Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

• (4659 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4630
  • 4631
  • 4632
  • 4633
  • 4634
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 57 Głosów

#92621 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Maj 2020 - 14:08

Dzieje sie :o :E

Mój link

Ten post był edytowany przez Camis dnia: 23 Maj 2020 - 14:08

#92622 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 15:41

Tanajno aresztowany, milicjantów więcej niż protestujących, rozkazują przez megafon by ludzie się rozeszli by jednocześnie nie pozwolić im się rozejść przez kordon.

milicja, ha tfu.

#92623 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 16:10

Zobacz posthuudy, o 23 Maj 2020 - 16:41, napisał(a):

Tanajno aresztowany, milicjantów więcej niż protestujących, rozkazują przez megafon by ludzie się rozeszli by jednocześnie nie pozwolić im się rozejść przez kordon.

milicja, ha tfu.

Poprzednio było to samo: obstawili grupę protestujących szczelnie, kazali się rozejść (ciekawe jak?) a potem jeszcze walili gazem pieprzowym nawet za uciekającymi.

#92624 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 17:04

Za pisu są to bojówki ubrane w uniformy policji. Podobno chodzą słuchy, że na takie akcje to woty się przebierają.

#92625 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 19:24

Zobacz postCrew 900, o 23 Maj 2020 - 18:04, napisał(a):

Za pisu są to bojówki ubrane w uniformy policji. Podobno chodzą słuchy, że na takie akcje to woty się przebierają.

Nie zdziwiłbym się jakoś szczególnie, bo żaden normalny policjant by nie odstawiał takich numerów jak walenie gazem pieprzowym bez potrzeby.

#92626 Użytkownik jest niedostępny   PwnT^ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 21:33

Dodaj obrazek

:E

#92627 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 23 Maj 2020 - 21:37

Dodaj obrazek

Brawa dla milicji, dobrze że były ich tam dwa miliony i mieli niewielką przewagę nad jednostką bojową o kryptonimie Tanajno. Dobrze też, że były na miejscu dwa miliony dziennikarzy, którzy filmowali całe zajście bo milicja mogła później powiedzieć że Tanajno zdążył pobić 400 milicjantów z czego 150 trafiło do szpitali w stanie zagrażającym ich życiu zanim go powalili, ujęli i zakuli w kajdany :luxhello:

Milicja, Ormo, Zomo, lata tradycji i doświadczenia :thumbup: :thumbup:

#92628 Użytkownik jest niedostępny   indexinfio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 23:16

Kaczyński za pośrednictwem swoich pachołków stosuje metody, które zna z czasów swojej młodości.
Myślałem, ze Latkowski jest względnie normalny. Zastawiam się czy teraz mu się pomieszało, czy jednak zawsze taki był. Już widzę jak znane osoby publicznie przyznają, że wiedziały co się działo w "Zatoce Sztuki". Nie wykluczam tego, że niektórzy z nich maja jakąś wiedzę na ten temat, ale to im trzeba udowodnić.

Z tragedii tych nastolatek zrobił zasłonę dymną dla pedofilii w kościele.

Ten post był edytowany przez indexinfio dnia: 23 Maj 2020 - 23:20

#92629 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 00:32

Zobacz postRyszardGTS, o 23 Maj 2020 - 22:37, napisał(a):

Brawa dla milicji, dobrze że były ich tam dwa miliony i mieli niewielką przewagę nad jednostką bojową o kryptonimie Tanajno. Dobrze też, że były na miejscu dwa miliony dziennikarzy
W takiej nielegalnej manifestacji zbieranej przez internet nigdy nie wiadomo ile osób się przyłączy. Już było, że na imieniny z facebooka potrafiło przyjechać 45 tys osób.

Zaś tym zdjęciem nie porównuj prawdziwych opozycjonistów z jakimś pipipi. To umniejsza zasługi i kompromituje ludzi opozycji PRL porównywanie do kogoś takiego. Ot zadymiarz udający przedsiębiorcę (chyba rzeczywiście zatrudnia kilka osób na umowach śmieciowych). Jedynie utrudni prawdziwym przedsiębiorcom walkę o swoje prawa więc korzysta PIS, a z drugiej strony PO (patrząc na życiorys z Wikipedii), a realnie pewnie tylko zechcą wykorzystać sytuację. Dlaczego opozycja sama nie zacznie bronić przedsiębiorców (aktywniej)?

Zobacz postDeniryer, o 23 Maj 2020 - 05:30, napisał(a):

To i tak nie jest wystarczająco, bo transkobiety nadal mają większą pojemność płuc, wydolniejsze serce, większą i wytrzymalszą strukturę kostną oraz lepszą pamięć mięśniową, która chociażby pozwala na szybsze odzyskiwanie formy i masy mięśniowej po okresie bez treningu, czy po schodzeniu z wagi
Za takie wsteczne poglądy lesbijka Navratilova została "zlinczowana". Będzie jak będzie, nie mamy wpływu, ot sport kobiecy wyginie (lub też zaczną się lincze, ale to niezbyt szybko).

#92630 Użytkownik jest niedostępny   Deniryer 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 08:22

@Sino @crush
Albo wprowadzą dodatkowe kategorie jak np. wagowe w boksie.

Biologiczne kobiety także mogą mieć budowę podobną do mężczyzn:
World's Strongest Woman Donna Moore sets new record for Ardblair Stones Challenge in Scotland 2019
I konkurować z mężczyznami w ich kategoriach, także ten...

Nie wiem jakby mieli dokładnie to rozwiązać. Tu musiałby wpaść jakiś regulator + masa biologów z różnych specjalizacji, chociaż właśnie ich w/w mogliby zlinczować za mówienie o niewygodnych faktach, nie przytakiwaniu 100+ płci etc.

Lincz to domena SJW lub środowisk LGBTQ+ i ich pseudo-aktywistów, którzy sami nie wiedzą czego chcą :lol2: Już pomijam to, że oni sami potrafią sobie nawzajem nóż w plecy wbić. Ogólnie ich staram się ignorować i omijać szerokim łukiem.

Dobrym przykładem jest ostatnia kontrowersja w okół safety council na Twitchu, gdzie mamy nowy "gatunek" MTF, she/her (za nieużywanie poprawnych pronounces można wyhaczyć grzywnę w UK, więc się przyzwyczajam :lol2:), która utożsamia jako... męski jeleń.

Deer - jeleń, ma ding-ding dong pomiędzy.
Doe - łania, brak tego powyżej.

Chciałem żeby aktywiści i "specjaliści" na twitterze wytłumaczyli mi jak to działa, że ktoś po zmianie płci z mężczyzny na kobieta utożsamia się z jeleniem... Brak odpowiedzi + blokada.

O MAP (Minor Attracted Persons - tu można wpisać księży-pedofilów) i ich polityce nawet nie wspominam, bo nie chce się denerwować :kwasny:

A skoro o MAP mowa i wyżej znowu jest mowa o pedofilach w kościele... Nie licz na to, że ktokolwiek coś z tym zrobi. Dla mnie sam fakt, że fioletowi w Watykanie mają się tym zajmować pokazuje, że nikt tego nie traktuje poważnie. Duchowni to ludzie, powinni stanąć przed sądem i prokuraturą w danym kraju, a nie przed kardynałami, biskupami czy samym papieżem w Watykanie. Tak długo jak żyją i stopią po ziemi tak długo powinni być traktowani jak reszta, bez przywilejów, czy zasłon w postaci "Bóg mnie osądzi".

Dodatkowo patrz MAP. Wątpię żeby cokolwiek z tego wynikło.

#92631 Użytkownik jest niedostępny   PwnT^ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 09:23

Zobacz postsino, o 24 Maj 2020 - 01:32, napisał(a):

Dlaczego opozycja sama nie zacznie bronić przedsiębiorców (aktywniej)?

Co masz na myśli? Przecież opozycja nie ma nic do gadania.

#92632 Użytkownik jest niedostępny   Suchy211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 11:50

Fajnie, że Duda przegra wybory, ale niefajnie, że z Trzaskowskim. Znowu nadejdzie czas PO, czas pogardy. Miałem nadzieje na zmianę władzy tak naprawdę na jakąkolwiek inną partię niż POPiS.

Co do tej manifestacji, talk jak szkoda mi przedsiębiorców, którzy dostali po dupie w związku z pandemią, tak zgromadzenie było nielegalne i należało je rozgonić. Nic nadzwyczajnego się tu nie stało. To że z daną grupą się akurat solidaryzuje nic tu nie zmienia.

Zobacz postDeniryer, o 24 Maj 2020 - 09:22, napisał(a):

Lincz to domena SJW lub środowisk LGBTQ+ i ich pseudo-aktywistów, którzy sami nie wiedzą czego chcą :lol2: Już pomijam to, że oni sami potrafią sobie nawzajem nóż w plecy wbić. Ogólnie ich staram się ignorować i omijać szerokim łukiem.

WSZYSTKIEGO!!! TERAZ!!!

Zobacz postnemar, o 22 Maj 2020 - 18:22, napisał(a):

Rany, naprawdę uważasz, że ktoś się będzie operował, faszerował hormonami itp.aby kilka lat wcześniej iść na emeryturę? :o

Ale tu nawet nie chodzi o jako takie faszerowanie się hormonami, tylko utożsamianie się. Jeżeli kiedykolwiek opłaci mi się utożsamiać jako legendarny już "Attack Helicopter", to po prostu pójdę gdzie trzeba i to zrobię.

Ten post był edytowany przez Suchy211 dnia: 24 Maj 2020 - 13:42

#92633 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 13:26

Trzaskowski musi jeszcze zebrać 100 tys. podpisów jak Witek ogłosi start kampanii i coś mi się wydaje, że tak ogłosi aby Trzaskowski nie miał wystarczająco czasu na zebranie i zarejestrowanie.

#92634 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 13:35

Zobacz postPwnT^, o 24 Maj 2020 - 10:23, napisał(a):

Co masz na myśli? Przecież opozycja nie ma nic do gadania.
1. Za mało mówią o przedsiębiorcach, ot cichutko w Sejmie, co PIS uwala w jednym bloku poprawek.
2. Manifestacje są dozwolone. I na normalnym strajku znalazło by się sporo ludzi, ale też by się dało przestrzegać ograniczeń epidemicznych.
2a. Tanajno robi to wszystko na chama, celowo nielegalnie bo te parę osób spokojnie mogłoby stać w odległościach po 10 metrów. W Polsacie było co to za menel: zatrudnia 4 osoby, wszyscy na umowę zlecenie, bez ubezpieczenia, bez prawa do urlopów. Ponadto zachowuje się jak Wardęga na swoich filmikach nabijających się z policji. Tylko kompromituje przedsiębiorców.

Zobacz postSuchy211, o 24 Maj 2020 - 12:50, napisał(a):

Fajnie, że Duda przegra wybory, ale nie fajnie, że z Trzaskowskim.
Wątpię: Duda - Trzaskowski 48:41, Duda - Hołownia 47:45. Ciężko będzie urwać te brakujące ponad 7%, ponadto zbyt agresywnie zniszczył PSL i Lewicę (ta może wręcz zniknąć), no i nie pasuje Konfederacji. Więc nawet gdy opozycja będzie wygrywać 60:40% on pewnie przegra (gdy Hołownia wygra). Ten spadek Dudy o 20% to też oczywistość (i jest efektem poprzedniego wzrostu z tego samego powodu, google jednoczenie wokół władzy).

#92635 Użytkownik jest niedostępny   Suchy211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 13:52

Wolałbym, aby wygrał Hołownia albo Kamysz, ale jak przyjdzie mi głosować na Trzaskowski vs Duda to po prostu nie wiem co zrobię. PO i PiS nie chce już u władzy dokładnie tak samo, choć trochę z innych powodów.
Brat mi wczoraj mówił o sondażu, gdzie Trzaskowski miałby wygrywać 5 punktami w drugiej turze nad Dudą, głównie tym się sugerowałem. Ale nie wiem, może widział to na TVN, a on się nie interesuje za bardzo projakie są stacje niepubliczne.

Ten post był edytowany przez Suchy211 dnia: 24 Maj 2020 - 13:53

#92636 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 14:14

Zobacz postSuchy211, o 24 Maj 2020 - 11:50, napisał(a):

...

Co do tej manifestacji, talk jak szkoda mi przedsiębiorców, którzy dostali po dupie w związku z pandemią, tak zgromadzenie było nielegalne i należało je rozgonić. Nic nadzwyczajnego się tu nie stało. To że z daną grupą się akurat solidaryzuje nic tu nie zmienia.

...

Z tymi przedsiębiorcami jest temat na tyle mocno zróżnicowany, że ciężko to uogólniać. Nawet jeśli na wstępie odsiać to co jest zacietrzewione politycznie (obojętne w którą stronę), to nadal ciężko pod jedną tezę wszystkich podpinać. Są gałęzie gospodarki, które ręcz odżyły (choćby handel internetowy), a są takie, które klękły z dnia na dzień (cała turystyka, spora częśc usług). Ale i tak, tego co było na tym proteście nie utożsamiałbym z "przedsiębiorcami", dla mnie zadyma polityczna i nic więcej. To co ja zaobserwowałem u tych z którymi jakoś wspólpracuję, to głównie ... strach, strach przed tym, by siebie, czy kogoś z rodziny nie położyć. Ktoś tu już kiedyś sarkastycznie napisał - z kryzysu się wychodzi, z trumny już nie.

Oceniam też wysoko naszą "zaradność" przy prowadzeniu firm. Przyzwyczailiśmy się już chyba do sporej dynamiki zmian, do braku stabilności rynku i reagujemy, miast rozdzierać szaty na sobie. Na to, ile firm w Polsce działa, to siła protestów jest taka, jakby nie bylo żadnego problemu. A problem jest i to całkiem spory, jesteśmy pewnie w czasie kryzysu, który jest zdecydowanie największy w ostatnich 30 latach, tylko w znakomitej większości firm bierzemy go na barki, miast organizować zadymy.

#92637 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 14:48

Zobacz postSuchy211, o 24 Maj 2020 - 14:52, napisał(a):

Wolałbym, aby wygrał Hołownia albo Kamysz, ale jak przyjdzie mi głosować na Trzaskowski vs Duda to po prostu nie wiem co zrobię. PO i PiS nie chce już u władzy dokładnie tak samo, choć trochę z innych powodów.
Brat mi wczoraj mówił o sondażu, gdzie Trzaskowski miałby wygrywać 5 punktami w drugiej turze nad Dudą, głównie tym się sugerowałem. Ale nie wiem, może widział to na TVN, a on się nie interesuje za bardzo projakie są stacje niepubliczne.

Przecież jak głosy nie będą jak mają być to się unieważni i zrobi głosowanie jeszcze raz :Up_to_s:
Kart można drukować do oporu, stać nas. Tak że tego, do skutku :lol2:

#92638 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2020 - 09:00

Zobacz postkrzyyss, o 24 Maj 2020 - 15:14, napisał(a):

Oceniam też wysoko naszą "zaradność" przy prowadzeniu firm. Przyzwyczailiśmy się już chyba do sporej dynamiki zmian, do braku stabilności rynku i reagujemy, miast rozdzierać szaty na sobie. Na to, ile firm w Polsce działa, to siła protestów jest taka, jakby nie bylo żadnego problemu. A problem jest i to całkiem spory, jesteśmy pewnie w czasie kryzysu, który jest zdecydowanie największy w ostatnich 30 latach, tylko w znakomitej większości firm bierzemy go na barki, miast organizować zadymy.

Chociaż raz bałagan prawno-administracyjny i biegunka legislacyjna w Polsce ma pozytywny efekt: przedsiębiorcy są zaprawieni i nagłe zmiany im nie straszne. :E

#92639 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2020 - 09:14

Ostatnio babki w ZUSie jakieś takie miłe, same dzwonią czy wszystko wysłane, pytają z czym są problemy etc :o

#92640 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Maj 2020 - 09:46

Zobacz postRadar28, o 25 Maj 2020 - 09:00, napisał(a):

Chociaż raz bałagan prawno-administracyjny i biegunka legislacyjna w Polsce ma pozytywny efekt: przedsiębiorcy są zaprawieni i nagłe zmiany im nie straszne. :E

Jakby to dziwnie nie zabrzmiało, to taki mam tego obraz. Dorastałęm w firmie prywatnej ojca za PRL, później lata, gdzie prywaciarz nadal z definicji był złodziejem. Od 89 nie było rządu, który zapewniałby jakąkolwiek stabilizacją od strony prawnej, jakiekolwiek sensowne wsparcie od strony urzednika (najlepiej z tego wszystkiego Zytę wspominam). Kurioza, w które wpadł Kluska, gdzie Ministerstwo Finansów wydaje jakąś interpretacją przepisów, a jakiś kierownik US interpretuje dokłądnie odwrotnie, to nie było nic niezwykłego. Nie było też niczym nadzwyczajnym, gdzie dwa różne US w skrajnie różny sposób interpretowały te same przepisy. Liczyć na pomoc urzędnika? Dobry żart, on nie był od pomocy, on był od "pilnowania". Niech ktoś się i dzisiaj wyrwie do US z pytaniem, gdzie ma jakieś wątpliwości w dokumentacji i nie wie jak z tego wyjść (kiedyś okradziono mnie z towaru, polazłem tak do US i pytam jak mam z tego wyjść i dostałem odpowiedź "mam dla pana dobrą radę, pana tu nie było, ja tego nie słyszałem, jak to uslyszę, to musze panu podesłać kontrolę, pan będzie musiał udowodnić tą kradzież, a jak od strony formalnej będzie pan miał z tym problem, to będziemy musieli pana ukarać, kombinuj pan jak chce, w czasie najbliższej kontroli stan magazynowy musi się zgadzać). I tak, po takim zaprawieniu w "bojach", to nawet PiS, Pani Jadzia i wirus, wszystko razem wzięte już nie straszne. Jako przedsiębiorcy radzimy sobie prawie w każdych warunkach.

Dopiszę jeszcze coś ciekawego - jak się w tym wyrośnie, to uznaje się to za swego rodzaju normę i człowiek walczy z tym (w sensie użera sie i akceptuje stan). Dopiero jak człek zobaczy jak to funkcjonuje w innych państwach, choćby u Czechów, którzy też z komuny wyrastali, to może krew zalać (dla zdrowia Ryśka nie nazwę tego dosadniej).

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 25 Maj 2020 - 09:53

• (4659 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4630
  • 4631
  • 4632
  • 4633
  • 4634
  • Ostania »