Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, panzar01 napisał:

Tylko żeby unia się nie wcinała. To co @Bono[UG] pisał o wymogach unii to paranoja. Nie napisałem tego wcześniej bo emocje mną targały.

Urodziła mi się córeczka :D

Działania antymonopolowe są jak najbardziej celowe i prawidłowo, że UE się wcina. Jakby Plus wciągnął pod siebie Orange i T-Mobile, to też byś klaskał z zachwytu, czy jednak zgrzytał zębami za praktyczny monopol i brak konkurencji?
Nie przyglądałem się jak wygląda dystrybucja paliw w Polsce ale przypuszczam, że większość szła z Orlenu i Lotosu. Teraz będzie z jednego źródła, więc będą mogli sobie dowolnie dyktować ceny.

:soczek: korzystaj z forum puki masz czas i siły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bono[UG] napisał:

Działania antymonopolowe są jak najbardziej celowe i prawidłowo, że UE się wcina. Jakby Plus wciągnął pod siebie Orange i T-Mobile, to też byś klaskał z zachwytu, czy jednak zgrzytał zębami za praktyczny monopol i brak konkurencji?
Nie przyglądałem się jak wygląda dystrybucja paliw w Polsce ale przypuszczam, że większość szła z Orlenu i Lotosu. Teraz będzie z jednego źródła, więc będą mogli sobie dowolnie dyktować ceny.

:soczek: korzystaj z forum puki masz czas i siły ;)

@Bono[UG] ale pamiętaj że orlen i lotos to spółki kontrolowane przez skarb państwa. Orlen pompuje hajsy w niemiecki detal, a przejęcie lotosu powinno poprawić i ułatwić dystrybucję, nawet na reich. Dodatkowo Obajtek, przynajmniej wg mnie, dobrze zarządza spółką. Nie ciągnie syf pomysłów z pis, umie trzepać hajs. Korzysta z rozwiązań jakie mu dano i możliwości jakie mu stworzyły poprzednie rządy. Natomiast telekomunikacja to co innego, to są wszystko prywatne firmy. Tutaj byłby monopol i tyle. A jak ktoś z zewnętrznych graczy na rynku polskim strzeli focha to i zbuduje swoją rafinerię.

Dzięki :soczek::)

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PwnT^ napisał:

IMO nie ma szans. Nawet Schetyna u Mazurka powiedział, ze trzeba zaakceptować wynik.
Jestem bardzo ciekaw na kogo PiS będzie teraz zwalać winę co do socjalnych obietnic, z ktorych sie juz wycofuja :)
Boje się ze w 2021 wycofają się także z estonskiego CITu, albo okroja go tak ze bedzie z niego korzystac jakas garsta firm. Eh...

Wycofują się, żeby budżet państwa ratować - wiec w słusznym celu ;) CIT CITem. Mnie tam wkurza, że gimbaza w poniżej 26 lat w skali roku będzie miała kilka tysiaków extra w pracy, a ja na żadne pisowskie bonusy się nie mogę załapać :/

14 minut temu, Bono[UG] napisał:


Teraz będzie z jednego źródła, więc będą mogli sobie dowolnie dyktować ceny.

Ufff w końcu będzie tanio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w slusznym celu zaraz wjada podwyzki podatkow. Oczywiscie, juz ich nie obniza. Tak jak bylo z VAT za PO, i teraz za PiSu. Hipokryci caly czas gadali o tym podwyzszonym VAT przez PO, a mieli juz 5 lat na obnizenie go do 22% :) Nawet teraz ruszali VAT, i co? I nic.

Wazne, ze mediami sie interesuja, ale nie swoimi

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w obecnej sytuacji ten VAT mam trochę w pupie- nawet jak obniżą skąd pewność, że Janusze nie postanowią utrzymać cen by zwiększyć zyski ?? . Coś w stylu "zerowy pit" dla wszystkich to była by realna i uczciwa pomoc dla wszystkich no ale już kończę marzyć.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Klakier1984 napisał:

Mnie tam wkurza, że gimbaza w poniżej 26 lat w skali roku będzie miała kilka tysiaków extra w pracy, a ja na żadne pisowskie bonusy się nie mogę załapać

Ja tak samo, tylko dokladam do tego, pewnie jak bede mial dziecko to akurat przyjdzie pora na koniec 500+, zlodzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob dokladasz do ulgi podatkowej? Po prostu Ci zabieraja, a im nie.

Edytowane przez PwnT^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "bonusow" (socjalu czy ulg), np 500+ czy inne ekstra emerytury

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bede chetnie dokladac, ale nie do 500+, do programu, ktory mial poprawic demografie w Polsce, a okazal sie zwyklym haczykiem na pisowski elektorat.
Jezeli panstwo chce inwestowac w nowe technologie, niezaleznosc energetyczna, szkolnictwo wyzsze czy infrastruktre, to niech biora moje pieniadze, chetnie doloze sie do rozwoju kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym zakładał, że oni teraz głowią się co począć z tym bajzlem co sobie zgotowali. Jakiegoś wielkiego wzrostu zakażeń po wyborach nie ma i całe szczęście, jeden problem z głowy. W resortach stricte gospodarczych to będzie raczej rządzenie defensywne, nie wiem. Na rozwój przyjdzie czas za 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

Wystarczy że zablokują zaprzysiężenie nowego starego prezydenta. Wtedy wybory będą całościowo powtórzone.

A to nie jest czasem tak, że SN ma 90 dni na rozpatrzenie protestów i nic niczego tu nie blokuje?  Jestem niemal pewny, że przynajmniej kiedyś tak było. Chyba, że pomyliłem z parlamentarnymi, jeśli tam są inne reguły. Właśnie teź czytałem, że SN ma 21 dni, tylko nie wiem od kiedy to się liczy. To chyba już powinien rozpatrywać protesty wyborcze, ale jak, jeśli jeszcze nic nie złożone?  Na składanie protestów jest chyba 7 dni. Być może coś mieszam.?

Protestować to powinni ci, którzy np nie dostali (dostali z opóźnieniem) pakiety wyborcze. Nie chodzi tu o wpływ na wynik wyborów, ale o to, że ktoś uniemożliwił im wykonywanie swojego prawa.

Tylko znowuż, ...bardzo nam przykro, ale to nie są powody do powtórki wyborów. Chociaż jeśli takich osób byłoby dużo to kto wie...

Rożnica w liczbach bezwzględnych to było coś ok 400 tys głosów dla Dudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flik 3 dni na skargę, 21 dni na rozpatrzenie. Czyli maksymalnie do 6, czyli do końca obecnej kadencji. Nie pamiętam tylko w 100% czy SN może przeciągnąć decyzję, ale na 99% wydaje mi się że tak. Jeśli tak się stanie to lipa. A nie można podpisać ustawy jeśli są wąty w kwestii głosów.

Co do ilości głosów itp to właśnie na wyspach nie dotarło pół bańki głosów :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info, że pół bańki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

"Krzywdzi, wzmacnia poczucie zagrożenia". Jest wyrok w sprawie gminy "wolnej od LGBT"

 

Termin "strefa wolna" de facto odnosi się również do ludzi z tego grona LGBT. Mówienie, że to ideologia, a nie ludzie, jest przymykaniem oczu na rzeczywistość - mówił sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który wydał we wtorek wyrok w sprawie zaskarżonej przez Rzecznika Praw Obywatelskich uchwały Rady Gminy Istebna w sprawie "strefy wolnej od LGBT".

Sąd stwierdził, że rada gminy podejmując taką uchwałę 2 września 2019 roku przekroczyła swoje uprawnienia i podjęła ją z naruszeniem prawa. Uznał też, że uchwała dyskryminuje osoby o innej niż heteroseksualna orientacji i tożsamości seksualnej.

 

https://tvn24.pl/polska/strefy-wolne-od-lgbt-wyrok-sadu-w-sprawie-decyzji-gminy-istebna-4637894

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, panzar01 napisał:

Jeśli chodzi o papkę w mediach rozrywkowych, jeśli wszędzie będzie to samo, to w końcu ludzie zaczną to oglądać. Muszą czymś zająć mózg przecież

Jakby TV było jakąś rozrywką... Niech zajmą mózg myśleniem a nie odmóżdżaniem. Te szczujnie tylko do odmóżdżania służą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za zbieg okoliczności, że NBP informuje o tym dopiero po wyborach... :) 

 

Cytat

 

NBP alarmuje: Czeka nas kryzys głębszy, niż przewiduje większość ekonomistów

Kryzys w polskiej gospodarce, spowodowany pandemią koronawirusa, będzie głębszy, niż przewiduje większość ekonomistów - ostrzega Narodowy Bank Polski. Najnowsze i alarmujące prognozy gospodarcze, bardziej pesymistyczne od średniej przewidywań zewnętrznych ekonomistów, NBP zawarł w komunikacie wydanym po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

Jak donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, zdaniem ekonomistów Narodowego Banku Polskiego nasza gospodarka skurczy się w tym roku aż o 5,7 procent, a być może nawet - to wariant jeszcze bardziej pesymistyczny - o ponad 7 procent.

Te alarmujące prognozy mogą zaskakiwać, bowiem do tej pory ekonomiści ostrzegali raczej, że powinniśmy spodziewać się recesji na poziomie około 4 procent.

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/gospodarka/news-nbp-alarmuje-czeka-nas-kryzys-glebszy-niz-przewiduje-wiekszo,nId,4610930?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5604113&utm_campaign=wykop-poleca

 

Edytowane przez Camis
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej repolonizacji mediów, która w sumie mnie by dotyczyła, bo w końcu KŚ (i wcześniej PCL) należą do Onetu, to sam Bielan stwierdził, że oni nie będą wykupywać mediów na siłę. 

Co więcej, było już mówione, że z TVN nie zrobią nic, bo ma amerykański kapitał. Z wydawnictwami należącymi do Axel Springer, czyli Onetem właśnie, również nic nie zrobią, bo pomimo tego ciągłego pierdololo w necie o niemieckiej firmie, obecnie większościowym właścicielem jest fundusz private equity KRR, należący do Henry'ego Kravisa, dobrego kumpla Trumpa, który finansował mu kampanię. O tym masa ludzi nie wie, bo im niestety trochę TVP zrobiło wodę z mózgu. 

Dalej, ludzie gadający o repolonizacji powinni zapoznać się z tym, co się stało na Węgrzech. Wojciech Mucha z Frondy, czyli na pewno nie ktoś, kto by był przeciwny obecnym rządom, zrobił o tym raport i wnioski nie zaskakują. Warto czytać cały wątek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Camis napisał:

Czyli jak w banku mamy nowe podatki, bo chyba nikt zdrowy umysłowo nie myśli, ze PiS zrobi coś rozsądnego i obetnie wydatki socjalne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że im się nie znudzi... tysięczny raz słyszę Holecką i "tvp rekord rekord oglądalności, najlepsza stacja, sukces rekord, rekord, tvp info rekord, tvp jest takie super, rekord rekord rekord, wiadomości wygrały, wiadomości takie super, rekord rekord, tvp info wygrało, rekord rekord rekord..."

Rozumiem że prosta socjotechnika nakazuje utrwalanie i powtarzanie prostego przekazu dla prostego odbiorcy ale... Jezu Chryste niech oni już przestaną :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co raz lepsze będą te ich rekordy bo oglądalność TV w ogóle spada. A wpierw będą odpadać ludzie nie oglądający TVPiS. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flik napisał:

ylko znowuż, ...bardzo nam przykro, ale to nie są powody do powtórki wyborów.

Powodem do powtórki wyborów jest to, że Duda nie zebrał na ten nowy proces wyborczy podpisów a uzyskał prawo do głosowania niejako awansem. Polski kodeks wyborczy tego nie przewiduje. A to oznacza, że był jeden kandydat (Trzaskowski) a, że w wyborach nie może być jeden kandydat... To wybory należy powtórzyć.

Druga sprawa, to opinia OBWE. Jeżeli Duda ma być traktowany za granicą jako prezydent Polski a nie Pan Duda (osoba prywatna) to należałoby ponowić wybory bez udziału TVP jako elementu kampanii wyborczej - bo tej nie wolno prowadzić z pieniędzy publicznych. Druga sprawa, kwestia wydatków na kampanię tym razem nie była tak jawna jak być powinna, dodatkowo problemy z brakami kart, nieprawidłowościami między danymi PKW a protokołami i wiele pierdół, które osobno znaczenia może nie mają, ale razem przy tak małej ilości głosów mają znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne marzenia. 

Dobrze będzie jak ktokolwiek ten brak kart rozpatrzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kryzysu prezydentury Dudy to będzie sprawa dopiero na Wrzesień Dopiero za 2 miesiące będzie finalny raport OBWE.

Zwyczajnie jak Duda nie będzie mógł pełnić swojej funkcji bo zostanie pariasem europy to zostaną 2 opcje. Ponowienie wyborów, albo koronacja na cesarza :P 

Edytowane przez MRx21
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...