Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, panzar01 napisał:

Skarbówka to piękna instytucja. Żona dostała zwrot podatku. Problem polegał na tym, że wysłali na stary adres. Niekaktualny od 6 lat, ale na nowe nazwisko. Na ostatniej umowie widnieje nowy adres, nowe dane, a ta durna instytucja robi taką akcję. Odebraliśmy zwrot w ostatni dzień i dowiedzieliśmy się o przekazie kompletnie przypadkiem. Co za kraj. Ale weź przyjmij jakąś większą kwotę i nie zapłać od tego podatku... Ciekawe czy znajdzie się ktoś, kto by chciał wyeliminować takie debilizmy? 

Nie rozumiem problemu. Skarbówka kontaktuje się z podatnikiem na dowolny adres jaki sobie zażyczy, wystarczy donieść im odpowiedni formularz, aktualnie ZAP-3. Dziwne, że nikt nie powiedział żonie jak zmieniała adres w urzędzie. Tak jest od co najmniej kilkunastu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maxpower napisał:

Nom. Zbyt niska kara dla tej baby.

Nie popieram nagrywania bez zgody, ale tutaj jest wyjątek. Kiedyś słowa przerodziły się w czyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wybuch w Libanie mógł mieć moc 3 Kiloton, czyli 1/4 ~ 1/5 bomby w Hiroszimie.

Szybkie wyliczenie na podstawie promienia i czasu wybuchu

 

fjPtrWj.png

 

 

O kurfa: 

 

CQkYvbQ.jpeg

 

 

Cytat

Te małopolskie miasta mogą stracić pieniądze z UE przez "strefy wolne od LGBT"

Małopolski Tuchów i Nowy Sącz prawdopodobnie stracą pieniądze z Unii Europejskiej przez uchwały ws. "stref wolnych od LGBT" - dowiedział się dziennikarz RMF FM. Wcześniej unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że odrzucono sześć wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu "Partnerstwo miast". Nie chciano jednak podawać szczegółów.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-te-malopolskie-miasta-moga-stracic-pieniadze-z-ue-przez-stre,nId,4638726

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy nowy "Smoleńsk":

 

comment_1596698145WxVv0IU5fxdgL2SZ3hDq25

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dawać więcej tych tęcz, nie odpuszczać w tej świętej wojnie, walić nimi w pisiorów na każdym miejscu. Jachirę na prezydenta, bo wielki wojownik z niej. A później znów będą jęki, że wybory nieuczciwe, że naród głupi, itd.

ps

Ciekaw jestem jak długo Kosiniak w tym tęczowym sojuszu wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do szafy z pedałami, a z ideologią to do pieca. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 209458 napisał:

Nie rozumiem problemu. Skarbówka kontaktuje się z podatnikiem na dowolny adres jaki sobie zażyczy, wystarczy donieść im odpowiedni formularz, aktualnie ZAP-3. Dziwne, że nikt nie powiedział żonie jak zmieniała adres w urzędzie. Tak jest od co najmniej kilkunastu lat.

Za wcześniejsze lata przychodziło normalnie :E to jest zagadką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Camis napisał:

Ciekawe kiedy nowy "Smoleńsk":

 

 

Huehuehuehue. Tusk by wypuścił rakietę z dupy i byłoby pozamiatane :E. Idiotyzm? Skrajny kretynizm? Czysty, niczym nie poskromiony debilizm jednak najbardziej pasuje. Dobrze że Duda sam nie pilotował..... Zachowanie jak u menela - Wchodzę na jezdnię, instynkt przetrwania i podstawy myślenia mam wyłączone. I żeby nie było, każdego bym tak skwitował. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

Planowana podwyżka abo na lekcje dykcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko jakoś. Ja bym zapewnił do 3120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oni mają niby robić do tego czasu? Zasypywać to co wyfedrowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Sasin to takimi kłamstwami sypie że ja mu osobiście nigdy więcej nie uwierzę w żadne jego słowo, ciągle kłamie i mota się w zeznaniach. Nawet sami górnicy przyznają że niestety ale opłaca się importować bo styl zarządzania i kolesiostwo powoduje że nasz węgiel generuje straty. Wystarczy taką kopalnię "na minusie" sprzedać Niemcom i za rok "cud, po prostu cud", nagle kopalnia wyjdzie na prostą i będzie przynosić zyski.

 

Pięknie dziś były Wiadomości, po prostu piękne, widać że materiał dopieszczany przez dłuży czas i czekał na 6 sierpnia. Wszystko w tym kraju to zasługa Dudy, po prostu wszystko, święty chłop, aż sam uklęknąłem i podziękowałem Bogu za zesłanie nam Błogosławionego Prezydenta Dudy który dumnie kroczy wałcząc z cieniem mgły zapewniając nam maluczkim dobrobyt i bezpieczeństwo. Nawet nie wiem czy my w ogóle jesteśmy godni mieć tak wspaniałego prezydenta jak Duda, to dar niebios.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RyszardGTS napisał:

Sasin to takimi kłamstwami sypie że ja mu osobiście nigdy więcej nie uwierzę w żadne jego słowo, ciągle kłamie i mota się w zeznaniach. Nawet sami górnicy przyznają że niestety ale opłaca się importować bo styl zarządzania i kolesiostwo powoduje że nasz węgiel generuje straty. Wystarczy taką kopalnię "na minusie" sprzedać Niemcom i za rok "cud, po prostu cud", nagle kopalnia wyjdzie na prostą i będzie przynosić zyski.

 

Pięknie dziś były Wiadomości, po prostu piękne, widać że materiał dopieszczany przez dłuży czas i czekał na 6 sierpnia. Wszystko w tym kraju to zasługa Dudy, po prostu wszystko, święty chłop, aż sam uklęknąłem i podziękowałem Bogu za zesłanie nam Błogosławionego Prezydenta Dudy który dumnie kroczy wałcząc z cieniem mgły zapewniając nam maluczkim dobrobyt i bezpieczeństwo. Nawet nie wiem czy my w ogóle jesteśmy godni mieć tak wspaniałego prezydenta jak Duda, to dar niebios.

Dzisiejsze wiadomości to zbierało mi się na wymioty, to jest tak bezczelne, że aż szkoda wspominać o tych materiałach. 

A Sasin wiadomo, nawet zapowiedzi zwali, więc nie ma się czym przejmować :E Koleś wróżka na 40 lat planuje, dobry jest, no co możesz powiedzieć więcej, ten narodowy champion w trudnych czasach mógłby pracować dla Tesli, Apple czy MS, ale on wybrał Polskę, on mógłby zrobić plan na 40 lat dla tych potęg, ale nie, wybrał cud nad Wisłą, powinieneś go szanować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, TheMr. napisał:

powinieneś go szanować. 

Sasin "wyjdzie na zero" jak wpłaci 68 milionów zł z własnej kieszeni (może zrobić zrzutkę w swojej rodzinie). A później jak już będzie "na zero" to będzie musiał zapracować sobie na mój szacunek, tylko że jest jedno magiczne słowo którego pewnie nie zna... zapracować, praca, pracować... straszne słowo/a ;) 

 

 

edit

"Całość napisałem oczywiście jako ironia."

Wiem :) 

 

 

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Sasin "wyjdzie na zero" jak wpłaci 68 milionów zł z własnej kieszeni (może zrobić zrzutkę w swojej rodzinie). A później jak już będzie "na zero" to będzie musiał zapracować sobie na mój szacunek, tylko że jest jedno magiczne słowo którego pewnie nie zna... zapracować, praca, pracować... straszne słowo/a ;) 

Całość napisałem oczywiście jako ironia. Szacunek nie należy mu się żaden. Bo jego nawet człowiekiem nie można nazwać. 

 

https://knowhowinsider.com/korporacje-placa-niskie-podatki/

Bardzo ładnie napisane. Nic nie mam do Warszawiaka który odbiera 1500 zł ze swoich własnych podatków, ale ładnie przedstawił też panią która zarabia 1920 i na swoje własne 500+ nie jest wstanie włożyć do budżetu. 

A z drugiej stron autor sugeruje, że opozycja jest gorsza niż PiS który robi wszystko od 5 lat, umysłowa ameba :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gównotekst napisany w fatalny sposób.

Problem leży w tym, że bezrobotni, czyli tacy, którzy do budżetu się nie dokładają są beneficjentami 500+, pracujący mogą traktować 500+ jako zwrot podatku i omawiana tu pani z Podlasia z 2000 zł pensji jest większym beneficjentem tego zwrotu niż wspominany warszawiak pod jednym warunkiem - musi posiadać co najmniej 1 dziecko, w innym przypadku tak i ona jak każdy pracujący, a nie posiadający dzieci z różnych przyczyn, jest dymany na lewo i prawo. Warszawiak zarabiający 20k zł oddał 1500 zł na PIT, więc mogę odwrócić sytuację - to on złożył się na trzech beneficjentów 500+, gdzie pani z Podlasia na ten sam podatek wrzuciła 121 zł.


Socjal jest zły, wysokie podatki są złe i to akurat prawda.
Nie jestem warszawiakiem z pensją 20 koła, a szkoda :E

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2020 o 22:09, mlody_tarnow napisał:

Problem leży w tym, że bezrobotni, czyli tacy, którzy do budżetu się nie dokładają są beneficjentami 500+

Fundamentalnie błędne założenie. (po co ja to napisałem? :E może za dużo jeżdżenia dziś, i załatwiania różnych rzeczy, i na wieczór czytać już nie umiem :E ale reszta wypowiedzi w sumie pasuje :E Mamy ujemny albo ledwo ponad zerowy przyrost ludności, to znaczy że spora ilość ludzi w kraju nie ma dzieci. Nie ma i nie będzie, jak kasy :E:) Wszyscy z góry wrzucają ludzi w wiadro pomyj nazwane 500+. Mam 33 lata i dopiero dostanę 1wsze 500+. Dopiero. Od kiedy jest ten twór? Ile lat płaciłem dla pisu? no wychodzi że sporo... Nie będę się z tym krył, bo i po co, wiec od razy wrzucę Ci info, do budżetu przez ostatnie 4 lata oddałem więcej niż 108k przez najbliższe 18 lat, które dostanę za brzdąca z budżetu w postaci 500+. Nie zrobiliśmy też sobie bobaska z powodu 500+. Po prostu chcemy (ja i żona) mieć dużą rodzinę. A więc jak mogę traktować ten gówniany interes jako zwrot podatku? To nawet nie jest inwestycja... Nie wiem jak to nazwać, może po prostu kradzież?

Zwrot podatku to zwrot podatku. Koniec. Na coś konkretnego, lub za coś konkretnego, zwracana kasa. A nie oddawana pod inną nazwą. Skończmy wszyscy z zakłamywaniem rzeczywistości. Rządzący powinni podnieść limit kwoty wolnej od podatku.

Przynajmniej do swojego poziomu.

Co to za *** kraj, w którym sprzątaczka ma 3k* a poseł 30k kwoty wolnej od podatku (pomachaj pani Beacie "Nagrodzie której się należy" Szydło)??!?!?!??!

*(o ile w ogóle przekroczy ten próg, elo głupota samych sprzątaczek że dają się wyzyskiwać na śmieciówkach, pracując dla tej samej firmy, od trzech lat, czy nawet 10 lub więcej, ale to też poruszałem na forum, oraz to że urząd pracy ma to w dupie, na spółkę z skarbówką)

Całe te pińćset plus jest fundamentalnie złe. Jedynymi beneficjentami tego syfu są patusy, bezrobotni z wyboru, nie przymusu. Degeneraci co nie mają nic do roboty, po za chlaniem i patrzeniem w ścianę. Cała reszta ludzi albo z tego nie korzysta, albo zapłaci więcej, niż z tego dostanie.

Dodam jeszcze jedno, warszawiak zarabiający 20k  (brutto? załóżmy że tak) oddaje więcej niż na 3x500+, po drugie, średnie opodatkowanie kraju to 17% (relacja pkb względem budżetu), a zwykły człowiek jest dojony na więcej jak 60% swoich dochodów (pit, vat, cła, akcyzy, zusy, itd, itp). Korpo u nas w kraju mają mega frajdę i wesołe życie.

Edytowane przez toyak02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie musisz tego wszystkiego tłumaczyć, bo ja to doskonale wiem i Twoje zdanie podzielam. Nie rozumiem tylko Twojego stwierdzenia "błędnego założenia", że najgorszym typem są w tym przypadku bezrobotni, którzy pracą się nie pałają, ale kaskę z socjalu przyjmują.

Najnowsza statystyka z mojego UP - ponad 50% zarejestrowanych to LUDZIE STALE BEZROBOTNI. To jest dramat tego kraju. Poklepuje się po plecach kombinatorów socjalu, a kara pracujących.

Co do warszawiaka - oczywiście przy pensji brutto 20k zł do ręki ma 15k, a pracodawca wydał 25k, czyli 10 000 zł poszło na daniny, ale odniosłem się tylko do samej zaliczki na PIT.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz bo ja źle Twoją wypowiedź przeczytałem. Dziś cały dzień w biegu miałem :E na wieczór już mi mam musk, nie mózg.
Zrobiłem lekką edycję do pierwszego zdania.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, mlody_tarnow napisał:

Najnowsza statystyka z mojego UP - ponad 50% zarejestrowanych to LUDZIE STALE BEZROBOTNI. To jest dramat tego kraju. Poklepuje się po plecach kombinatorów socjalu, a kara pracujących.

Przy bezrobociu w okolicach 4-5% (nieco wyższe mamy, ale niewiele) trwale bezrobotni tylko ci, co chcą być bezrobotni. Nie powinno się temu pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...