Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

del

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wywiad z jakimś socjologiem widziałem, gdzie poruszał kwestię "upadku demokracji w Polsce". Konkluzja była dosyś prosta - opozycja zrobiła dewaluację tego słowa i po 10 upadku demokracji, na kolejne (20-ste, 30-ste) już mało kto reaguje. Jeśli się 10 razy powie "koniec świata, jutra już nie będzie, wszystko upadło", po czym kolejny dzień taki sam, to ... . Reakcja co najwyżej typu "znów tym cymbałom totalnym odwala".

Chwila, chwila, to jest wina opozycji, że punktuje, a nie wina społeczeństwa, że ma totalnie gdzieś to, że się w prokuraturze umarza sprawy w 3 godziny od złożenia wniosku i to przez osoby trzecie?

 

Bo to brzmi trochę, jakbyś miał pretensję do opozycji, że nie dostosowuje się do głupoty społeczeństwa.

A doszliśmy już do takiego momentu, gdzie miękka dyktatura i ustrój państw trzeciego świata już praktycznie tutaj są.

Nie ma nawet co liczyć na normalne wybory, bo wynik będzie taki, jaki sobie wpisze Sasin.

 

Ot, taki tam kraj z dykty mchu i tektury, który można kupić za 500 zeta miesięcznie.

Zawsze uważałem się za patriotę, ale teraz po prostu mam nadzieję, że wyjadę gdzieś, zanim wyrzucą nas z tej UE.

 

Sądzę, że szans na normalność już nie ma.

Trochę to też paradoks, bo jeszcze 5 lat temu mogło wydawać się, że jesteśmy normalnym państwem zachodnim. Teraz już nie ma złudzeń co do tego, kim jesteśmy.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

del

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dziś fragment uzasadnienia umorzenia w sprawie wiadomej.

 

Nie jest znany termin wyborów. Siakoś mnie to nie przekonuje. To takie szukanie wytłumaczenia na siłe.

 

Domyślna data to 10 maj.

 

Myśle że tak jak mówił Szumowski. Organizowanie i uczestnictwo w wyborach w ciągu najbliższych dwóch lat to narażanie się (w mniejszym/większym stopniu) na zachorowanie na Covid-19.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila, to jest wina opozycji, że punktuje, a nie wina społeczeństwa, że ma totalnie gdzieś to, że się w prokuraturze umarza sprawy w 3 godziny od złożenia wniosku i to przez osoby trzecie?

 

To wg mnie ciut coś innego. PiS ma serio elektorat, który twardo będzie uważał, że to zwykła walka polityczna, przeciąganie liny, opozycja robiłaby tak samo, byliście wy teraz my itp. Wielu ludzi naprawdę bardzo nie chce zauważyć, że od 5 lat jesteśmy zupełnie innym krajem i wprowadzono mechanizmy nieznane od upadku PRL-u. Zobacz ile osób potrafiło stwierdzić, że TVP i TVN prezentują ten sam poziom. To ta sama motywowana politycznie logika.

 

Nowością obecnie jest jedynie to, że pierwszy raz PiS pogwałcił wybory, cała reszta była znana od 2015 r.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wbrew twierdzeniom przedstawicieli rządu, karty do głosowania w wyborach prezydenckich wcale nie są drukowane przez państwo.

 

klik

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

Bo to brzmi trochę, jakbyś miał pretensję do opozycji, że nie dostosowuje się do głupoty społeczeństwa.

...

 

To Twoje zdanie. Jeśli Grześ potrafi bąknąć o 1000+, znaczy jak najbardziej Grześ chce się "dostosować". Kłopot w czymś innym, Grześ jest zwyczajnym łgarzem, który rano obieca 1000+, w południe będzie przeciw 500+, a wieczorem nie będzie pewny niczego.

 

Natomiast wzorem pewnego forumowicza, czytasz dokładnie to co chcesz przeczytać. Ja nie mam o nic pretensji do opozycji, ja tylko chciałem, by ktoś mi napisał, jakie jest stanowisko największej partii opozycyjnej w stosunku do dwóch goracych tematów - 500+ i sposóbu przeprowadzenia wyborów. Jeśli nie ma pomysłu, a miast tego jest tylko "pis jest zły", to miast totalnych wstawmy do sejmu stado baranów, w kwestii wyborów i 500+ będzie to samo, znaczy brak zdania, a tekst "pis jest zły" zostanie zastąpiony przez "meeee meeee", w praktyce bez różnicy na cokolwiek.

 

edit

A tekst o durnym narodzie ja bym sobie jednak darował. Brzmi to trochę jak "O jaki ja cudny i mądry, a wszystko wokół takie głupie". Prawda w takich wypadkach zazwyczaj bywa nieco inna, naród jak każda mieszanka społeczna, zróżnicowany w swoim przekroju, też podatny na sztuczki socjotechniczne, a durnym tu jest bufon zapatrzony na swoją wielkość i nieomylność.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wzorem pewnego forumowicza, czytasz dokładnie to co chcesz przeczytać.

A ja mam wrażenie, że odpowiadasz dokładnie tak, jak chcesz odpowiedzieć.

 

Stanowiska na tym etapie pewnie sam bym nie miał, bo jaki mamy w tej chwili obraz sytuacji? Skąd mamy wiedzieć, co będzie za miesiąc, dwa, trzy? Czy przedłużanie kadencji o 2 lata ma jakieś uzasadnienie i czy w ogóle jest zgodne z konstytucją? Bo w sumie to (tu nie wiem czy dobrze pamiętam) chyba wystarczyłoby ogłosić stan nadzwyczajny, a takowy ogłoszony nie został. Dlaczego? Uprawiasz tu spychologię, a jednak trzon problemu pochodzi bezpośrednio od PiS.

 

Stanowisko do 500+ chyba jest znane – utrzymać albo dać więcej. Dlaczego? Ano dlatego, że w tym kraju nie da się wygrać wyborów zaproponowaniem normalności. Puszka Pandory już została otwarta. Ponownie mogę zapytać – czyja to wina?

 

I tak, myślę, że naprawdę wszystko oprócz Konfederacji jest wyborem dużo lepszym od PiS. Przynajmniej podsuwa to jakąś możliwość powrócenia do standardowych bardziej zachodnich, aniżeli wschodnich.

 

A tak swoją drogą, Grześ się już czasem nie skończył? Bo dziwnym trafem wspominasz go teraz, gdy przewodniczącym PO jest Budka.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czechach sytuacja taka jak w Polsce - z tą różnicą, że tam coś z tym zrobiono i wskazano, że rząd nie może korzystać z ustaw o ochronie zdrowia, a powinien wprowadzić stan wyjątkowy. Dlaczego tego nie zrobił? Ano -

 

odszkodowania dla firm... Wielka afera za Olzą.

 

W języku naszych południowych sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Stanowiska na tym etapie pewnie sam bym nie miał, bo jaki mamy w tej chwili obraz sytuacji? Skąd mamy wiedzieć, co będzie za miesiąc, dwa, trzy? Czy przedłużanie kadencji o 2 lata ma jakieś uzasadnienie i czy w ogóle jest zgodne z konstytucją? Bo w sumie to (tu nie wiem czy dobrze pamiętam) chyba wystarczyłoby ogłosić stan nadzwyczajny, a takowy ogłoszony nie został. Dlaczego?

 

No właśnie, wspomniany baran, wyrwany gdzieś z hali, też stanowiska mial nie będzie. I chyba nie wystarczy sam stan nadzwyczajny, bo oddala wybory o kilka miesięcy, gdzie wiadomo, że epidemia będzie nadal. Czyli blokujemy co się da, nie proponujemy nic. Co na jesień proponowane w kwestii wyborów? Oczywiście, tak by było zgodne z konstytucją.

 

Stanowisko do 500+ chyba jest znane – utrzymać albo dać więcej. Dlaczego? Ano dlatego, że w tym kraju nie da się wygrać wyborów zaproponowaniem normalności. Puszka Pandory już została otwarta. Ponownie mogę zapytać – czyja to wina?

 

I niby ja miałem pretensje do opozycji, że nie idzie za durnym narodem. Aaaa, jednak opozycja idzie za durnym narodem, tylko naród na nią i tak leje. No to podwójny dramat totalnych, nie dość że łżą na potzreby durnego narodu, to jeszcze robią to darmo. Jak już robić za dziwkę czy błazna, to przynajmniej nie za darmo ;)

 

Budka jest nieco za krótko, by coś więcej o nim pisać.

 

W Czechach sytuacja taka jak w Polsce - z tą różnicą, że tam coś z tym zrobiono i wskazano, że rząd nie może korzystać z ustaw o ochronie zdrowia, a powinien wprowadzić stan wyjątkowy. Dlaczego tego nie zrobił? Ano -

 

odszkodowania dla firm... Wielka afera za Olzą.

 

W języku naszych południowych sąsiadów.

 

Flik, nie mieszaj tak, bo są tu tacy, co czeski znają i na Czechach bywają. Czesi wprowadzili stan wyjątkowy, całkiem zresztą szybko. Nie tylko wprowadzili, ale koło Olomouca zastosowali takie środki, że u nas opozycja 24h/dobę latałaby z pianą na pysku, gdyby to u nas zrobiono. Problem jest chyba w czymś innym, ograniczenia nie były wprowadzane z powołaniem na ów stan wyjątkowy. Gdybyś odsłuchał pewną dyskusję prowadzoną na UJ, która kilka razy sugerowałem odsłuchać, a wiem ze nadal tego nie zrobiłeś, to wiedziałbyś, że w naszym wypadku jest to bez większego znaczenia. Znaczy jeśli idzie o stan wyjątkowy i odszkodowania.

edit

Kwestie odszkodowań u nas tłumaczyła prof Łętowska, chyba ona współtworzyła tutaj podwaliny prawne pod to.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem art to wkleiłem. :P Nie wiem jak inaczej odnieść się do Twojego zarzutu. :P Obiecuje, że jak znajde link to posłucham sobie tej dyskusji. ;)

 

Co do odszkodowań. Chodzi o artykuł w okopress? Jeśli dobrze pamiętam, to chodzi o to, że w stanie wyjątkowym odszkodowania obejmują tylko szkodę rzeczywistą, a już nie utracone korzyści (uczenie nazywa się to lucrum cessans).

 

O tyle te odszkodowania byłyby mniejsze w stanie wyjątkowym. Chyba, że coś pomieszałem i to są wyjaśnienia jakiejś innej osoby. :P

 

Są też i tacy co proponują zmienić ustawe i zlikwidować możliwość odszkodowań.

 

Co do wyborów.

 

1. Pakiety wyborcze nie będą adresowane.

 

2. Mają być roznoszone od 3 V. Czyli od tego dnia do dnia podpisu przez prezydenta ustawy, można z nimi zrobić co kto chce.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Flik, art wkleiłeś, ale czytałeś go? Z Twojego wcześniejszego wpisu wynika, że Czesi powinni wprowadzić stan wyjątkowy. W art masz też podane, że stan wyjątkowy u nich jest wprowadzony.

 

Odsłuchaj Łętowskiej, inaczej po raz któryś coś piszesz, a co pewnie nie ma żadnego prawnego pokrycia. Dlatego wiem, że nie odsłuchałeś tego. Zarówno przy stanie wyjątkowym, jak i przy obecnym u nas, firmy mogą występować o odszkodowania za faktyczne szkody (powołują się tylko na inny paragraf), oraz w obu przypadkach nie mogą domagać się odszkodować za utracone korzyści. Dlatego w naszym porządku prawnym nie ma to wiekszego znaczenia, może tylko przekąłdać się na dłuższe procedowanie, przy stanie wyjątkowym idzie to chyba szybciej.

 

edit

W tamtej dyskusji na UJ pada jeszcze jedno ciekawe stwierdzenie - że prawdopodobnie państwa polskiego nie będzie stać (lub będzie to nieracjonalne), by wypłacić wszystkim pełne odszkodowania za straty. Że powinno się wprowadzić jakąś formę częściowej rekompensaty/odszkodowania. I takie dyskusje o tyle warto odsłuchać, że później inaczej się reaguje na różnej maści medialne sensacje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że tak jest w UK ale czy będzie w Polsce ?

Mam ku temu obawy bo ustawa napisana na kolanie na chybcika ; jeszcze ustawy formalnie i prawne nie ma a już trwają przygotowania łącznie z drukiem ; nie maja spisu wyborców więc nie ma unikalnych numerów o których piszesz a już drukowanie trwa .

Więc co numery dopiszą później ręcznie ?

Będzie szybkie wtrącenie.

To co opisuje to system w UK, który został wprowadzony przez już w 2004 roku.

 

W Polsce w tak krótkim okresie czasu nie ma szans na wprowadzenie czegoś podobnego. Szczególnie, że wybory są już za chwilę, cała maszyna ruszyła i karty jak i reszta przygotowań trwa.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już postępowanie dyscyplinarne dla niepokornej pani prokurator, która chciała śledztwo prowadzić w sprawie wyborów.

 

Mój link

 

 

Jakiś pisior jeszcze będzie pitolił o "niezależnej" prokuraturze ministra Zero?

 

Jak poinformowała Onet prokurator Ewa Wrzosek, która wszczęła to śledztwo, decyzję o jego umorzeniu podjęła jej bezpośrednia przełożona, czyli zastępca Prokuratura Rejonowego Warszawa Mokotów Edyta Dudzińska.

- Sęk w tym, że nie było jej wczoraj w pracy - informuje Onet prokurator Ewa Wrzosek. - Mogła to zrobić po godzinach urzędowania w prokuraturze. To oznacza, że śledztwo umorzono nawet szybciej niż w trzy godziny – mówi prokurator.

Szybki telefon od kaczki wszyscy tak srają, że są w stanie łamać prawo od tak :/ 

Edytowane przez different

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekspresowe śledztwo ws. wyborów. Sprawę umorzyła prokurator, której nie było w pracy

 

Śledztwo ws. wyborów zostało wczoraj umorzone przez zastępcę Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów Edytę Dudzińską. Sęk w tym, że nie było jej wczoraj w pracy - informuje Onet prokurator Ewa Wrzosek. - Mogła to zrobić po godzinach urzędowania w prokuraturze. To oznacza, że śledztwo umorzono nawet szybciej niż w trzy godziny – mówi prokurator.

 

 

Mój link

 

Grodzki wygłosi dziś orędzie w TVPiS

 

Tematem mają być m. in. tzw. kopertowe wybory. Orędzie o 20.00 w TVP 1.

 

 

Mój link

 

Sasin: Ustawa nie obowiązuje, zgoda, ale zakładamy, że będzie obowiązywać

 

Pakiety wyborcze trafią do wyborców przed 10 maja. Ustawa nie obowiązuje, zgoda, ale zakładamy, że będzie obowiązywać. W innym wypadku w ogóle do tych wyborów nie dojdzie – mówił w programie „Tłit” wicepremier Jacek Sasin.

 

Mój link

 

 

Kart wyborczych nie drukuje państwowa PWPW, lecz prywatna niemiecka drukarnia.

 

Wbrew twierdzeniom przedstawicieli rządu, karty do głosowania w wyborach prezydenckich wcale nie są drukowane przez państwo. Jak ustaliliśmy, zamówienie trafiło do prywatnej firmy. I choć PiS deklaruje przywiązanie do polskich przedsiębiorstw, to zlecenie dał drukarni kontrolowanej przez koncern zagraniczny (Niemcy).

 

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam miałem podlinkować Grodzkiego i jego orędzie. Mogę spokojnie założyć, że bedzie coś opowiadał o trosce o zdrowie rodaków (co miał głęboko w zadku początkiem marca), oraz że nie poda rozwiązania kwestii wyborów, w sensie kiedy i jak je zrobić względnie bezpiecznie i w zgodzie z konstytucją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, Pani prokurator ma już wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Mój link

 

Żyjemy w naprawdę ponurych czasach.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

del

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, Pani prokurator ma już wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Mój link

 

Żyjemy w naprawdę ponurych czasach.

 

To było pewne.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzuce:

 

Podpisanie przez szefa PKW wyjaśnienia dla samorządów bez uprzedniej uchwały PKW można porównać do podpisania rozporządzenia RM przez premiera bez wcześniejszej uchwały rządu lub ustawy przez Marszałka Sejmu bez głosowania izby.

 

Chodzi o pismo, że samorządy mają obowiązek wydać poczcie to o co ta prosi (dane osobowe wyborców). Nie ma podstawy prawnej?...Oj tam...oj tam.

 

Twitter

 

W tym tweecie jedno jest dla mnie niejasne. Może ktoś bystrzejszy mi wyjaśni. ;)

 

Skąd Giertych wie, że nie było uchwały i decyzja została podjęta jednoosobowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiSowskie trolle dalej mocne w tym temacie :D.

 

Państwo PiS w pigułce, ktoś łamie prawo(premier, minister, poczta polska) -> ścigający ma kłopoty. Ewentualnie zainteresowany sprawą prokurator będzie bardziej pokorny i po przeanalizowaniu wszystkiego spasuje. W ciągu 5 lat cofnęliśmy się do PRLu. Ważność wyborów zostanie zaraz zakwestionowana przez polskie środowisko prawnicze, SN, OBWE, UE i pewnie USA(chociaż Trump rozgrywa to transakcyjnie, tzn. PiS płaci mld $ za sprzęt wojskowy, a my się nie wtrącamy do waszych spraw). Na koniec Duda ma w sondażach powyżej 50% :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Giertych wie, że nie było uchwały i decyzja została podjęta jednoosobowo?

 

Bo PKW działa w formie uchwał, to kolegialne gremium. Nie wskazano jej natomiast w treści pisma, a powinno tam być.

 

Pismo wyglądało tak. Mój link.

 

 

@different

Sorry, w poprzednim poście podałem to co ty już wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Giertych wie, że nie było uchwały i decyzja została podjęta jednoosobowo?

Brak ogłoszenia np. w Dzienniku Ustaw lub jego odpowiednikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...