Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to ciekawe. Sześc lat temu Duda cały PiS twierdził, że wybory samorządowe zostały sfałszowane co okazało się to oczywiście kolejnym kłamstwem. Sam PAD domagał się ponowienia wyborów.

 

A co do Sasina, kart itp. to co począć. Ci ludzie mają już tyle przestępstw na karku, że muszą posuwać się do kolejnych byle utrzymać władzę. Wraz ze stratą władzy stracą prokuraturę. A tak kupią sobie czas aby opanować sądy, niech im potem zarzuty stawiają, sędzia Piebiak rozgrzeszy.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NReQ298.png

 

 

JIhvdp9.png

 

 

:lol2::E :E

 

Kraków nie wyda Poczcie Polskiej spisu wyborców. "Mail nie jest podpisany, nie ma podstawy prawnej"

 

Kuriozalna forma, a na dodatek bez podstawy prawnej - tak samorządowcy z Krakowa komentują maila, jakiego w nocy do wszystkich samorządów wysłała Poczta Polska. Zawarto w nim żądanie udostępnienia w ciągu dwóch dni spisu wyborców, w tym danych wrażliwych, jak PESEL czy adres.

 

Mój link

 

 

Żyjemy w państwie 3 świata.

 

 

 

Vz3txZi.png

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

del

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak daleko może posunąć się PiS, żeby otrzymać spisy wyborców od samorządów, które odmówiły ich wydania i czy dojdzie do sytuacji, że pojawią się represje polityczne. Wg najnowszego sondażu Kantar Duda wygrałby w pierwszej turze, Kidawa otrzymałaby 4% głosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem, aby ktoś gdzieś na świecie tak przetrącił kręgosłup PKW.

Poczta Polska, czyli zwykłe przedsiębiorstwo, ma robić wybory. To jest tak chore, że ręce opadają. Jesteśmy krajem z tak olbrzymią ilością nieogarów, że brak mi słów, skoro PIS może liczyć - mimo wszystkiego, co do tej pory odwalili - na tak duże poparcie.

 

Ciekawe jak daleko może posunąć się PiS, żeby otrzymać spisy wyborców od samorządów, które odmówiły ich wydania i czy dojdzie do sytuacji, że pojawią się represje polityczne. Wg najnowszego sondażu Kantar Duda wygrałby w pierwszej turze, Kidawa otrzymałaby 4% głosów.

 

Więc tym bardziej po co odwalają taką szopkę? Jakby przesunęli wybory o kilka miesięcy, to by jeszcze więcej ugrali na "trosce" o zdrowie wyborcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to ciekawe. Sześc lat temu Duda cały PiS twierdził, że wybory samorządowe zostały sfałszowane co okazało się to oczywiście kolejnym kłamstwem. Sam PAD domagał się ponowienia wyborów.

 

A co do Sasina, kart itp. to co począć. Ci ludzie mają już tyle przestępstw na karku, że muszą posuwać się do kolejnych byle utrzymać władzę. Wraz ze stratą władzy stracą prokuraturę. A tak kupią sobie czas aby opanować sądy, niech im potem zarzuty stawiają, sędzia Piebiak rozgrzeszy.

Nie trzeba sięgać aż tyle lat wstecz, żeby wrykryć sprzeczności. Przecież nie dalej jak trzy lata temu PiS usunął głosowanie korespondencyjne (była taka opcja między innymi dla osób niepełnosprawnych) i na przykład niejaki poseł Horała powiedział co nastąpuje (tutaj cały wywiad):

Z głosowaniem korespondencyjnym jest bowiem ogromny problem. Z jednej strony uważamy i przyjmujemy w ustawie, że jest pewien szereg cech, którymi powinien cechować się proces głosowania: tajne, dobrowolne, głos powinien być oddany w sposób wolny. Wprowadzamy szereg zasad, które to mają gwarantować i precyzować – czasem kazuistycznie – na przykład jak ma być zorganizowany lokal wyborczy. Przestępstwem karanym jest wynoszenie kart z lokalu wyborczego. Jednocześnie w głosowaniu korespondencyjnym puszczamy dziesiątki czy tysiące kart w obieg, „na rynek”. Dokładnie nie wiadomo, co się z nimi dzieje. Nie ma mowy o jakiejkolwiek pewności, że do głosowania doszło w warunkach gwarantujących tajność, że odbyło się ono bez nacisku i czy w ogóle głosowała osoba uprawniona!

 

W życiu nie widziałem, aby ktoś gdzieś na świecie tak przetrącił kręgosłup PKW.

Poczta Polska, czyli zwykłe przedsiębiorstwo, ma robić wybory. To jest tak chore, że ręce opadają. Jesteśmy krajem z tak olbrzymią ilością nieogarów, że brak mi słów, skoro PIS może liczyć - mimo wszystkiego, co do tej pory odwalili - na tak duże poparcie.

Bo kwestie praworządności są zbyt abstrakcyjne dla większości wyborców i tyle. Liczy się, że względnie spójnie walą ściemę poprzez TVP.

 

Więc tym bardziej po co odwalają taką szopkę? Jakby przesunęli wybory o kilka miesięcy, to by jeszcze więcej ugrali na "trosce" o zdrowie wyborcy.

Obawiają się kryzysu gospodarczego i słusznie. Tak jak w czasach dobrej koniunktury elektorat mógł im wybaczać łamanie prawa byleby się przyzwoicie żyło, tak cała wina za kryzys - słusznie czy nie - spadnie na rządzących. Tutaj nieogarnięcie społeczeństwa obróci się przeciwko Kaczyńskiemu, PiS i Dudzie po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiają się kryzysu gospodarczego i słusznie. Tak jak w czasach dobrej koniunktury elektorat mógł im wybaczać łamanie prawa byleby się przyzwoicie żyło, tak cała wina za kryzys - słusznie czy nie - spadnie na rządzących. Tutaj nieogarnięcie społeczeństwa obróci się przeciwko Kaczyńskiemu, PiS i Dudzie po prostu.

 

Nie ma takiej opcji w sytuacji, gdy szósty rok wtłaczają maluczkim do bań, że "wina Tuska i PO". Ludzie dalej to kupują. Wszak poparcie Dudy wg niektórych sondażowni przekracza już 50% i dają mu wygraną w I turze. Ludzie są przekonani, że PIS wyleczy Polskę, a im za darmo nakładzie kasy do kieszeni. Dopiero, jak przyjdzie kryzys, jak na początku lat 80-tych ubiegłego wieku (przed tym jednak UE będzie broniła) może zaczną coś kumkać, ale póki UE będzie broniła ten czas będzie odwlekał się. Polak jednak musi zaciągnąć mułu z dna, zanim się ogarnie. Sam widok dna nie budzi w nas obaw. Jadnak Janusz i Grażyna oraz Seba z Karyną obrazują naszą mentalność znakomicie. Bardzo mi przykro z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji w sytuacji, gdy szósty rok wtłaczają maluczkim do bań, że "wina Tuska i PO". Ludzie dalej to kupują. Wszak poparcie Dudy wg niektórych sondażowni przekracza już 50% i dają mu wygraną w I turze. Ludzie są przekonani, że PIS wyleczy Polskę, a im za darmo nakładzie kasy do kieszeni. Dopiero, jak przyjdzie kryzys, jak na początku lat 80-tych ubiegłego wieku (przed tym jednak UE będzie broniła) może zaczną coś kumkać, ale póki UE będzie broniła ten czas będzie odwlekał się. Polak jednak musi zaciągnąć mułu z dna, zanim się ogarnie. Sam widok dna nie budzi w nas obaw. Jadnak Janusz i Grażyna oraz Seba z Karyną obrazują naszą mentalność znakomicie. Bardzo mi przykro z tego powodu.

Mogli o winie Tuska ględzić, jak sytuacja gospodarcza była dobra. Kryzys nie musi być aż tak dotkliwy, żeby ludzie się wkurzyli na rządzących - wystarczy, że bezrobocie skoczy znowu powyżej 10% i żadne obiektywne argumenty nie przekonają ludu, że to nie jest wina rządu. Spójrz jak gładko Kaczyński sprzedawał mit o wspaniałych rządach 2005-2007 w porównaniu do późniejszych. Czy ktoś się w tej narracji przejmował porównaniem do ogólnoświatowej koniunktury albo skutkami krachu finansowego? Oczywiście że nie. Także ja stawiam, że w razie kryzysu teraz też ludzie nie będą daleko szukać winnych.

 

A ogólnie też jest mi przykro, że w kraju jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że od jakiegoś czasu chodzą słuchy, że Pudzianowski będzie startować w wyborach prezydenckich? To pewnie żart, ale jakby miał wyniki lepszy od Kidawy albo Kamysza, to byłyby jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to w następnych chyba. ;)

 

 

Chyba Wyborcza napisała, że listy poparcia Marka Jakubiaka są sfałszowane (nazwiska osób popierających). Pan Jakubiak podał gazete do sądu. Przegrał. ;) Moge się mylić co do nazwy gazety.

 

Jakim cudem ten Pan został zarejestrowanjy jako kandydat?

 

 

Co do poczty i jej żądania: nie dosyć, że to nie ma żadnej podstawy prawnej (w tym momencie) to jeszcze wydanie tych danych osobowych miałoby nastąpić w sposób, gdzie jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo wycieku (spakowane

 

bez hasła). ;) Poczta prócz tego jeszcze miała żądać wydania urn wyborczych.

 

Moim zdaniem już teraz PIS się z tych wyborów dobrowolnie nie wycofa. Za duże straty na tzw wizerunku. Chyba, że ktoś/coś/ jakieś okoliczności ich do tego po prostu zmuszą.

 

Jak ja bym chciał jakiejś niespodzianki wyborczej (o wyniiku mówię)..... Pomarzyć fajna rzecz. :P

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to w następnych chyba. ;)

 

 

Chyba Wyborcza napisała, że listy poparcia Marka Jakubiaka są sfałszowane (nazwiska osób popierających). Pan Jakubiak podał gazete do sądu. Przegrał. ;) Moge się mylić co do nazwy gazety.

 

Jakim cudem ten Pan został zarejestrowanjy jako kandydat?

Takim cudem, że PiS potrzebował choć jednego kontrkandydata, który się nie wycofa. Żeby wybory się odbyły, potrzeba przynajmniej dwóch kandydatów - inaczej całą procedurę trzeba zaczynać od nowa. Nawet podpisy Jakubiakowi zbierali działacze PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał jakiejś niespodzianki wyborczej (o wyniiku mówię)..... Pomarzyć fajna rzecz. :P

Przy tym bałaganie jak Duda nie wygra, to PiS się obudzi i znajdzie nieprawidłowości w przeprowadzeniu. Kogoś ze swoich odstrzeli ale nowego prezydenta z opozycji nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie, po co są kandydaci, po co oni robią wybory jak i tak wygra kandydat na "4 litery"

Co za propaganda. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

KZWzKBa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe żeby to było prawdziwe. W wiele jestem w stanie uwierzyć w dzisiejszych czasach ale nie w to. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I cyk:

 

 

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. organizacji wyborów w czasie epidemii. Już je umorzono

 

Po godz. 17 media poinformowały o tym, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła śledztwo dotyczące prowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób podczas organizacji wyborów prezydenckich w trakcie epidemii koronawirusa. Po godz. 19 tego samego dnia PAP poinformowała, że śledztwo umorzyła Prokuratura Okręgowa.

 

Mój link

 

 

 

ziAHTTy.png

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem zszokowana tą informacją – odpowiada prok. Ewa Wrzoszek. – To było chyba najszybsze śledztwo świata, bo trwało łącznie jakieś trzy godziny. Przez ponad 25 lat pracy nie spotkałam się z czymś takim. Nie wiem przez kogo zostało to śledztwo umorzone i w jakim trybie. Przecież w tej sprawie nie zostały wykonane żadne czynności procesowe. Kiedy dzisiaj kończyłam pracę wszystkie dokumenty były jeszcze w prokuraturze rejonowej, nie zdążyłam ich nawet przesłać do prokuratury okręgowej. Bardzo chciałabym poznać uzasadnienie tej decyzji i dowiedzieć się jaka była podstawa prawna tego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę ale cyrk. Przecież to się w głowie nie mieści. Z automatu nic nie sprawdzali nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, ale np we Francji złożono pozwy dopiero po przeprowadezeniu pierwszej tury wyborów samorządowych-w każdym razie lekarze zapowiadali ich składanie. Nie wiem co z tego wszystkiego wyszło.

 

Chodzi mi właśnie o to, że być może lepszym pomysłem jest składanie zawiadomień po wyborach? Teraz ani nikt nie zachorował, ani nie umarł z powodu

 

udziału w wyborach. Nie ma skutku.

 

Nie bronie tej decyzji, ani nie jestem zwolennikiem PIS-u. ;)

 

Jeżeli już to w tym momencie składałbym zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień (działanie bez podstawy prawnej). Art 99 ustawy covidovej taką

 

podstawą nie jest.

 

Podobno opozycja złożyła takie doniesienie.

 

Nie wiem, czy dobrze słyszałem, ale Ziobro miał powiedzieć, że prokuratura się nim nie zajmie.

 

EDIT: Przeczytałem art 165 Kodeksu karnego i dochodze do wniosku, że moje rozumowanie jest jednak błędne. Nie musi być skutku w postaci zakażenie

 

czy śmierci. Wystarczy samo stworzenie zagrożenia (organizacja wyborów).

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kilka z tych punktów odpowiada mój wpis o unikalnym numerze identyfikacyjnym koperty, który musi się zgadzać z bazą danych, w której znajdują się aktualne informacje o wyborcy włącznie ze statusem, czy wyborca nie umarł, wymeldował się z miejsca pobytu lub wyjechał za granicę.

 

Te informacje są sprawdzane zgodnie z innymi bazami danych (np. urzędu migracyjnego)

 

Te wszystkie rzeczy, które opisał totson da się rozwiązać i mnie osobiście dziwi, ze PROFIL ZAUFANY i cały ten mObywatel (nie wiem jak to się nazywa, nie mam polskich dokumentów, jak i podwójnego obywatelstwa) nie jest używany do wyborów... Nawet nie jako platforma oddawania głosów, ale weryfikacji wyborcy.

 

Wiadomo, że przygotowanie czegoś takiego wymaga czasu, ale chyba lepiej przełożyć wybory o pół roku przygotować systemu informatyczne i karty wyborcze niż robić taką szopkę...

 

No ale, to jest kraj (Bez)Prawia i (Nie)Sprawiedliwości...

 

@Trepcia Koperty z głosami i kartą weryfikacyjną w UK są wysyłane... Pocztą bez eskorty policyjnej i nie zanotowaliśmy żadnych nie prawidłowości, czy oszust wyborczych.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę co oni odstawiają :( Jeszcze trochę i widząc że mogą wszystko i wszyscy mogą "im naskoczyć" to znacjonalizują wszystkie prywatne aktywa, dobra, nieruchomości, bo kto im zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przestałem się denerwować. Ten kraj nie ma już przyszłości :P

 

Już od dłuższego czasu nie miał. Ten cyrk to taki taniec pożegnalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...