Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiewam wasze wątpliwości. Saletra amonowa, może wybuchnąć, przy odpowiednich warunkach. Pracowałem kiedyś z nawozami (handel i składowanie, ale głównie jako dodatek do materiałów budowlanych) i jeśli jest zbyt wilgotno, saletra może zamienić się z proszku w jednolitą masę, znacznie ułatwiając eksplozję i zwiększając siłę wybuchu. Dodatkowo, saletra amonowa jest niesamowicie dobrym utleniaczem. To nie była czysta saletra, a nawozy. Możliwe że ruscy (bo oni to wieźli 6 lat temu) kupili jakąś syf partię o złych proporcjach którą chcieli komuś wcisnąć, i od początku groziła wybuchem. Dlatego zostało to skonfiskowane, a potem przez Boga zapomniane. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że przez tyle lat nie próbowali tego jakoś zutylizować, albo zrobić coś, by pozbawić tę saletre właściwości wybuchowych.  Nie wiem czy to możliwe, ale tak sobie  dumam.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Czy Krzysztof Bosak jest faszystą? Część pierwsza – wstęp.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich na Krzysztofa Bosaka głosowało ponad 1 milion 300 tysięcy osób. Jako że jestem człowiekiem dobrej woli i wielkiej wiary, nie chcę zakładać z góry że w Polsce jest ponad milion ludzi o poglądach mocno ocierających się o faszyzm i ruchy skrajne. Myślę że wiele z tych głosów, zwłaszcza wśród młodych (którzy przecież są przeważającą częścią wyborców Bosaka) to wynik swojego rodzaju buntu i zrezygnowania obecną sceną polityczną. Stąd ten wpis. Nie ma on zachęcić do głosowania na kogoś, a jedynie zmusić do zastanowienia i przemyślenia swoich postaw.

Dlaczego ten wpis powstał? Ponieważ uważam ze Krzysztof Bosak to obok Zbigniewa Ziobry prawdopodobnie najgroźniejszy polityk w Polsce, a oddanie mu władzy w jakiejkolwiek formie skończy się tragicznie.

Disclaimer – to pierwszy z serii kilku wpisów poświęconych Bosakowi i jego otoczeniu, stay tuned. Jeśli chcesz być wołany do kolejnych wpisów – zaplusuj pierwszy komentarz.

No dobra, jak to jest z tym faszyzmem? Sam zainteresowany skonfrontowany z tą tezą w najnowszym wywiadzie dla Newsweeka (wywiad niestety za paywallem) odpowiada:

Faszyzm to zbiór utopii z lat 30. XX wieku, kompletnie nieaktualny w dzisiejszym świecie i obcy naszej myśli narodowej. Wyklucza się z konserwatyzmem i katolicyzmem.

Występuje tu klasyczna figura akrobatyczna prawicowca – fikołek. Ulubiony fikołek prawaków to taki, który opiera się o semantykę i nieznaczące detale. Smogu przecież nie ma bo smoke and fog, a to co mamy to nie jest mgła. Krzysztof zapewne zupełnie świadomie (do tego dojdziemy) ukrywa swoje prawdziwe poglądy i odbija piłeczkę. Udaje że nie wie, że pojęcia zmieniają swoje znaczenie z biegiem czasu, zdarzenia lub postawy akceptowalne i nazywane w konkretny sposób 100 czy 50 lat temu obecnie są zupełnie inaczej odbierane. Kompletnie też pomija fakt ze faszyzm jest ideologią mocno rozmytą i nie ma ściśle określonych zasad których należy bezwględnie przestrzegać żeby być faszystą.
Prawda historyczna też ma dla Krzyśka niewielkie znaczenie. Chociażby w Hiszpanii Kościół Katolicki był jednym z największych beneficjentów wojny domowej wygranej przez Franco. Kościół przeprowadził wręcz rekonkwistę, nawracając własnych obywateli siłą. Kardynał Gomá, prymas Hiszpanii określił ustrój faszystowski mianem „świętego totalitaryzmu” i wielokrotnie celebrował „powrót tradycyjnych, katolickich wartości do Hiszpańskich domów”. To Franco wprowadził obowiązkową religię do szkół, katolicyzm jako religię narodową i sypał kościołowi pieniędzmi.

...


 

https://www.wykop.pl/wpis/51173859/czy-krzysztof-bosak-jest-faszysta-czesc-pierwsza-w/


 

Cytat

 

Czy Krzysztof Bosak jest faszystą? Część druga – koledzy.

Dlaczego ten wpis powstał? Ponieważ uważam ze Krzysztof Bosak to obok Zbigniewa Ziobry prawdopodobnie najgroźniejszy polityk w Polsce, a oddanie mu władzy w jakiejkolwiek formie skończy się tragicznie.

Disclaimer – to drugi z kilku wpisów poświęconych Bosakowi i jego otoczeniu.

Zanim zaczniemy wpis właściwy, krótkie wyjaśnienie. Pod poprzednim wpisem pojawiła się masa komentarzy typu „daj definicję faszyzmu i dowiedź że Bosak to faszysta”. Po pierwsze – definicji jest kilka. Po drugie – spór o semantykę i nieznaczące detale to coś w czym prawaki osiągnęły mistrzostwo świata, co zresztą powiedziałem w poprzednim wpisie. Wdawanie się w jałowe dyskusje typu „e bo faszyzm ma elementy militaryzmu i etatyzmu udowodnij że Krzysztof WolnyRynek™ Bosak to etatysta i militarysta”. Przy czym nawet jak udowodnisz to usłyszysz że to nie to miał na myśli, albo to ironia, jak podczas słynnego AMA. Celem tych wpisów jest przedstawienie czytelnikom Bosaka, jego poglądów i jego otoczenia. To czy jest faszystą czy nie to pytanie dla osób o IQ wyższym niż wartość temperatury pokojowej, na które odpowiedzą sobie po zapoznaniu się z treścią wszystkich wpisów. Ok?

 

https://www.wykop.pl/wpis/51196951/czy-krzysztof-bosak-jest-faszysta-czesc-druga-kole/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up fajna wklejka, a teraz może choć dwa wyrazy komentarza. Zgadzasz się z tym wpisem? Nie zgadzasz? Ostrzegasz przed czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarbówka to piękna instytucja. Żona dostała zwrot podatku. Problem polegał na tym, że wysłali na stary adres. Niekaktualny od 6 lat, ale na nowe nazwisko. Na ostatniej umowie widnieje nowy adres, nowe dane, a ta durna instytucja robi taką akcję. Odebraliśmy zwrot w ostatni dzień i dowiedzieliśmy się o przekazie kompletnie przypadkiem. Co za kraj. Ale weź przyjmij jakąś większą kwotę i nie zapłać od tego podatku... Ciekawe czy znajdzie się ktoś, kto by chciał wyeliminować takie debilizmy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Trepcia napisał:

Korwin "krul" :E

Chociaż debil, to za jedno go podziwiam. Za to że mówi jak działają podatki i, przynajmniej kiedyś, tłumaczył ludziom czemu to nie ma sensu, jeśli są tak wysokie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Klakier1984 napisał:

@up fajna wklejka, a teraz może choć dwa wyrazy komentarza. Zgadzasz się z tym wpisem? Nie zgadzasz? Ostrzegasz przed czymś?

@Camis jest botem, nie zauważyłeś jeszcze? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 09:04, Myst napisał:

Nikogo nierobami nie nazywam, po prostu osoby które nie dokładają się do wspólnego budżetu nie powinny o nim współdecydować. W skali kraju oznacza to brak prawa wyborczego w wyborach do parlamentu.

To dlaczego chcesz uzależnić prawo wyborcze od płacenia podatków?
Czy ci których wymieniłem nie robią niczego dla kraju, że nie mogą decydować o nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Wiadomościach Marczak prawie przepraszał w imieniu policji że prowokatorzy lgbt zostali zatrzymani " no ale wiecie drodzy państwo ktoś mógł się poczuć urażony ale policja nic do lgbt nie ma, nawet ich lubi fajni ludzie" :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję porozmawiać z obcą mi osobą, spotkaną na ulicy. I chociaż nie znosi pedałów, jak to on sam określił, to wkurzał się bardziej na PiS niż na same ruchy lgbt. "PiS doszedł do władzy to pedały wyszły na ulicę. Wcześniej siedzieli w domach i nikomu nie wadzili, ani nikt im" :E taka konkluzja z rozmowy  wyszła :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chartkor napisał:

@Camis jest botem, nie zauważyłeś jeszcze? :E

Ale wtopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>KLIK<

"Dwa miliardy to za mało. Podwyżka abonamentu RTV pójdzie na rosnące koszty TVP i PR"

Pół miliarda więcej z abonamentów w 2019 niż w 2018, ale wzrostu z reklam nie ma, no tak po co się przemęczać i przyciągać reklamodawców dobrą ofertą - w razie czego jak w korycie TVP by brakło to przeleje się z budżetu, przecież te pieniądze są "niczyje"... a nie, one są rządowe, to rząd daje z własnych oszczędności na np: 500+ i to rząd dał swoje 2 mld na TVP).

"W sumie w dwa lata koszty operacyjne TVP poszły w górę o 1,05 mld zł."

Mają rozmach, jak się bawić to się bawić (za publiczne pieniądze to na całego), drzwi wywalić okno wstawić. Banda dwulicowców, czepiali się np: ile to Lis za PO zarabiał a sami robią to samo... a retoryka PISowców ciągle ta sama "inni też tak robili / inni robili bardziej".

 

 

 

 

 

gf-Q5xK-1nMg-fVWv_czy-mozna-sprzedac-bon

Bon turystyczny-pincet za trzy zero-siódemki? tanio :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Flik napisał:

Dziwne, że przez tyle lat nie próbowali tego jakoś zutylizować, albo zrobić coś, by pozbawić tę saletre właściwości wybuchowych.  Nie wiem czy to możliwe, ale tak sobie  dumam.?

Jest to nieprawda, próbowali się tego pozbyć na różne sposoby ale tego nie dało się od tak wywieźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne źródła donoszą, że były informacje o zagrożeniu ale olewano to.

Co to znaczy nie da się wywieźć? Ta substancja nie jest nigdzie używana? Nie jest transportowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie artykuły to się zastanawiam o co chodzi dla autora. Przecież paliwo na stacji też może zrobić bum. Alkohol do odkażania też jest wybuchowy, w sprzyjających warunkach. Ech.. kolejny szum z gówna. Wiem że media zarabiają na ludzkiej tragedii, ale no mogli by pomyśleć momentami. 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/w-bejrucie-zabila-kilkaset-osob-skladowiska-saletry-amonowej-w-polsce/sk9r350,79cfc278

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oni mieli szczęście w nieszczęściu.

Gdyby to wybuchło w magazynie leżącym od strony miejskiej zabudowy, to dopiero by mieli sajgon. Wywróciło statek wycieczkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mroczny Nelu napisał:

Jest to nieprawda, próbowali się tego pozbyć na różne sposoby ale tego nie dało się od tak wywieźć.

Wywiezienie tego to jest tylko zmiana miejsca składowania bardzo niebezpiecznego surowca. Mnie chodziło raczej o jakieś unieszkodliwienie/pozbawienie właściwości wybuchowych. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe.

O co chodzi z tym handlem bonami turystycznymi? Bo tak : mam bon na 500 zł (możliwość wydania 500 zł na wakacje). Sprzedaje za 400. Przecież to strata.  Nie posiadam dzieci.

Niech mi ktoś objaśni po co bawić sie w handlowanie tym? No chyba, że ktoś nie czuje potrzeby wyjazdu na urlop, to wówczas może ma to sens.

PS: Czy jak na  Zgromadzeniu narodowym zabraknie kilku posłów/senatorów to nadal będzie to zgromadzenie narodowe?

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RyszardGTS napisał:

gf-Q5xK-1nMg-fVWv_czy-mozna-sprzedac-bon

Bon turystyczny-pincet za trzy zero-siódemki? tanio :E 

Czy te bony turystyczne można wykorzystać na airbnb w kamienicy u Banasia?

Kolega pyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Flik napisał:

Niech mi ktoś objaśni po co bawić sie w handlowanie tym? No chyba, że ktoś nie czuje potrzeby wyjazdu na urlop, to wówczas może ma to sens.

  • postawienia prezydenta RP w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu (wniosek 140 członków Zgromadzenia, do podjęcia uchwały głosami 2/3 ustawowej liczby członków ZN, tj. 374 głosów – art. 145 ust. 2 Konstytucji),

Dobrze myślę o co Ci chodzi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym myślisz, a ja tylko grzecznie zapytałem.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, ogólne minimum to 140 sztuk głąbów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Trepcia napisał:

 A jak dostaniesz bon ale byles juz na wakacjach to co masz z nim zrobic?

No nie do końca...

"Nie trzeba się spieszyć z wykorzystaniem bonu. Można nim płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku, aż do wyczerpania świadczenia."

Czyli można w przyszłym roku wykorzystać.

Poza tym każdy taki bon posiada swój unikalny numer (konkretny bon do wykorzystania przez tą i tylko tą osobę).  Nie rozumiem jak działa ten handel. Poza tym to chyba jest karalne.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krul na Zgromadzeniu Narodowym przebrał się za pułkownika Sandersa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej, totalnie nie jestem na czasie w temacie sprzętowym i szukam lapka do programowania (Visual Studio, Dockery itp.) w cenie ~15k. Okazjonalnie do pogrania, ale ekran nie ma totalnie żadnego znaczenia, bo będzie podłączony do monitora, więc nie potrzebuję wodotrysków typu 240Hz ekran, 4K rozdzielczość itp. (FHD i 60Hz starczy ). Aktualnie pracowałem na firmowym ZBooku Fury 16 G9 z i7-12850HX, 32GB RAMu i RTX A1000 i było OK (w grach nie szalał, ale od grania jest PS, tutaj jak wspomniałem okazjonalnie), ale czuję że mogłoby być lepiej. Co do RAMu zależy mi na ten moment min. 32GB z możliwością rozbudowy (najlepiej jako wolne sloty).
    • No i nawet teraz widać to np. po Ruskich. Zakaz importu i leżą. Nie mają technologii itd. Gdyby im Chińczycy nie pomogli bez importu już by ich pewnie nie było. Ludzie chcą towarów i konsumpcji a nie eksportu. Eksport jest tylko jednym ze sposobów na osiągnięcie celu.
    • Ja podczas bitki nie uzywam nigdy jendej broni, dlatego mala ilosc strzal a jest ich 15 nie robi mi to klopotu. W sumie to łuku prawie wgl nie uzywam
    • Może ktoś chce komputer pod magazyn danych, 6x sata, z wyjściem hdmi 2.0 z HDR wymienić za miniPC z N100? Jednak dyski zewnętrzne i magazyn danych w głównym PC mi wystarczą   Komplet zawiera: -athlon 200ge i chłodzenie spire -Asus b450m A II, nówka z amazona i właśnie myślę nad odesłaniem https://www.amazon.pl/dp/B08K91L574?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=551695792 -ram 2x4gb 3000mhz, CORSAIR Vengeance LPX -obudowa chieftec bravo CS-03B-U3 z miejscem na 3x dyski 3.5 cala 1x 2.5 cala oraz slot 5.25 na napęd https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/416/CS-03B-U3 -2 wentylatory 1x50mm oraz 1x80mm -zasilacz chieftec SFX-350BS MiniPC może być bez dysku, interesuje mnie coś z N100 lub podobne z tej serii. Ewentualnie sama płyta główna na N100 z przynajmniej 2x sata, ale z dopłatą. LUB mogę przyjąć coś innego, choćby płytę na LGA1151 pod pentium g5600, prawie nową. Mogę wysłać bez obudowy i zasilacza, jak ktoś tak woli.
    • My nie żyjemy w tamtych czasach tylko w czasach, gdzie gospodarką rządzi twarda waluta. I słowo kluczowe - jak masz hajs. Co gwoli dopowiedzenia - hajs, który respektuje druga strona. Co było z Hrywną dwa lata temu to chyba każdy wie. Mogłeś mieć Hrywien w bród ale na zagraniczną walutę nie dało się wymienić (łatwo).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...