Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
8 minut temu, BlindObserver napisał:

...

Cały czas powtarzam, że zestawianie Dudy i tych dwóch jest dziwne, bo tych dwóch większość społeczeństwa nie zna, a Dudę zna w Polsce chyba każdy....

Jeśli brać pod uwagę rozpoznawalność, to masz absolutną rację. Nawet nie śmiem tego kwestionować. Natomiast jeśli idzie o forsowanie poglądów, też posiadanie takowych (gdzie Dudzie tą miętę do pedofilii sie podkłąda) to już nie.

Może jeszcze ciekawostka (i powtórzenie) - Keltnerowi udało się o wiele więcej niż Dudzie. Duda nie jest w stanie przeforsować prawnie dawanie dzieci pedofilom, nawet gdyby chciał. A to ktoś w Niemczech zrobił. zrobiono akty prawne, które dawały możliwość oddawania dzieci karanym pedofilom oraz zapewniono im bezkarność w gwałceniu tych dzieci. Nie, nie zrobił tego enek przy piwie pod sklepem GS-u, nie zrobił tego sam Keltner, zrobili to politycy mający moc ustawodawczą, a później urzędnicy niższego poziomu wcielili w życie, w zasadzie bez protestu (chyba tylko dwa ośrodki oddawania dzieci do adopcji się zbuntowały)

 

edit

Blind, może nieco w kwestii wyjaśnienia. Ja przekornie walę tymi dwoma nazwiskami, przekornie, by pokazać, że wcale nie trzeba komuś dorabiać mordy takich poglądów, by pokazać, że takie poglądy funkcjonują. W zasadzie ja to bym nawet był chętny do sprowokowania dyskusji do tego, do czego u nas prowadzi Hartman (na zachodzie mniej kontrowersyjne) - a niby dlaczego kazirodztwo złe, jeśli nikt do niczego nie zmusza? Dlaczego mamy piętnować tych ludzi? W imię czego mamy im coś zabraniać? A dlaczego nie przesunąć granicy wieku, gdzie można się bezkarnie bzykać? Dlaczego nie obniżyć tego np do 12 lat? To takie fajne i postępowe by było.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, BlindObserver napisał:

Kwestia, czy podpisał, gdy było już wiadomo, co to znaczy. Dla mnie ten ruch ośmiu gwiazdek jest szkodliwy. Widziałem doskonałe wytłumaczenie tego, dlaczego żaden zwolennik opozycji nie powinien się pod tym czymś podpisywać. 

Jasne że nie. PO dało w ten sposób żopy z słynnym zabieraniem dowodów dla dziadków. Jak się połapali to już było zbyt późno. Przez tą akcję stracili dużo na wizerunku.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BlindObserver napisał:

Kwestia, czy podpisał, gdy było już wiadomo, co to znaczy. Dla mnie ten ruch ośmiu gwiazdek jest szkodliwy. Widziałem doskonałe wytłumaczenie tego, dlaczego żaden zwolennik opozycji nie powinien się pod tym czymś podpisywać. 

Ruch ośmiu gwiazdek to po prostu wyrażenie wkurzenia młodzieży, nie widzę powodu dla którego miałby być odbierany jako popieranie tej  czy innej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AMiABLE napisał:

Ruch ośmiu gwiazdek to po prostu wyrażenie wkurzenia młodzieży, nie widzę powodu dla którego miałby być odbierany jako popieranie tej  czy innej partii.

Nie chodzi konkretnie o popieranie kogokolwiek. Tu chodzi o to, jak te gwiazdki są odbierane. I nie, nie przez PiS, bo ci mają na to wywalone, tak jak na każdą krytykę, nawet tę konstruktywną. Chodzi o wyborców. Wiele osób głosujących na PiS słysząc, że ktoś chce, wiesz co robić z PiSem, odbiera to jako atak na nich. To wkurzenie można wyrazić inaczej, bardziej produktywnie. Ogólnie pomimo mojego często trudnego charakteru uważam, że powinno się być za czymś, a nie przeciwko czemuś.

Do tego gwiazdki może i były młodzieży, ale teraz są już też gwiazdkami celebrytów i Lisa. Właśnie podpinanie się części osób jest szkodliwe dla tego ruchu, który swoją drogą nic ciekawego do powiedzenia nie ma. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AMiABLE napisał:

Ruch ośmiu gwiazdek to po prostu wyrażenie wkurzenia młodzieży, nie widzę powodu dla którego miałby być odbierany jako popieranie tej  czy innej partii.

Jest szkodliwy, bo jest wulgarny. Jakbym napisał na forum co kryje się za pierwszymi pięcioma gwiazdkami, to bym dostał co najmniej ostrzeżenie od moderatora. Może warto wprowadzić trochę kultury do debaty publicznej, a nie na odwrót. 

Cytat

Bon turystyczny nie dla emerytów. Poprawka Senatu odrzucona 2 dni po wyborach 

I bardzo dobrze, że emeryci go nie dostaną, nikt nie powinien. 

7 minut temu, BlindObserver napisał:

(...) To wkurzenie można wyrazić inaczej, bardziej produktywnie. Ogólnie pomimo mojego często trudnego charakteru uważam, że powinno się być za czymś, a nie przeciwko czemuś.

Do tego gwiazdki może i były młodzieży, ale teraz są już też gwiazdkami celebrytów i Lisa. Właśnie podpinanie się części osób jest szkodliwe dla tego ruchu, który swoją drogą nic ciekawego do powiedzenia nie ma. 

Ludzie w tym kraju mają problemy z budowaniem konstruktywnej krytyki, a celebryci mają tendencję do podpinania się do wszystkiego co uderza w PiS i paradoksalnie w ten sposób osłabiają siłę przekazu. Coś co było wymierzone w PiS natychmiast kojarzy się z Wojewódzkimi, Lisami czy innymi Stuhrami i jest kojarzone z atakiem z ich strony. Może jakby celebryci nie angażowali się w kampanie PO czy Trzaskowskiego, to ten by wypadł chociaż trochę lepiej. 

W ogóle Polacy lubią populizm. Jeśli PO/Trzaskowski chcą coś ugrać w następnych wyborach parlamentarnych/prezydenckich, to powinni już zacząć przedstawianie planu, w którym będzie coś dla każdego. Coś dla wykształconych mieszczuchów, coś dla ludzi ze wsi, ze wschodu, dla rolników, bezrobotnych itp., nie ważne czy będą to obietnice bez pokrycia, czy nie. I powinni odciąć się od poparcia celebrytów, a Donka uprzejmie poprosić, żeby nie wcinał się w kampanię. W ten sposób by pewnie coś ugrali, ale nikt u nich nie wpadnie na coś tak genialnego i prostego. Chociaż Trzaskowski już coś tam robi, na początek ulica im. Lecha Kaczyńskiego, ale to jest pójście po linii najmniejszego oporu i ludzie tego nie kupią. 

Edytowane przez henryk nowak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, henryk nowak napisał:

Jest szkodliwy, bo jest wulgarny. Jakbym napisał na forum co kryje się za pierwszymi pięcioma gwiazdkami, to bym dostał co najmniej ostrzeżenie od moderatora. Może warto wprowadzić trochę kultury do debaty publicznej, a nie na odwrót. 

Ty chcesz do ludzi z widłami wychodzić z kulturą? To ich przynajmniej oburzy (co śmierdzi hipokryzją, a Twojej kultury nie zrozumieją. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Ty chcesz do ludzi z widłami wychodzić z kulturą? To ich przynajmniej oburzy (co śmierdzi hipokryzją, a Twojej kultury nie zrozumieją. 

Tak, do każdego trzeba podchodzić kulturalnie, tylko skończony cham myśli inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Ty chcesz do ludzi z widłami wychodzić z kulturą? To ich przynajmniej oburzy (co śmierdzi hipokryzją, a Twojej kultury nie zrozumieją. 

Jak wyjdziesz z widłami do ludzi z widłami każdy z Was podrze ryja i tyle będzie z tego wyjścia. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, henryk nowak napisał:

Jest szkodliwy, bo jest wulgarny. Jakbym napisał na forum co kryje się za pierwszymi pięcioma gwiazdkami, to bym dostał co najmniej ostrzeżenie od moderatora. Może warto wprowadzić trochę kultury do debaty publicznej, a nie na odwrót. 

Może i jest wulgarny, ale się nie dziwę bo patrząc się na polską politykę, często cisną mi się na usta jedynie wulgaryzmy i groźby karalne. Zresztą większość haseł na demonstracjach czy transparentów też jest bardzo dosadnych i często obraźliwych (chociażby słynne "Donald matole" czy "Donald Tusk gdzie masz mózg"). Inny przykład to "przemówienie" Stonogi gdzie pocisnął PiS i samemu narodowi jak tylko się da. Nawet sami politycy często nie umieją ze sobą rozmawiać tylko przekrzykują się między sobą i licytują na oszustwa, afery i wyciągają machlojki swoich przeciwników. Skoro oni tak postępują, to jak obywatele mają zachować kulturę, zwłaszcza kiedy kraj jest podzielony i jedna strona doskakuje do drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Sprawdziłem trzy strony wstecz i nikt tego nie wrzucał, więc polecam posłuchać. Nasz prezydent kontra angielski 

 

Jakby ktoś coś takiego Putinowi odstawił to Rosja już by się odgrażała wojnami, sankcjami a FSB szykowało się do porwań. :E

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AMiABLE napisał:

Może i jest wulgarny, ale się nie dziwę bo patrząc się na polską politykę, często cisną mi się na usta jedynie wulgaryzmy i groźby karalne. Zresztą większość haseł na demonstracjach czy transparentów też jest bardzo dosadnych i często obraźliwych (chociażby słynne "Donald matole" czy "Donald Tusk gdzie masz mózg"). Inny przykład to "przemówienie" Stonogi gdzie pocisnął PiS i samemu narodowi jak tylko się da. Nawet sami politycy często nie umieją ze sobą rozmawiać tylko przekrzykują się między sobą i licytują na oszustwa, afery i wyciągają machlojki swoich przeciwników. Skoro oni tak postępują, to jak obywatele mają zachować kulturę, zwłaszcza kiedy kraj jest podzielony i jedna strona doskakuje do drugiej.

To politycy są jakimiś wzorami do naśladowania? Celebryci nie powinni propagować wulgarnych haseł, tak samo jak nie powinny się one pojawiać na transparentach. To, że ludzie tak robią nie usprawiedliwia kolejnego idiotycznego pseudo ruchu. "Skoro inni są wulgarni, to ja też mogę" = "Co z tego, że kradną? Tamci też kradli". Usprawiedliwianie siebie chamstwem innych to żadne usprawiedliwienie. Jeśli będziemy coraz częściej przymykać oko na takie incydenty, a atmosfera dyskusji politycznej się zaogni, to niedługo naprawdę ktoś rzuci się na sąsiada z widłami, bo ten ma inne poglądy. Poza tym więcej można sobie wyjaśnić podczas merytorycznej, kulturalnej dyskusji, niż krzycząc na siebie. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, henryk nowak napisał:

W ogóle Polacy lubią populizm. Jeśli PO/Trzaskowski chcą coś ugrać w następnych wyborach parlamentarnych/prezydenckich, to powinni już zacząć przedstawianie planu, w którym będzie coś dla każdego. Coś dla wykształconych mieszczuchów, coś dla ludzi ze wsi, ze wschodu, dla rolników, bezrobotnych itp., nie ważne czy będą to obietnice bez pokrycia, czy nie. I powinni odciąć się od poparcia celebrytów, a Donka uprzejmie poprosić, żeby nie wcinał się w kampanię. W ten sposób by pewnie coś ugrali, ale nikt u nich nie wpadnie na coś tak genialnego i prostego. Chociaż Trzaskowski już coś tam robi, na początek ulica im. Lecha Kaczyńskiego, ale to jest pójście po linii najmniejszego oporu i ludzie tego nie kupią. 

Dali by 1000+ i wybory wygrane  :E Tylko co z krajem, który i tak już ledwie dyszy, aby uciągnąć 500+

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Dali by 1000+ i wybory wygrane  :E Tylko co z krajem, który i tak już ledwie dyszy, aby uciągnąć 500+

A kto broni wycofać się z obietnic zaraz po wyborach? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 209458 napisał:

Jabłka jeszcze stanieją, teraz to ostatki z chłodni wyjadasz, zaraz się najwcześniejsze odmiany zaczną, a one też nie są najtańsze. Ale wiele owoców zmarnowała pogoda: truskawki najpierw usychały, potem gniły w deszczu, podobnie maliny i teraz czereśnie. Gdzieniegdzie jeszcze trafiał się grad.

Polskich jabłek z chłodni nie ma od 3 tygodni. Jeszcze markety mają podpisane umowy z sadownikami długoterminowe na przechowywanie, ale zapomnij, że kupujesz nasze jabłka.

  

4 godziny temu, BlindObserver napisał:

Ogólnie dochodzimy do wspólnego wniosku, że jest drogo :D Ja tylko dodam, że opóźnienia publikacji raportu przez GUS jest bardzo kontrowersyjne, ale kto by spodziewał innej opcji. W końcu z NBP było dokładnie to samo. 

Kontrowersyjne jest liczenie inflacji z koszykiem cen paliw -30% i transportu -10% kiedy paliwa wróciły do cen sprzed koronki, taniej niż 4.3 już nie widziałem we Wro, a podczas korony na spokojnie już tankowałem po 3.5. Jak GUS wyliczy cen paliw na poziomie -10-0% to się okaże że prawdziwa inflacja to 5-6% :E 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Polskich jabłek z chłodni nie ma od 3 tygodni. Jeszcze markety mają podpisane umowy z sadownikami długoterminowe na przechowywanie, ale zapomnij, że kupujesz nasze jabłka.

 

To raz, a truskawki zgniły bo nie było Ukraińców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, henryk nowak napisał:

Tak, do każdego trzeba podchodzić kulturalnie, tylko skończony cham myśli inaczej. 

 

17 minut temu, BlindObserver napisał:

Jak wyjdziesz z widłami do ludzi z widłami każdy z Was podrze ryja i tyle będzie z tego wyjścia. 

Powodzenia. Kupcie kaski bo łba szkoda. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, henryk nowak napisał:

Tak, do każdego trzeba podchodzić kulturalnie, tylko skończony cham myśli inaczej. 

 

17 minut temu, BlindObserver napisał:

Jak wyjdziesz z widłami do ludzi z widłami każdy z Was podrze ryja i tyle będzie z tego wyjścia. 

Powodzenia. Kupcie kaski bo łba szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, henryk nowak napisał:

A kto broni wycofać się z obietnic zaraz po wyborach? :E 

Co jak co. Większość obietnic wyborczych można olać, a i tak lub będzie się cieszył :E, ale za złamanie takiej obietnicy jak np. 1000+ to już nie tylko widły by poszły w ruch :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

To politycy są jakimiś wzorami do naśladowania? Celebryci nie powinni propagować wulgarnych haseł, tak samo jak nie powinny się one pojawiać na transparentach

Politycy nie są, a celebryci mają być? Dla mnie celebryci to ludzie "znani z tego, że są znani" i nie biorę ich jako autorytet w czymkolwiek, tym bardziej że są często nieudolnie i usilnie promowani przez media. Natomiast hasła na transparentach muszą być dosadne, tak samo jak te krzyczane na demonstracjach, bo inaczej nikt ich nie zauważy i demonstracja nie będzie miała sensu. Skoro polityka przeciętnemu człowiekowi kojarzy się z pustymi obietnicami, aferami, rosnącymi podatkami i kłótniami w sejmie to w jaki sposób ma on kulturalnie podchodzić do polityki, skoro sami politycy tak do niej nie podchodzą. Zresztą sam słyszałem od jednego człowieka że on nie głosuje bo "oni wszyscy to złodzieje i oszuści, tylko nazwami partii się różnią". Najpierw musi się poprawić jakość polskiej polityki, żebyśmy mogli o niej racjonalnie i spokojnie dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, panzar01 napisał:

To raz, a truskawki zgniły bo nie było Ukraińców.

Ale jak? POLSKA SILNA NARODOWA nie polega przecież na jakichś tam imigrantach. :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, panzar01 napisał:

To raz, a truskawki zgniły bo nie było Ukraińców.

Między innymi, ale pogoda dała się we znaki, na plantacji można było pontonami pływać. Truskawka już woli +30 stopni niż deszcz. Da radę kupić dobre truskawki jeszcze, ale trzeba się pytać o odmianę "malwina", często cena powyżej 10 zł/kg, ale warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, crush napisał:

Ale jak? POLSKA SILNA NARODOWA nie polega przecież na jakichś tam imigrantach. :hmm:

Dobre, nie :E ale sami plantatorzy to mówili :)

4 minuty temu, TheMr. napisał:

Między innymi, ale pogoda dała się we znaki, na plantacji można było pontonami pływać. Truskawka już woli +30 stopni niż deszcz. Da radę kupić dobre truskawki jeszcze, ale trzeba się pytać o odmianę "malwina", często cena powyżej 10 zł/kg, ale warto. 

Nie przesadzajmy, nie na wszystkich i nie wszędzie. Natomiast brak rąk do pracy, które krótko mówiąc, wyjechały bo wirus, wszyscy odczuli. Sam widziałem taką akcję. Dla Ukraińca sprzedaliśmy laptop na ratach, za dwa dni przyszedł i mówi że zwraca go bo stracił pracę. Był srogo przestraszony bo myślał że nie przyjmiemy zwrotu, bo już go używał. No lipy dla gościa nie będziemy robić. Typ zarzekał się że jak się uspokoi i wróci, to nawet jakby miał jechać 100km do nas, to przyjedzie i kupi :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, panzar01 napisał:

Po upadku komuny mieliśmy prezydenta agenta 07 :E, wiecznie chorego na filipinkę (chociaż najwięcej zrobił :E), jednego z tych co ukradł księżyc, a teraz mamy chodzącego mema. Jezu w jakim my kraju żyjemy :E

A to trzeba było iść zagłosować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Everyman napisał:

A to trzeba było iść zagłosować.

A co ja niby robiłem? W kulki grałem? :E
Czekaj, zapomniałem o szogunie xD

Edytowane przez panzar01
  • Thanks 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...