp, bo wtedy to już można dowalić ludziom na kredycie, a przed wyborami ma być spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dzisiaj tłusty czwartek i jemy pączki.Dzisiaj zapominamy o codziennym życiu i pobite i jemy tłusto. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wczoraj górnicy zapowiedzieli największy strajk w Warszawie od lat. Dzisiaj ogłoszono odwołanie strajku, rząd dał 270 mln zł na podwyżki."

 

Wystarczy że idą wybory i nagle rząd da kasę, tylko aby mieć spokój przed wyborami. Jak widać najlepiej strajkować bezpośrednio przed wyborami - to ja proponuje w kwietniu strajk nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, policji etc. WSZYSCY dostaną tyle ile postulują, bez negocjacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory o być albo nie być dla PIS'u rozstrzyga się los kolejnych czterech lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Poczatek konca PiS to odejscie na niebianskie laki Kaczynskiego. Nastapi prawdziwa rewolucja na polskiej scenie politycznej w pierwszych tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczatek konca PiS to odejscie na niebianskie laki Kaczynskiego. Nastapi prawdziwa rewolucja na polskiej scenie politycznej w pierwszych tygodniach.

Pewnie skoczą sobie do gardeł i nawzajem się rozszarpią. PiSu jako takiego będzie to koniec. Tylko ja ciągle piszę, PiS to tylko pochodna czegoś, objaw, skutek. Jeśli w społeczeństwie nie zninie "potzreba" partii takiej jak PiS, to będzie powtórka pod innym wodzem/sztandarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Pewnie skoczą sobie do gardeł i nawzajem się rozszarpią. PiSu jako takiego będzie to koniec. Tylko ja ciągle piszę, PiS to tylko pochodna czegoś, objaw, skutek. Jeśli w społeczeństwie nie zninie "potzreba" partii takiej jak PiS, to będzie powtórka pod innym wodzem/sztandarem.

Zeby sie nie okazalo, ze Kaczynskiego zastapi ktos gorszy, o bardziej radykalnych pogladach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziobro jest IMHO niebezpieczny. Brudziński też może sprawić, że Kaczyński byłby miło wspominany.

 

Frakcje na prawicy są silne. Sekcja Rydzykowa, Ziobrzyści, Mateo też mocno się ropzycha co ponoć nie w smak Ziobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziobro jest IMHO niebezpieczny. Brudziński też może sprawić, że Kaczyński byłby miło wspominany.

 

Frakcje na prawicy są silne. Sekcja Rydzykowa, Ziobrzyści, Mateo też mocno się ropzycha co ponoć nie w smak Ziobrze.

I jeszcze frakcja prowincjonalna od Szydło. Teraz "warszawka" odstawiła ich na boczny tor, ale to liczna grupa i na pewno boli ją, że na partyjnych szczytach są niedoreprezentowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

ERKs-Sv-YXs-AAx-ZBM.jpg

 

Polska na Maxa :lol2: :lol2: :lol2:

Typ odlecial na maxa.

Edytowane przez Devvine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...