Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tam tylko ich ten pracoholizm przeraża. Kiedyś na tvn czy innym planet leciało jak szef jakiejś firmy musiał odcinać prąd w biurowcu bo już nie miał pomysłu jak ludzi do domu przegnać...niezła abstrakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Mnie tam tylko ich ten pracoholizm przeraża. Kiedyś na tvn czy innym planet leciało jak szef jakiejś firmy musiał odcinać prąd w biurowcu bo już nie miał pomysłu jak ludzi do domu przegnać...niezła abstrakcja.

Powoli to wygasa, na ich szczęście :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, panzar01 napisał:

Mam Ci napisać poradnik "jak się komunikować z ludźmi przez internet"? 

Nie pisze się poradników na tematy na których się nie zna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Dziś Lewandowska była wpatrzona w Tarczyńskiego jak w obrazek, gość z 10 minut gada nieźle prowokującym językiem a ta cisza, zero przerywania. Jak Marchewka z PO zaczął gadać (nie przerywał Tarczyńskiemu) to i Tarczyński i Lewandowska rzucili się na POwca bo za dużo mówi prawdy, a prawda nie jest tym co widz TVP musi słuchać.

Sąd Najwyższy ten działa "na poziomie". Każda skarga to jakiś opis jakiegoś zdarzenia, a ci "kilka tysięcy skarg grupowo bach do kosza"... co tam kilka tysięcy skarg to przecież nie miało znaczenia bo Duda dostał 10,5 mil głosów. Dobrze chociaż że nie mamy "demokracji jak na Białorusi" (bo te osoby które napisały skargi zostałyby aresztowane), ciekawie się robi.

Ja dla zdrowia po latach odkryłem polsat. TVN i TVP nie da się słuchać. Starałem się zachować równowagę i przeplatać jedne brednie drugimi aby odszukać słowo prawdy. Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eagle napisał:

Ja dla zdrowia po latach odkryłem polsat. TVN i TVP nie da się słuchać. Starałem się zachować równowagę i przeplatać jedne brednie drugimi aby odszukać słowo prawdy. Nie da się.

Często oglądam Polsat (i Polsat News) tylko niech zrobią jedno, niech zmienią godzinę emisji Wydarzeń z 18:50 na np: 18:40 bo o 19:00 przełączam na TVN Fakty :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

Często oglądam Polsat (i Polsat News) tylko niech zrobią jedno, niech zmienią godzinę emisji Wydarzeń z 18:50 na np: 18:40 bo po 19:00 przełączam na TVN Fakty :rotfl:

Oglądanie telewizji w roku pańskim 2020 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obiektywne w Polsce brzmi dziwnie :E równie dobrze można by stwierdzić że zrobili jeden durny pasek mniej niż TVP :E żarty na bok - też jestem tym zaskoczony. Chociaż patrząc jak PiS sobie wygłaskał Polsat to już w sumie tak mnie nie dziwi :)

Edytowane przez panzar01
Durna autokorekta na telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywność mediów mierzona metodą sondażową...do tego na próbie 800 'internautów'. Za prawdę powiadam wam - jedyna słuszna metoda badań, coś jak badanie poparcia dla Korwina na PC Lab ?

To fajny przykład jak się tworzy newsy obecnie. Puszczamy sondaż na jakiejś stronie (np. gazeta.pl - wiadomo o jakich poglądach ludzie ją czytają), następnie budujemy tezę i idzie ona w świat (jest powtarzana na innych portalach). Ponad 70% ludzi czyta tylko nagłówki - i tak się robi obecnie 'demokrację'. W ramach eksperymentu myślowego jak działa taki mechanizm proponuję pooglądać sobie Fox News i CNN (by złapać dystans, nikt raczej nie jest zaangażowany w to co się dziej w USA) - dosłownie dwa światy. 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie poglądy mają osoby, które czytają Rzeczpospolitą? Tak pytam, bo w sumie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jedynym obiektywnym sondażem są wybory- przyjemniej jeżeli chodzi o politykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Klakier1984 napisał:

Dlatego jedynym obiektywnym sondażem są wybory- przyjemniej jeżeli chodzi o politykę

Też nie do końca. Ponad 1/3 kraju nie oddała głosu. 

 

@BlindObserver ale @mazurxiii ma sporo racji. Wcześniej sam na to zwracałem uwagę (przy okazji wyborów prezydenckich). Mimo szufladkowania, miejsce robienia sondażu ma duży wpływ na wyniki. Jednak dalej będę bronić tego badania, bo już kilka razy Polsat pokazał gdzie idzie, a TVN jednak dalej potrafi zgnoić wszystkich jak leci. Z nikąd się taka opinia w śród badanych nie wzięła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mazurxiii napisał:

W ramach eksperymentu myślowego jak działa taki mechanizm proponuję pooglądać sobie Fox News i CNN (by złapać dystans, nikt raczej nie jest zaangażowany w to co się dziej w USA) - dosłownie dwa światy. 

 

 

Dwa światy i oba fantasy. 

Niestety TVP już dobiło poziomem do Foxa, a TVN na szczęście jeszcze do CNN nie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami można tutaj odnieść błędne wrażenie w stosunku do niektórych rzeczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Fałszerstwa tam nie było, a autor żadnej tezy tymi badaniami nie bronił pomimo, że próbowano go wkręcić w różnych państwach w jakieś ideologicznie akcje.

Jawne bycie na bakier z metodologią, wyciąganie nieuprawnionych wniosków, sponsoring przez konserwatywny fundusz, którego przedstawiciel był jednocześnie recenzentem (konflikt interesów, względem którego autor skłamał).

12 godzin temu, panzar01 napisał:

Jaka jest metodologia naukowa tych prawidłowych badań? Możesz zarzucić? Z ciekawości pytam, z chęcią bym to przeczytał.

Proszę bardzo:

https://www.sociologicalscience.com/articles-v2-23-478/

12 godzin temu, Everyman napisał:

A to właśnie piszę, co jest. Większość stawia warunki, jest popierana przez aparat państwa. To są te warunki które trzeba zaakceptować że są. I w stosunku do nich działać a nie płakać w niebogłosy.

Nie, nie trzeba akceptować tylko z nimi walczyć.

12 godzin temu, Everyman napisał:

Chrześcijanie w krajach arabskich są wyłącznie ofiarami. Zgadnij dlaczego.

Bo muzułmańscy konserwatyści zabijają. Chrześcijańscy tylko biją (jeszcze albo już tylko).

12 godzin temu, Everyman napisał:

Czarni w USA zawdzięczają wszystko temu, że po dekadach dostawania po głowie zaczęli się organizować. Wliczając w to organizacje działające na zasadzie bojówek.

Cały kontekst mojego postu to jest : najpierw się zorganizować żeby móc działać skutecznie. To co jest teraz to chaotyczne odruchy pojedynczych grupek, które nie mają szans na skuteczność.

Mylisz się bardzo. KPH to całkiem duża organizacja i zorganizowana. Od samego początku gdy Biedroń ją założył w 2001 roku działa po cichu, metodycznie oddolnie i co? Niczym nie sprowokowany przedwyborczy atak medialny w 2020 roku (ze względu na wirusa LGBT siedziało cicho) wyrzucił 20 lat pracy do kosza.

12 godzin temu, Everyman napisał:

Zorganizować się i wtedy działać we wszystkich sferach życia. Bez tego mniejszości seksualne całą inicjatywę oddają ruchom skrajnie prawicowym. A te działają bardzo prężnie odkąd rząd, rządząca partia i Prezydent RP i co najważniejsze wymiar sprawiedliwości objęły je patronatem

Powiedz to chrześcijanom w krajach arabskich, na pewno wiele ugrają.

Organizacje działały w wielu sferach życia, edukowały itp. I wystarczyła populistyczna agresywna nagonka by wrócić do czasów że dyskursem jest pytanie czy gej to człowiek. Co mają zrobić takie organizacje, dać w mordę prezydentowi albo Ziobrze? Twoja mityczna organizacja blednie wobec agresywnego fundamentalisty, który gra na emocjach, tworzy religię/sektę. Na wyznawców argumenty nie działają.

12 godzin temu, Everyman napisał:

Nie ponoszą tutaj winy ludzie centrowi, czyli większość która jest stłamszona przez rządzących.

Ponoszą winę za bierność. Za uleganie presji. Za to że dają się przeciągać na stronę agresora. Centrum nie chcąc wchodzić w spór powinno stać murem za przestrzeganiem cywilizowanych standardów i reagować gdy ktoś je łamie. Np odczłowieczając. Np. obelżywie zrównywać z pedofilią. Tymczasem to teraz jest dyskurs, norma, a centrum oburza się na flagę na pomniku,

12 godzin temu, Everyman napisał:

Zagwarantuj mi bezpieczeństwo a wezmę udział w pochodach i demonstracjach. Pokaż, że wspierając ciebie mogę liczyć na bezpieczeństwo fizyczne i prawne. Zapewnij mnie że broniąc was nie wyrzucą mnie z pracy. Dopóki nie skompletujesz narzędzi dzięki którym będziesz mógł, nie przychodź do mnie.

Żadnej z tych rzeczy nie jest w stanie zagwarantować mniejszościowa organizacja, szczególnie gdy aparat państwa aktywnie wspiera agresywnych fundamentalistów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Platforma Obywatelska wraz z jej opozycyjnymi satelitami miała po wyborach dwie możliwości. Zgłosić zastrzeżenia co do ich przebiegu, ale ostatecznie uznać wynik i skupić się na własnej transformacji i budowie ruchu społecznego albo stwierdzić, że od początku były one nieuczciwe, rezultat nieważny, Sąd Najwyższy fasadowy, a prezydent nie uzyskał reelekcji. Proszę zgadnąć, co wygrało."

https://opinie.wp.pl/makowski-pseudoprezydent-w-pseudowyborach-czyli-strategia-zrazania-normalsow-opinia-6539164573776001a

 

Ładnie hipokryzję wypunktowano oj ładnie.

Edytowane przez Klakier1984
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, crush napisał:

Dwa światy i oba fantasy. 

Niestety TVP już dobiło poziomem do Foxa, a TVN na szczęście jeszcze do CNN nie. 

Pozwolę się nie zgodzić. Gdzieś tu ktoś linkował badania obiektywności mediów (pod względem częstotliwości wspominania o kandydacie) przed bodajże II turą wyborów, gdzie TVP i TVN były po przeciwnych biegunach, Polsat gdzieś po środku (najbardziej obiektywny). Fakt, że uważasz TVN za bardziej 'obiektywny' niż TVP świadczy o tym, że jednak chyba nie trzymasz dystansu do tego, co się dzieje obecnie w Polsce. Brak prymitywnej propagandy nie oznacza brak propagandy w ogóle. Kwestia targetowania danej grupy odbiorców. Patrz ostatnie wybory prezydenckie w USA i powtarzanie jak mantra tekstu o budowaniu muru przez Trumpa.

Edytowane przez mazurxiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mazurxiii napisał:

Fakt, że uważasz TVN za bardziej 'obiektywny' niż TVP świadczy o tym, że jednak chyba nie trzymasz dystansu do tego, co się dzieje obecnie w Polsce.

Ale tu nie trzeba się do niczego dystansować. Ja nie oglądam telewizji praktycznie w ogóle, włączyłem sobie jednak wieczór wyborczy po II turze, nie wiem jak było po pierwszej, ale nawet na tym plugawym "niemieckim" TVNie najpierw pokazano relację ze sztabu Dudy, pi razy drzwi 25 minut, później też okolice tego czasu sztab Trzaskowskiego. A co na TVP? Duda, Duda, Duda. Nie trzeba być medioznawcą, żeby zobaczyć, że TVN jest o wiele bardziej obiektywną telewizją. I jeśli ogólnie jest bardziej przychylna obecnej opozycji (ciężko mi stwierdzić, nie oglądam) to już to pokazuje jak jest. No i potwierdzają to wszelakie opinie, analizy czasu antenowego, który poświęcono kandydatom w czasie kampanii, były też linkowane badania jakie to były materiały - czy neutralne, negatywne, pozytywne. No i kurde jak na złość za każdym razem wychodziło, że to TVN jest zwyczajnie obiektywny. 

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN jest amerykański, nie niemiecki (Discovery). Też nie oglądam TV ( od dobrej dekady). Dla mnie polaryzacja jest jasna, jedni i drudzy uprawiają propagandę. Używanie stwierdzenie, że TVN jest jedynie 'bardziej przychylny opozycji' z takimi dziennikarzami jak Olejnik...no ok. Masz do tego prawo. A teraz wmuś isebie to, że jesteś  wyborcą PiS i zacznij oglądać TVN z tej perspektywy (zwracając na materiały atakujące PiS i pokazujące jaka to opozycja jest w sumie ok). Dojdziesz pewnie do ciekawych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mazurxiii napisał:

Też nie oglądam TV ( od dobrej dekady). Dla mnie polaryzacja jest jasna, jedni i drudzy uprawiają propagandę.

1) Nie oglądam TV.

2) Jednocześnie doskonale widzę polaryzację.

3) Profit.

Jestem pełen podziwu, że ludzie potrafią napisać taką głupotę i być z niej dumni.

Skoro nie oglądasz, to niby jak chcesz to ocenić? Tymi niechcianymi sondażami czy szamańskim rytuałem? Bądź łaskaw i nie rób kurtyzany z logiki.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Nie wiem jak jest obecnie ale kilkanaście lat temu np. żołnierze nie płacili podatku dochodowego.
Obecnie mając poniżej 26 lat można ubiegać się o zwolnienie z podatku.
Co z ludźmi niepracującymi, a wychowującymi dzieci? Tak samo nie płacą podatku dochodowego.

Trochę by się tych odrzuconych głosów znalazło, a ciężko powiedzieć, że to nieroby, którym nie należy się prawo głosu.

Nikogo nierobami nie nazywam, po prostu osoby które nie dokładają się do wspólnego budżetu nie powinny o nim współdecydować. W skali kraju oznacza to brak prawa wyborczego w wyborach do parlamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę skończcie za przeproszeniem co niektórzy pie****ć głupoty.

TVN to nie jest taki sam poziom propagandy jak TVP. Nie ma znaku równości... koniec kropka. Według waszego toku rozumowania jest tak:

Felek zabił gościa a Zdzisiu ukradł cukierka... obydwaj to przestępcy... tacy sami!!!

Zresztą TVN jest prywatne, a za TVP płacimy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mazurxiii napisał:

TVN jest amerykański, nie niemiecki (Discovery). Też nie oglądam TV ( od dobrej dekady). Dla mnie polaryzacja jest jasna, jedni i drudzy uprawiają propagandę. Używanie stwierdzenie, że TVN jest jedynie 'bardziej przychylny opozycji' z takimi dziennikarzami jak Olejnik...no ok. Masz do tego prawo. A teraz wmuś isebie to, że jesteś  wyborcą PiS i zacznij oglądać TVN z tej perspektywy (zwracając na materiały atakujące PiS i pokazujące jaka to opozycja jest w sumie ok). Dojdziesz pewnie do ciekawych wniosków.

Dałem w cudzysłów. Wiem, że jest amerykański. 

Pisałem o analizach, badaniach. I te badania wykazały, że nie jest tak jak piszesz. Absolutnie nie można postawić między tymi telewizjami znaku równości. Bo to zwyczajnie zbadano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te prawicowe kwikanie o tym jak stronniczy i nierzetelny jest tvn jest naprawdę wzruszające. Nie rozumiem tylko dlaczego pomimo takiej niechęci do tej stacji wciąż się katują jej oglądaniem? Ja tvp odstawiłem w 2015, bo to urąga moim standardom intelektualnym i estetycznym.

Edytowane przez Myst
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...