Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tymi słowami udowadniasz, że serio nie ogarniasz historii, ani wynikających z niej konsekwencji dla poszczególnych z wymienionych państw. To tłumaczy Twój wybór kandydata na prezydenta.

 

Ta... widzę szczerbola, ale postawiłeś go tam chyba tylko po to, aby ktoś pomyślał, że żartujesz. kwasny.gif

 

Jakie Niemcy ponoszą dziś konsekwencje holokaustu? Jakie Japonia ponosi konsekwencje rasistowkiego reżimu który wycinał w pień Koreańczyków i Chińczyków, nikt dziś nawet o tym już nie pamięta oprócz zainteresowanych i to też tylko przelotnie. Jakie konsekwencje ponoszą Włosi za faszyzm? (Śmiem stwierdzić że Włochy ponoszą mniejsze konsekwencje za faszyzm niż Polska za jego brak i garstke szmalcowników vs. zorganizowany aparat państwowy tępienia Żydów) Jakie Chiny ponoszą konsekwencje bycia dyktatruą? Zdaję się że dalej rozdają karty.

 

Gdzie ja wspominałem cokolwiek o tym że mam faworyta na prezydenta, jak jak nawet nie głosuje? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Niemcy ponoszą dziś konsekwencje holokaustu? Jakie Japonia ponosi konsekwencje rasistowkiego reżimu który wycinał w pień Koreańczyków i Chińczyków, nikt dziś nawet o tym już nie pamięta oprócz zainteresowanych i to też tylko przelotnie. Jakie konsekwencje ponoszą Włosi za faszyzm? (Śmiem stwierdzić że Włochy ponoszą mniejsze konsekwencje za faszyzm niż Polska za jego brak i garstke szmalcowników vs. zorganizowany aparat państwowy tępienia Żydów) Jakie Chiny ponoszą konsekwencje bycia dyktatruą? Zdaję się że dalej rozdają karty.

 

Gdzie ja wspominałem cokolwiek o tym że mam faworyta na prezydenta, jak jak nawet nie głosuje? :hmm:

 

Panie, ile można? Każda, a przynajmniej większość "kar" kiedyś kończy się. Co zaś do ich przebiegu to mocno wątpię, abym koniecznie musiał Ci je referować. Wspomnę jedynie o Japonii i dwóch bombach atomowych. Tu chyba aż nadto ich pokarało, bo potem sami Jankesi pomagali im powstać, może i nawet z poczucia winy. Nie wiem, może odlatuję, ale te dwie bomby to musiało być duże obciążenie dla każdego. Co do Chin to spytaj o konsekwencje opozycjonistów, ich rodziny, wspomnij początki komunizmu w Chinach, masowe czystki, głód jak za Stalina na Ukrainie. Cenę nie zawsze płacą sprawcy. Natomiast jeśli to nie jest cena dyktatury/totalitaryzmu, to nie wiem, co nią jest. Konsekwencje reszty wymienionych poszukaj już sam. Umiesz.

 

Gdzie ja wspominałem cokolwiek o tym że mam faworyta na prezydenta, jak jak nawet nie głosuje? :hmm:

 

Rozmawiam z trzema osobami jednocześnie i deko zgubiłem wątek. Nie zwróciłem uwagi na autora postu, a jedynie na jego treść i dodatkowo pomieszałem to z rozmową z kim innym. Sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, ile można? Każda, a przynajmniej większość "kar" kiedyś kończy się. Co zaś do ich przebiegu to mocno wątpię, abym koniecznie musiał Ci je referować. Wspomnę jedynie o Japonii i dwóch bombach atomowych. Tu chyba aż nadto ich pokarało, bo potem sami Jankesi pomagali im powstać, może i nawet z poczucia winy. Nie wiem, może odlatuję, ale te dwie bomby to musiało być duże obciążenie dla każdego. Co do Chin to spytaj o konsekwencje opozycjonistów, ich rodziny, wspomnij początki komunizmu w Chinach, masowe czystki, głód jak za Stalina na Ukrainie. Cenę nie zawsze płacą sprawcy. Natomiast jeśli to nie jest cena dyktatury/totalitaryzmu, to nie wiem, co nią jest. Konsekwencje reszty wymienionych poszukaj już sam. Umiesz.

Jakie poczucie winy? Konwencjonalne bombardowanie z użyciem ładunków zapalających robiło rzeźnię i więcej ofiar, a oni mieliby płakać po atomówkach? I na serio to piszesz? Pomaganie w odbudowie z poczucia winy? Uncle Joe stał się problemem. W RFN nie dokończono denazyfikacji, trzeba było uzbroić ponownie Niemcy, czymś trzeba zatrzymać dywizje ze Wschodu. Japonia była potrzebna jako niezatapialny lotniskowiec względem państw komunistycznych w Azji. Dodatkowo dzięki tej odbudowie mieli bez wątpienia korzyści gospodarcze w postaci kontraktów, a sama Japonia podobnie jak Korea Południowa są pod potężnym wpływem USA do dziś. Biznes chłopie, czysty biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aha i ktoś Ci się włamał na konto jak mówisz że praktycznie obrazków nie dodajesz.

 

Nikt mi się nie włamał na konto. Proszę podać mi tutaj linki do postów w których jakieś obrazki co chwilę umieszczam.

 

"... Mógł na przykład napisać że PO mniej wydawało w 5 lat..."

 

A co mam ci podawać minione 5 lat jak pis 419 milionów w 1 rok se wydał dla siebie.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuj na kogo chcesz. Ja pamiętam czasy komuny, gdzie za bochenkiem chleba trzeba było często stać po 2 godziny w kolejce, obecność na pochodach 1-majowych była obowiązkowa, a banany były tylko na Boże Narodzenie, a to i tak tylko najlżejsze z komunistycznych opresji. Wtedy - choć jako małolat - dawałem sobie radę, to teraz tym bardziej, jako dorosły i Bosaka przeżyję, choć poziom mojego szacunku do społeczeństwa znacznie by spadł.

 

Co by nie powiedzieć, historia uczy, że powierzenie władzy wszelkiej maści fanatykom zawsze źle kończyło się i na to jest wiele przykładów, tj. Włochy, Niemcy, Japonia, Argentyna, Rumunia, Chiny, Korea Pn, NRD, cały blok komunistyczny, wiele krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Co do Bosaka to mam tylko nadzieję, że jeśli choć jakaś cząstka władzy obleci go, to okaże się zwykłą miętką fają (sorki, ale tak go postrzegam), która dużo muczy i gówno mleka daje.

 

I co do nieudaczników to nie. Nie są nieudacznikami. Fakt, że coś "spartolą" działając dla Polski, dla nich może oznaczać właśnie dużą, choć niekoniecznie dla nas jasną i widoczną, korzyść.

 

Reszta kandydatów ma jednak nad Bosakiem taką przewagę, że - no, poza Długopisem - nie łaszczą się do skrajnej prawicy czy wszelkiej innej brunatnoskórej zarazy, a wręcz brzydzą się nimi równie intensywnie, jak ja (co oczywiści ich w żadnej mierze w moich oczach jakoś szczególnie nie nobilituje).

Jestes niestety dosyc dobitnym przykladem, ze nie kazdy kto zyl w czasach komuny rozumie czym naprawde ona byla. Strasznie splyciles idealy jakie przyswiecaly prl. Tym torem wlasnie teraz idziemy i to dzieki socjalistom z PIS lub PO. Nie wiadomo w zasadzie co lepsze czy narodowy socjalizm w wykonaniu PIS czy ponadnarodowy Unijny socjalizm w wykonaniu PO. Jak by mnie ktos przymusil do wyboru to wolalbym chyba jednak nasz narodowy niz unijuny bo jednak blizszy i mimo wszystko "lzej" umierac za chore pomysly socjalistow narodowych niz unijnych, ktorzy polske maja w pupie.

Jezeli widzisz komuniste w Bosaku to nie polece nic innego niz zmiane lekarstw albo dostosowanie dawki prosze Pana :E

Piszesz o powierzaniu wladzy fanatykom? No to nie glosuj czasem na Trzaskowskiego bo on bezgranicznie popiera i poporzadkuje sie foli fanatykow z UE, ktorych to z kolei NIKT! nie wybiera, oni wybieraja sie sami miedzy soba ;) Jak to nie jest faszyzm i zamordyzm to ja nie wiem co to jest. No ale tak to jest, ze lewica ma teraz swoj slownik i pisze w nim definicje w zaleznosci jak im sie spodoba. Oczywiscie, ze sie brzyda "brunatnej" zarazy, taki ma byc przekaz, ze ich nie popieraja...podczas gry robia w tej chwili dokladnie to samo zakrywajac ludziom usta. Chodzi tylko o to, zeby wiekszosc ludzi w to uwierzyla pozniej to juz pojdzie samo.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był "podrobiony" Amerykanin który miał ośmieszyć Trzaskowskiego, a wyszło odwrotnie i biedak się żali(...)

Parodia, dziś Wiadomości próbowały zrobić z Trzaskowskiego "złego" używając powyższych materiałów gdzie ewidentnie gość został zaorany przez Trzaskowskiego, jak i sam się zaorał. Zrobić z Rafałka tego który ma negatywne podejście do języków obcych, tylko że tam od "płaczka" nie pada żadne pytanie o języki obce a jedyne odnosi się do "języka polityki-dyplomacji-negocjacji" a nie stricte języka polskiego, angielskiego czy chińskiego (oczywiście materiały odpowiednio przycięte, docięte, podklejone, a przeważnie seniorzy i tak nie znają się na internetach więc nie sprawdzą jak było). TVPIS już łapie się wszystkiego bo mogą obudzić z Trzaskowskim który będzie Prezydentem Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Ja tam pamietam ze atomowki zrzucone na Japonie to mial byc glownie straszak na Stalina i jego zapedy w Europie po wojnie... Japonczycy i tak juz byli na wykonczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trepcia

 

Amerykanie stracili w całej wojnie z Japonią jakieś 100 tys. poległych, z zaginionymi i rannymi pewnie ze trzy razy więcej. W porównaniu z Europą to pikuś.

 

I nie, nie byli sami. Stalin obiecał pomóc i rzeczywiście najechał ostatnią nadzieję Japończyków - dotąd niezaangażowane wojska w Mandżurii. Do tego cały czas w Wojnie uczestniczyła Wielka Brytania (z Indiami), Australia, itp. choć faktycznie ich działania na tym etapie były marginalne.

 

A karą była śmierć milionów Japończyków, utrata części terytorium, okupacja. Czy to atomówki czy samoloty jak w Dreźnie to nie ma znaczenia. Problem w tym, że nacjonalizmy wcześniej czy później zawsze prowadziły do wojny. Pod tym względem obecna demokracja liberalna jest czymś niespotykanym, te państwa praktycznie w ogóle nie chcą ze sobą wojować.

Piszesz o powierzaniu wladzy fanatykom? No to nie glosuj czasem na Trzaskowskiego bo on bezgranicznie popiera i poporzadkuje sie foli fanatykow z UE, ktorych to z kolei NIKT! nie wybiera, oni wybieraja sie sami miedzy soba ;) Jak to nie jest faszyzm i zamordyzm to ja nie wiem co to jest. No ale tak to jest, ze lewica ma teraz swoj slownik i pisze w nim definicje w zaleznosci jak im sie spodoba. Oczywiscie, ze sie brzyda "brunatnej" zarazy, taki ma byc przekaz, ze ich nie popieraja...podczas gry robia w tej chwili dokladnie to samo zakrywajac ludziom usta. Chodzi tylko o to, zeby wiekszosc ludzi w to uwierzyla pozniej to juz pojdzie samo.

Ale powtarzasz teraz zwykłe brunatne bzdury, podaj lepiej jakieś przykłady bo na razie to rzucasz mięsem bez pokrycia. I ochłoń trochę.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestes niestety dosyc dobitnym przykladem, ze nie kazdy kto zyl w czasach komuny rozumie czym naprawde ona byla. Strasznie splyciles idealy jakie przyswiecaly prl. Tym torem wlasnie teraz idziemy i to dzieki socjalistom z PIS lub PO. Nie wiadomo w zasadzie co lepsze czy narodowy socjalizm w wykonaniu PIS czy ponadnarodowy Unijny socjalizm w wykonaniu PO. Jak by mnie ktos przymusil do wyboru to wolalbym chyba jednak nasz narodowy niz unijuny bo jednak blizszy i mimo wszystko "lzej" umierac za chore pomysly socjalistow narodowych niz unijnych, ktorzy polske maja w pupie.

...

 

Z humorem, ale moim zdaniem trafnie to ująłeś :)

 

@up Ja tam pamietam ze atomowki zrzucone na Japonie to mial byc glownie straszak na Stalina i jego zapedy w Europie po wojnie... Japonczycy i tak juz byli na wykonczeniu.

 

Głównie, ale chyba nie tylko (choć cholera wie, co Jankesom wtedy mocniej przyświecało). Zarówno Niemcy, jak i Japonia, to sporo technologii wojennej i naukowców. Z jednej strony postraszyć Stalina, a z drugiej gwizdnąć mu z przed nosa to, co pomogłoby mu się później zbroić. Myślę, że już wtedy była rozważana możliwa konfrontacja zbrojna z ZSRR. Japonia chyba klęczała i była gotowa do poddania, czerwonoarmisci już pocigami jechali na wschodni front, własnie chodziło o postawienie tej "wisienki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów konflikt interesów u Szumowskiego:

KLIK

Przecież to jest chore! W normalnym kraju już po pierwszej aferze byłby zatrzymany i już prokuratura szukałaby dowodów. Chory kraj, mafia nami rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I znów konflikt interesów u Szumowskiego:

KLIK

Przecież to jest chore! W normalnym kraju już po pierwszej aferze byłby zatrzymany i już prokuratura szukałaby dowodów. Chory kraj, mafia nami rządzi.

 

Jaki naród taka władza. Skoro obywatel tak głosuje to na nic lepszego nie zasługuje. Niegłosujący wcale - tak samo.

 

Pis władze utrzyma.

 

Tak naprawdę, nie ma co winić jednostek u steru. Pretensje do tych, którzy ich wybrali. Jak widać zdecydowanej większości jest dobrze. Chcesz zmiany to wyjedź z kraju albo zacznij skłaniać zwolenników pisu do pewnej refleksji. Jeśli nie podziała (nie, na pewno nie podziała) to ponownie rozważ wyjazd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz lekarze będą odmawiać wykonywania operacji... Brawo pis, mam nadzieje, że jakiś pisowiec się na tym przejedzie wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

del

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta tarcza do napierdzielania ciemnego ludu :E Ja sie boje tego, ze jak dudus teraz wygra wybory a Pisowcy i tak wiedza, ze sie juz koncza bo piramida wieku jest dla nich bezlistosna to rozpierdziela ten kraj do konca. Takiego poparcia juz miec nie beda, 500+ dziala tylko raz.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia tarcz

To było przemycone w tarczy? W tej spec ustawie? Grubo. Słyszałem że były tam piękne paragrafy, ale nie miałem siły czytać tego. No jak dudka wygra to zrobią nam drugą Wenezuelę. Ale hej! w końcu ktoś zrobi nam inny kraj ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nisko upadliśmy....:

 

 

 

 

SKANDAL! Spot wyborczy Andrzeja Dudy w "publicznych" Wiadomościach

 

Propaganda godna Korei Północnej.

 

 

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O k... ja p....! Jeszcze Kubice w to wciągnęli. :lol2: :lol2: :lol2:

DRAMAT

W sumie ciekawe, czy go w ogóle pytali o zgodę, czy tak jak kiedyś z reklamówką TVP było, że wzięli materiały archiwalne a potem jak się niektórzy oburzyli, to wylecieli z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi jakiś wyborca PiS powie, że za PO w TVP było tak samo tylko w drugą stronę, albo że w TVN tak samo wchodzą w d... opozycji. Ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nisko upadliśmy....:

 

 

 

 

 

 

 

 

Mój link

 

 

 

Przebijam, patrzcie co zrobił funkcjonariusz Rachoń w swojej szczujni porannej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebijam, patrzcie co zrobił funkcjonariusz Rachoń w swojej szczujni porannej

 

 

Straszniejsze moim zdaniem jest fakt że wszyscy Ci ludzie z hashtagami #Trzaskowski2020, wyzywają drugą stronę od bezmózgich ameb i chrzanią coś o jakiś zmianach jednocześnie wyrażając poparcie dla kandydata PO. Jak krótka jest pamięć wyborców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe, czy go w ogóle pytali o zgodę, czy tak jak kiedyś z reklamówką TVP było, że wzięli materiały archiwalne a potem jak się niektórzy oburzyli, to wylecieli z pracy.

Czy Orlen=TVPIS=PIS=PIS_Rodzina_Na_Swoim musi go pytać o zgodę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...