Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając kwestię tej rury to o ile podpisanie karty LGBT mogło przejść w Wawie o tyle w skali całego kraju będzie miał sporo plusów ujemnych :P z tego tytułu i zapewne już niedługo ten temat będzie rzucony na grilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Pomijając kwestię tej rury to o ile podpisanie karty LGBT mogło przejść w Wawie o tyle w skali całego kraju będzie miał sporo plusów ujemnych :P z tego tytułu i zapewne już niedługo ten temat będzie rzucony na grilla.

 

Właśnie wcześniej pisałem o jego "fajnych pomysłah" w Warszawie i pewnie pociągną go one, w kierunku tych "plusów ujemnych".

 

edit

dlatego gdzieś tam wcześniej (nieco złośliwie) napisałem, że elektorat liberalno-lewicowy ma kandydata wręcz idealnego, bedzie mógł więc zobaczyć ilu ich jest w skali kraju i czy to upowaznia ich do jakiegokolwiek upominania się o władzę. Tu oczywiście mam na mysli tylko I turę, bo gdyby jakimś cudem Trzaskowski wszedł do II, to tam już logika wyborcza inna - mniejsza o poglady, byle przeciw pis.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Twardy elektorat to mają pisiory i brunatni, PO (i pozostali totalni) ma świadomy elektorat ;)

 

Jak pewnien mój kolega, który twierdził, że ZUS to nie piramida finansowa, a teraz już przejrzał na oczy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klakier nie przesadzaj, nie panikuj. Trzaskowskiego dopiero z boksów wypuścili, a już trzeci, Bosaka i Kamysza ponoć nawet przegonił. Ciekaw tylko jestem, czy w swej kampanii powie coś więcej ponad to co oczywiste - PiS jest zły, tzreba PiS odsunąć od władzy, trzeba bronić konstytucji i demokracji. On tam miał kilka fajnych pomysłów w tej Warszawie, jakieś plaże robił, strefy ciszy (czy jakoś tak się to zwało), w edukacji dzieci też nowoczesne trendy były, moze by chciał to szczepić na cały kraj.

Rewelacyjne i potrzebne pomysły miał. Tramwaje różnorodności dla odklejeńców, karty lgbtqwerty, rozstawienie w okolicy ruchliwej krzyżówki leżaków z palet, na betonie, za blisko milion, po to aby po dwóch miesiącach je skasować. Mieszkam w Warszawie i dla mnie to jest serio niepojęte, że po HGW można było wybrać tego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Rewelacyjne i potrzebne pomysły miał. Tramwaje różnorodności dla odklejeńców, karty lgbtqwerty, rozstawienie w okolicy ruchliwej krzyżówki leżaków z palet, na betonie, za blisko milion, po to aby po dwóch miesiącach je skasować. Mieszkam w Warszawie i dla mnie to jest serio niepojęte, że po HGW można było wybrać tego człowieka.

 

Serio? Z tego równouprawnienia się zrobiło chyba, za dużo przywilejów. :E Ludzie będą jeszcze bardziej takich ludzi szykanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mieszkam w Warszawie i Trzaskowski nie zrobił nic dobrego. Wręcz przeciwnie. Same absurdalne decyzje a za prawdziwe problemy nie ma kto się wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Górnicy chyba odwołali najazd na Warszawę. W zasadzie jedyna sensowna decyzja z ich strony, by nie wpaść w ostracyzm w skali kraju. Śląsk ma problem, ale ten zafundowali sobie w sporej części sami. Raczej chorych nie dowożono im z innych województw. I miast drzeć japę, czy to w warszawie, czy w Cieszynie, to lepiej dla nich, jak zwiększą środki bezpieczeństwa u siebie i ograniczą ogniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystawiajac Trzaskowskiego KO przegrala wybory. Paradoksalnie powinni poprzec Kosiniaka. A czemu jego? Bo jest pod kilkoma wzgledami podobny do Dudy i moglby Dudzie odebrac glosy i przejac osoby, ktore nie chca juz Dudy a jednoczesnie nie chca glosowac na kogos, kto jest o 180* inny od Dudy (bez polaryzacji, lewo prawo). Z reszta Pis dziala na zadadzie polaryzacji a Kosiniaka nie mogliby tak latwo spolaryzowac co z Trzaskowskim przyjdzie im bez problemu. Wiekszosc tych co i tak nie chca Dudy i tak by zaglosowali na Kosiniaka a Kosiniak punktowalby u ludzi ktorzy chca zmian ale nie za duzych, takich stopniowych.

 

Podpiszę się pod tym. Dlatego podszydzam trochę z tego elektoratu "lewicowo-liberalnego". Kosiniak, Hołownia i Duda to mniej lub bardziej (a w zasadzie to nawet więcej niż bardziej) światopoglądowa prawica, gospodarka różnie. Poparcie Kosiniaka, czy Hołowni, to odebranie sporej części elektoratu konserwatywno-prawicowego. Też brak możliwosci takiej prostej polaryzacji.

 

Tylko jest coś, co pomijasz. Tu pierwszorzędny jest interes partii, a partia która nie wystawia swego kandydata sporo traci w póxniejszych notowaniach. A nie daj Boziu (dla PO), by ten Kosiniak jeszcze wygrał te wybory, bo wtedy PO podzieliłaby los biedronkowatych i nowoczesnych, a PSL wyrósłbym na drugą siłę w Polsce. Wtedy odpowiedź masz banalną - nawet jeśli wystawienie Trzaskowskiego mialoby uwalić Kosiniaka, a wygrać mialby Duda, to dla PO bedzie to lepsze niż wygrana Kosiniaka, przy jednoczesnym braku PO w wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmiana tematu - Sekielski i jego filmy. Nie wiem co jest w najnowszym, ale po reakcji Poloka wnioskuję, że purpuratów zaboli. Nie weim jakie były intencje Sekielskiego, ale odwalił niesamowitą i dobrą robotę dla KrK w Polsce. Walka z polską mafią purpuratów, której utworzenie w sporej części przypisałbym Dziwiszowi, była prawie niemożliwa od strony wiernych, a tym bardziej normalnych duchownych. Przywalił głową w mur Isakowicz, świeccy byli kneblowani "dobrem kościoła" (niestety, złe decyzje tu Wojtyły). Ja osobiście jestem wdzięczny Sekielskim za ich pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że twardy elektorat księży jest na to wszystko ślepy, a cały smród zaczyna się od Watykanu i jest zakorzeniony od setek lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko, że twardy elektorat księży jest na to wszystko ślepy, a cały smród zaczyna się od Watykanu i jest zakorzeniony od setek lat.

 

Nie używałbym tu określenia "twardy elektorat". Suma klilku rzeczy. Raz zepsucie, im wyżej tym większe, Watykan w szczególności. Dwa awanse za przynależność do grup np homoseksualnych, czy awanse za usługi seksualne. A trzy fałszywie pojmowane dobro kościoła i nakładany knebel ofiarom pod tym pretekstem. Na Marciala Maciela, czy Wesołowskiego, szły donosy do Watykanu, nie było "ślepoty", były raczej bardzo mocne uklady chroniace tych i podobnych przestępców.

 

Historia Isakowicza to fajnie też pokazuje. Nie był ślepy, nie atakował kościoła jako takiego. Chcial pokazać też księży jako ofiary bezpieki, pokazać też to, jak toczyły się ich dalsze losy, jak awanse robili niektórzy purpuraci. Został zakneblowany przez Dziwisza. Nie slepota, raczej bezradność w starciu z ludźmi tak potężnymi w kościele, jak choćby wspomniany Dziwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kontekście elektoratu mam też na myśli zwykłych ludzi, wpojona im od dziecka doktryna jest nie do przeskoczenia - w poprzednim filmie Sekielskiego lub jakimś jego inny materiale była młoda ofiara i babcia, której tłumaczono co ksiądz zrobił wnukowi, a ta... broniła księdza.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Tylko elektorat chyba tu nie jest dobrym określeniem. To wierzący i jednocześnie ofiary, którym ktoś skutecznie związał ręce. Pochodzę ze wsi, nieraz zetknąłem sie ze stwierdzeniem, że na księdza nie wolno podnieść ręki, że los później karze za to. Tu dlatego jestem tak wdzieczny Sekielskim, bo za wierzących i dla wierzących zrobili to, co samym wierzącym nie tak prosto zrobić.

 

 

edit

Ten "elektorat" też dlatego mnie "drażni", bo kościół nie ma nic z wyborów czy demokracji. To instytucja bardzo mocno hierarchiczna, gdzie góra skutecznie knebluje i paraliżuje doły.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście elektoratu mam też na myśli zwykłych ludzi, wpojona im od dziecka doktryna jest nie do przeskoczenia - w poprzednim filmie Sekielskiego lub jakimś jego inny materiale była młoda ofiara i babcia, której tłumaczono co ksiądz zrobił wnukowi, a ta... broniła księdza.

 

 

To nie było przypadkiem TVN Uwaga ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=YNYPL6FOaDI

 

 

a to dla ludzi o mocnych nerwach - (bo od tego wszystko się zaczyna)

 

https://www.youtube.com/watch?v=MQSzZRV-SJ8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wystawiajac Trzaskowskiego KO przegrala wybory. Paradoksalnie powinni poprzec Kosiniaka. A czemu jego? Bo jest pod kilkoma wzgledami podobny do Dudy i moglby Dudzie odebrac glosy i przejac osoby, ktore nie chca juz Dudy a jednoczesnie nie chca glosowac na kogos, kto jest o 180* inny od Dudy (bez polaryzacji, lewo prawo). Z reszta Pis dziala na zadadzie polaryzacji a Kosiniaka nie mogliby tak latwo spolaryzowac co z Trzaskowskim przyjdzie im bez problemu. Wiekszosc tych co i tak nie chca Dudy i tak by zaglosowali na Kosiniaka a Kosiniak punktowalby u ludzi ktorzy chca zmian ale nie za duzych, takich stopniowych.

Biorąc pod uwagę propagandę, która leci w TVP trudno będzie się przebić do szarego odbiorcy. Duda jest przepychany w TVP nonstop, co budzi kontrowersje. Wybory te w żaden sposób nie są uczciwe. Nie ma dnia by w propagandowej telewizji nie oczerniało się opozycji. Narracja ta jest bardzo zbieżna z tym, co było za PRL...

Wydawało mi się, że nie ma szans to zadziałać, ale byłem w błędzie. Ludzie nabierają się na ten przekaz, jaki pis dobry. Najgorsze jest to, że wracamy do ustroju z którego wyszliśmy, tylko inni ludzie będą u władzy. PO dokonało wizerunkowej wtopy i idealnie wpasowali się pisowską narrację. (Wybory przełożono tylko dla tego, by zmienić kandydata) Dobór kandydata też uważam za kiepski. Trzaskowski również traci, bo jeszcze nie tak dawno zapierał się ,że nie będzie kandydować na prezydenta RP. Czarno widzę naszą przyszłość. Musi dojść do tragedii by ludzie przejrzeli na oczy, kogo wybrali. :(

Edytowane przez repro7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piosenka Kazika o sytuacji z cmentarzami i Kaczorem wygrała listę przebojów radiowej Trójki.

Informacja o tym usunięta ze strony radia.

:lol2: K***a jakie to jest żałosne to kapcie spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno te karty nie spełniają wymogów PKW więc tak czy inaczej musiałyby iść do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno nie mają pieczęci PKW. Być może chodzi o coś jeszcze.

 

Te wybory nawet jak się odbędą 28 czerwca/5 lipca, to i tak będą z naruszeniem prawa. Chodzi mi o terminy z Kodeksu Wyborczego.

 

Mamy mniej niż półtora miesiąca do wyborów, a ostatni kandydat nie jest

 

jeszcze formalnie zgłoszony. I nie może być póki nie zostanie ogłoszony termin tych wyborów.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piosenka Kazika o sytuacji z cmentarzami i Kaczorem wygrała listę przebojów radiowej Trójki.

Informacja o tym usunięta ze strony radia.

:lol2: K***a jakie to jest żałosne to kapcie spadają.

Ta informacja jest, ale trzeba wyłączyć sobie Javascript. Link Dlaczego? Zobaczcie niżej. :E

 

Yx7QhZG.png

 

W skrócie: jesteśmy przekierowywani na stronę z błędem, mimo że wszystko działa poprawnie. I jeszcze jest to zrobione w tak głupi sposób, że wygląda to tak jakby programista specjalnie chciał żeby ludzie to zauważyli. No nic, pozostaje mi tylko mieć nadzieję że kiedyś komuchy z PiSu się doigrają i zostaną rozliczeni z tego co robią.

 

Po wyłączeniu JS w uBlock Origin.

 

ogj7E4D.png

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic nowego, bo PiS to komuna, tam nic nie będzie normalnego.

A to pokazuje jak to działa i ma wyglądać:

 

wVT18Bt.png

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przypomniał mi się dowcip. Małego Roma złapali na kradzieży, odprowadzili do domu, ojciec go dorwał i robi lanie. Mały wrzeszczy - tata za co, przecież wszyscy kradniemy? A stary Rom - nie za to że kradłeś, a za to, że daleś się złapać.

 

I za to samo na zbity pysk powinni wywalić tych, co ten numer w trójce odwalili. Trzeba być niesamowicie tępym, by raz robić cenzurę, a dwa w tak prostacki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...