Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tu źródło prawicowe: https://korwin-mikke.pl/usa/gorge-floyd-nie-byl-aniolkiem-a-jego-zatrzymanie-nie-jest-takie-czarno-biale/

"Warto też podkreślić, że przyciskanie kolanem karku osoby podejrzanej to standardowa procedura policji w Minneapolis, określana jako non-lethal i stosowana wobec jednostek, które stawiają opór podczas aresztowania. Ci funkcjonariusze byli do tego szkoleni i pewnie wykonywali podobne czynności dziesiątki razy".

Jest tylko jeden mały problem. Nikt w tych "standardowych procedurach" nie podał siły nacisku oraz jak ma być ta procedura kontrolowana przez policjanta.

 

Jest różnica pomiędzy dociśnięciem kolana do szyi aż policjant poczuje że nie ma "luzu" pomiędzy głową napastnika która leży na ziemi a kolanem policjanta, po prostu unieruchomienie by napastnik się nie ruszał... a gdy dociskamy go z całą siłą że uciskamy tam mocno że napastnik nie może złapać powietrza z powodu blokady układu oddechowego. Policja w USA to sadyści i wielokrotnie to pokazywali. Oczywiście spotykają się z przemocą wobec nich, tylko policja w USA od dawna nie potrafi rozróżnić kiedy być bardzo agresywną a kiedy nie.

 

W tym przypadku (były) policjant jest mordercą i mam nadzieję że sąd skaże go na wiele lat więzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzaskowski ma już sporo ponad wymagane 100000 podpisów. Ale zbierają dalej, ja dałem listę z 9 podpisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden mały problem. Nikt w tych "standardowych procedurach" nie podał siły nacisku oraz jak ma być ta procedura kontrolowana przez policjanta.

 

Jest różnica pomiędzy dociśnięciem kolana do szyi aż policjant poczuje że nie ma "luzu" pomiędzy głową napastnika która leży na ziemi a kolanem policjanta, po prostu unieruchomienie by napastnik się nie ruszał... a gdy dociskamy go z całą siłą że uciskamy tam mocno że napastnik nie może złapać powietrza z powodu blokady układu oddechowego. Policja w USA to sadyści i wielokrotnie to pokazywali. Oczywiście spotykają się z przemocą wobec nich, tylko policja w USA od dawna nie potrafi rozróżnić kiedy być bardzo agresywną a kiedy nie.

 

W tym przypadku (były) policjant jest mordercą i mam nadzieję że sąd skaże go na wiele lat więzienia.

Wykryte narkotyki:

- Fentanyl 11 ng/ml

- Norfentanyl 5.6 ng/ml

- Metaamphetamine 19 ng/ml

- Delta-9 Carboxy THC 42ng/ml

- Cannabis

- Amphetamine

- Morphine 86 ng/ml

 

Uszkodzenia:

- Lewa tętnica wiencowa zwężona w 75%

- Prawa tętnica wiencowa zwężona w 90%

- Covid-19

- Brak stwierdzonych uszkodzeń karku i krtani

 

https://www.hennepin.us/…/docum…/Autopsy_2020-3700_Floyd.pdf

 

 

Weź lepiej podaj jakieś dowody zanim w ogóle zaczniesz oskarżać ludzi o morderstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) wiec, po co demolować miasto w takiej sprawie?

Nazywała się Justine Ruszczyk. Nikt w jej sprawie nawet szyby w Seven Eleven nie wybił."

Miasta nie są demolowane w jakiejś sprawie: były już tutaj podawane informacje, że pospolici przestępcy zwyczajnie korzystają z okazji, że policja musi pilnować demonstracji. A że reakcja społeczna jest różna zależnie od pochodzenia ofiary i sprawcy? Ma to silne uwarunkowanie w cały czas świeżej historii instytucjonalnego rasizmu w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa Floyda jest przykładem klanowej potyczki Demokratów z Republikanami, za pomocą mediów rozciągniętą na cały kraj. Coś w stylu PO vs PiS, tylko na noże.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła próba ratowania sytuacji, nie pierwsza i nie ostatnia.

Na szczęście morderca już został zwolniony ze służby i czeka na proces z prokuratorskimi zarzutami drugiego stopnia (intencja spowodowania śmierci, do 40lat więzienia)... wyrok dla tego mordercy to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz nazizm (narodowy socjalizm) z nacjonalizmem. O ile narodowcy rzeczywiście mają w swoich szeregach narodowych socjalistów, te skrzydło mocno podupadło. Bosak nigdy do niego nie należał. Poza tym to ruch który ideowo jest najbliżej związany z Dmowskim - człowiek któremu w dużej części zawdzięczamy niepodległość. Rzucasz oskarżenia kompletnie bez pokrycia.

 

Nic nie mylę. Za stary jestem i za dużo widziałem, a jednocześnie za młody, by już nie pamiętać, że Bosak to farbowany lis, zaś nacjonalizmu i narodowego socjalizmu używa wymiennie, zależnie od tego, kto go akurat słucha.

 

Co do Dmowskiego, to proszę, nie wywołuj tego ruskiego agenta. Szkoda, że Piłsudski nie zrobił z nim porządku, jak należało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dmowskiego, to proszę, nie wywołuj tego ruskiego agenta. Szkoda, że Piłsudski nie zrobił z nim porządku, jak należało.

 

Masz coś na poparcie tych oskarżeń Polskiego bohatera narodowego? Czy tylko tak sobie plujesz jadem?

 

Piłsudski na szczęście był na tyle wybitnym politykiem żeby wiedzieć że tylko współpraca umożliwi odzyskanie niepodległości, mimo różnicy poglądów politycznych. Rozumieli to w mniejszym lub większym stopniu wszyscy ojcowie niepodległości - i tylko dlatego się udało. I choć uważam że lepiej by było gdyby to Dmowski objął stery nad państwem. Tak bezpodstawne oczernianie któregokolwiek z tych ludzi jest niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mylę. Za stary jestem i za dużo widziałem, a jednocześnie za młody, by już nie pamiętać, że Bosak to farbowany lis, zaś nacjonalizmu i narodowego socjalizmu używa wymiennie, zależnie od tego, kto go akurat słucha.

 

Co do Dmowskiego, to proszę, nie wywołuj tego ruskiego agenta. Szkoda, że Piłsudski nie zrobił z nim porządku, jak należało.

 

Śmieszą mnie już te oskarżenia różnych osób o nazizm i ruskich agentów itd. w kierunku tego ugrupowania. W niepoprawnych opracowaniach, udowodniono fałszowanie historii pod wizję Sanacji, w tym życiorysu Piłsudskiego, a program nauczania mamy oparty o tamtą rewizję historyczną.

 

Jestem ciekaw ile z różnych oskarżeń, które tu padło było poparte czymś więcej niż obserwacją ulicy oraz mediami. Proponuję wziąć się za pełne wypowiedzi, wywiady oraz książki.

Baa... tyczy się to wszystkich dyskusji w tym temacie, bo często widzę, że mało kto sięga po źródła. Media, choćby i prawicowe dodają swoją narrację. Odkąd zdałem sobie sprawę, że głosy większości zdobywa się emocjami, a nie merytoryką to ignoruję wiele tematów politycznych.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... nawet nie zapytaliście, gdzie szukałem info, tylko od ręki zaszufladkowaliście, że z moją wiedzą jest na pewno tak, jak to sobie ukuliście w glacach. Nie warto z Wami gadać. Wszystko, z czym Wam nie po drodze od razu mieszacie z błotem, tylko dlatego, że nie po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie już te oskarżenia różnych osób o nazizm i ruskich agentów itd. w kierunku tego ugrupowania. W niepoprawnych opracowaniach, udowodniono fałszowanie historii pod wizję Sanacji, w tym życiorysu Piłsudskiego, a program nauczania mamy oparty o tamtą rewizję historyczną.

 

Jestem ciekaw ile z różnych oskarżeń, które tu padło było poparte czymś więcej niż obserwacją ulicy oraz mediami. Proponuję wziąć się za pełne wypowiedzi, wywiady oraz książki.

Baa... tyczy się to wszystkich dyskusji w tym temacie, bo często widzę, że mało kto sięga po źródła. Media, choćby i prawicowe dodają swoją narrację. Odkąd zdałem sobie sprawę, że głosy większości zdobywa się emocjami, a nie merytoryką to ignoruję wiele tematów politycznych.

Kiedys pamietam byla inba bo ktostam dal wywiad do sputnika i sie zaczelo, ze ruskie szpiony :E Wszyscy z konfederacji z JKM na czele sa na uslugach Rosjan i putina xD az mi sie przypomnialo

everyone-i-dont-like-is-a-russian-spy-the-emotional-48856921.png

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tylko jeden mały problem. Nikt w tych "standardowych procedurach" nie podał siły nacisku
I to ma sprawdzić sąd (na co dokładnie pozwalają procedury).

 

Śmieszą mnie już te oskarżenia różnych osób o nazizm i ruskich agentów itd. w kierunku tego ugrupowania.
To jest wiara. Jedna wiara politycznej poprawności, oni wierzą w tych magicznych faszystów, 60 tys na Marszu Niepodległości. Tak samo PIS głosi swoją wiarę o ruskiej agenturze, ale nawet gdy ktoś mocno wierzy jak Cejrowski to i tak wylatuje za lekką krytykę Kaczyńskiego. Obecnie obie strony potrzebują Konfederacji do zwycięstwa więc obecnie te oskarżenia niemal znikły, wiadomo że kto bardziej wkurzy ten przegra.

 

Lewica niech się lepiej zajmie tym co się z nimi stanie gdy wygra Trzaskowski :) To dla nich jest on śmiertelnym zagrożeniem, już się witali z gąską 12-15%, mogli też zabrać głosy skrajnej lewicy socjalistycznej (PIS gdy ten osłabnie), więc realnie mogli liczyć na 20-25% w 2023. A teraz po Trzaskowskim będą walczyć o pokonanie progu 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka to opium dla mas. Nie raz rodzica mowie: wylaczcie to, nie ogladajcie polityki ktora laduje was negatywnymi emocjami, chodzcie na dwor.

Z jednej strony tak.

 

 

DAkqXgi.jpg

 

A z drugiej: ułatwiasz miernotom dojście do władzy. Przywykło się mówić, że nie mam na kogo zagłosować to nie głosuję. Tylko, że nikt potem nie liczy głosów tych co nie zagłosowali.

I później słyszysz: ta partia ma 40% poparcia, ta ma 20%, a tamta ma 4,76%. W połączeniu z naszym systemem rozdzielania głosów partia, którą realnie popiera 15% społeczeństwa ma potem samodzielną większość w sejmie.

Edytowane przez Anannke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie już te oskarżenia różnych osób o nazizm i ruskich agentów itd. w kierunku tego ugrupowania. W niepoprawnych opracowaniach, udowodniono fałszowanie historii pod wizję Sanacji, w tym życiorysu Piłsudskiego, a program nauczania mamy oparty o tamtą rewizję historyczną.

 

Jestem ciekaw ile z różnych oskarżeń, które tu padło było poparte czymś więcej niż obserwacją ulicy oraz mediami. Proponuję wziąć się za pełne wypowiedzi, wywiady oraz książki.

Baa... tyczy się to wszystkich dyskusji w tym temacie, bo często widzę, że mało kto sięga po źródła. Media, choćby i prawicowe dodają swoją narrację. Odkąd zdałem sobie sprawę, że głosy większości zdobywa się emocjami, a nie merytoryką to ignoruję wiele tematów politycznych.

A mnie śmieszy próba udawania, że Bosak i spółka to kulturalni mężowie stanu. Są pełne wypowiedzi całkiem świeże, że (jak pisałem wcześniej) należy przystopować gospodarkę byleby zatrzymać napływ imigrantów zarobkowych - typowe dla ogolonych na łyso hasło "Polska dla Polaków" tylko ładniej podane. Nigdy też Bosak nie odciął się od swoich korzeni, które wyglądają

- pomiędzy zgodnym i wulgarnym skandowaniem przechodzącego tłumu (ciężko utrzymać narrację o pojedynczych wyjątkach), latającymi przedmiotami i reakcją redaktora, który ich jeszcze tłumaczy, że biedaczki pomylili go z TVNem widać jak na dłoni jak wygląda całe to środowisko. To, że Boska ubrał garnitur i wygładził mowę, niczego nie zmienia.

 

Już o tym, co sobą reprezentują Korwin i Braun, nawet nie chce mi się pisać, bo tu wystarczy faktycznie raz usłyszeć ich wypowiedzi na żywo - za Korwina nawet Bosak się wstydzi, ale jakoś musi ten sojusz znosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... Są pełne wypowiedzi całkiem świeże, że (jak pisałem wcześniej) należy przystopować gospodarkę byleby zatrzymać napływ imigrantów zarobkowych - typowe dla ogolonych na łyso hasło "Polska dla Polaków" tylko ładniej podane. ...

Nie to bym był fanem Bosaka i chciał przesadnie bronić takiego podejścia, ale drugą skrajnością są tu np Niemcy, czy Szwecja do niedawna (Szwedzi już nie chcą witać nowych). Kontrola napływu nie jest typowa wyłącznie dla "łysych pał", ona jest bardzo mocno stosowana np przez Szwajcarię (ale nie tylko, Nowa Zelandia, Australia, pewnie coś tam by znalazł jeszcze). O Japonii to chyba szkoda pisać, bo Bosakowi pewnie w snach nawet się nie pojawiają takie pomysły na zatrzymywanie imigrantów, jakie są stosowane w Japonii. Wylejesz "wiadro pomyj" na Szwajcarów (lub Japończyów) za to, że oni to od lat i bardzo konsekwentnie stosują?

 

To jest moim zdaniem trochę tak jak z nacjonalizmem gospodarczym. Bardzo mocno zakorzeniony na zachodzie, bardzo konsekwentnie stosowany, a u nas obśmiewany, do tego głównie przez fanów wszelakich zachodnuch rozwiązań ustrojowo-społęcznych. Na zachodzie to jest codzienna praktyka, u nas z miejsca przypinana łatka nazioli, łysych pał, brunatnych i cholera wie czego jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmieszy próba udawania, że Bosak i spółka to kulturalni mężowie stanu. Są pełne wypowiedzi całkiem świeże, że (jak pisałem wcześniej) należy przystopować gospodarkę byleby zatrzymać napływ imigrantów zarobkowych - typowe dla ogolonych na łyso hasło "Polska dla Polaków" tylko ładniej podane. Nigdy też Bosak nie odciął się od swoich korzeni, które wyglądają

- pomiędzy zgodnym i wulgarnym skandowaniem przechodzącego tłumu (ciężko utrzymać narrację o pojedynczych wyjątkach), latającymi przedmiotami i reakcją redaktora, który ich jeszcze tłumaczy, że biedaczki pomylili go z TVNem widać jak na dłoni jak wygląda całe to środowisko. To, że Boska ubrał garnitur i wygładził mowę, niczego nie zmienia.

 

Już o tym, co sobą reprezentują Korwin i Braun, nawet nie chce mi się pisać, bo tu wystarczy faktycznie raz usłyszeć ich wypowiedzi na żywo - za Korwina nawet Bosak się wstydzi, ale jakoś musi ten sojusz znosić.

Co racja to racja.Jednak mimo ich idiotycznego zachowania czasem potrafią się mądrze odezwać gdy inni milczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to bym był fanem Bosaka i chciał przesadnie bronić takiego podejścia, ale drugą skrajnością są tu np Niemcy, czy Szwecja do niedawna (Szwedzi już nie chcą witać nowych). Kontrola napływu nie jest typowa wyłącznie dla "łysych pał", ona jest bardzo mocno stosowana np przez Szwajcarię (ale nie tylko, Nowa Zelandia, Australia, pewnie coś tam by znalazł jeszcze). O Japonii to chyba szkoda pisać, bo Bosakowi pewnie w snach nawet się nie pojawiają takie pomysły na zatrzymywanie imigrantów, jakie są stosowane w Japonii. Wylejesz "wiadro pomyj" na Szwajcarów (lub Japończyów) za to, że oni to od lat i bardzo konsekwentnie stosują?

 

To jest moim zdaniem trochę tak jak z nacjonalizmem gospodarczym. Bardzo mocno zakorzeniony na zachodzie, bardzo konsekwentnie stosowany, a u nas obśmiewany, do tego głównie przez fanów wszelakich zachodnuch rozwiązań ustrojowo-społęcznych. Na zachodzie to jest codzienna praktyka, u nas z miejsca przypinana łatka nazioli, łysych pał, brunatnych i cholera wie czego jeszcze.

Że Szwajcaria, Japonia czy Australia uważają, kogo wpuszczają, to jak najbardziej prawda, ale pomijając Japonię (dość złożony temat) bardziej filtrują ze względu na kompetencje a nie narodowość. Niby to samo, ale kompletnie co innego niż np. Bosak proponuje i skutki dla mieszkańców danego kraju też inne.

 

Jak najbardziej rozumiem i popieram podejście, że jak chcesz np. u nas mieszkać, to uczciwie pracuj i przestrzegaj prawa. Nie będę za to bezsensownie zaglądać w akt urodzenia ani nie będę odgórnie ustalać, kto może albo nie może identyfikować się z Polską.

 

Niemcy mają takie a nie inne podejście, bo potrzebowali taniej siły roboczej oraz łatali demografię i prawdopodobnie z grubsza ten cel osiągnęli, choć takie numery jak wystąpienie Merkel sprzed paru lat są po prostu głupie. Tym niemniej nie jest tam tak źle, jak to malują prawicowe media. Jak jest w największych miastach, to nie wiem bezpośrednio, ale przez dłuższy czas mieszkałem w typowo imigranckiej dzielnicy sporego miasta (prawie ćwierć miliona mieszkańców) i było zupełnie normalnie - ot ludzie pracują, robią zakupy i nawet żadnych nocnych awantur nie pamiętam. A języków w lokalnym odpowiedniku biedry było słychać tyle, że nawet nie jestem pewien, skąd ci ludzie byli. System socjalny cokolwiek im trzeszczy w szwach, ale ten od dawna był po prostu zbyt hojny i zniechęcał do pracy.

 

Co racja to racja.Jednak mimo ich idiotycznego zachowania czasem potrafią się mądrze odezwać gdy inni milczą.

Jak to się mówi, nawet zepsuty zegar pokazuje dobrą godzinę dwa razy na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Radar, odnoszę wrażenie, że demonizujesz i Bosaka, i nasz kraj, jeśli idzie o nietolerancję, czy jakiś rasizm. Wieki byliśmy wielokulturowi i wielonarodowościowi, i choś były różne spięcia, to przez te wieki generalnie mogliśmy być przykładem dla innych. Po II wś jesteśmy prawie monolitem kulturowo-narodowościowym, ale ktoś tam czasem do nas zagląda i ... generalnie nie gonimy go, nie sekujemy, jakieś numery jeśli są, to incydentalne. A na samych marszach ONR mamy choćby takiego Bawer Aondo-Akaa.

 

Mamy teraz w Polsce pewnie ponad milion Ukraińców (powiedzmy w czasie poza epidemią), nie zawsze nam przychylnych, by niekiedy sami wyrywają się ze swymi banderowskimi ciągotkami i ile masz przestępstw na typowo narodowościowym tle? Ile (i jakiej) masz złosliwości na tym tle (najbardziej znani tutaj to chyba Figurski i Wojewódzki, ale to nie ONR)? Myślę, że dobrze obrazuje to choćby Johny Daniels i jego opisy - w Polsce bez żadnych problemów możesz chodzić z jarmółką na głowie (przynajmniej w dużych miastach), myślę, że nawe ONR-wcy krzywdy by takiemu nie zrobili, gdyby pojawił sie na ich marszu. W zachodnich miastach to już chyba nie takie proste. A o antysemityzmie polskim masz aż nadto.

 

Nie wpadaj w takie histerie, jak ci, którzy na marszach niepodległości widzą 100 tys polskich nazioli, rzeczywistość jest ciut inna. Mam znajomego Ukraińca, który ostatnie kilkanaście lat w połowie w Polsce przesiedział. Usta tylko otworzy i od razu wiadomo, że to ktoś ze wschodu, że rosyjskojęzyczny. Kilka razy podpytywałem, czy z tej strony spotkałą go jakaś złośliwosć, jego odpowiedź była "nie, nigdy, za to sporo gestów sympatii i chęci pomocy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN i Wyborcza od lat kreują środowiska narodowe jako nazistów i hitlerowców...

Nic dziwnego że są jeszcze takie inteligencje które w to wierzą.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, bo najważniejsze żeby było jak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar, odnoszę wrażenie, że demonizujesz i Bosaka, i nasz kraj, jeśli idzie o nietolerancję, czy jakiś rasizm. Wieki byliśmy wielokulturowi i wielonarodowościowi, i choś były różne spięcia, to przez te wieki generalnie mogliśmy być przykładem dla innych. Po II wś jesteśmy prawie monolitem kulturowo-narodowościowym, ale ktoś tam czasem do nas zagląda i ... generalnie nie gonimy go, nie sekujemy, jakieś numery jeśli są, to incydentalne. A na samych marszach ONR mamy choćby takiego Bawer Aondo-Akaa.

 

Mamy teraz w Polsce pewnie ponad milion Ukraińców (powiedzmy w czasie poza epidemią), nie zawsze nam przychylnych, by niekiedy sami wyrywają się ze swymi banderowskimi ciągotkami i ile masz przestępstw na typowo narodowościowym tle? Ile (i jakiej) masz złosliwości na tym tle (najbardziej znani tutaj to chyba Figurski i Wojewódzki, ale to nie ONR)? Myślę, że dobrze obrazuje to choćby Johny Daniels i jego opisy - w Polsce bez żadnych problemów możesz chodzić z jarmółką na głowie (przynajmniej w dużych miastach), myślę, że nawe ONR-wcy krzywdy by takiemu nie zrobili, gdyby pojawił sie na ich marszu. W zachodnich miastach to już chyba nie takie proste. A o antysemityzmie polskim masz aż nadto.

 

Nie wpadaj w takie histerie, jak ci, którzy na marszach niepodległości widzą 100 tys polskich nazioli, rzeczywistość jest ciut inna. Mam znajomego Ukraińca, który ostatnie kilkanaście lat w połowie w Polsce przesiedział. Usta tylko otworzy i od razu wiadomo, że to ktoś ze wschodu, że rosyjskojęzyczny. Kilka razy podpytywałem, czy z tej strony spotkałą go jakaś złośliwosć, jego odpowiedź była "nie, nigdy, za to sporo gestów sympatii i chęci pomocy".

A jak ja znam kilku takich co tu robią i już kilma razy usłyszeli, ze mają kacapy w*alać to kto ma rację na temat stanu rzeczy?

 

Nie, Polska nie jest pod tym kątem najgorsza i nie jest jedyna. W Europie jesteśmy jednak jednym z większych betonów.

 

Żadnych Bosaków i żadnych ONRów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmieszy próba udawania, że Bosak i spółka to kulturalni mężowie stanu. Są pełne wypowiedzi całkiem świeże, że (jak pisałem wcześniej) należy przystopować gospodarkę byleby zatrzymać napływ imigrantów zarobkowych - typowe dla ogolonych na łyso hasło "Polska dla Polaków" tylko ładniej podane. Nigdy też Bosak nie odciął się od swoich korzeni, które wyglądają

- pomiędzy zgodnym i wulgarnym skandowaniem przechodzącego tłumu (ciężko utrzymać narrację o pojedynczych wyjątkach), latającymi przedmiotami i reakcją redaktora, który ich jeszcze tłumaczy, że biedaczki pomylili go z TVNem widać jak na dłoni jak wygląda całe to środowisko. To, że Boska ubrał garnitur i wygładził mowę, niczego nie zmienia.

 

Już o tym, co sobą reprezentują Korwin i Braun, nawet nie chce mi się pisać, bo tu wystarczy faktycznie raz usłyszeć ich wypowiedzi na żywo - za Korwina nawet Bosak się wstydzi, ale jakoś musi ten sojusz znosić.

 

 

 

Akurat od Bosaka nie oczekuję szczegółów rozwiązań pewnych spraw, ponieważ robi głównie za przedstawiciela, z racji odporności na stres oraz doświadczenia medialnego. Już skrzydło wolnościowe go naprostuje.

Trzeba brać poprawkę na to, że raczkujące partie uderzają w skrajny elektorat, stąd pewne hasła pod publikę. Gdy partia zdobywa sporą część głosów to zaczyna się walka o pozostałych wyborców, ponieważ przestali wierzyć w "stracony głos". Niestety Korwin dopiera odkrywa, że nie można cały czas lecieć na "kontrowersyjnych" wypowiedziach, łatwych do manipulacji. Dawno powinien wrócić do pracy felietonisty, a politykę ograniczyć np. do gospodarki za kulis.

Pro po filmu, to są okrzyki tłumu z całej Polski. Kiedyś musiałem jechać autobusem na marsz to ~10 osób nie było związanych z żadną organizacją, a przyjechali tylko pokrzyczeć. Porównałbym ich do łagodnych kiboli, a robią potem taką twarz całemu marszowi, ale są niegroźni.

Aby poprawnie ocenić hasło "Polska dla Polaków", trzeba najpierw sprawdzić jaką mają definicję Polaka, a jest ona wzięta niemal żywcem od Dmowskiego. Wątpię by przypadkowi krzykacze to wiedzieli :E

 

Do Brauna nic nie mam, a jego ultrakatolicyzm traktuję z przymrużeniem oka. Z ciekawości kupiłem jego zbiór artykułów oraz wywiadów - "Stałe warianty gry" i naprawdę mądre rzeczy znalazłem już w ciągu 5 rozdziałów. Nadal nie widzę go jako specjalisty od kierowania państwem, ale przedstawiciel i szeregowy poseł lub marszałek itp. już pasuje idealnie. Niech Konfederacja ściąga jak najwięcej specjalistów na podobę Mentzena, a będę spokojny o ich kompetencje.

 

Jak najbardziej rozumiem i popieram podejście, że jak chcesz np. u nas mieszkać, to uczciwie pracuj i przestrzegaj prawa. Nie będę za to bezsensownie zaglądać w akt urodzenia ani nie będę odgórnie ustalać, kto może albo nie może identyfikować się z Polską.

 

Akurat w hasłach "Polska dla Polaków" nie chodzi o akt urodzenia ;)

Blokowanie migracji ekonomicznej z Ukrainy uważam za absurd, ale powinniśmy ograniczyć socjal dla obcokrajowców i nie przeliczać emerytury na preferencyjnych warunkach. Jakiś limit osobowy też przydałby się, ale zanim ktoś mądry napiszę ustawę to będzie po wszystkim, więc nie rozwodzę się nad tym.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WiadomościachPIS pokazali jak Szogun Weź Kredyt Komorowski najpierw sam sobie nalał herbaty, a dopiero później dziennikarce... co za akt desperacji, co to ma wspólnego z aktualnymi wyborami oraz aktualnymi kandydatami :rotfl:

Z parasolami też było dobre :lol2: przykładowo niech główna osoba konferencji Taśma Klejąca Trzaskowski moknie, najważniejsze by pani od języka migowego nie była mokra.

Długopis Duda "milion miejsc pracy", a dlaczego tylko milion? dwa miliony, dziesięć milionów, wincyj wincyj wincyj.

 

 

 

1591339676_3cko7u_amp.jpg

Budka nieźle go zaorał w "Faktach po Faktach" :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej podaj jakieś dowody zanim w ogóle zaczniesz oskarżać ludzi o morderstwo.

 

Mógł umrzeć nie tyle z powodu uduszenia co z powodu zaciśnięcia tętnic doprowadzających krew do mózgu

 

Przykład z Buffalo. Tym razem Pan przeżył.

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...