Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pójdą, pójdą, bo taki jest cykl 15 czy tam 18-letni. On się powtarza chyba od 100 lat.

Macie klip, bo akurat ostatnio oglądałem:

 

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ThePodrygi napisał:

Tymczasem przypomnę, że to lewica staje się ostatnio ekstremistyczna ( ataki na kościoły w Polsce, 2 zamachy na kandydata na prezydenta USA).

Przeoczyłem to zdanie, więc na to odpowiem, że zamachy na Trumpa to nie koniecznie jest winą lewicy oraz Demokratów. Z tego co się zorientowałem zamachowiec, który miał zabić Trumpa w pierwszym zamachu na Trumpa to był typek sympatyzujący się z Republikanami.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Przeoczyłem to zdanie, więc na to odpowiem, że zamachy na Trumpa to nie koniecznie jest winą lewicy oraz Demokratów. Z tego co się zorientowałem zamachowiec, który miał zabić Trumpa w pierwszym zamachu na Trumpa to był typek sympatyzujący się z Republikanami.

Nie, nie był sympatykiem Republikanów. Taka informacja poszła w mediach zaraz po zamachu ale okazała się kłamstwem lub manipulują. Thomas Crooks przelewał pieniądze na ActBlue, lewicową organizację. Dodatkowo wyzywał kolegów z klasy lubiących Trumpa od idiotów. Był w szkole znany z krytykowania Trumpa i jego wyborców.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kamiyan napisał:

Myślę, że WHO i wyspecjalizowani lekarze lepiej określają chorobę psychiczną niż ty.

Myślę, że wiarygodność WHO została bardzo dobrze potwierdzona w czasach covidu.

 

31 minut temu, Kamiyan napisał:

Poważne braki w edukacji widzę, chociaż fakt, szkoła jakoś tego nie uczy.

Wysoki testosteron u kobiety możesz wbić po prostu przez otyłość

100-krotnie wyższy testosteron przez otyłość? :szczerbaty: nie znałem

15 minut temu, Spl97 napisał:

Z tego co się zorientowałem zamachowiec, który miał zabić Trumpa w pierwszym zamachu na Trumpa to był typek sympatyzujący się z Republikanami.

Nie wiem jak tyle czasu po tym można nie wiedzieć. Zapisał się do republikanów aby mieć wstępy na wiece - taka jest oficjalnie wersja. Poza tym tam jest tyle niewiadomych, że każda opcja jest możliwa. Zaczynając od tego, że był prawakiem nienawidzącym Trumpa, kończąc na robocie CIA. Prawdy się nie dowiemy nigdy

Edytowane przez FataIity
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, FataIity napisał:

Myślę, że wiarygodność WHO została bardzo dobrze potwierdzona w czasach covidu.

Jak powiedzieć, że jesteś szurem w jednym zdaniu. Na odrę, świnkę i różyczkę chociaż szczepiony?

13 minut temu, FataIity napisał:

100-krotnie wyższy testosteron przez otyłość? :szczerbaty: nie znałem

A od kiedy różnica to 100x? Przeciętnie mamy 10 razy więcej testosteronu niż kobiety. Jednak gdybyś porównał otyłego faceta i otyłą kobietę, to mieliby dużo bardziej zbliżone poziomy testosteronu.

Na to wpływa ogrom czynników. A chyba każdy miał w szkole/na studiach babę wyglądająca jak chłop czy chłopa wyglądającego jak baba. Ot, nic specjalnego.

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kamiyan napisał:

Jak powiedzieć, że jesteś szurem w jednym zdaniu. Na odrę i świnkę chociaż szczepiony?

Ale już oficjalnie potwierdzone, że wszystko co WHO zaleciło było bezzasadne, możesz wracać do nory. Ba, nawet 2 dawki pfizera wziąłem, a po drugiej wylądowałem w szpitalu ze względu na NOP  :)  ale brałem ze względu na wyjazd a nie ze strachu

 

4 minuty temu, Kamiyan napisał:

A chyba każdy miał w szkole/na studiach babę wyglądająca jak chłop czy chłopa wyglądającego jak baba. Ot, nic specjalnego.

Poziomu testosteronu nie oceniasz na podstawie masy ciała

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ThePodrygi napisał:

Nie ma co dyskutować. To jak USA zostawiło Afganistan za Bidena spoko, za to Trump zdradził Kurdów!

Decyzję o wycofaniu z Afganistanu podjął Trump - w lutym 2020 USA podpisalo z talibami porozumienie pokojowe w ramach którego USA zobowiązało się do wycofania wojsk w ciągu 14 miesięcy.

Biden tylko dokończył proces, który już trwał (i tak opóźniając go o 4 miesiące później niż to co planował Trump).

Edytowane przez Boldwyn
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Boldwyn napisał:

Decyzję o wycofaniu z Afganistanu podjął Trump - w lutym 2020 USA podpisalo z talibami porozumienie pokojowe w ramach którego USA zobowiązało się do wycofania wojsk w ciągu 14 miesięcy.

Błędem Trumpa było niezorganizowanie wywiezienia tego całego sprzętu który teraz jest w rękach talibów. Sama dycyzja słuszna - żaden kraj nie powinien okupować terenów bliskiego wschodu bo tam jest ropa. W międzyczasie miliony umierają w sudanie i tam nikt palcem nie kiwnie bo tam tylko piach i kamienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, RimciRimci napisał:

I cyk, środki z kredytu 0% będą przeznaczone dla powodzian:

Pomoc dla powodzian. Domański zdradził, z którego projektu mogą być przesunięte pieniądze (msn.com)

Znając życie, może kredyt 0% nie zostanie wprowadzony ale ceny mieszkań i tak pójdą w górę :E 

W Poznaniu od początku roku poszły jakieś 7%.

Ciekawe jak się teraz będą tłumaczyć Ci, którzy mówili, że wprowadzenie kredytu 0% grozi wzrostem cen mieszkań. :P

Tak jak było to porażką poprzedniego Rządu tak będzie porażką obecnego Rządu. W sensie porażką dla chcących kupić do mieszkania... bo dla nich to sam zysk bo mają po kilkanaście mieszkań.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny rosną dla zasady - bo jakiś program sie trafi - wcześniej czy później.. A cenę obniżyć to najmniejszy problem (po podwyżce) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde przemówienie premiera o kredycie 0 procent powodowało wzrost cen mieszkań.
Deweloperzy i właściciele mieszkań czekają ze sprzedażą. Wiedzą, że jak teraz mieszkanie nie pójdzie za 10% ponad wartość rynkową to po wprowadzeniu 0% nie będzie z tym problemu.
Te zapowiedzi to najgorsze co mogli zrobić.
Jak się wycofają całkowicie z kredytu 0% i powiedzą to wprost to będziemy mieli ewenement. Ceny mieszkań spadną.
A jak ktoś sobie za to przypisze zasługi to zasłuży na bycie oplutym, bo skoro najpierw sztucznie podbito ceny mieszkań to nie ma co się chwalić ich spadkiem.

Na moim osiedlu ostatni etap był oddany chyba w 2019 roku. Wciąż są tam mieszkania, w których nikt nigdy nie mieszał i są cały czas na sprzedaż. 
Jaki jest sens sprzedawania mieszkania po cenie rynkowej? Bardziej się opłaca czekać na jelenia, bo to są dziesiątki, a czasem setki tysięcy złotych.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, michasm napisał:

Jak się wycofają całkowicie z kredytu 0% i powiedzą to wprost to będziemy mieli ewenement. Ceny mieszkań spadną.

Tego programu przecież nie będzie.

Ale na spadek cen bym nie liczył.

Mamy efekt tego jak przez lata Rząd nie dokonywał jakikolwiek pozytywnych zmian w tym zakresie.

Każdy Rząd.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że tego programu nie będzie. Jeśli to jest pewne to powinni to jasno ogłosić, bo póki są tylko domysły.

Jak to zrobią to będą wyprzedaże, bo każdy będzie chciał opchnąć mieszkanie nim rynek znów się nasyci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, michasm napisał:

Ja mam nadzieję, że tego programu nie będzie. Jeśli to jest pewne to powinni to jasno ogłosić, bo póki są tylko domysły.

Jak to zrobią to będą wyprzedaże, bo każdy będzie chciał opchnąć mieszkanie nim rynek znów się nasyci. 

Jak zrezygnują z programu to ludzie pójdą grzecznie po Kredyty, bo co im zostanie.

Oczywiście pójdą Ci, którzy mają te 10 000 dochodu co najmniej, bo inaczej to lipa.

A jako, że pójdą to Sprzedający uznają, że jest znowu super boom hiper mega i ceny pójdą w górę :)

Pamiętajcie, że w związku z Powodzią Materiały poszły do góry, więc wybudowane Deweloperskie i mieszkania z Wtórnego też MUSZA podrożeć :P

Aaa i najprawdopodobniej w przeciągu nastepnych lat nie uderzy w nas Asteroida, więc i to jest dobry powód, żeby zwiększyć cenę. :)

Może brzmi to jak żart, ale Mieszkaniówka w Polsce to jest nieśmieszny żart.

Ale w sumie u nas w Polsce może się zdarzyć, że rozjedzie Cię na drodze typek po 6 zakazach prowadzenia, handlarz narkotyków zbir itd.

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że aktualnie jest więcej mieszkań na sprzedaż na rynku niż chętnych na zwykły kredyt bez dopłat.

Rynek ma się najlepiej gdy nikt go nie dotyka. 

Jeśli chcemy walczyć z wykupem mieszkań przez fundusze inwestycyjne to dowalmy im podatek od każdej transakcji.

Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam fundusze .. one mają 2% rynku .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat nie do uratowania.

Tak... jest pełno mieszkań na Rynku... do wyboru do koloru. Tylko ceny wręcz rosną... śledzę temat i widzę, że od nowego roku ktoś cały czas wstawia to samo mieszkanie i koryguje cenę na wyższą.

Tu nic się nie zmieni...

Kiedyś nawet myślałem, że fakt, że w Poznaniu jakieś firmy budują Bloki z mieszkaniami na wynajem spowoduje, że najmy spadną... Gdzie tam... kolejne powstają a ceny najmów w górę. ;)

 

Nie wiem czy ktoś was Przedsiębiorców się orientował co nas czeka ze składkami zdrowotnymi w przyszłym roku, ale mam wrażenie, że Rząd tak namiesza, że suma sumarum zapłacę więcej jako JDG mimo, że w projekcie ustawy jest, że 93% osób zapłacą mniej.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech zmienią przepisy związane z najmem. Obecnie najemca ma więcej praw do wynajmowanego mieszkania niż właściciel.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skypan napisał:

Najpierw niech zmienią przepisy związane z najmem. Obecnie najemca ma więcej praw do wynajmowanego mieszkania niż właściciel.

Też za tym czekam, nie rozumiem czemu to do tej pory nie zostało załatwione?

Aczkolwiek czy spowoduje to spadek cen najmu mieszkań? Logika mówi, że tak... ale my w Polsce mieszkamy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększy się podaż - to pewne. Nawet jak w niskim stopniu to nadal tak. Nie płacisz = wypadasz, proste prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FataIity napisał:

Zwiększy się podaż - to pewne. Nawet jak w niskim stopniu to nadal tak. Nie płacisz = wypadasz, proste prawo.

Podejrzewam, że Państwo zabierze Nam z podatków, żeby Ci "co wypadną" mogli se mieszkań za darmo w Komunalnych lokalach.

Albo jeszcze zrobią ten program +1000 zł do najmu dla "biednych". co spowoduje wzrost cen o 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szambo napisał:

Albo jeszcze zrobią ten program +1000 zł do najmu dla "biednych". co spowoduje wzrost cen o 1000 zł.

Wiesz co jest najgorsze? Ze na to jest więcej szans że tak się wydarzy, niż że się nie wydarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Szambo napisał:
17 minut temu, skypan napisał:

Najpierw niech zmienią przepisy związane z najmem. Obecnie najemca ma więcej praw do wynajmowanego mieszkania niż właściciel.

Też za tym czekam, nie rozumiem czemu to do tej pory nie zostało załatwione?

Coś tam kombinują z podatkiem od pustostanu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby zabawnie jakby zrobili tak wysoki podatek od Nieruchomości jak w USA.

Oczywiście to sie nigdy nie stanie, ale ciekawe jaki byłby efekt tego i czy byłby pozytywny.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brnijmy w model podatkowy USA, bo nagle się okaże, że połowy ludzi nie stać na jakikolwiek dom. Tam jest patologia w drugą stronę.

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...