Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Szambo napisał:

PS. @henryk nowak Świetnie ująłeś "clue" całego ruchu LGBT. Robią wszystko, żeby normalnie żyjącym homoseksualistom żyło się w tym kraju gorzej.

To jest clou, nie clue.

Nie używajcie słów, jak nie znacie znaczenia/pisowni, bo potem ciężko to rozczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamiyan napisał:

To jest clou, nie clue.

Nie używajcie słów, jak nie znacie znaczenia/pisowni, bo potem ciężko to rozczytać.

Rzeczywiście. Poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

FB_IMG_1597128087184.jpg

Ok, czyli już wszystko wiadomo o co chodzi. Przynajmniej już się nie ukrywają z tym.

A kim w ogóle ta kobieta jest? :P

Kolega z pracy podsunął mi zarąbisty filmik... pewnie widzieliście:

O kobietach i mężczyznach.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, czy to wyżej jest trollem, czy po prostu ktoś nie potrafi się dobrze wyrazić po polsku.

Mam wrażenie, że chodziło im o to, żeby policja nie mogła zatrzymywać tylko za bycie LGBT. Czyli to miałoby być tym "immunitetem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kamiyan napisał:

Mnie zastanawia, czy to wyżej jest trollem, czy po prostu ktoś nie potrafi się dobrze wyrazić po polsku.

Mam wrażenie, że chodziło im o to, żeby policja nie mogła zatrzymywać tylko za bycie LGBT. Czyli to miałoby być tym "immunitetem".

Masz wyraźnie zaznaczone, że immunitet jak u Posła, więc nie chodzi o zatrzymywanie za bycie LGBT.

Zresztą w Polsce przecież nie ma takiego prawa, że można kogoś zatrzymać, bo jest homoseksualistą. Niszczenie mienia, robienie nielegalnych zbiorowisk to już inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Szambo napisał:

Zresztą w Polsce przecież nie ma takiego prawa, że można kogoś zatrzymać, bo jest homoseksualistą. Niszczenie mienia, robienie nielegalnych zbiorowisk to już inna para kaloszy.

Czytałeś raport na stronie RPO odnośnie tych 40+ osób zatrzymanych? Najpierw je wyłapywali, a potem wymyślali podstawę: najpierw covid, potem udział w nielegalnym zgromadzeniu itp.

Kłopot w tym, że w zamyśle prokuratura powinna nadzorować pracę policji (każdemu teoretycznie przysługuje złożenie skargi na to ostatnie do prokuratora nadzorującego), a wszelkie istotne rzeczy (typu pozbawienie wolności) - ma wymagać zgody sądu. Celowe rozproszenie władzy nad każdym obywatelem na 3 różne instytucje, żeby nie można było jej nadużywać.

Ostatnie wydarzenia pokazują, że to wszystko bierze w łeb. O ile kwestie LGBT mnie średnio interesują, tak jestem lekko wystraszony tym podporządkowaniem tych 3 instytucji jednemu panu, bo to uderza we wszystkich w tym kraju. Dziwię się trochę że na tym forum tutaj, sporo skupienia jest na LGBT, a prawie zupełnie na tym, co się wyprawia z czymś, z czym może się zetknąć każdy z nas i moim zdaniem powinno być dużo ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Mnie zastanawia, czy to wyżej jest trollem, czy po prostu ktoś nie potrafi się dobrze wyrazić po polsku.

Mam wrażenie, że chodziło im o to, żeby policja nie mogła zatrzymywać tylko za bycie LGBT. Czyli to miałoby być tym "immunitetem".

Przecież teraz też nie można nikogo zgarnąć za bycie LGBT. Za darcie ryja i obrażanie gliniarzy pewnie już tak.

 

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GregM00 napisał:

Ostatnie wydarzenia pokazują, że to wszystko bierze w łeb. O ile kwestie LGBT mnie średnio interesują, tak jestem lekko wystraszony tym podporządkowaniem tych 3 instytucji jednemu panu, bo to uderza we wszystkich w tym kraju. Dziwię się trochę że na tym forum tutaj, sporo skupienia jest na LGBT, a prawie zupełnie na tym, co się wyprawia z czymś, z czym może się zetknąć każdy z nas i moim zdaniem powinno być dużo ważniejsze.

No ale dużo ważnych spraw nam umyka, bo gada się cały czas o LGBT. Ten Kraj ma dużo poważniejsze problemy.

Pierwszym jest to, że sporo osób wolało zdeptać prawo/gospodarkę niż mieć do czynienia z LGBT.

Drugim jest to, że mamy opozycję, która cały czas huczy o LGBT zamiast skupić się na problemach zwykłych obywateli.

Czy wychodzi ktoś na ulicę, bo kraj gospodarczo idzie w złą stronę? NIE

Czy ktoś wychodzi na ulicę, bo zatrzymali kolesia, który jest kobietą? TAK

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szambo napisał:

Zresztą w Polsce przecież nie ma takiego prawa, że można kogoś zatrzymać, bo jest homoseksualistą.

  Niby nie można, ale policjanci są różni. Historia jest sprzed kilku lat, w czasach gdy Biedroń siedział sobie w Sopocie, a głównym straszakiem na wyborców wciąż byli roznoszący choroby i gwałt imigranci. Znajomy wracał z jakiejś imprezy wieczorem do domu. pewnie capneli go rutynowo do spisania, ale pech chciał, że młody, ideowy miał do kurtki przyczepioną przypinkę partii politycznej. I jak policjant zauważył to zrobił się dociekliwy i dopytywał, czy lubi w kakaowe oko, czy sobie z kolega Adrianem na wzajem wsadzają, kto komu i tym podobne sprawy. na dowidzenia dostał jeszcze kwitek za zaśmiecanie czy tam zakłócanie porządku. I to nie była jakas Kozia Wólka tylko Śródmieście w Warszawie. Dla kumpla to było pierwsze bliższe spotkanie z policją ever, więc wystraszony przyjął mandat, z resztą chyba niewiele mógł zrobić więcej. Żadnych monitoringów, policjantów dwóch, on jeden, Policjant mniej dociekliwy szczegółów seksualnych (może nie katolik?) nawet jak mu się zachowanie kolegi średnio podobało, to przecież nie będzie kablem, żeby na kolegę z pracy donosić.

21 minut temu, GregM00 napisał:

Czytałeś raport na stronie RPO odnośnie tych 40+ osób zatrzymanych? Najpierw je wyłapywali, a potem wymyślali podstawę: najpierw covid, potem udział w nielegalnym zgromadzeniu itp.

W Krakowie zdaje się za flagę na Smoku Wawelskim dostali paragraf o nielegalnym umieszczeniu ogłoszenia. Co ciekawe odnośnie aresztowań, dziadek osoby która wywiesiła flagę został 3 lata temu potrącony na pasach, trafił w ciężkim stanie do szpitala i po miesiącu zmarł. Sprawca wypadku dostał rok w zawiasach, nie zasądzono wobec niego aresztu, odpowiadał z wolnej stopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Suchy211 napisał:

Przecież teraz też nie można nikogo zgarnąć za bycie LGBT. Za darcie tyją i obrażanie gliniarzy pewnie już tak.

 

Też nie. To, że będziesz krzyczeć na ulicy - to się kwalifikuje na mandat, a nie zgarnięcie. Co do obrażania gliniarzy, też nie jest łatwo, bo to trzeba wykazać przed sądem - że krzyczałeś w celu obrazy a nie, że tak powiem "w powietrze". A to jest nie do udowodnienia. Jak dla mnie te wszystkie zarzuty o nielegalnym zgromadzeniu się nie ostaną, bo znów to trzeba wykazać. To jest środek miasta, w naturalny sposób ludzi sporo, jeśli nie ma dowodów na jakieś celowe umawianie się, to nie ma zgromadzenia, bo każdy powie, że przyszedł popatrzeć.

Najśmieszniejsze jest to, że jeśli przyjdzie do wypłaty odszkodowań za bezpodstawne zatrzymania (poza tymi pajacami, którzy weszli na policyjny samochód), to przecież będzie kasa z naszych podatków. "Robią co chcą robią, robią, co chcą robią ...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 209458 napisał:

W Krakowie zdaje się za flagę na Smoku Wawelskim dostali paragraf o nielegalnym umieszczeniu ogłoszenia.

Czytałem o tym dzisiaj i zastanawiałem się, czy to też będzie "znieważenie pomnika" :)

Ale poważnie, to jest zupełnie nie do śmiechu, bo przepisy prawa są takie, że jak trzeba coś się zawsze znajdzie, prawo zakłada racjonalność w ocenie, jak się chce można to naciągnąć dowolnie - kojarzę ostatnio sprawę za zaśmiecanie po rzuceniu na brudny chodnik jednej łupiny po słoneczniku. I co gorsza, sąd pierwszej instancji to klepnął uzasadniając, że co by było gdyby każdy tą jedną łupinę rzucił na chodnik. Dopiero sąd drugiej instancji wywalił cały ten wcześniejszy wyrok mówiąc, że nie wystąpiło żadne zaśmiecanie, bo nie da rady zaśmiecać jedną łupiną. Proste, logiczne, ale kolesia przeciągnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GregM00 napisał:

Też nie. To, że będziesz krzyczeć na ulicy - to się kwalifikuje na mandat, a nie zgarnięcie. Co do obrażania gliniarzy, też nie jest łatwo, bo to trzeba wykazać przed sądem - że krzyczałeś w celu obrazy a nie, że tak powiem "w powietrze". A to jest nie do udowodnienia. Jak dla mnie te wszystkie zarzuty o nielegalnym zgromadzeniu się nie ostaną, bo znów to trzeba wykazać. To jest środek miasta, w naturalny sposób ludzi sporo, jeśli nie ma dowodów na jakieś celowe umawianie się, to nie ma zgromadzenia, bo każdy powie, że przyszedł popatrzeć.

Najśmieszniejsze jest to, że jeśli przyjdzie do wypłaty odszkodowań za bezpodstawne zatrzymania (poza tymi pajacami, którzy weszli na policyjny samochód), to przecież będzie kasa z naszych podatków. "Robią co chcą robią, robią, co chcą robią ...".

darcie się w eter "ptaszek w anus policji"  i podobne teksty na moje jak najbardziej kwalifikowanie się pod obrazę. A takie korzystanie z faktu, że coś można robić, bo w określonych okolicznościach jest to trudne do udowodnienia, to tak zwane januszowanie. Ja bym za podejrzenie januszowania na 24 zamykał dla zasady. 24 to nie kula w łeb więc nawet jak się trafi niewinny to jego życie się przez to nie zawali a wszelkich pokrzykiwaczy przynajmniej częściowo oduczy sprytnego omijania prawa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przy stwierdzeniu, że dane zachowanie stanowi zniewagę, brane są pod uwagę ocenne i zmienne kryteria. Każdy obywatel ma przecież prawo do wyrażenia swojego niezadowolenia o zachowaniu czy podjętych czynnościach funkcjonariusza Policji. Jak jednak oddzielić mocno krytyczne czy negatywne wypowiedzi lub gesty na temat działalności policjanta od ocen, które zawierają w sobie treści znieważające? Jaki poziom treści negatywnych powinny one zawierać, aby można było uznać je za znieważające?

https://gazeta.policja.pl/997/informacje/108017,Zniewazenie-funkcjonariusza-Policji-nr-118012015.html

Cytat

Za niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie uznaje się takie zatrzymanie, które powoduje dolegliwości, których dana osoba nie powinna ponieść. Najbardziej jaskrawym przykładem niesłusznego zatrzymania będzie zatrzymanie nieoparte na uzasadnionym przypuszczeniu, że dana osoba popełniła czyn zabroniony, mówiąc prościej zatrzymanie osoby „ot tak”. Są jednak sytuacje mniej jaskrawe, pojawiać się mogą wątpliwości czy organ dokonujący zatrzymania miał ku niemu podstawy czy też nie. Wskazówką dla sądu orzekającego w sprawie niesłusznego zatrzymania jest aby jego niewątpliwą niesłuszność oceniać się z punktu widzenia ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie.

Powyższe sprowadza się do tego, że dopiero po postępowania, czyli co do zasady gdy wiadomo już znacznie więcej niż w chwili zatrzymania ocenia się czy było ono zasadne. Takie rozwiązanie skłaniać ma organy ścigania do rozważania zasadności zatrzymania, co z kolei służyć ma unikaniu omyłkowych czy też zbyt pochopnych decyzji o zatrzymaniu.

W razie stwierdzenia niewątpliwie niesłusznego zatrzymania, osobie zatrzymanej przysługuje żądanie odszkodowania, które ma wyrównać to co z majątku zatrzymanego ubyło wskutek zatrzymania np. pieniądze wydane na pomoc prawą, oraz to co przez fakt zatrzymania nie wpłynęło do tego majątku, a w normalnych okolicznościach wpłynęłoby np. utracony zarobek.

Osobie niesłusznie zatrzymanej przysługuje także prawo do zadośćuczynienia, mającego zrekompensować krzywdę wyrządzoną niesłusznym zatrzymaniem.

Podsumowując, jeśli kogoś wk..wia to, co robi policja, może dać temu wyraz, to nie jest z automatu uznawane za znieważenie.
Druga rzecz, zatrzymanie nie może być tylko dlatego, że policji coś się wydaje. Zasadne jest tylko takie, które obroni się w sądzie (nie jest naciągane). Jak się nie obroni - to jest bezzasadne i trzeba płacić.

Jak się to odniesie do tego, co się działo w W-wie, to mam spore wątpliwości, i co do znieważenia (bo wydaje się, że było reakcją na działania policji, a raczej na pewno będą zeznawać te posłanki odnośnie sposobu traktowania ludzi, jest też sporo wizualnego materiału) i na zasadne zatrzymanie większości z tych 40+ osób. Ale czas pokaże.

Edytowane przez GregM00
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facebook i Instagram zakazuje wstawiania zdjęć z holenderskim Zwarte Piet. Kilkuset letnia tradycja jest tutaj bardzo mocno krytykowana przez ludzi z innych kultur. Na czarno (nie wiem jeszcze czy to rasistowski kolor) malują się dzieci dla zabawy. Najwidoczniej niektórzy zbyt poważnie biorą do siebie takie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Szambo napisał:

Zaczęła mnie nurtować odpowiedz na pytanie z przyszłości.

Załóżmy, że wraz z rozwijającą się diagnostyką prenantalną powstał detektor "orientacji seksualnej"

No i powiedzmy dzielnie rządzący Komunistyczny Rząd Jarkowy ugiął się i wprowadził możliwość aborcji jak dziecko może być homoseksualne, binarne, trylinarne, anizotropowe :P

Jaka byłaby reakcja środowisk LGBT, które raczej popierają Aborcję "na żądanie"? Wszak uznają, że płód to nie człowiek, a dziecko z jakimiś deformacjami nadaje się tylko do skrobanki.

Sam jestem za "utrzymaniem obecnego stanu rzeczy"... od razu zaznaczę, żeby potem mnie ktoś nie wyzywał. :)

 

PS. @henryk nowak Świetnie ująłeś "clou" całego ruchu LGBT. Robią wszystko, żeby normalnie żyjącym homoseksualistom żyło się w tym kraju gorzej.

Jaka miałaby być reakcja skoro homoseksualizm to nie choroba? Nie z jakimiś deformacjami tylko z konkretnymi. Ty tu teraz próbujesz porównywać homoseksualizm do chorób genetycznych? :lol2: 

 

Clou jest takie, że nie każdemu odpowiada chowanie się. Status quo na zasadzie jest git bo generalnie polowań się na was nie urządza to o co wam chodzi?
Parodia.

9 godzin temu, TheMr. napisał:

Coś koło pół tysiąca naukowców wierzy w płaska ziemię. Coś koło tysiaca naukowców zrobiło badania wskazujące na to że 5G to zło i najlepiej siedzieć w folii. Setki naukowców robi bzdurne badania na temat seksualnosci wśród człowieka. 

I wszyscy oni siedzą bo gównianych kanalikach na YT bo nikt ich nie uznaje. I tak sobie tam klepią do gimb... znaczy otwartych umysłów na przeciw fake news'om. Taki tam wspólny mianownik.
Naukowcy nie są nieomylni i tylko szaleniec mógłby taką tezę stawiać. Nie zmienia to faktu, że jednak pewne konsensusy się udaje wypracować.

 

A wincyj praw? Ależ jasne. I takie jednostki powinny być wykopywane w pizdu. Bo oportuniści i wariaci to jest rak wszelakich ruchów, a nie większość protestujących.
 

11 minut temu, .winter. napisał:

Facebook i Instagram zakazuje wstawiania zdjęć z holenderskim Zwarte Piet. Kilkuset letnia tradycja jest tutaj bardzo mocno krytykowana przez ludzi z innych kultur. Na czarno (nie wiem jeszcze czy to rasistowski kolor) malują się dzieci dla zabawy. Najwidoczniej niektórzy zbyt poważnie biorą do siebie takie zabawy.

Pytanie jakie są tego korzenie bo ja tej tradycji nie znam. W USA podobne praktyki były stosowane jako rasistowski stereotyp.

Co nie zmienia faktu, że w obu przypadkach nie musi mieć to koniecznie podtekstu rasistowskiego. Moralna panika o pierdoły trwa.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, crush napisał:

Jaka miałaby być reakcja skoro homoseksualizm to nie choroba? Nie z jakimiś deformacjami tylko z konkretnymi. Ty tu teraz próbujesz porównywać homoseksualizm do chorób genetycznych? :lol2: 

 

Clou jest takie, że nie każdemu odpowiada chowanie się. Status quo na zasadzie jest git bo generalnie polowań się na was nie urządza to o co wam chodzi?
Parodia.

I wszyscy oni siedzą bo gównianych kanalikach na YT bo nikt ich nie uznaje. I tak sobie tam klepią do gimb... znaczy otwartych umysłów na przeciw fake news'om. Taki tam wspólny mianownik.
Naukowcy nie są nieomylni i tylko szaleniec mógłby taką tezę stawiać. Nie zmienia to faktu, że jednak pewne konsensusy się udaje wypracować.

 

A wincyj praw? Ależ jasne. I takie jednostki powinny być wykopywane w pizdu. Bo oportuniści i wariaci to jest rak wszelakich ruchów, a nie większość protestujących.
 

Pytanie jakie są tego korzenie bo ja tej tradycji nie znam. W USA podobne praktyki były stosowane jako rasistowski stereotyp.

Co nie zmienia faktu, że w obu przypadkach nie musi mieć to koniecznie podtekstu rasistowskiego. Moralna panika o pierdoły trwa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwarte_Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GregM00 napisał:

https://gazeta.policja.pl/997/informacje/108017,Zniewazenie-funkcjonariusza-Policji-nr-118012015.html

Podsumowując, jeśli kogoś wk..wia to, co robi policja, może dać temu wyraz, to nie jest z automatu uznawane za znieważenie.
Druga rzecz, zatrzymanie nie może być tylko dlatego, że policji coś się wydaje. Zasadne jest tylko takie, które obroni się w sądzie (nie jest naciągane). Jak się nie obroni - to jest bezzasadne i trzeba płacić.

Jak się to odniesie do tego, co się działo w W-wie, to mam spore wątpliwości, i co do znieważenia (bo wydaje się, że było reakcją na działania policji, a raczej na pewno będą zeznawać te posłanki odnośnie sposobu traktowania ludzi, jest też sporo wizualnego materiału) i na zasadne zatrzymanie większości z tych 40+ osób. Ale czas pokaże.

To teraz ładnie powinniśmy przeprosić niejakiego lazanię. On też przecież nikogo wprost nie obrażał. Ślizgał się tylko na regulaminie i wygłaszał swoje opinie w eter. 

To jest pożywką dla wszelkich huliganów i bandytów. Jeśli tylko będą uważali, co mówią, co i jak czynią, to praktycznie zawsze skończy się to dla nich bez konsenkwencji. Wystarczy że w wietrzny dzień stanę z odpowiedniej strony i splunę w odpowiednim kierunku aby napluć komuś w twarz zupełnie bez konsenkwenji. Wystarczy, że umiejętnie dobiorę słowa, albo znajdę grupę która będzie darła japę razem zemną, aby komuś publicznie naubliżać.

Pipkowate zasady. Dlatego napisałem kilka postów temu, że żałuję, że nie jestem dyktatorem tego kraju, bo demokracja z huliganami radzić sobie nie potrafi

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, RyszardGTS napisał:

195d74526f93b5a50797e70a66a5cdd3.jpg

Bycie dumnym z tego jakim się urodziło? No głupie, biali już się tego nauczyli, reszta musi się doedukowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Profil @Komdominium na twiterze prowadzi jakis beton mentalny. Wytknalem mu, ze tworzy fake newsy to ani be ani me tylko mnie zablokował. Hyh, prawda w oczy kole.

Camis to Ci jeszcze nie jedną wrzute od niego zrobi także spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GregM00 napisał:

Czytałeś raport na stronie RPO odnośnie tych 40+ osób zatrzymanych? Najpierw je wyłapywali, a potem wymyślali podstawę: najpierw covid, potem udział w nielegalnym zgromadzeniu itp.

Kłopot w tym, że w zamyśle prokuratura powinna nadzorować pracę policji (każdemu teoretycznie przysługuje złożenie skargi na to ostatnie do prokuratora nadzorującego), a wszelkie istotne rzeczy (typu pozbawienie wolności) - ma wymagać zgody sądu. Celowe rozproszenie władzy nad każdym obywatelem na 3 różne instytucje, żeby nie można było jej nadużywać.

Ostatnie wydarzenia pokazują, że to wszystko bierze w łeb. O ile kwestie LGBT mnie średnio interesują, tak jestem lekko wystraszony tym podporządkowaniem tych 3 instytucji jednemu panu, bo to uderza we wszystkich w tym kraju. Dziwię się trochę że na tym forum tutaj, sporo skupienia jest na LGBT, a prawie zupełnie na tym, co się wyprawia z czymś, z czym może się zetknąć każdy z nas i moim zdaniem powinno być dużo ważniejsze.

Widać poziom gawiedzi, również po tym forum. Wystarczy pomachać tęczową flagą i zupełnie bez echa przechodzą naruszenia policji i władzy. Ale ludzie wolą zajmować się tym co taki rgb robi w łóżku swojemu partnerowi.

Po raz kolejny władza atakuje obywateli, ale przecież rgb to nie obywatele.

2 godziny temu, GregM00 napisał:

https://gazeta.policja.pl/997/informacje/108017,Zniewazenie-funkcjonariusza-Policji-nr-118012015.html

Podsumowując, jeśli kogoś wk..wia to, co robi policja, może dać temu wyraz, to nie jest z automatu uznawane za znieważenie.
Druga rzecz, zatrzymanie nie może być tylko dlatego, że policji coś się wydaje. Zasadne jest tylko takie, które obroni się w sądzie (nie jest naciągane). Jak się nie obroni - to jest bezzasadne i trzeba płacić.

Jak się to odniesie do tego, co się działo w W-wie, to mam spore wątpliwości, i co do znieważenia (bo wydaje się, że było reakcją na działania policji, a raczej na pewno będą zeznawać te posłanki odnośnie sposobu traktowania ludzi, jest też sporo wizualnego materiału) i na zasadne zatrzymanie większości z tych 40+ osób. Ale czas pokaże.

Problem w tym, że w obecnym systemie odpowiedzialność za działania polityków i pojedynczych funkcjonariuszy ponosi skarb państwa. Nie ma więc bata na osobę, która łamie procedury celowo czy nie.

Procedury jak i przepisy są na tyle precyzyjne, że ich naruszenie można stwierdzić z wyprzedzeniem, tj. poprzez wypracowanie wytrenowanych zachowań, co by nawet głupi gliniarz z pierwszego szeregu czegoś nie zbroił.

Policja w tym kraju pozwala nacjonalistom i nazistom na dużo więcej, bo są rozkazy z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Robię przerywnik w temacie RGB. Na Białorusi chyba coraz ostrzej. Kontrkandydatka Łukaszenki poszła złożyć protest wyborczy, zostawiono ją (w siedzibie komisji wyborczej) samą z dwójką oficerów, po czym opublikowano dwa filmiki (nawoływanie do rezygnacji z oporu i jej oświadczenie o dobrowolnym wyjeździe z kraju), a ona z dziećmi wylądowała na Litwie, mąż oczywiście w pierdlu. Zaczynają się przy okazji strajki w firmach. Oby nie poszli drogą Rumunii.

Smutna/przykra tu rola Rosji i UE, które pozwalają Łukaszence na te harce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Robię przerywnik w temacie RGB. Na Białorusi chyba coraz ostrzej. Kontrkandydatka Łukaszenki poszła złożyć protest wyborczy, zostawiono ją (w siedzibie komisji wyborczej) samą z dwójką oficerów, po czym opublikowano dwa filmiki (nawoływanie do rezygnacji z oporu i jej oświadczenie o dobrowolnym wyjeździe z kraju), a ona z dziećmi wylądowała na Litwie, mąż oczywiście w pierdlu. Zaczynają się przy okazji strajki w firmach. Oby nie poszli drogą Rumunii.

Smutna/przykra tu rola Rosji i UE, które pozwalają Łukaszence na te harce.

Terlecki to chyba powiedział, i chyba jedyny raz błysnął rozumem w przeciągu całego swojego doczesnego życia, że przecież nic po za słownym pitupitu zrobić nie można.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 209458 napisał:

W Krakowie zdaje się za flagę na Smoku Wawelskim dostali paragraf o nielegalnym umieszczeniu ogłoszenia.

Ze smokiem to będzie grubsza sprawa... ;)

ifvTx6LUELk3Jmcq.jpg

 

 

 

Dziś już trochę odpuścili w telewizjach temat uciśnionego duo-lgbt, chyba się temat nasycił. Wzięli się głównie za Białoruś, a najlepsza w tym wszystkim jest UE - porozmawiają sobie przy herbatce o Białorusi na szczycie we wrześniu... we wrześniu :rotfl: 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja coraz mocniej potwierdza, że jest sponsorowana przez ruskich. Nie chcą wtrącać się w sprawy Białorusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .winter. napisał:

Konfederacja coraz mocniej potwierdza, że jest sponsorowana przez ruskich. Nie chcą wtrącać się w sprawy Białorusi.

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

A co mają robić? Wprowadzić demokrację jak na Ukrainie podczas rewolucji pomarańczowej? Żeby wygrał pionek Gazpromu? Łukaszenka mimo fałszowania wyborów to jedyny słuszny wybór dla Białorusi, bo tam są o wiele gorsi kandydaci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...