Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szpitale jakoś dychają dzięki społeczeństwu - przyłbice drukowane na drukarkach 3D, maseczki szyte wszędzie przez wszystkich, darmowe posiłki, kombinowane na lewo i na prawo środki do dezynfekcji.

 

Płonął park narodowy - ludzie na internecie robili zrzutki na samoloty gaśnicze i PALIWO!!!

Jak to szło? Państwo z kartonu?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płonął park narodowy - ludzie na internecie robili zrzutki na samoloty gaśnicze i PALIWO!!!

Jak to szło? Państwo z kartonu?

Śliczny był policyjny blackhawk w telewizorni. Śliczny bez kurzu, bez najmniejszego pyłka, a nawet jakiś boss policyjny się wypowiadał. Tak czyściutki był pan policjant, że pewnie jeszcze 30 minut wcześniej pił kawę u siebie w siedzibie w Wawce... pogratulował dobrej roboty i poleciał z powrotem :E

Strażacy na czworakach chodzili, spali po kilka godzin na salach gimnastycznych, brudni, zmęczeni, a widok czyściutkiego policjanta na tle wypucowanego blackhawka jakoś TVP nie wyszedł ;)

> KLIK < No tak, bo policja zna procedury i zasady gaszenia, mają wiedzę pożarniczą w jednym paluszku... jeszcze brakuje by policja koordynowała chirurga na sali operacyjnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 posłów Porozumienia ma zagłosować przeciw wyborom korespondencyjnym w maju - wynika z nieoficjalnych informacji "Faktów TVN". Jeśli faktycznie tylu parlamentarzystów z partii Jarosława Gowina sprzeciwiłoby się projektowi PiS,

 

oznaczałoby to najprawdopodobniej, że majowa elekcja prezydencka nie dojdzie do skutku, a rządowej koalicji grozić może nawet rozpad.

 

 

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polityka/Wybory-prezydenckie-2020/Wybory-prezydenckie-2020.-TVN-8-poslow-od-Gowina-przeciw-glosowaniu-korespondencyjnemu

 

Mój link

 

Właśnie to jest ciekawe.

 

1. Czy Gowin stawia wszystko na jedną kartę?

 

2. Czy widmo rozpadu koalicji powstrzyma PIS przed organizacją majowych wyborów?

 

3. Ciekawe jak przy głosowaniu zachowa się Konfederacja? Czy tutaj nie będzie kimś w rodzaju cichego sojusznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że Kaczyński wywróci stolik twierdząc, że tak się nie bawi. Potem przez lata Mateusz będzie twierdzić, że za ich czasów było wspaniale, po prostu ktoś im w pewnym momencie nabruździł.

 

Jest w Polsce elektorat który to łyknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to PIS zerwie koalicjie i moglibyśmy mieć wybory prezydenckie i przyspieszone parlamentarne? Moim zdaniem trudno powiedzieć, ale nie jest to wykluczone.

 

 

 

Mam pytanko: jeśli ktoś zgłasza wniosek np jak tutaj o odwołąnie marszałka Sejmu, to czy można taki wniosek najzwyczajniej olać.

 

PS. Mówiąc o Konfederacji jako o cichym sojuszniku miałem na myśli, że będzie sojusznikiem PIS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Każdy wyborca musi wylegitymować się przed listonoszem i podpisem potwierdzić odbiór pakietu wyborczego. Nawet wtedy, gdy listonosz potem włoży karty do głosowania do skrzynki na listy. PiS zapomniał bowiem zmienić zasady doręczania pakietów wyborczych w głosowaniu korespondencyjnym.

 

Ale ja np. nie zamierzam listonoszowi nawet drzwi otworzyć. Kartę do głosowania natomiast zostawię w skrzynce. I co teraz? Wyjmą ją sobie? Czy będzie tam leżeć aż zgnije? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to PIS zerwie koalicjie i moglibyśmy mieć wybory prezydenckie i przyspieszone parlamentarne? Moim zdaniem trudno powiedzieć, ale nie jest to wykluczone.

 

 

 

Mam pytanko: jeśli ktoś zgłasza wniosek np jak tutaj o odwołąnie marszałka Sejmu, to czy można taki wniosek najzwyczajniej olać.

 

PS. Mówiąc o Konfederacji jako o cichym sojuszniku miałem na myśli, że będzie sojusznikiem PIS-u.

Mało prawdopodobne. To, że czasami retoryka się pokrywa nie oznacza, że będą z nimi z razie czego w koalicji. W tym środowisku są wyraźne głosy anty-PiS. Gdyby się zgodzili to za chwile znowu wylądują poza progiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to PIS zerwie koalicjie i moglibyśmy mieć wybory prezydenckie i przyspieszone parlamentarne? Moim zdaniem trudno powiedzieć, ale nie jest to wykluczone.

Mam pytanko: jeśli ktoś zgłasza wniosek np jak tutaj o odwołąnie marszałka Sejmu, to czy można taki wniosek najzwyczajniej olać.

S-u.

Po co Pis ma zrywać koalicję na rzecz Gowina i kilku nieznanych nikomu posłów? Gdyby nie ta cała szopka z Gowinem, 95% z was nie wiedziałoby, że istnieje coś takiego jak Porozumienie Jarosława Gowina. :E

 

Mało prawdopodobne. To, że czasami retoryka się pokrywa nie oznacza, że będą z nimi z razie czego w koalicji. W tym środowisku są wyraźne głosy anty-PiS. Gdyby się zgodzili to za chwile znowu wylądują poza progiem.

Bzdury. Pod względem obyczajowości i sposobem robienia polityki to pis na sterydach. Wystarczy poczytać przedstawicieli ich środowiska, albo co lepsze zerknąć na komentarze elektoratu.

Jeżeli chłodzi o nowe pokolenie w polityce, Bosak i Winnicki stanowią największy rak i zagrożenie na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to że języczkiem uwagi w tym wszystkim jest Gowin. Człowiek bez żadnego zaplecza politycznego. Człowiek który bez Jarosława i PiS nic nie znaczy a jego partia nawet 3% sama nie przekroczy.

 

Natomiast mam inna teorię. To hamletyzowanie Gowina jest jak najbardziej ustalone z PiS a on stał się dyrygentem głupiej opozycji, której wydaje się że dogania PiS a tymczasem jest rozgrywana jak dzieci.

Gowin oczywiście z rządu nie odejdzie a jego ludzie związani z Emilewicz jakby mieli wybierać to poświęcą Gowina a nie władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z Gowina się już dawno nabijają, że został wy...(rolowany) przez własną kanapę. Emilewicz ma takie parcie na szkło, że za nic nie odda stołka "wicepremiery". Prócz Jadwigi tam pewnie jeszcze z połowa będzie z takim podejściem.

 

Gdyby Konfederaci byli potrzebni, to też pewnie kwestia ceny. Gdzie oni coś lizną u żłoba, jak nie przy PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę, że pożar kosi równo wszystko, co mu na podpałkę poleci. Mógłby i Ciebie skosić, jak również i całą masę postronnych osób. Dziwnym trafem nie bierzesz tego pod uwagę. Dodatkowo taka zawierucha chwieje gospodarką, systemem bankowym, wartością pieniądza. Jakoś nie widzi mi się np. inflacja, jak w Ameryce Południowej, gdzie w niektórych krajach muszą iść z walizką banknotów po bułki śniadaniowe do piekarni, a i to nie są pewni, że zdążą przed podwyżką.

 

 

 

Czemu wylatujesz z socjalizmem, skoro plułeś na demokrację? Demencja czy celowe mataczenie w rozmowie?

 

I napisz mi po co kontrolować społeczeństwo? W mojej ocenie to równie bezcelowe, jak starania psa, który chce złapać swój cień. Są łatwiejsze sposoby sprawowania władzy, tylko tu chyba znów brak Ci wyobraźni, aby to ogarnąć.

 

Jak najbardziej biorę. Staram się jedynie zachować obiektywną opinię co będzie najlepsze dla ogółu, w tym przyszłych pokoleń. Z punktu mojego interesu to może się nic nie zmieniać.

 

 

Kupowanie głosów pieniędzmi wyborców - socjalizm.

 

Łatwiejsze ale niekoniecznie lepsze. Niema lepszego niewolnika od niewolnika który nie wie że jest niewolnikiem.

 

 

Dlatego w pierwszej kolejności wymieniłem to, czym nie wkraczam na teren drugiego. Jeśli np wyjdę na golasa na ulicę, spotkam tam 12-latkę, która za drobną opłatą bzyknie się ze mną na tej ulicy, to w jakiś sposób naruszam wolność innych?

 

Każdy system społeczny ma za sobą system nakazów i zakazów, te mają jakoś normować zasady życia miedzy sobą. W każdym systemie są też zakazy i nakazy nawet tam, gdzie w żaden sposób nie wchodzimy w paradę drugiemu. Inaczej byłaby anarchia, jak sam zauważyłeś.

 

A co się rodzi wtedy, gdy nad ludźmi przestaje panować bat(w postaci zakazów i kar), gdy pojawia się anarchia i bezkarność, to świetnie pokazują konflikty zbrojne. Gwałt, mord i rabunek na porzadku dziennym. Też swego rodzaju "wolność".

 

I uparcie dalej forsujesz scenariusz w którym się wchodzi na teren drugiego.

 

Mylisz wolność z anarchią. To nie jest to samo. Oczywiście że społeczeństwo potrzebuje systemy zakazów i nakazów ale na pewno nie bata - to jest robienie z ludzi niewolników. Mniejsze wykroczenia ma regulować kultura i represją jest reakcja społeczeństwa poprzez reprymendę i w ostateczności wykluczenie społeczne. Natomiast dalej ma obowiązywać prawo. Tyle że prawo proste i przejrzyste. Oprócz tego że ma być wolność to prawo wcale nie musi być łagodne. Tu nawet nie miał bym nic przeciw wzorowaniu się na kodeksie Hammurabiego.

 

Generalnie mam wrażenie że nie rozumiesz że wolność to nie tylko swobody ale również odpowiedzialność za siebie. Ale tu sam fakt że nie widzisz możliwości życia bez bata nad głową o czymś świadczy...

Edytowane przez Zdzisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Bzdury. Pod względem obyczajowości i sposobem robienia polityki to pis na sterydach. Wystarczy poczytać przedstawicieli ich środowiska, albo co lepsze zerknąć na komentarze elektoratu.

Jeżeli chłodzi o nowe pokolenie w polityce, Bosak i Winnicki stanowią największy rak i zagrożenie na przyszłość.

 

Bzdury. Skończ pisać takie żenujące posty, bo zaraz spadniesz z rowerka jak Sfinks czy crush i będziesz płakał, że świat jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdzisiu, Ty sobie albo jaja robisz z tą wolnością, albo ... :)

 

edit

Taaa, u Hammurabiego była pełna wolność, swawola i zero bata na tych, co łamią twarde zasady.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to PIS zerwie koalicjie i moglibyśmy mieć wybory prezydenckie i przyspieszone parlamentarne? Moim zdaniem trudno powiedzieć, ale nie jest to wykluczone.

Rzeczywiście to tylko taka teoria. Z jednej strony łatwiej by im było odstawić władzę i przez następne lata tworzyć kolejną "legendę Gierka" licząc na powrót. Z drugiej jednak oni doskonale wiedzą, że od 2015 stali się pospolitą grupą przestępczą. Utrata władzy i prokuratury to wszczęcie pierdyliarda postępowań i zarzutów.

 

Natomiast mam inna teorię. To hamletyzowanie Gowina jest jak najbardziej ustalone z PiS a on stał się dyrygentem głupiej opozycji, której wydaje się że dogania PiS a tymczasem jest rozgrywana jak dzieci.

Gowin oczywiście z rządu nie odejdzie a jego ludzie związani z Emilewicz jakby mieli wybierać to poświęcą Gowina a nie władzę.

 

Też możliwe i trochę dziwi mnie wiara Budki, że z kimkowiek z PiSu da się uczciwie rozmawiać. Rację ma tu Czarzasty, że w żadne konszachty z tymi ludźmi nie należy wchodzić bo małpie brzytwy się nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chłodzi o nowe pokolenie w polityce, Bosak i Winnicki stanowią największy rak i zagrożenie na przyszłość.

O ile sam nie cierpię narodowców, to nazwanie ich największym rakiem i zagrożeniem jest idealnym dowodem na słabe rozeznanie w polityce. Obecna partia rządząca ma ciągutki komunistyczne, często czerpie wręcz z rozwiązań jakie znamy z dawnego bliskiego wschodu, szczególnie w telewizji, ale to 2 ludzi z Konfederacji która ma niskie poparcie, jest największym zagrożeniem. Serio? scratchhead.gif To się nie trzyma kupy.

 

Ulubionym sposobem manipulacji telewizji państwowej jest tzw. odwracanie kota ogonem. Kiedy padnie oskarżenie, że partia rządząca robi coś źle, oni odpowiadają dwa razy mocniej i oskarżają opozycję, żeby odwrócić uwagę od sedna sprawy. Najlepiej przy użyciu haseł wywołujących u przychylnych widzów dodatkowe, silne emocje np. "Ofensywa nienawiści". Głosy przeciwne interesom partii są uciszane, a ilość prymitywnych technik manipulacyjnych stosowanych w rządowej tubie propagandowej jest tak ogromna, że gdybym miał oglądać ten syf na co dzień to bym chyba oszalał. Czy według ciebie to nie jest największe zagrożenie? Że socjalistyczna partia ma w swoich ohydnych łapskach narzędzia do wpływu na poglądy znacznej części narodu? Dla niektórych TVP jest jedynym źródłem informacji. To jest przerażające, a nie jakiś Bosak czy Winnicki.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Skończ pisać takie żenujące posty, bo zaraz spadniesz z rowerka jak Sfinks czy crush i będziesz płakał, że świat jest zły.

Te dzieci. :whee:

 

Wypowiedź dotyczyła najmłodszego pokolenia w polityce. Nie rozumiesz tekstu pisanego, więc staraj się nie pisać.

 

 

Brrreh. Trollowisko się tu mega zrobiło. :wymiotuje:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu ty staraj się pisać jaśniej o co ci chodzi? ;) Jaki jest w ogóle sens rozdzielać polityków na pokolenia? Przecież młodsze pokolenia są w każdej partii, nawet PiS. Czymś różnią się od starszych? Nie, bo większość to i tak miernoty, które muszą być posłuszne.

 

Ale widzę że mam do czynienia z kolejną osobą, dla której wszyscy którzy się z nią nie zgadzają to trolle i dzieci. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój link

 

Czekamy na tarcze 4.0.

 

Jedzenie na kartki i rolka papieru toaletowego co tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Brrreh. Trollowisko się tu mega zrobiło. :wymiotuje:

 

Zabawne, bo patrząc po twojej historii ostrzeżeń, można stwierdzić to, że sam jesteś takim trollem. Wyzwiska, prowokacje, pomawianie. Nawet w dziale sprzedam nie potrafiłeś, przeczytać regulaminu. :E A teraz przyszedłeś jak rycerz w ortalionowej zbroi i będziesz wszystkich obrażał i umoralniał.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w ogóle sens rozdzielać polityków na pokolenia?

No jest taki, że młodzi mają przed sobą perspektywę długiej kariery jeszcze, a jeśli mowa o tym duecie stoją na czele formacji, która z marginalnego poparcia sprzed dekady, teraz może stać potencjalnym koalicjantem za chłopców Gowina. A jakby ktoś zapomniał jak wyglądają ich pomysły na Polskę zapraszam do programu RN: https://ruchnarodowy.net/deklaracja/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Skończ pisać takie żenujące posty, bo zaraz spadniesz z rowerka jak Sfinks czy crush i będziesz płakał, że świat jest zły.

A z jakiego to niby rowerka spadłem herr BloodStorm? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

a jeśli mowa o tym duecie stoją na czele formacji, która z marginalnego poparcia sprzed dekady, teraz może stać potencjalnym koalicjantem za chłopców Gowina. A jakby ktoś zapomniał jak wyglądają ich pomysły na Polskę zapraszam do programu RN: https://ruchnarodowy.net/deklaracja/

 

A czyli chodzi ci o to, że był taki wyjątek, który się nazywał Andruszkiewicz i teraz obawiasz się tego samego, że stanie się z narodową częścią Konfederacji? Możesz wyszczególnić co rzekomo rażącego jest w programie Ruchu Narodowego co miałoby oznaczać, że Ruch Narodowy jest bardziej Lewicowy jak PiS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyli chodzi ci o to, że był taki wyjątek, który się nazywał Andruszkiewicz i teraz obawiasz się tego samego, że stanie się z narodową częścią Konfederacji? Możesz wyszczególnić co rzekomo rażącego jest w programie Ruchu Narodowego co miałoby oznaczać, że Ruch Narodowy jest bardziej Lewicowy jak PiS?

:lol2:

 

Myślę, że postulat zatytułowany Koniec z demokracją liberalną nie jest najlepszym prorokiem jeżeli chodzi o tę partyjkę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

:lol2:

 

Myślę, że postulat zatytułowany Koniec z demokracją liberalną nie jest najlepszym prorokiem jeżeli chodzi o tę partyjkę. :E

 

I to tyle? Znalazłeś jeden punkt programu, który kłóci się z ideologią liberalności? Spodziewałem się więcej po tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać między wierszami i już wtedy program RN może być bardzo niepokojący. Nie cierpię narodowców, chociaż z drugiej strony nie mam problemu przyznać Bosakowi racji, kiedy mówi z sensem, a czasami mu się zdarzy (tylko czasami :E). Ale to się akurat tyczy każdego. Nie sądzę aby narodowcy, nawet w koalicji z PiS byli jakimś szczególnie dużym zagrożeniem. Kiedy w grę wchodzi kariera, w odstawkę idą osobiste przekonania i kwestie ideologiczne. Dlatego wcześniej wspomniałem o miernotach bez własnego zdania. To jest zjawisko jakie bardzo często można zauważyć u naszych polityków. Równie dobrze w sejmie mogliby siedzieć sami przywódcy partii i wyszło by na to samo. :E

 

@up Jest ich więcej, chociażby punkt 2 sugerujący zakaz aborcji. W większości punktów znalazłbym coś do czego mógłbym się doczepić. Oczywiście niektóre są pisane tak ogólnikowo, że tak jak pisałem wyżej, trzeba umieć czytać między wierszami, ale jak ktoś zna narodowców to wie o co chodzi.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...