Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą tam padła i formacja, że to tam od dawna zalega? To fajnie tak. Tak sobie w dużym mieście małą atomówkę trzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, panzar01 napisał:

 

:E wszedłem na Twój profil aby zobaczyć to dzieło zniszczenia. Lista aktywności reputacji na forum ładowała się z 3 sekundy xDD

O, popatrz już wyzdrowieliśmy :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pentium D napisał:

O, popatrz już wyzdrowieliśmy :E

Cud 8:E


Ogółem minusy usunęłi :C LYPA, bardziej mi pasowało ocenianie poszczególnych postów niż zbieranie repy, ale cóż. Jest jak jest ;D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, panzar01 napisał:

Cud 8:E


Ogółem minusy usunęłi :C LYPA, bardziej mi pasowało ocenianie poszczególnych postów niż zbieranie repy, ale cóż. Jest jak jest ;D

Dla mnie dobrze bo ja za jednego minusa dostałem od tego cichego wielbiciela ~1300 minusów

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pentium D napisał:

Dla mnie dobrze bo ja za jednego minusa dostałem od tego cichego wielbiciela ~1300 minusów

Ze skrajności w skrajność ;) jak nie wielbiciel na 1300 minusów to wielbiciel na 200-300 plusów w jedną noc, istny roller-coaster ;)

tenor.gif

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Ze skrajności w skrajność ;) jak nie wielbiciel na 1300 minusów to wielbiciel na 200-300 plusów w jedną noc, istny roller-coaster ;)

 

 

Minusy usunęli z kont. Przed tym miałem ~ 355 plusów i ~1370 minusów i łączą reputację na - 1017

 

Edytowane przez Pentium D
usunięcie gifa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Trepcia napisał:

Chyba wspominali o roku skladowania tam tego. Takie materialy nie moga byc postawione ot tak samopas. Nawet glupia trawa swiezoskoszona jak jest wilgotna i w duzej ilosci (na kupie) to moze sie sama od siebie zapalic a co dopiero takie materialy.

Bez przesady. Nad tymi chemikaliami ktoś miał czuwać i tego pilnować, znajdowało się to raczej w przystosowanym do tego miejscu. No chyba że brakowało hajsu (Premier Libanu już zapowiedział polowanie na czarownice :E )... Jeśli jest to błąd człowieka, to ten ktoś kto jest odpowiedzialny za tą katastrofę, będzie miał piękne CV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pentium D napisał:

Minusy usunęli z kont. Przed tym miałem ~ 355 plusów i ~1370 minusów i łączą reputację na - 1017

Wiem :) Po prostu negatywny wielbiciel zaminusował całą wcześniejszą pracę pozytywnego wielbiciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pany, paczta na to :E
 

Cytat

Prezydent napisał na Twitterze, że "jest nie do przyjęcia" aby 2 750 ton saletry amonowej, której zapalenie się było prawdopodobną przyczyną wybuchu, było przechowywanych w portowym magazynie przez 6 lat bez żadnych środków zabezpieczających.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-bejrut-przyczyna-eksplozji-skladowane-w-porcie-chemikalia-pr,nId,4650665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78 potwierdzonych ofiar, 4000 rannych.

Dobrze że liczba zgonów nie rośnie gwałtownie, to by oznaczało że nie ma wielu rannych z ranami zagrażającymi życiu. Chociaż wszystko okaże się dopiero po przynajmniej 24-48 godzinach, w szpitalach pewnie jest istny sajgon i brakuje personelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre budynki zawaliły się, choć były oddalone o kilometry od magazynu. Ilość rannych i ofiar śmiertelnych wzrośnie, i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, panzar01 napisał:

Bo to jest skandal żeby takie coś trzymać w mieście. Nawet pod ochroną i w odpowiednich warunkach. 

Swoją drogą jak tam Chiński wirus u nich? Bo to też nieciekawie momplikuje sytuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EemTBcYX0AAgAU3.jpg

 

EemoYqFXoAIeCF_?format=jpg&name=small

 

Dzielnica sklepów, restauracji, kawiarenek, odległość 1-2km.

 

Eel1AxHXkAYCd4l?format=jpg&name=medium

Port lotniczy, odległość ponad 8km.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Wiem :) Po prostu negatywny wielbiciel zaminusował całą wcześniejszą pracę pozytywnego wielbiciela.

Przecież maksymalnie jednego dnia dostałem 141 plusów, można to sprawdzić w rankingu więc nie wiem skąd Ci się wzięło to 200 - 300 plusów :E

 

@up

ten 9 sekundowy filmik 

yBdBurI.gif

 

Trump to jest jednak dzban ?‍♂️

Cytat

Prezydent USA Donald Trump podczas konferencji prasowej powiedział, że wybuch w Bejrucie był wynikiem "strasznego ataku".

 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Pentium D napisał:

Trump to jest jednak dzban ?‍♂️

:boink:?:whee:
Coś jak macierewicz u nas xD gada byle gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On w wywiadzie na pytanie o dużo śmierci na Covid w USA odpowiedział "jest jak jest" i dodał, że w innych miejscach na ziemi umiera więcej. 
Taka sytuacja. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, crush napisał:

On w wywiadzie na pytanie o dużo śmierci na Covid w USA odpowiedział "jest jak jest" i dodał, że w innych miejscach na ziemi umiera więcej. 
Taka sytuacja. :E

Widziałem to. Umysłowa patologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, jak miasto z apokalipsy. Szkoda ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Mysle, ze czlowiek ktory zawalil wylecial z hukiem z roboty.

Nieoficjalnie mowi sie, ze spawali metalowe wzmocnienia aby uniemozliwic kradziez.

To jak spawanie baku samochodu na PB, co moze wkoncu pojsc nie tak?

Serio? Nie mogli nitów użyć? :E zachowanie na zasadzie - powiedz mi że jestem idiotą i daj mi do ręki gaz rurkę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Trepcia napisał:

...

To jak spawanie baku samochodu na PB, co moze wkoncu pojsc nie tak?

Spawanie baku zdecydowanie bezpieczniejsze, o ile nalejesz do niego wody wcześniej ;)

To co linkowałem w USA bardzo podobnie walnęło. Niechlujstwo, pewnie jakiś pet, materiał wybuchowy ten sam, skala zniszczeń podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tepcia, w (spawanych) bakach wybuchają opary paliwa (plus tlen oczywiście), jeśli ich nie ma, to nie ma co walnąć.

Trochę podobnie jak z saletrą amonową, ona też nie wybucha sama od siebie, muszą być spełnione jakieś tam warunki by je...ło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Trepcia napisał:

Wiem o co biega ale zwyklym tigiem czy migomatem nie pospawasz baka wypelnionego woda ;-)

pospawa, ojciec wielokrotnie to spawał. Zostawiał (chyba) bardzo niewielką część bez wody, ustawiał bak tak, by ta wnęka bez wody była na górze i nie zamykał szczelnie zbiornika. Spawanie było nieco bez sensu z innego powodu, pęknięcie zazwyczaj szło dalej za spawem, wynik zmęczenia materiału pewnie.

Ja nie spawałem nigdy, ale wydaje mi się, że nawet przy pełnym wody powinno się to udać. Potrzebujemy przetopić spawarką (jaka by ona nie była) kawałek stali na pęknięciu. W trakcie spawania w tym miejscu woda powinna się lokalnie zagotować, zrobić niewielki pęcherz powietrza, który zadziała jak (pół)izolator cieplny, to powinno wystarczyć. Problem pojawi się pewnie z hartowaniem spoiny i mikropęknieciami. Ale jak już wyżej pisałem, z pęknięciami po spawaniu i tak był zazwyczaj problem.

Niemniej zabawy w spawanie zbiorników, gdzie wcześniej były jakieś węglowodory, czy paliwa, nie polecam, możliwość detonacji wysoce możliwa ;)

edit

jako ciekawostkę dopiszę - spawa się i pod wodą, znaczy w wodzie, na to też są sposoby ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trump jest naprawdę skończony jeśli nawet generalicja karmi go fejk-niusami 

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/pedofilia-w-kosciele-ks-isakowicz-zaleski-o-pedofilii-kuria-tarnowska-odpowiada/8dwv9bq,79cfc278?fbclid=IwAR1RkAoHqJQR80IXVKmo78dwvWSJQxRXo_7p_rozgTnBwTqQAMekyWdZNa0

To pokazuje fajnie, dlaczego Isakowicza wycięto z komisji d/s pedofilii. Ta komisja nie ma zamiaru niczego wyjaśniać, wręcz przeciwnie, ma tylko blokować wyjaśnianie. A Isakowicz nie ma oporów w podawaniu nazwisk hierarchów, a dwa budzi zaufanie ofiar. Jeśli dodać do tego takie "wisienki" jak młodego Kurskiego, to w komisji muszą być swoi, co rozumieją potrzebę wyciszenia tego i owego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...