Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Everyman napisał:

A to trzeba było iść zagłosować.

A co ja niby robiłem? W kulki grałem? :E
Czekaj, zapomniałem o szogunie xD

Edytowane przez panzar01
  • Thanks 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, henryk nowak napisał:

Ludzie w tym kraju mają problemy z budowaniem konstruktywnej krytyki, a celebryci mają tendencję do podpinania się do wszystkiego co uderza w PiS i paradoksalnie w ten sposób osłabiają siłę przekazu. Coś co było wymierzone w PiS natychmiast kojarzy się z Wojewódzkimi, Lisami czy innymi Stuhrami i jest kojarzone z atakiem z ich strony. Może jakby celebryci nie angażowali się w kampanie PO czy Trzaskowskiego, to ten by wypadł chociaż trochę lepiej. 

W ogóle Polacy lubią populizm. Jeśli PO/Trzaskowski chcą coś ugrać w następnych wyborach parlamentarnych/prezydenckich, to powinni już zacząć przedstawianie planu, w którym będzie coś dla każdego. Coś dla wykształconych mieszczuchów, coś dla ludzi ze wsi, ze wschodu, dla rolników, bezrobotnych itp., nie ważne czy będą to obietnice bez pokrycia, czy nie. I powinni odciąć się od poparcia celebrytów, a Donka uprzejmie poprosić, żeby nie wcinał się w kampanię. W ten sposób by pewnie coś ugrali, ale nikt u nich nie wpadnie na coś tak genialnego i prostego. Chociaż Trzaskowski już coś tam robi, na początek ulica im. Lecha Kaczyńskiego, ale to jest pójście po linii najmniejszego oporu i ludzie tego nie kupią. 

O czym Ty w ogóle mówisz. Dudę wybrali ludzie, którzy w ogóle nie mają szerszego dostępu do mediów. Dokładnie tacy ludzie, do których trafia "Kill LGBT"  oraz palenie plakatów u sąsiada żeby "dziecka nie pedalić". Reszta to grupa "daj 500 bo nie przeżyję do pierwszego" i niezdecydowani. Wyborcom Dudy nie przeszkodziły kłamstwa prezydenta na temat ułaskawienia pedofila, ani nawet list Kaczyńskiego czy oskarżenia Macierewicza. Ale już Stuhr, Wojewódzki i Lis ich tak zdegustowali że uderzyli w stół. Śmiech na sali.

I właśnie tej hipokryzji nie rozumiem. Z jednej stroni mówisz że nie zagłosujesz bo takie to wszystko brudne jest, z drugiej wręcz zachęcasz do składania obietnic z kosmosu i wycofanie się z nich zaraz po wyborach.  I jeszcze to że zbyt nachalnie się umizguje to nie przejdzie.

1 godzinę temu, henryk nowak napisał:

To politycy są jakimiś wzorami do naśladowania? Celebryci nie powinni propagować wulgarnych haseł, tak samo jak nie powinny się one pojawiać na transparentach. To, że ludzie tak robią nie usprawiedliwia kolejnego idiotycznego pseudo ruchu. "Skoro inni są wulgarni, to ja też mogę" = "Co z tego, że kradną? Tamci też kradli". Usprawiedliwianie siebie chamstwem innych to żadne usprawiedliwienie. Jeśli będziemy coraz częściej przymykać oko na takie incydenty, a atmosfera dyskusji politycznej się zaogni, to niedługo naprawdę ktoś rzuci się na sąsiada z widłami, bo ten ma inne poglądy. Poza tym więcej można sobie wyjaśnić podczas merytorycznej, kulturalnej dyskusji, niż krzycząc na siebie. 

A świta coś na nazwisko Adamowicz? Kto stał za ściekiem wylewającym się na niego i jego rodzinę? O faktach się nie dyskutuje.

Wybory wygrał Duda, nie mający żadnych hamulców. Mający za nic obowiązujące prawo. Stosujący metody z rynsztoka. Wywyższający się, kłamiący i siejący nienawiść. Szczujący grupy społeczne jedną przeciw drugiej. Obiecujący kosmiczny socjal, idiotyczne inwestycje. Patronujący ściekowi wylewającemu się z tvp, odmawiającemu obywatelom uczciwej debaty. Taką kampanią się dzisiaj wygrywa wybory.

I nie, nie wychodzi się z dobrocią do człowieka, który stoi pod twoim domem z widłami. Jego się  wtrąca na dołek tam gdzie jego miejsce, a jego menadżerkę pozbawia głosu w dyskursie społecznym.

Edytowane przez Everyman
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Kwestia, czy podpisał, gdy było już wiadomo, co to znaczy. Dla mnie ten ruch ośmiu gwiazdek jest szkodliwy. Widziałem doskonałe wytłumaczenie tego, dlaczego żaden zwolennik opozycji nie powinien się pod tym czymś podpisywać. 

Szczerze? Teraz ludzie mają wywalone na dudę i polskę. Sam zapłacę aby nawet niemcy z rosją rozbiór zrobili. Na wschód od wisły Rosja, na zachód niemcy. Polacy nie dorośli do demokracji tak więc nie zasługują jako ogół na własne państwo.

To co PIS robi wcześniej czy później do rozbioru doprowadzi. Tak więc w sumie nic nie trzeba płacić, tylko cierpliwie czekać aż banda nieudaczników do końca zniszczy państwo.

  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Everyman napisał:

O czym Ty w ogóle mówisz. Dudę wybrali ludzie, którzy w ogóle nie mają szerszego dostępu do mediów. Dokładnie tacy ludzie, do których trafia "Kill LGBT"  oraz palenie plakatów u sąsiada żeby "dziecka nie pedalić". Reszta to grupa "daj 500 bo nie przeżyję do pierwszego" i niezdecydowani. Wyborcom Dudy nie przeszkodziły kłamstwa prezydenta na temat ułaskawienia pedofila, ani nawet list Kaczyńskiego czy oskarżenia Macierewicza. Ale już Stuhr, Wojewódzki i Lis ich tak zdegustowali że uderzyli w stół. Śmiech na sali.

I właśnie tej hipokryzji nie rozumiem. Z jednej stroni mówisz że nie zagłosujesz bo takie to wszystko brudne jest, z drugiej wręcz zachęcasz do składania obietnic z kosmosu i wycofanie się z nich zaraz po wyborach.  I jeszcze to że zbyt nachalnie się umizguje to nie przejdzie.

Jasne, ludzie bez dostępu do mediów. Oprócz emerytów, a nie każdy z nich ogląda tylko TVP, to przecież głosowało na nich sporo ludzi z każdej grupy wiekowej. Ludzie po podstawówce też mają dostęp do mediów, ba! nawet mają telefon w komórkach! "Lewaki" pokroju Wojewódzkiego czy Stuhra degustują prawicowców, co na to poradzę? Daj statystyki, że wyborcy dudy nie mają dostępu do mediów, czekam. Pro tip - rolnicy również mają dostęp do mediów, nie tylko tv, do internetu również.

W moich postach nie ma żadnej hipokryzji, nikogo nie zachęcam do składania obietnic bez pokrycia i wycofywania się z nich po wyborach. Po prostu napisałem co PO by musiało zrobić, żeby może wygrać, a na pewno zyskać dużo głosów. Podkreśliłem w ten sposób, że jestem populistycznym narodem, to raz, a dwa, że PO nie potrafi wpaść nawet na najprostszy pomysł :) Przecież oni by zrobili wszystko co się da, żeby wygrać. Nie powiesz mi, że Trzaskowski zmieni nazwę jakieś ulicy na ul. Lecha Kaczyńskiego z szacunku do niego czy dlatego, że uważa że ten zasłużył. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, crush napisał:

POLSKA SILNA NARODOWA

Jak może istnieć polska silna narodowa, jak Polacy nie mają dzieci?

Jak nie masz trójki dzieci to o narodzie nawet nie masz co gadać. Bosak - niby z Konfy - 30 parę lat, zamiast żonę pi.....ć to 3 po trzy... pi...i

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MRx21 napisał:

Szczerze? Teraz ludzie mają wywalone na dudę i polskę. Sam zapłacę aby nawet niemcy z rosją rozbiór zrobili. Na wschód od wisły Rosja, na zachód niemcy. Polacy nie dorośli do demokracji tak więc nie zasługują jako ogół na własne państwo.

No panie, jak już to za Bugiem Rosja...a w sumie to i dużo dalej. I niech oddadzą nam Królewiec :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MRx21 napisał:

Szczerze? Teraz ludzie mają wywalone na dudę i polskę. Sam zapłacę aby nawet niemcy z rosją rozbiór zrobili. Na wschód od wisły Rosja, na zachód niemcy. Polacy nie dorośli do demokracji tak więc nie zasługują jako ogół na własne państwo.

To co PIS robi wcześniej czy później do rozbioru doprowadzi. Tak więc w sumie nic nie trzeba płacić, tylko cierpliwie czekać aż banda nieudaczników do końca zniszczy państwo.

Jasne, nie zasługujemy na własne państwo, ale jakby wybory wygrał Trzaskowski to byś nic takiego nie napisał. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz. Już nie jeden kraj przechodził większe kryzysy niż rządy PiS-u i jakoś te kraje istnieją. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

mają dostęp do mediów, nie tylko tv, do internetu również.

Mieć dostęp do internetu - to jak mieć książki.

To, że masz dostęp, nie znaczy, że umiesz z niego korzystać w celach rozwojowych.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MRx21 napisał:

Jak może istnieć polska silna narodowa, jak Polacy nie mają dzieci?

Jak nie masz trójki dzieci to o narodzie nawet nie masz co gadać. Bosak - niby z Konfy - 30 parę lat, zamiast żonę pi.....ć to 3 po trzy... pi...i

Wyrażaj się, nie umiesz wyrażać myśli inaczej, niż wulgaryzmami?

1 minutę temu, MRx21 napisał:

Mieć dostęp do internetu - to jak mieć książki.

To, że masz dostęp, nie znaczy, że umiesz z niego korzystać w celach rozwojowych.

No to zapraszam na do pracy na uniwersytet, chyba z 70% studentów tego nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

jakby wybory wygrał Trzaskowski to byś nic takiego nie napisał.

Bym nie napisał, bo to oznaczałoby, że ciemnota i warholstwo przestaną być dominujące. Sternik vel prezydent może zmienić kierunek. Duda tego nie zrobi. Robi w Europie wrogów razem z rządem PIS. Więc jaka nadzieja? Żadna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie PiS miał na reakcję na poprawki senatu by emeryci dostali bon 500 na wakacje, mogli zrobić wszystko... celowo nie zrobili, dwa razy o tym pisałem że czekają na wybory i że po wyborach "wyru....." emerytów.

Niecałe trzy dni po wyborach, "bujajcie się emeryci bonu 500 na wakacje nie będzie, aha i dzięki za głosy frajerzy".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MRx21 napisał:

Bym nie napisał, bo to oznaczałoby, że ciemnota i warholstwo przestaną być dominujące. Sternik vel prezydent może zmienić kierunek. Duda tego nie zrobi. Robi w Europie wrogów razem z rządem PIS. Więc jaka nadzieja? Żadna.

Nie zasługujemy na własne państwo, bo Duda wygrał wybory. Jak tak szybko się poddajesz, to może faktycznie zostań niewolnikiem. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, szkoda mojego czasu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, henryk nowak napisał:

No to zapraszam na do pracy na uniwersytet, chyba z 70% studentów tego nie potrafi.

Studenci z którymi miałem styczność to w większości ludzie, którzy nie dostaliby się na studia jeżeliby nie umieli sami znaleźć informacji tak więc...

Teraz, henryk nowak napisał:

Nie zasługujemy na własne państwo,

Polacy nie zasługują na własne państwo, bo jedyne co potrafią robić, to powtarzać błędy z przeszłości.

Mówią, że człowiek mądry po szkodzie, jednak polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

I o tych podwójnych standardach mówię. Tylko jedna strona ma być uczciwa itd. Taki jest świat i tyle. Napuszczali pasjami jednych na drugich to jeszcze przez jakiś czas będą jęki.  Tak jak oddanie głosu przez kartkę wyborczą na kandydata sloganu "Kill LGBT" można nie kupować polskich ziemniaków. Poziom ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Dwa tygodnie PiS miał na reakcję na poprawki senatu by emeryci dostali bon 500 na wakacje, mogli zrobić wszystko... celowo nie zrobili, dwa razy o tym pisałem że czekają na wybory i że po wyborach "wyru....." emerytów.

Niecałe trzy dni po wyborach, "bujajcie się emeryci bonu 500 na wakacje nie będzie, aha i dzięki za głosy frajerzy".

Będzie tego więcej. Teraz mydlą oczy że nie ma kasy. Kasy nie ma i nie będzie ;) nie tylko ten pomysł legnie w gruzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MRx21 napisał:

Studenci z którymi miałem styczność to w większości ludzie, którzy nie dostaliby się na studia jeżeliby nie umieli sami znaleźć informacji tak więc...

Od 12 lat uczę na uniwersytecie, mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Studenci są coraz głupsi, a studia teraz może skończyć nawet średnio ogarnięta małpa. Te trzy literki przed nazwiskiem już nic nie znaczą, no może oprócz tego, że ktoś potrafił być w miarę obowiązkowy przez pięć lat i spinać się dwa razy w roku na 10-14 dni. Pomiędzy 2009 rokiem a 2019 jest przepaść. Takie są fakty.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Dwa tygodnie PiS miał na reakcję na poprawki senatu by emeryci dostali bon 500 na wakacje, mogli zrobić wszystko... celowo nie zrobili, dwa razy o tym pisałem że czekają na wybory i że po wyborach "wyru....." emerytów.

Niecałe trzy dni po wyborach, "bujajcie się emeryci bonu 500 na wakacje nie będzie, aha i dzięki za głosy frajerzy".

Spoko przecież za 5 lat albo nawet za 3,5 już ich wśród nas nie będzie, ziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, henryk nowak napisał:

Od 12 lat uczę na uniwersytecie, mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Studenci są coraz głupsi, a studia teraz może skończyć nawet średnio ogarnięta małpa. Te trzy literki przed nazwiskiem już nic nie znaczą, no może oprócz tego, że ktoś potrafił być w miarę obowiązkowy przez pięć lat i spinać się dwa razy w roku na 10-14 dni. Pomiędzy 2009 rokiem a 2019 jest przepaść. Takie są fakty.

Ze trzy lub cztery lata temu trafiłem po coś na wydział matmy. Dwóch studentów się zastanawiało "co to za reguła, to twierdzenie Pitagorasa?" :E nic dodać, nic ująć

Edytowane przez panzar01
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Everyman napisał:

Spoko przecież za 5 lat albo nawet za 3,5 już ich wśród nas nie będzie, ziom.

 

7 minut temu, panzar01 napisał:

Będzie tego więcej. Teraz mydlą oczy że nie ma kasy. Kasy nie ma i nie będzie ;) nie tylko ten pomysł legnie w gruzach.

Dla mnie to jest przejaw stu procentowego kures... ze strony PiSu. Emeryci nie biorą pieniędzy za nic, latami byli dymani przez ZUS, NFZ, Urząd Skarbowy, latami ściągali z nich setki tysięcy złotych, a teraz jakaś 20 letnia Karyna z Brajankiem dostanie bon 500 na wakacje a schorowany emeryt nie.

PiS zaczyna budzić we mnie najniższe poziomy pogardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Dla mnie to jest przejaw stu procentowego kures... ze strony PiSu. Emeryci nie biorą pieniędzy za nic, latami byli dymani przez ZUS, NFOZ, Urząd Skarbowy, latami ściągali z nich setki tysięcy złotych, a teraz jakaś 20 letnia Karyna z Brajankiem dostanie bon 500 na wakacje a schorowany emeryt nie.

PiS zaczyna budzić we mnie najniższe poziomy pogardy.

Moja babka - ta nienawistna i w zasadzie wszystkie starsze osoby przychodzące z problemami do mnie w ogóle nie postrzegają tych organów jako aparat administracji rządowej. To Tusk ciągle z Brukseli nie daje rent, wstrzymuje dostawy bezpłatnych leków i robi suszę żeby nie rosło. Wystarczy 20 minut popaczeć w telewizję później ranczo i jest światopogląd ustalony.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

 

Dla mnie to jest przejaw stu procentowego kures... ze strony PiSu. Emeryci nie biorą pieniędzy za nic, latami byli dymani przez ZUS, NFOZ, Urząd Skarbowy, latami ściągali z nich setki tysięcy złotych, a teraz jakaś 20 letnia Karyna z Brajankiem dostanie bon 500 na wakacje a schorowany emeryt nie.

PiS zaczyna budzić we mnie najniższe poziomy pogardy.

Mogą mieć pretensję wyłącznie do siebie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Camis napisał:

Pięknie :(

 

Dokładamy do pieca...

https://innpoland.pl/160729,podatki-daniny-i-podwyzki-byly-sztucznie-wstrzymywane-przed-wyborami

– Wkrótce Ministerstwo Finansów przedstawi nam nowelizację budżetu państwa na rok 2020. Deficyt sektora finansów publicznych liczony wg metodologii UE będzie w tym roku wyjątkowo duży, prawdopodobnie w pobliżu 10 proc. PKB, czyli około lub ponad 200 mld złotych. Tym niemniej poważnych podwyżek podatków oczekiwałbym dopiero w roku 2021 i później – wtóruje mu Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC.
I wylicza: wzrost składki zdrowotnej, wzrost składek emerytalnych oraz/lub objęcie składkami także dochodów z pracy, dotąd nieopodatkowanych w ten sposób. Według ekonomisty mogą mieć również miejsce duże podwyżki mandatów oraz opłat parkingowych ze strony władz lokalnych.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, henryk nowak napisał:

Studenci są coraz głupsi, a studia teraz może skończyć nawet średnio ogarnięta małpa.

Zwłaszcza w Polsce, na prywatnych uczelniach, albo na kierunkach tumanistycznych.

Jedyne literki które są sensowne obecnie przed nazwiskiem to albo MD albo PhD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BlindObserver napisał:

Z tymi cenami owoców to jest jakaś tragedia. Jabłka u mnie po 8 zł, te lepsze nawet za 12 zł. Zwykłe jabłka, którymi Polska stoi. 

U mnie ZJE1800X od prawie pół roku nie ma co robić, jak jabłka były po 2zł to praktycznie codziennie leciał soczek jabłkowy wymieszany z marchewą. Tragedia, to jest naprawdę tragedia co się dzieje z cenami owoców :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...