Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ekscytowałbym się. PIS ma przecież w zanadrzu bardzo dużo kart do głosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te taśmy?

Vega pajacuje, niestety :E

 

Na yt jest trailer jego pseudo dokumentu na faktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ekscytowałbym się. PIS ma przecież w zanadrzu bardzo dużo kart do głosowania.

:E:thumbup: I trzymają je w bardzo drogich workach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto głosuje na Bosaka demonstruje jak bardzo w dupie ma ofiarę pomordowanych w obozach koncentracyjnych podczas II wwś oraz poległych podczas walk tej wojny. Bosak ładnie ubiera się, ładnie gada, zasłania się Endecją i Dmowskim, ale wystarczy prześledzić historię, że tacy jak on nie przysługują się pozytywnie swoim nacjom. Wprost przeciwnie.

:lol2:

Niezły jesteś wszystkich pchając do jednego worka. :E Bo to wcale nie może być tak że jeden zagłosuje z braku wyboru, a drugi po to aby wypromować konfederacje czyli kogoś kto ma jakiś pomysł na gospodarkę polski.

W sumie czego ja się spodziewam po człeku który rzuca na lewo i prawo pomówieniami, oraz określa wszystkich skrajnie.

Ciekawe czy któryś z was miałby choć jaja mu to wszystko powiedzieć w twarz. :)

Edytowane przez Erwtokritos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że życiorys Bosaka i jego debilne wypowiedzi są wyrwane z kontekstu. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  :lol2:

Niezły jesteś wszystkich pchając do jednego worka. :E Bo to wcale nie może być tak że jeden zagłosuje z braku wyboru, a drugi po to aby wypromować konfederacje czyli kogoś kto ma jakiś pomysł na gospodarkę polski.  

W sumie czego ja się spodziewam po człeku który rzuca na lewo i prawo pomówieniami, oraz określa wszystkich skrajnie.

 

Tylko, że Bosak nie ma pomysłu na gospodarkę. Sam mówi, że chce ograniczyć ilość miejsc pracy, aby zniechęcić obcokrajowców do przyjeżdżania do nas, co jest absolutnym kuriozum. Każdy porządny gospodarz przecież lubi parobków.

 

Prześledź życiorys swojego faworyta. Tylko nie ograniczaj się do oficjalnej wersji. Poszukaj też informacji, których nie usłyszysz od Bosaka. Internet nie zapomina, więc jak postarasz się, możesz sporo dowiedzieć się nie wstając z fotela. Co do mnie, to linków Ci nie podrzucę, bo i tak je zdyskredytujesz i nie przyjmiesz do wiadomości zawartych tam informacji.

 

Swoją drogą gospodarczo najbliżej mi właśnie byłoby do Konfederacji, gdyby nie było wśród nich takich indywiduów jak Bosak i jego paczka czy wieczny przegrany polskiej polityki, p. Korwin. Konfederacja, jako liberałowie gospodarczy spiknięci z narodowymi socjalistami Bosaka to bardzo egzotyczne zjawisko. W normalnych warunkach winni być wręcz skrajnymi wrogami. Zobacz co z ludzi robi żądza władzy. Obstawiam, że pożrą się, gdy tylko zacznie cokolwiek więcej od nich zależeć i będą kąsać się we wzajemnej walce o wpływy  i konfitury.

 

Ciekawe czy któryś z was miałby choć jaja mu to wszystko powiedzieć w twarz. :)

 

Po co go tak rehabilitować? Taki osobnik jak najszybciej winien zginąć na śmietniku historii w wyniku absolutnego zignorowania jego osoby. Jeszcze w bani poprzewraca mu się od nadmiaru atencji.

Edytowane przez bielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Bosak nie ma pomysłu na gospodarkę. Sam mówi, że chce ograniczyć ilość miejsc pracy, aby zniechęcić obcokrajowców do przyjeżdżania do nas, co jest absolutnym kuriozum. Każdy pożądny gospodarz przecież lubi parobków.

 

Prześledź życiorys swojego faworyta. Tylko nie ograniczaj się do oficjalnej wersji. Poszukaj też informacji, których nie usłyszysz od Bosaka. Internet nie zapomina, więc jak postarasz się, możesz sporo dowiedzieć się nie wstając z fotela. Co do mnie, to linków Ci nie podrzucę, bo i tak je zdyskredytujesz i nie przyjmiesz do wiadomości zawartych tam informacji.

 

Swoją drogą gospodarczo najbliżej mi właśnie byłoby do Konfederacji, gdyby nie było wśród nich takich indywiduów jak Bosak i jego paczka czy wieczny przegrany polskiej polityki, p. Korwin. Konfederacja, jako liberałowie gospodarczy spiknięci z narodowymi socjalistami Bosaka to bardzo egzotyczne zjawisko. W normalnych warunkach winni być wręcz skrajnymi wrogami. Zobacz co z ludzi robi żądza władzy. Obstawiam, że pożrą się, gdy tylko zacznie cokolwiek więcej od nich zależeć i będą kąsać się we wzajemnej walce o wpływy i konfitury.

 

 

 

Po co go tak rehabilitować? Taki osobnik jak najszybciej winien zginąć na śmietniku historii w wyniku absolutnego zignorowania jego osoby. Jeszcze w bani poprzewraca mu się od nadmiaru atencji.

Bosak i jego poglądy to nie cała konfederacja.

Ja doskonale wiem kim jest Bosak i sam go nie bronię. Ale uważam że wypisywanie czegoś takiego jak przykładowo: jest faszystą, lub jest wolnościowcem to przeginanie pały w obie strony.

Ty mnie nie ucz wyszukiwać informacji, bo ja doskonale wiem jak to robić. Jedyne co mnie przeraża to twoje podejście, czyli popadanie w skrajności oraz określanie wszystkich wyborców danego kandydata w jeden konkretny sposób. Świat nie działa jak komputery na zasadzie 01010101, gdybym miał określać wszystkich twoimi kryteriami to widzę tam samych: faszystów, komunistów, socjalistów, lewaków....

 

Co do połączenia KORWiN i Narodowców, faktycznie jest to dosyć niecodzienne połączenie. Jednak jakie inne wyjście było w tej sytuacji ? Jedyne czego można się obawiać to że taki Bosak będzie chciał zając miejsce lidera w partii i robić co mu się żywnie podoba, czyli coś takiego jak teraz Kaczyński.Zresztą za kogo ty mnie masz ? Myślisz że jestem tak naiwny i jak dziecko biegam za konfederacja ? Doskonale wiem że oni są tam też tylko i wyłącznie dla władzy. Wszyscy tak naprawdę działają dla swojego własnego interesu, bo tacy jesteśmy my ludzie egoistyczni. Zauważ proszę że od początku tutaj pisałem że najbardziej rzetelni są Kamysz lub Bosak. Lecz nigdy nie napisałem że popieram jednego czy drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosak i jego poglądy to nie cała konfederacja.

Ja doskonale wiem kim jest Bosak i sam go nie bronię. Ale uważam że wypisywanie czegoś takiego jak przykładowo: jest faszystą, lub jest wolnościowcem to przeginanie pały w obie strony.

Ty mnie nie ucz wyszukiwać informacji, bo ja doskonale wiem jak to robić. Jedyne co mnie przeraża to twoje podejście, czyli popadanie w skrajności oraz określanie wszystkich wyborców danego kandydata w jeden konkretny sposób. Świat nie działa jak komputery na zasadzie 01010101, gdybym miał określać wszystkich twoimi kryteriami to widzę tam samych: faszystów, komunistów, socjalistów, lewaków....

 

Co do połączenia KORWiN i Narodowców, faktycznie jest to dosyć niecodzienne połączenie. Jednak jakie inne wyjście było w tej sytuacji ? Jedyne czego można się obawiać to że taki Bosak będzie chciał zając miejsce lidera w partii i robić co mu się żywnie podoba, czyli coś takiego jak teraz Kaczyński.Zresztą za kogo ty mnie masz ? Myślisz że jestem tak naiwny i jak dziecko biegam za konfederacja ? Doskonale wiem że oni są tam też tylko i wyłącznie dla władzy. Wszyscy tak naprawdę działają dla swojego własnego interesu, bo tacy jesteśmy my ludzie egoistyczni. Zauważ proszę że od początku tutaj pisałem że najbardziej rzetelni są Kamysz lub Bosak. Lecz nigdy nie napisałem że popieram jednego czy drugiego.

 

Panie, co za różnica czym motywujesz się dając małpie karabin? Choćby w takiej sytuacji kierowały Tobą jak najszlachetniejsze pobudki, wątpię w szczęśliwe zakończenie takiego eksperymentu.

 

Połączenie KORWiN i Narodowców jest tak absurdalne w tej ich żądzy władzy, że bije po oczach. Obstawiam, że bardziej bezpieczne jest łączenie wodoru z tlenem niż danie im władzy we wspólnotę. No i przede wszystkim takie połączenie powoduje, że w moich oczach są całkowicie niespójni, wewnętrznie sprzeczni, nie przemawia za nimi stabilizacja (ta obecnie akurat, niestety, za nikim nie przemawia). Bosak mówi (nawet nie dawno we Wrocławiu) "opodatkujemy najbogatszych", Korwin mówi "obniżymy podatki. Kurła, który mówi prawdę, który kłamie.

 

Mówisz "Bosak to nie cała Konfederacja". Cóż, głosując na Konfederację siłą rzeczy poparłbym i Bosaka. Po tym musiałbym sobie chyba odciąć z obrzydzenia dłoń trzymającą długopis podczas głosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym musiałbym sobie chyba odciąć z obrzydzenia dłoń trzymającą długopis podczas głosowania.

No widzisz, a ja na kogo bym nie zagłosował zawsze czuje się podobnie. Nie mamy tak naprawdę nikogo czystego w polityce. Tam idą sami nieudacznicy praktycznie.

Jednak nadal uważam ze głosowanie na PO/PiS jest jeszcze gorsze. Ponieważ to tak jakby iść tymi samymi uliczkami gdzie dostajesz łomot, tyle że na ulicy PO nie zabierają Ci telefonu a na ulicy PiS zabierają. W obu przypadkach już wiemy czego się spodziewać, ale nadal zamiast zaryzykować i wybrać inną drogę to idziemy na pewny łomot. Może trochę śmieszne i bajkowe wytłumaczenie ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja na kogo bym nie zagłosował zawsze czuje się podobnie. Nie mamy tak naprawdę nikogo czystego w polityce. Tam idą sami nieudacznicy praktycznie.

Jednak nadal uważam ze głosowanie na PO/PiS jest jeszcze gorsze. Ponieważ to tak jakby iść tymi samymi uliczkami gdzie dostajesz łomot, tyle że na ulicy PO nie zabierają Ci telefonu a na ulicy PiS zabierają. W obu przypadkach już wiemy czego się spodziewać, ale nadal zamiast zaryzykować i wybrać inną drogę to idziemy na pewny łomot. Może trochę śmieszne i bajkowe wytłumaczenie ale prawdziwe.

 

Głosuj na kogo chcesz. Ja pamiętam czasy komuny, gdzie za bochenkiem chleba trzeba było często stać po 2 godziny w kolejce, obecność na pochodach 1-majowych była obowiązkowa, a banany były tylko na Boże Narodzenie, a to i tak tylko najlżejsze z komunistycznych opresji. Wtedy - choć jako małolat - dawałem sobie radę, to teraz tym bardziej, jako dorosły i Bosaka przeżyję, choć poziom mojego szacunku do społeczeństwa znacznie by spadł.

 

Co by nie powiedzieć, historia uczy, że powierzenie władzy wszelkiej maści fanatykom zawsze źle kończyło się i na to jest wiele przykładów, tj. Włochy, Niemcy, Japonia, Argentyna, Rumunia, Chiny, Korea Pn, NRD, cały blok komunistyczny, wiele krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Co do Bosaka to mam tylko nadzieję, że jeśli choć jakaś cząstka władzy obleci go, to okaże się zwykłą miętką fają (sorki, ale tak go postrzegam), która dużo muczy i gówno mleka daje.

 

I co do nieudaczników to nie. Nie są nieudacznikami. Fakt, że coś "spartolą" działając dla Polski, dla nich może oznaczać właśnie dużą, choć niekoniecznie dla nas jasną i widoczną, korzyść.

 

Reszta kandydatów ma jednak nad Bosakiem taką przewagę, że - no, poza Długopisem - nie łaszczą się do skrajnej prawicy czy wszelkiej innej brunatnoskórej zarazy, a wręcz brzydzą się nimi równie intensywnie, jak ja (co oczywiści ich w żadnej mierze w moich oczach jakoś szczególnie nie nobilituje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć, historia uczy, że powierzenie władzy wszelkiej maści fanatykom zawsze źle kończyło się i na to jest wiele przykładów, tj. Włochy, Niemcy, Japonia, Argentyna, Rumunia, Chiny, Korea Pn, NRD, cały blok komunistyczny,

 

No nie wiem czy to sie tak zle zawsze konczy, pierwsze 3 z tych krajow radza sobie duzo lepiej niz Polska, numery 2, 3 i 6 na twojej liscie sa globalnymi potegami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trafił ktoś może na jakąś sensowną analizę tego co na Białorusi się dzieje? Jakieś zadymy chyba przedwyborcze są i jakieś napięcia. W zasadzie ciekawi mnie kim są potencjalni kandydaci opozycji i kto za nimi stoi. 5-10 lat temu bym nie pytał, bo sytuacja tam była prosta, teraz taka nie jest. Łukaszenka zaczyna figle Putinowi robić, zaczyna rozmawiać z USA i nami (zresztą PiS bardzo szybko po wyborach ocieplił tamten kierunek), więc źródła wspierania opozycji mogą byc bardzo różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był "podrobiony" Amerykanin który miał ośmieszyć Trzaskowskiego, a wyszło odwrotnie i biedak się żali, a tu jeszcze kolejny...

To TVP, to istna masakra ciemnoty dla ludu, to już zostało powiedziane, że może razić inteligentnych, ale muszą dotrzeć do swoich wyborców jak to powiedział poseł z PiSu.

 

69k4PrM.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujęcie jak z "trudnych spraw".

 

Papka dla najgorszej gawiedzi więc pasuje jak ulał do TVPis :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może PiS zrozumiał, że stracił prezydenta i w takiej sytuacji wolą kogoś innego niż Trzaskowski. Trzaskowski na fotelu prezydenta to pewny parlament dla PO w najbliższych wyborach. Z Hołownią na stołku prezydenta coś by mogli jeszcze powalczyć. A może myślą, że z Hołownią Duda ma większe szanse.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

419 milionów złotych poszło w 2019 na nagrody pisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

419 milionów złotych poszło w 2019 na nagrody pisu.

I co to ma niby oznaczać? To dużo czy mało? Bez tego ta informacja jest nic nie warta i na pierwszy rzut oka może wyglądać jak manipulacja.

 

Patrząc na ostatnie strony to co robisz na prawdę wygląda jak opłacany trolling.

Poprosiłbym Cię jeszcze o cichociemno-śliską bezczelność w styli Lasagne. Ciekaw jestem czy jako przedstawiciel jasnej strony mocy też wyłapiesz permbana.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to sie tak zle zawsze konczy, pierwsze 3 z tych krajow radza sobie duzo lepiej niz Polska, numery 2, 3 i 6 na twojej liscie sa globalnymi potegami :E

 

Tymi słowami udowadniasz, że serio nie ogarniasz historii, ani wynikających z niej konsekwencji dla poszczególnych z wymienionych państw. To tłumaczy Twój wybór kandydata na prezydenta.

 

Ta... widzę szczerbola, ale postawiłeś go tam chyba tylko po to, aby ktoś pomyślał, że żartujesz. kwasny.gif

 

I co to ma niby oznaczać? To dużo czy mało? Bez tego ta informacja jest nic nie warta i na pierwszy rzut oka może wyglądać jak manipulacja.

 

Patrząc na ostatnie strony to co robisz na prawdę wygląda jak opłacany trolling.

Poprosiłbym Cię jeszcze o cichociemno-śliską bezczelność w styli Lasagne. Ciekaw jestem czy jako przedstawiciel jasnej strony mocy też wyłapiesz permbana.

 

No, Panie... bez mała pół miliarda i pytasz się, czy to mało/dużo? Aż tak dałeś sobie zlasować mózgownicę? shocked.gif

Zastanów się, ile byś musiał na to pracować, to może coś przyjdzie Ci do głowy i sam ocenisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi słowami udowadniasz, że serio nie ogarniasz historii, ani wynikających z niej konsekwencji dla poszczególnych z wymienionych państw. To tłumaczy Twój wybór kandydata na prezydenta.

 

Ta... widzę szczerbola, ale postawiłeś go tam chyba tylko po to, aby ktoś pomyślał, że żartujesz. kwasny.gif

 

 

 

No, Panie... bez mała pół miliarda i pytasz się, czy to mało/dużo? Aż tak dałeś sobie zlasować mózgownicę? shocked.gif

Zastanów się, ile byś musiał na to pracować, to może coś przyjdzie Ci do głowy i sam ocenisz.

Gość wyraźnie potrzebuje kogoś do czegoś przekonać a pokazywanie takich danych i jeszcze w tym temacie, gdzie każdy w zasadzie ma już wyrobione zdanie jest bez sensu. Tego typu dane pokazuje się w porównaniu do czegoś. Mógł na przykład napisać że PO mniej wydawało w 5 lat. Już by to miało jakiś sens. Tymczasem ten gość ciska co drugi post jakieś obrazki które gdzieś tam sobie znalazł. No prawdziwy agitator. Niech podaje linki zamiast tego, przynajmniej będzie można zobaczyć w jakim kontekście coś zostało napisane czy powiedziane. Czy nawalanie takiej ilości obrazków jest w ogóle zgodne z regulaminem? Takie spamowanie sprawia tylko, że gość jest niewiarygodny.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wyraźnie potrzebuje kogoś do czegoś przekonać a pokazywanie takich danych i jeszcze w tym temacie, gdzie każdy w zasadzie ma już wyrobione zdanie jest bez sensu. Tego typu dane pokazuje się w porównaniu do czegoś. Mógł na przykład napisać że PO mniej wydawało w 5 lat. Już by to miało jakiś sens. Tymczasem ten gość ciska co drugi post jakieś obrazki które gdzieś tam sobie znalazł. No prawdziwy agitator. Niech podaje linki zamiast tego, przynajmniej będzie można zobaczyć w jakim kontekście coś zostało napisane czy powiedziane. Czy nawalanie takiej ilości obrazków jest w ogóle zgodne z regulaminem?

 

Może i masz rację. Ja jednak nie potrzebuję żadnego porównania, by powiedzieć, że dla centralnych urzędasów nawet pół miliona na rok jest już dużo.

 

Jak chcesz porównanie, to powiem, że policjanty co roku dostają tzw. 13-tkę, formalnie nazywa się to "nagrodą roczną komendanta". Jest to kwota równa ich pensji bez dodatków (z grubsza). Średnio wychodzi to obecnie może 4000 zeta. Biorąc pod uwagę, że policjantów jest deko mniej niż 100 tysięcy, ale dla łatwego liczenia przyjmiemy, że jest te 100 tysięcy, to rządowa partyjna wierchuszka PIS zeżarła więcej niż 100-tysięczna formacja, gdzie wielu spośród nich naraża swoje zdrowie i życie podczas służby (a gdzie drugie wielu z nich to totalne nieogary). Pasi porównanie? A partyjniaki z rządu nigdzie się nie narażają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wyraźnie potrzebuje kogoś do czegoś przekonać a pokazywanie takich danych i jeszcze w tym temacie, gdzie każdy w zasadzie ma już wyrobione zdanie jest bez sensu. Tego typu dane pokazuje się w porównaniu do czegoś. Mógł na przykład napisać że PO mniej wydawało w 5 lat. Już by to miało jakiś sens. Tymczasem ten gość ciska co drugi post jakieś obrazki które gdzieś tam sobie znalazł. No prawdziwy agitator. Niech podaje linki zamiast tego, przynajmniej będzie można zobaczyć w jakim kontekście coś zostało napisane czy powiedziane. Czy nawalanie takiej ilości obrazków jest w ogóle zgodne z regulaminem? Takie spamowanie sprawia tylko, że gość jest niewiarygodny.

 

No to chyba mnie z kimś mylisz bo tutaj praktycznie obrazków nie umieszczam tylko właśnie linki do informacji. A to co podałem to jest w raporcie NIK.

A jeżeli chcesz porównywać to z poprzednimi latami to już widać w jakim obozie siedzisz. Takie myślenie do niczego nigdy nie doprowadzi.

I jeżeli zamierzasz wyskoczyć mi z tym, że PO rządziło to oni tyle i tyle brali to se daruj bo z tym teraz jakie kwoty se przyznają to nic z poprzednich rządów nie przebije.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuj na kogo chcesz. Ja pamiętam czasy komuny, gdzie za bochenkiem chleba trzeba było często stać po 2 godziny w kolejce, obecność na pochodach 1-majowych była obowiązkowa, a banany były tylko na Boże Narodzenie, a to i tak tylko najlżejsze z komunistycznych opresji. Wtedy - choć jako małolat - dawałem sobie radę, to teraz tym bardziej, jako dorosły i Bosaka przeżyję, choć poziom mojego szacunku do społeczeństwa znacznie by spadł.

Co by nie powiedzieć, historia uczy, że powierzenie władzy wszelkiej maści fanatykom zawsze źle kończyło się i na to jest wiele przykładów, tj. Włochy, Niemcy, Japonia, Argentyna, Rumunia, Chiny, Korea Pn, NRD, cały blok komunistyczny, wiele krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Co do Bosaka to mam tylko nadzieję, że jeśli choć jakaś cząstka władzy obleci go, to okaże się zwykłą miętką fają (sorki, ale tak go postrzegam), która dużo muczy i gówno mleka daje.

I co do nieudaczników to nie. Nie są nieudacznikami. Fakt, że coś "spartolą" działając dla Polski, dla nich może oznaczać właśnie dużą, choć niekoniecznie dla nas jasną i widoczną, korzyść.

Reszta kandydatów ma jednak nad Bosakiem taką przewagę, że - no, poza Długopisem - nie łaszczą się do skrajnej prawicy czy wszelkiej innej brunatnoskórej zarazy, a wręcz brzydzą się nimi równie intensywnie, jak ja (co oczywiści ich w żadnej mierze w moich oczach jakoś szczególnie nie nobilituje).

Nie zazdroszczę czasów w których się wychowałeś. Jednak wydaje mi się że obecnie mało możliwa jest taka sama opresja komunistyczna czy inna.Przynajmniej mam taką nadzieje że nigdy już nie wrócą takie straszne ideologie.Zresztą ludzie dzisiaj są inni niż wiek temu.

I tak na razie nie ma co się martwić Bosakiem czy innym, bo i tak się skończy na Duda vs Trzaskowski. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację. Ja jednak nie potrzebuję żadnego porównania, by powiedzieć, że dla centralnych urzędasów nawet pół miliona na rok jest już dużo.

 

W tym miejscu to z kolei to ty przesadzasz, w urzędach pracują tacy sami ludzie jak wszędzie indziej. Nie ma się co na nich obrażać i stwierdzać, że ponieważ są urzędnikami nie należy im się odpowiednie wynagrodzenie za wykonywaną pracę, a nagrody mimo wszystko są elementem wynagradzania. Chyba z godzimy się, że Państwo wraz z obsługującymi je zasobami ludzkimi, jest potrzebne.

 

Jak chcesz porównanie, to powiem, że policjanty co roku dostają tzw. 13-tkę, formalnie nazywa się to "nagrodą roczną komendanta". Jest to kwota równa ich pensji bez dodatków (z grubsza). Średnio wychodzi to obecnie może 4000 zeta. Biorąc pod uwagę, że policjantów jest deko mniej niż 100 tysięcy, ale dla łatwego liczenia przyjmiemy, że jest te 100 tysięcy, to rządowa partyjna wierchuszka PIS zeżarła więcej niż 100-tysięczna formacja, gdzie wielu spośród nich naraża swoje zdrowie i życie podczas służby (a gdzie drugie wielu z nich to totalne nieogary). Pasi porównanie? A partyjniaki z rządu nigdzie się nie narażają.

 

Najbardziej ubodło mnie to, że podał dane bez żadnego kontekstu, bez żadnego porównania. Tego nawet wprost nie do końca można porównywać z tym co przyznali sobie poprzednicy, bo inna siła nabywcza, bo czas prosperity, bo nikt z nas nie zna zasad przyznawania nagród w sferze publicznej, które być może wymagają rewizji i tak dalej. Już bardziej trzeba by było to porównać z zachowaniem innych rządów UE w tym zakresie.

 

No to chyba mnie z kimś mylisz bo tutaj praktycznie obrazków nie umieszczam tylko właśnie linki do informacji. A to co podałem to jest w raporcie NIK.

A jeżeli chcesz porównywać to z poprzednimi latami to już widać w jakim obozie siedzisz. Takie myślenie do niczego nigdy nie doprowadzi.

I jeżeli zamierzasz wyskoczyć mi z tym, że PO rządziło to oni tyle i tyle brali to se daruj bo z tym teraz jakie kwoty se przyznają to nic z poprzednich rządów nie przebije.

Ty w ogóle przeczytałeś co napisałem? Na przykład to:

... Mógł na przykład napisać że PO mniej wydawało w 5 lat...

i daj sobie do pupy siana z tymi obozami. Przez takie "obozowanie" nasza polityka z wiecznym nastawianiem "jestem za a nawet przeciw" wygląda jak wygląda. Wieczny stan zaprzeczenia, wiecznie wszystko na nie. Wiecznie opozycja musi być totalna tak naprawdę zniechęcając tylko do siebie i sprawiając, że jest wybierana jako mniejsze zło.

 

Aha i ktoś Ci się włamał na konto jak mówisz że praktycznie obrazków nie dodajesz.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...