Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem TVP info. Zero informacji o Bejrucie. Natomiast info o kononowirusie na Śląsku itp. No pięknie. 

9 minut temu, RyszardGTS napisał:

Pamiętam jak np: Independence wchodził do służby, USA pełna podnieta bo nowoczesna jednostka itd. Jak amerykanie chcą się pozbyć to coś jest z nimi "bardzo nie tak" i pewnie sporo kasy stracimy zanim naprawimy/zmodernizujemy. Jak amerykanom nie opłaca się inwestować i chcą się pozbyć to musi być coś na rzeczy.

To tak jak z F-35, wszyscy oh ah co za cudo techniki, a to cudo techniki miało (może nadal ma) ogromne problemy techniczne a cały projekt "F-35" dawno przekroczył wszystkie możliwe widełki i jest jednym z najdroższych programów w historii.

Wszystko z bardziej normalnymi lcs jest ok. Problemem są trimarany. Te to tylko na puszki przerobić. Z tymi f35 też jest dwojako. Eurofighter też miał podobne problemy, nie wiem czy nie w większym stopniu a cały program przekroczył trzy razy swój budżet. Jakby podsumować oba programy to nie zdziwił bym się jakby f35 był tańszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RyszardGTS napisał:

Polska używa przestarzałych konstrukcji z lat 60tych, jakbyś przekonał ich do zakupu 10-12 nowoczesnych łodzi podwodnych to chyba dostałbyś Nobla :E

Pokojowy Nobel po zakupie łodzi podwodnych :E. A obecnie to nie wiem czy choć jedną sprawną łódź podwodną mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, panzar01 napisał:

Odpaliłem TVP info. Zero informacji o Bejrucie. Natomiast info o kononowirusie na Śląsku itp. No pięknie.

A co konkretnie? Będą ich tam izolować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Myst napisał:

A co konkretnie? Będą ich tam izolować? ;)

W kółko to samo. Ogniska, najwięcej zarażeń i ogółem syfilis. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bejrut na żywo:

 

 

 

Masakra. 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale siła, podmuch fali uderzeniowej po prostu szokuje, a ziemia podczas wybuchu wygina się jak była "miękkim ciastem".

Podobno już ponad 50 ofiar śmiertelnych, ranni idą w tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham internet. Na Twitterze widziałem już, że to nalot Izraela był, a nawet ktoś już o bombie wodorowej wspomniał. :lol2:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybuchły nie fajerwerki tylko materiały wybuchowe typu trotyl do demolki. Pewnie wybuchło kilka ton tego syfu. Grzmot było słychać na Cyprze. 200km dalej. Pół miasta jest bez szyb, a od dziś w Bejrucie będą mówili na migi :( współczuję miejscowym. 

13 minut temu, RyszardGTS napisał:

Ale siła, fala uderzeniowa po prostu szokuje, a ziemia podczas wybuchu wygina się jak była "miękkim ciastem".

Podobno już ponad 50 ofiar śmiertelnych, ranni idą w tysiące.

Były dwie eksplozje, więc jak służby pojechały ogarnąć pierwszy syf i dostały się w siłę rażenia drugiej ekspozycji, to samych ratowników i strażaków mogło zginąć blisko setki. Ofiar śmiertelnych może być 1000+. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo co wybuchło. 

Źródłem eksplozji - jak informuje libański dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa - nie były fajerwerki a magazynowany materiał silnie wybuchowy. "Wybuch został spowodowany saletrą sodową, którą skonfiskowano ze statku ponad rok temu i umieszczono w magazynie" - przekazują źródła zbliżone do służb bezpieczeństwa. Dodatkowo dyrektor generalny libańskiej służby celnej przekazał, że w porcie doszło do wybuchu "ton azotanu".

https://wiadomosci.wp.pl/bejrut-potezny-wybuch-w-centrum-miasta-prof-katarzyna-gorak-sosnowska-liban-zostal-zapomniany-6539538848982657a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>KLIK<

NINTCHDBPICT000600046082.jpg?w=620

NINTCHDBPICT000600041012.jpg?w=620

NINTCHDBPICT000600034042.jpg?w=620

 

Podobno w promieniu 1000-1200 metrów nie ma nawet jednego budynku który byłby nienaruszony (pęknięcia zewnętrznych warstw/wywalone szyby/itd), a nawet do 2000 metrów są budynki które uległy nawet częściowemu zawaleniu.

Ci wszyscy ranni i zabici... jak już szok i adrenalina opadnie to ta eksplozja może wywołać stare demony żądzy krwi i "zemsty", przecież jeszcze nie tak dawno (zaledwie minęło parę dekad) było bardzo gorąco w Bejrucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 70 ofiar. Nie zaskoczy mnie finalny bilans powyżej 1000 ofiar śmiertelnych. Toć to wysadziło same ścisłe centrum w godzinach szczytu. 

Oby nie @RyszardGTS, bo Liban już wychodził na prostą po konflikcie z żydami. USA już nie raz sobie ząbki ostrzyło na ten kraj i ich formę promowania demokracji wg ich przepisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zemsty na kim? Na oślep? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

2700 ton saletry amonowej znajdowało się w porcie w Bejrucie i stało się przyczyną potężnej eksplozji w której zginęło 70 osób, a ponad 3600 zostało rannych - podały libańskiej telewizji Al-Dżadid źródła związane ze służbami bezpieczeństwa.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-media-przyczyna-eksplozji-w-bejrucie-skladowane-w-porcie-che,nId,4650665
 

nie wiem jaki jest przelicznik mocy względem trotylu, ale na oko ogólna moc wybuchu mogła być zbliżona do bomby atomowej o sile jednej kilotony.

ogólnie to solidne aua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Azji (Chiny?) nie było jakiś czas temu podobnego wybuchu w porcie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

To tak dla oderwania uwagi wracamy na krajowe podwórko, Antoni Macierewicz przedstawia politykę medialną "dojnej zmiany":

https://streamable.com/8c0w57

No serio, ten typ ciągle mi się maluje jako agent ruskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, crush napisał:

W Azji (Chiny?) nie było jakiś czas temu podobnego wybuchu w porcie? 

Tianjin, Chiny, 2015... Xiangshui, Chiny, 2019.

Wg specjalistów aktualnie w Bejrucie mamy największą notowaną na świecie nienuklearną eksplozję.

Aktualnie już ponad 70 osób nie żyje, rannych ponad 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie tak. Niech ten meteor już wali w tą planetę. 

Jestem ostatnią osobą żeby to zero bronić ale z szalonym Antonim to by się jednak szerszy kontekst przydał. Bo to równie dobrze może być pocięta krytyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio obsrałbym się na miejscu tego gościa co z balkonu nagrywał. Ciekawe ile osób pomyślało, że atomówka walnęła patrząc na ten grzybiasty kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pentium D napisał:

zzz

Panie, a Ci co się stało że masz już -1017 repy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panzar01 napisał:

Panie, a Ci co się stało że masz już -1017 repy? :E

Cichy wielbiciel, już podobno odpoczywa na permbanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

W zaleznosci czy sama czy z domieszkami to moc stanowi od 0.4 do 1.5 mocy trotylu. W najslabszym wariancie wybuch wynosil 1.2 kIlotony a w najmocniejszym przypadku pod 4 kilotony. Dla mnie najwiekszym zaskoczeniem byl czas utrzymywania sie bialej otoczki rozchodzacej sie fali uderzeniowej. Wynosilo to 6s a wiec niewiele mniej niz przy najslabszych atomowkach. Przez 6 sekund powietrze rozchodzace sie na zewnatrz mialo predkosc wieksza niz predkosc dzwieku, masakra.

O najs, dzięki za info. Mi brakowało ciut wiedzy aby określić moc w konkretniejszym zakresie.

Teraz, Pentium D napisał:

Cichy wielbiciel, już podobno odpoczywa na permbanie.

:E wszedłem na Twój profil aby zobaczyć to dzieło zniszczenia. Lista aktywności reputacji na forum ładowała się z 3 sekundy xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trepcia napisał:

Wygooglalem wiec czuje sie „ekspertę” :E

3_12_Buczkowski_PL.PDF

złe hasła do wyszukiwarki wpisywałem :E

Czyli przy średnim założeniu, był to wybuch z 10 razy słabszy niż fatman. Chryste...

Łeeee, gdzie moje minusy :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą tam padła i formacja, że to tam od dawna zalega? To fajnie tak. Tak sobie w dużym mieście małą atomówkę trzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...