Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25727893,mosbacher-o-sprawie-praworzadnosci-w-polsce-silnie-upolityczniona.html#a=351&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsImg6

 

Jak szeryf światowy i wzorzec "praworządności i demokracji", mówi, że u nas wszystko gra, to chyba wszystko gra? Na swój sposób kobita chyba dosyć wyraźnie powiedziała, o co w tej zabawie chodzi. A ża zapłakałaby (powiedzmy, lepsze słowo byłoby tutaj "zawyła") bardzo donośnie nad stanem tej naszej praworządności, gdyby nasi wycofali sie z jakiegoś kontraktu zrojeniowego, to chyba więcej niż pewne ;)

 

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Ta żabojadom po uwaleniu Caracali się nie zgadzałą, to i praworządność u nas diabli wzięli. A jak nasi w pewien sposób dopięli za pomocą USA blokady NS2, to nawet Rosja zapłakała nad stanem naszego państwa.

 

I jakiś czas temu już taką tezę stawiałem - nasze kłopoty z UE będą implikowały poprawą stosunków z Anglosasami. Jedni i drudzy traktują nas jak rynek zbytu i taką neokolonię. Różnica (między kolonizatorami) może polaga trochę na tym, że jedni mają pie..lca na punkcie ideologii wszelakiej, drudzy w kwestiach ideologiczncyh są bardziej wyrozumiali, za to potzrebują nieco mięska armatniego do wszelakich "misji miedzynarodowych". Tu parafrazując Panią ambasador - jak Polacy pojadą walczyć na BW, to znaczy, że demokracja i praworządnosć u nas wręcz wzorcowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak zwykle PiS zamiast rozwiązać jakiś problem albo po prostu zwiększyć waloryzację emerytur robi pokazówkę. Ustawę o 14. emeryturze Duda z pompą i w świetle kamer będzie podpisywał w Żyrardowie i kolejne ponad 2 miliardy złotych pójdą na kiełbasę wyborczą, i znowu będzie to jednorazowe świadczenie, żeby co roku można było z łaską dawać.

Racja, racja.

Jak ktoś wierzy że 13 i 14 emerytura to z dobra serca dla emerytów, a nie "kiełbasa wyborcza" - to faktycznie ma klapki na oczach jak koń. Tylko koniowi da się te klapki jeszcze zdjąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Ta żabojadom po uwaleniu Caracali się nie zgadzałą, to i praworządność u nas diabli wzięli. A jak nasi w pewien sposób dopięli za pomocą USA blokady NS2, to nawet Rosja zapłakała nad stanem naszego państwa.

 

I jakiś czas temu już taką tezę stawiałem - nasze kłopoty z UE będą implikowały poprawą stosunków z Anglosasami. Jedni i drudzy traktują nas jak rynek zbytu i taką neokolonię. Różnica (między kolonizatorami) może polaga trochę na tym, że jedni mają pie..lca na punkcie ideologii wszelakiej, drudzy w kwestiach ideologiczncyh są bardziej wyrozumiali

 

Wiadomo, że USA mają długa tradycję dogadywania się z jednymi dyktaturami i obalania innych, o ile uznają że taka czy inna ścieżka im się akurat opłaca. Ale nasza sytuacja z USA i UE nie jest symetryczna i wcale nie chodzi o ideologię. Dla USA rzeczywiście jesteśmy głównie rynkiem zbytu, ale niemieckie, francuskie, włoskie i inne firmy maja u nas swoje fabryki, kupują od nas żywność, meble itd. Na razie, bo generalnie robimy sporo, żeby ich do tego zniechęcić. Dla nich pojawienie sie w Polsce zielonych ludzików byłoby realnym problemem ekonomicznym. USA mogły by nas spokojnie sprzedać za jakieś ustępstwa na bliskim wschodzie czy pomoc w przytemperowaniu Chin albo Korei Północnej. Amerykańskie liberalne media może nad nami zapłaczą jak zapłakały nad Kurdami, ale psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

209458, no dobra, z racji odległosci jesteśmy też dla starej EU dostawcą taniej sily roboczej. Nie uciekną też z niczym, co było widać w poczatkach Orbana i sporo ostzrejszych jego sporach z UE.

Całkowicie podzielam zdanie, że USA sprzeda nas każdemu, o ile tylko bedzie to dla nich dobry biznes. Ale jeszcze na łeb nie upadłem, by uwierzy w to, że Francuzi bedą za nas umierali, o Szwabach nawet nie wspominam, bo ci byliby pierwsi do ... dzielania mapy między nich, a Rosję. Zresztą NS2, próba uzaleznienia Europy od ruskiego gazu, plus blokada rozwoju atomu, to właśnie takie swoiste dzielenie rewirów między Niemcy, a Rosję, tylko nie zbrojne, a gospodarcze.

 

edit

A dla Jankesów to nawet AS i ZEA są demokratyczne, bo kupują broń tam gdzie tzreba, a ropę ładnie rozliczają w $. a taka Syria, czy Iran to skrajne satrapie, które tzreba wojną potraktować ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem rząd przyjął projekt ustawy dot 14 emerytury, która my być wypłacana w 2021 roku. Długopis jeszcze to przyklepie przed wyborami, w razie jakby nie wygrał. Ktoś jeszcze nie ma dość PiSu? Przecież gospodarka nie może wytrzymać takich nakładów na socjal. Wzrost PKB hamuje, a inflacja wystrzeli, czy ludzie tego nie rozumieją?

Więcej dobrych wiadomości - https://www.money.pl/emerytury/trzynasta-emerytura-juz-pewna-andrzej-duda-podpisal-ustawe-6482437742135425a.html

Niech teraz przeliczą ile pieniędzy wydali na każdy kupiony głos.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

A tymczasem rząd przyjął projekt ustawy dot 14 emerytury, która my być wypłacana w 2021 roku. Długopis jeszcze to przyklepie przed wyborami, w razie jakby nie wygrał. Ktoś jeszcze nie ma dość PiSu? Przecież gospodarka nie może wytrzymać takich nakładów na socjal. Wzrost PKB hamuje, a inflacja wystrzeli, czy ludzie tego nie rozumieją?

Więcej dobrych wiadomości - https://www.money.pl/emerytury/trzynasta-emerytura-juz-pewna-andrzej-duda-podpisal-ustawe-6482437742135425a.html

Niech teraz przeliczą ile pieniędzy wydali na każdy kupiony głos.

 

Jak czytam tutaj komentarze to duża część chyba ma profity z tego, że jest PiS przy władzy. Nickami nawet nie chce rzucać, bo to naprawdę się już robi żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tutaj komentarze to duża część chyba ma profity z tego, że jest PiS przy władzy. Nickami nawet nie chce rzucać, bo to naprawdę się już robi żałosne.

Able jakie profity? Przecież przy wysokim wzroście inflacji ta ekstra kasa co najwyżej zrekompensuje im właśnie podwyżki spowodowane inflacją. Nie trzeba być ekonomistą, żeby to zrozumieć.

Żeby nie było, też mam"profit" z 500 plus, ale wolałbym, żeby te pieniądze zostały w coś zainwestowane. Popieram wycofanie 500 plus i będę się cieszyć jak mi to zabiorą. Dlaczego pobieram, skoro nie popieram? Właśnie żeby zrekompensować sobie negatywne skutki tego programu.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie podzielam zdanie, że USA sprzeda nas każdemu, o ile tylko bedzie to dla nich dobry biznes. Ale jeszcze na łeb nie upadłem, by uwierzy w to, że Francuzi bedą za nas umierali, o Szwabach nawet nie wspominam, bo ci byliby pierwsi do ... dzielania mapy między nich, a Rosję.

To niech nie giną za nas tylko za fabryki Opla w Gliwicach i Tychach, za Faurecia w Grójcu, za infrastrukturę Orange itd. Akurat siła robocza to jest coś łatwego do pozyskania. Francuzi ściągali sobie z Algierii od lat 60. W podobnym okresie w Londynie pojawili się pierwsi śniadzi kierowcy autobusów i pielęgniarki z byłych kolonii. Niemcy podpisały pierwszą umowę z Turcją w latach 70. Do tego im akurat UE nie potrzebna. Ale zachodnia opinia publiczna będzie chętniejsza poprzeć zaangażowanie militarne w pomocy dla kraju który kojarzą z miejscem gdzie miło spędzili ostatni urlop poznając sympatycznych autochtonów, albo z filmem, który obejrzeli na ostatnim festiwalu niż z ministrem pouczającym o jedzeniu sztućcami.

A Orban to akurat zręczny gracz na europejskich salonach, sojusznik CDU w Europejskiej Partii Ludowej itd. Dzięki temu więcej mu uchodzi choć pewnie jak przetestują na nas to i on się w końcu doigra.

 

Zresztą NS2, próba uzaleznienia Europy od ruskiego gazu, plus blokada rozwoju atomu, to właśnie takie swoiste dzielenie rewirów między Niemcy, a Rosję, tylko nie zbrojne, a gospodarcze.

Akurat Europa Środkowo-Wschodnia i tak jest uzależniona od gazu z Rosji ze względów geograficznych. Hiszpania czy Włochy mogą ciągnąć z Afryki. UK i Skandynawia mają złoża na Morzu Północnym. Reszcie zostaje Rosja. Niemcy i Francja mogą korzystać i z gazu północnego i wschodniego, ale rosyjski i tak im wychodzi taniej. Ew. szlak z Bliskiego Wschodu i Azerbejdżanu na Bałkany, ale tam po drodze jest nie do końca stabilnie politycznie i chyba prędko się nie ziści. Jedyne co zmienia Nord Stream to możliwość grania kurkami z państwami Europy Wschodniej bez denerwowania przy okazji Niemców spadkami w ciśnieniu. Co oczywiście nas martwi ale sytuacji ogólnoeuropejskiej nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem rząd przyjął projekt ustawy dot 14 emerytury, która my być wypłacana w 2021 roku. Długopis jeszcze to przyklepie przed wyborami, w razie jakby nie wygrał. Ktoś jeszcze nie ma dość PiSu? Przecież gospodarka nie może wytrzymać takich nakładów na socjal. Wzrost PKB hamuje, a inflacja wystrzeli, czy ludzie tego nie rozumieją?

Więcej dobrych wiadomości - https://www.money.pl/emerytury/trzynasta-emerytura-juz-pewna-andrzej-duda-podpisal-ustawe-6482437742135425a.html

Niech teraz przeliczą ile pieniędzy wydali na każdy kupiony głos.

 

Ja czekam aż ludki z II progu podatkowego będą sponsorować tych z I progu, tak w ramach solidarności i budowania dobrobytu. PiS dobrze wie, że najłatwiej kupić głosy najbiedniejszych. Dziś widziałem materiał o nowej trzynastce i aż mnie zemdliło, cały czas podkreślali, że to rząd "dał" te miliardy na emerytów, w ramach budowania lepszej Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale akurat emeryci sporo oberwali na rządach PiS. 500+ nie przysługuje, waloryzacja taka sobie, a ceny lecą jak szalone. A 13 dadzą albo ie dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 to już pewnik, 14 trafi tylko do tych co nie przekroczą progu bogactwa. Teraz nikt nie odważy się majstrować przy tych wszystkich socjalnych prezentach. Budowanie dobrobytu przez socjal, to powinien być Nobel z ekonomii :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż ludki z II progu podatkowego będą sponsorować tych z I progu, tak w ramach solidarności i budowania dobrobytu. PiS dobrze wie, że najłatwiej kupić głosy najbiedniejszych. Dziś widziałem materiał o nowej trzynastce i aż mnie zemdliło, cały czas podkreślali, że to rząd "dał" te miliardy na emerytów, w ramach budowania lepszej Polski.

To się chyba już dzieje (a raczej na pewno). Inna sprawa, ilu jest tych najbiedniejszych, że w ten sposób można sobie kupić wybory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS pewnie sporo kasy wydaje na różne badania i dobrze wie, komu należy dać aby odnieść sukces w wyborach. Dobrze wiedzą, że cześć ludzi którym się dobrze powodzi mają wywalone na wybory, bo nie mają na kogo głosować. Wystarczy zmobilizować elektorat socjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

209458, nie do końca jesteś poważny z tymi tezami, jakoby np Francuzi mieli ginąć za jakieś montownie, które bez siły roboczej prawie nic nie warte. Druga niepoważna teza, to łatwość dostępu do taniej sily roboczej. Ten "eksperyment" dopiero co Niemcy przeprowadzili z imigrantami z Afryki, Francji też średnio to wyszło z Afryką wcześniej. Gdyby to tak działało jak piszesz, to nasi nie mieliby czego szukać w Niemczech, Francji, czy UK.

 

Przy gazie pominąłeś sprytnie połowę tezy, by wtedy to co piszesz miało sens. Więc wróć do tego co napisałem i dodaj próbę blokady rozwoju atomu, a wymuszenie zastapienia węgla poprzez OZE i (rosyjski) gaz. Przy okazji gazu możesz uwzględnić Ukraine i to co Rosja tam zrobila, wtedy wyjdzie pełnie hipokryzji Niemców, z tymi ich "wartościami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale akurat emeryci sporo oberwali na rządach PiS. 500+ nie przysługuje, waloryzacja taka sobie, a ceny lecą jak szalone. A 13 dadzą albo ie dadzą.

Ale to co piszesz nie ma sensu. Emeryci oberwali, więc damy im pieniądze i przez chwilę będą mieć, ale zaraz oberwą jeszcze bardziej. Oni nie dostają nic ekstra, to może co najwyżej zrekompensować podwyżki, które wynikają również z takiego idiotycznego wyrzucania pieniędzy na socjal. Mam kilkoro znajomych pobierających 500+ i oni są świadomi tego, że nie dostają nic ekstra, nie cieszą się na widok ekstra kasy, bo wiedzą, że ta kasa pokryje różnice cen w sklepach. Nie wiem dlaczego ludzie głosujący na PiS tego nie rozumieją. Nie ma nic za darmo, jeśli dajesz pieniądze z budżetu, to one muszą się tam z powrotem wrócić. Nawet nie tyle wrócić, bo dziura budżetowa się powiększa.

Ludzie dostają 500+ i 13 emerytury, ja płacę więcej za prąd, gaz, śmieci (wzrost o 50% w ciągu dwóch lat), podatek od nieruchomości i w końcu płacę więcej w sklepach. Podrożały bilety MPK, karta PEKA, jedzenie w restauracjach... co nie podrożało? No tak, za wodę nie płacę więcej, ale to się pewnie niedługo zmieni. I ja mam się cieszyć z 500+, dzieci będą mieć z tego na wakacje, książki czy korepetycje? Nie, g*wno będą mieć, bo 500zł zgubię po drodze w sklepie i opłacając rachunki. Serio dziwi mnie, że ludzie dają sobie wmawiać taką ciemnotę, przecież trzeba być kompletnym kretynem, żeby tego nie rozumieć. PiS to cudotwórcy, dają coś z niczego. Tako rzecze Holecka w TVP.

https://wyborcza.pl/7,75968,25673105,koszyk-dudy-czyli-dobra-zmiana-w-naszych-portfelach.html

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-andrzej-duda-o-podwyzkach-cen-prezydent-w-turku-4239876

 

Skretyniała opozycja powinna merytorycznie wytłumaczyć obywatelom jak działa PiS, ale tak, żeby nawet idiota zrozumiał, a tymczasem o głosy walczą tak:

 

Modlę się, chociaż to mało prawdopodobne, żeby Duda w II turze przedupcył, ale nie z Kidawą, bo to jest poziom depresji, ale intelektualnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Henryk, te dwie grupy społeczne, dzieci (a bardziej rodzice mający dzieci) oraz emeryci, akurat potrzebowały jakiegoś wsparcia. Na tle innych krajów, u nas było wręcz żenująco. Można dyskutować nad tym, czy pisiory nie spaprały tego, czy mogły lepiej, ale ja i tak wolałbym to, niż stan za poprzedników. Mi to najprościej porównywać do Słowacji i Czech, kraje podobne do nas, z podobną historią ostanich 80 lat, na tle tych dwóch krajów te dwie grupy u nas to był obraz nędzy i rozpaczy.

 

500+ ledwie równa świadczeniami do naszych południowych sąsiadów, 13 emerytura nawet nie równa. Pewnie że wolałbym to inaczej mieć zrobione, by było jako bezpośrednie wsparcie dla dzieci (ksiażki, obiady w szkole, żłobki, ulgi podatkowe dla rodziców, etc), ale to jakby inna dyskusja.

 

PiS robi to w najbardziej irdynarny sposób, wpierw dowali obciążeniami, a później "partia da". Wolałbym te żłobki i obiady dla dzieci, zwolnienie emerytur z podatków, jakieś tam bonusy jeszcze dla tych emerytów, większą kwotę wolną od podatku. Skutek na portfel i budżet państwa pewnie podobny, tylko wtedy partia niczego "nie daje", więc propagandowo lipa.

 

edit

co do cen - mniej martią mnie ceny tego co w sklepach, to jakby rynek reguluje, zawsze można dostarczyć z krajów ościennych. Bardziej martwi mnie polityka pisiorów tam, gdzie nie uciekniesz z opłatami. Np śmieci czy energia elektryczna (przy tej ostatniej za jaja powinni poiesić nie tylko pisiorów za brak atomówki)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpływu PiS-u na ceny w sklepach jednak nie przeceniał. Mam wrażenie, że niektórzy wierzą tutaj, że gdyby nie +500 i trzynastka ceny nadal byłyby na poziomie sprzed kilku lat. Główne przyczyny wzrostu cen leżą gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia niektórym. Rząd nigdy nic nie dawał/daje bo nie ma własnych pieniędzy. By komuś coś "dać" musi komuś zabrać. To się odbije znów na wszystkich o i to jak. Te 13-stki nawet emerytom już nie będą starczać jak ceny poszybują drastycznie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia niektórym. Rząd nigdy nic nie dawał/daje bo nie ma własnych pieniędzy. By komuś coś "dać" musi komuś zabrać. To się odbije znów na wszystkich o i to jak. Te 13-stki nawet emerytom już nie będą starczać jak ceny poszybują drastycznie w górę.

Dlatego efektywność wykorzystania środków budżetowych jest kluczowa a nie sam fakt, że dali socjal. Dzietności to nie zwiększyło ani trochę, a jeśli ten program miał przeciwdziałać ubóstwu, to po prostu należało wzmocnić opiekę socjalną a nie dawać wszystkim jak leci. Jednocześnie służba zdrowia dogorywa, edukacja też się zwija a to są sektory, które są ważne dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpływu PiS-u na ceny w sklepach jednak nie przeceniał. Mam wrażenie, że niektórzy wierzą tutaj, że gdyby nie +500 i trzynastka ceny nadal byłyby na poziomie sprzed kilku lat. Główne przyczyny wzrostu cen leżą gdzie indziej.

Rozwiniesz myśl? Wskażesz gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wspomnieć chociażby o trwającej już ~20 lat suszy której apogeum było w zeszłym roku? PiS też podniosło VAT co także m.in. wpływa na wzrost cen przecież.

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpływu PiS-u na ceny w sklepach jednak nie przeceniał. Mam wrażenie, że niektórzy wierzą tutaj, że gdyby nie +500 i trzynastka ceny nadal byłyby na poziomie sprzed kilku lat. Główne przyczyny wzrostu cen leżą gdzie indziej.

Jesteś pewny? (rok 2020 bardziej odnosi się do Twojego postu - że niby pis nie ma wpływu na podwyżki w sklepie)

 

2015-2019r.:

 

1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,

2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,

3. Podatek „galeryjny" - początkowo od galerii handlowych i biurowców,

4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,

5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.

6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%

7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.

8. Postanowił owatować „Noc Muzeów" i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).

9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy

10. i opodatkowania farm wiatrowych.

11. Zamroził progi w PIT.

12. Wprowadził "daninę solidarnościową"

13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.

14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,

15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków

16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.

17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm

18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub

19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).

20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.

21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.

22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:

23. opłatę przejściową.

24. i tzw. opłatę mocową za prąd,

25. opłatę emisyjną od paliw,

26. opłatę wodną,

27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów

28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,

29. opłatę denną od przystani,

30. opłatę recyklingową

31. a teraz nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!

 

Na bieżący 2020r.: (bezpośredni wzrost cen w sklepie przez PiS)

 

32. wzrost o 10% akcyza na papierosy i alkohol.

33. w produktach, w których owoce stanowią 20% lub mniej, będą objęte nową stawką VAT (z 5% na 23%)

34. owoce morza oraz przetwory z owoców morza (z 5% na 23%)

35. VAT na lód w kostkach wzrośnie z 8% do 23%

36. wszystkie przyprawy (z 5% na 8%)

37. rząd podniósł cenę prądu przedsiębiorcą (np. sklepy) - zgadnij kto zapłaci za ta podwyżkę w sklepie?

38. podatek handlowy ma wejść w połowie b.r. - zgadnij kto zapłaci za ta podwyżkę w sklepie?

39. podatek cukrowy - wszystkie napoje, przekąski z dużą ilością cukru - podwyżka od 5% do 40%

40. najwięksi producenci papieru toaletowego, informują że od II kwartału b.r. papier toaletowy wzrośnie o ok. 30% w związku z podwyżką cen prądu dla przedsiębiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak możesz, przecież PAD powiedział że wzrost cen to przez wzrost cen paliw, a to tylko przejściowe!!!!1111jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzućcie nadzieje, że jak Andrzej Duda przegra wybory, to będą wcześniejsze wybory parlamentarne. Prezes w Gazecie Polskiej powiedział, że nie będzie.

 

Oczywiście nie wykluczam takiego scenariusza z jakiegoś innego powodu.

 

Nie wiem na jakich przesłankach, ale gdzies ktoś mówił, że za ok 2 lata ten rząd się rozpadnie, albo do koalicji dołączy PSL. Moim zdaniem ta druga ewentualność jest wykluczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...