Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, krzyyss napisał:

To co stanie się z Białorusią ma kolosalne znaczenie dla nas i dla naszej gospodarki. Jeśli dla gospodarki, to w nieco dłuższym czasie na pensje i poziom życia.

Ale ja na to nie mam wpływu. Nic nie zrobię. Mam kilka swoich problemów i niepotrzebne mi poświęcanie moich myśli na inny temat.

Tak samo jak po latach "stania murem na biednymi homoseksualistami" doszedłem do wniosku, że jest mi niepotrzebne walczyć o prawa osób spoza mojego bliskiego otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Szambo napisał:

Ale ja na to nie mam wpływu. Nic nie zrobię. Mam kilka swoich problemów i niepotrzebne mi poświęcanie moich myśli na inny temat.

Tak samo jak po latach "stania murem na biednymi homoseksualistami" doszedłem do wniosku, że jest mi niepotrzebne walczyć o prawa osób spoza mojego bliskiego otoczenia.

I tak i nie. Jako jednostki średnio mamy wpływ na ta Białoruś. Ale taki sam wpływ mamy na ten zakichany ZUS. Na rynek pracy też niewiele w pojedynkę zdziałamy, na ceny mieszkań też. Praca i zarobki? Można bzdetem palnąć o zmianie pracy, ale to nie rozwiązanie, a tekst byłby chamski.

Ja na Białoruś patrzę z poziomu kraju, wtedy dla mnie nie ma tematu ważniejszego na dzień dzisiejszy. To temat też ważny dla naszej gospodarki. Mam na to jakiś wpływ? Bezpośrednio  żaden. ale mają decydenci u nas, którzy zazwyczaj działają w oparciu o nastroje społeczne.

edit

wymiana gospodarcza z nimi, która zawsze rozwija, wspólne kontrakty na gaz i ropę, to pozwala obniżyć cenę, branie od nich większości energii z tej ich nowej atomówki i pewnie w cholerę podobnych tematów - to pieniądz, tyle że na poziomie kraju.

edit2

Gospodarka - starczyłoby zapytać tysiące ludzi prowadzących firmy, z Podlasia i Lubelszczyzny, o to co się stanie jeśli zostanie otwarta granica z Białorusią. O to pytasz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak było w TVPiS, to nie zły ubaw. Kolejny raz pokazane jak publiczna manipuluje, kłamie. To zdjęcie jest z Korei Płd.:szczerbaty: a oni podpisali jako Mińsk. ?
Dlatego nasz "Napoleon" chce przejąć wszystkie media, by potem takie o to fotki wrzucać w TV, by nieść słowo "jedyną słuszną linię ma nasza Partia"
yMMgS4l.png

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, Reddzik napisał:

Jeśli tak było w TVPiS, to nie zły ubaw. Kolejny raz pokazane jak publiczna manipuluje, kłamie. To zdjęcie jest z Korei Płd.:szczerbaty: a oni podpisali jako Mińsk. ?
Dlatego nasz "Napoleon" chce przejąć wszystkie media, by potem takie o to fotki wrzucać w TV, by nieść słowo "jedyną słuszną linię ma nasza Partia"
yMMgS4l.png

Trochę mniej emocji. Bo równie dobrze mogę podlinkować niusy z tym samy zdjęciem, ale dawane przez posłów KO, po czym napisać - patrzcie jak ta KO  łże i manipuluje.

Ktoś zrobił fejka, a pelikany (w tym i tvp) łyknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie raz nie złe fejki TVPiS robi, i są prawdziwe, dlatego napisałem "jeśli tak było..." Dla mnie to nic nowego, bo wiem jak to działa i takie teksty mogą być prawdziwe, bo już nie raz manipulowali w swojej TV.
Tak jak ostatnio wypowiedź Pana Pazury przytoczyli odnośnie Gajosa. Pazura sprostował, że to inaczej brzmiało itd. ale przekaz poszedł, więc to się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Reddzik napisał:

Wiesz co, nie raz nie złe fejki TVPiS robi, i są prawdziwe, dlatego napisałem "jeśli tak było..." Dla mnie to nic nowego, bo wiem jak to działa i takie teksty mogą być prawdziwe, bo już nie raz manipulowali w swojej TV.
Tak jak ostatnio wypowiedź Pana Pazury przytoczyli odnośnie Gajosa. Pazura sprostował, że to inaczej brzmiało itd. ale przekaz poszedł, więc to się liczy.

Ja nie oglądam TVP, bo nie mam TV, z portali wnioskuję, że to puścili. Tylko tego fejka nie tylko oni puścili, posłowie KO też, przynajmniej Gajewska. Tylko pytanie - uprawnia mnie do do takich wniosków jak Twój? W zasadzie może i tak, bo Kurski jest załganym manipulatorem, napisać o nim, że łże i manipuluje, to jakby nic nie napisać. Tylko inni robią podobne numery/ustawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzyyss napisał:

Ja nie oglądam TVP, bo nie mam TV, z portali wnioskuję, że to puścili. Tylko tego fejka nie tylko oni puścili, posłowie KO też, przynajmniej Gajewska. Tylko pytanie - uprawnia mnie do do takich wniosków jak Twój? W zasadzie może i tak, bo Kurski jest załganym manipulatorem, napisać o nim, że łże i manipuluje, to jakby nic nie napisać. Tylko inni robią podobne numery/ustawki.

Jest różnica między tym, że telewizja publiczna cały czas manipuluje itd, a tym że jakiś poseł udostępni fajka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, ba312 napisał:

Jest różnica między tym, że telewizja publiczna cały czas manipuluje itd, a tym że jakiś poseł udostępni fajka.

 

Zgoda, szkodliwość TVP większa. Ale nie zmienia to faktu, że podobną miarką powinniśmy mierzyć? Jeśli łże to łgarz i należy nazywać po imieniu? Jeśli tępy pelikan, to też po imieniu?

Czy może inaczej jest i jak prawice łże, to łgarze, a jak opozycja łże, to na pewno w jakimś szczytnym celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzyyss napisał:

Zgoda, szkodliwość TVP większa. Ale nie zmienia to faktu, że podobną miarką powinniśmy mierzyć? Jeśli łże to łgarz i należy nazywać po imieniu? Jeśli tępy pelikan, to też po imieniu?

Czy może inaczej jest i jak prawice łże, to łgarze, a jak opozycja łże, to na pewno w jakimś szczytnym celu?

Ale ja nie neguje tu faktu jakim jest oczywiste kłamstwo z każdej, z tych stron. Tutaj łże TVP i o nim mowa. To co tam się dzieje od 2016 roku to jest dramat. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, ba312 napisał:

Ale ja nie neguje tu faktu jakim jest oczywiste kłamstwo z każdej, z tych stron. Tutaj łże TVP i o nim mowa. To co tam się dzieje od 2016 roku to jest dramat. 

A ja tylko zwróciłem uwagę, że inni robią to samo i wypadałoby się gorszy wszystkimi :) Nooo, irytujące może tylko to, że Kurski robi to za naszą kasę, inni za prywatną. Niemniej metody i cele podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

A ja tylko zwróciłem uwagę, że inni robią to samo i wypadałoby się gorszy wszystkimi :) Nooo, irytujące może tylko to, że Kurski robi to za naszą kasę, inni za prywatną. Niemniej metody i cele podobne.

I właśnie w tym jest problem, że za nasze pieniądze i bezczelnie mówią o misji mediów publicznych. Oczywiście są inne media które działają w drugą stronę ale jak na razie TVP jest niedoścignione w propagandzie. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, ba312 napisał:

... ale jak na razie TVP jest niedoścignione w propagandzie. 

 

Mam tu zdecydowanie inne zdanie. Kurski jest prymitywny i tępy w tym co robi, łatwo to demaskować. Choćby jak to zdjęcie z Korei. Bardziej niebezpieczne są łgarstwa robione w białych rękawiczkach, gdzie nie tak prosto łgarstwo zdemaskować.

Jeśli ktoś napisze, że Kurski w prymitywizmie i bezczelności (przy tych kłamstwach) jest niedościgniony, to się zgodzę.

edit

Dam przykład bardziej wyrafinowanego łgarstwa i bardziej szkodliwego - teza jakoby Margot siedział z tego powodu, że jest trans. Taka teza poszła w świat, są manifestacje poparcia, jest jakaś tam reakcja Brukseli.

A w prostym zdaniu skłamano dwa razy, raz nieszkodliwie, Margot żadnym trans nie jest, jest zwyczajnym hetero, który wykombinował sobie bajeczkę o niebinarnosci, by bzykać zdeklarowana lesbijkę, ale bez zmiany płci u siebie. A drugi raz bardziej szkodliwie - Margot siedzi nie za to, że jemu i jego cizi odbija na tle seksualności, a dlatego, że zniszczył czyjeś mienie i spuścił komuś łomot.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

Mam tu zdecydowanie inne zdanie. Kurski jest prymitywny i tępy w tym co robi, łatwo to demaskować. Choćby jak to zdjęcie z Korei. Bardziej niebezpieczne są łgarstwa robione w białych rękawiczkach, gdzie nie tak prosto łgarstwo zdemaskować.

Jeśli ktoś napisze, że Kurski w prymitywizmie i bezczelności (przy tych kłamstwach) jest niedościgniony, to się zgodzę.

Problem w tym, że nie tak łatwo, bo ludzie oglądają TVP i nie weryfikują informacji tam zawartych co jest ogólnie szkodliwe bo ludzie wtedy żyją w innej rzeczywistości. Oczywiście to samo tyczy się odbiorców innych mediów, które uprawiają propagandę i zaklinają rzeczywistość.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tego wszystkiego znów patrzcie, jaki jest w zamyśle konstrukt państwa a jak to działa w praktyce. Mamy taki twór o nazwie KRRiT, którego rolą jest (art. 213 ust. 1 Konstytucji RP): stanie na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

I mamy ten sam schemat, PiS obsadza swoimi (wszystkie 5 osób od 2016r  z nadania Sejmu/Prezydenta) i rzecz przestaje funkcjonować. Ludzie tam siedzą i biorą kasę za nicnierobienie.
Pomimo że są nieodwoływalni i mają konstytucyjne gwarancje kadencji (6 lat).

Przecież jak się nad tym zastanowić, to ta nieodwoływalność powinna służyć temu, żeby można było mieć własne zdanie i móc działać w interesie całości, a nie tylko jednej opcji (nawet jeśli to z jej nadania się wskoczyło na stołek). A jeśli to się nie dzieje, to albo PiS wybiera samych "miernych ale wiernych", albo ma na wszystkich haki.

Coraz częściej mam przeświadczenie, że w teorii mamy całkiem dobrze, europejsko pomyślane mechanizmy tworzące państwo, tylko ludzie jakby z innej, wschodniej optyki.

Edytowane przez GregM00
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, krzyyss napisał:

[...] Margot siedzi nie za to, że jemu i jego cizi odbija na tle seksualności, a dlatego, że zniszczył czyjeś mienie i spuścił komuś łomot.

Fałszywa narracja. Areszt tymczasowy nie jest karą. Nie jest istotne co zrobił, istotne jest to, czy spełnia wymogi do zastosowania aresztu tymczasowego - a te są związane przede wszystkim z zabezpieczeniem przyszłego procesu przed sądem. Typu: obawa mataczenia, że będzie się na wolności zgadywał z innym i ustalał zeznania. Ale jak sam wiesz, jest wideo z zajść, więc to odpada. Inna rzecz - że ucieknie i się będzie ukrywał. Ale jak dostał dozór policyjny za wieszanie tęczy, to się meldował na policji tak jak trzeba - więc znów, nie dał żadnej podstawy żeby myśleć, że zwieje.
Do tego cały czas opinia publiczna nie może poznać informacji, na czym sąd oparł zgodę na to tymczasowe aresztowanie. Teraz pytanie, czy to przez RGB zastosowano przeciwko niemu to extra podejście? Bo jeśli tak - to masz odpowiedź czemu jest taka chryja, a pewnie będzie jeszcze większa. Bo już Mateuszek odbił się od Brukseli, jak chciał zainicjować obronę praw człowieka dla Białorusi na poziomie EU. Pewnie się dowiedział, żeby najpierw zadbał o nią na swoim własnym podwórku. No i w sumie dobrze (źle dla Białorusi). Niech widzą, że jednak są jakieś konsekwencje z tego, co wyprawiają.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, krzyyss napisał:

A w prostym zdaniu skłamano dwa razy, raz nieszkodliwie, Margot żadnym trans nie jest, jest zwyczajnym hetero, który wykombinował sobie bajeczkę o niebinarnosci, by bzykać zdeklarowana lesbijkę, ale bez zmiany płci u siebie. A drugi raz bardziej szkodliwie - Margot siedzi nie za to, że jemu i jego cizi odbija na tle seksualności, a dlatego, że zniszczył czyjeś mienie i spuścił komuś łomot.

Siedzi za swoje czyny, zgoda. 

Ale ten pierwszy punkt to rozumiem organoleptycznie sprawdziłeś? No, no, no cicha woda... :rotfl:

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, GregM00 napisał:

Fałszywa narracja. Areszt tymczasowy nie jest karą. Nie jest istotne co zrobił, istotne jest to, czy spełnia wymogi do zastosowania aresztu tymczasowego - a te są związane przede wszystkim z zabezpieczeniem przyszłego procesu przed sądem. Typu: obawa mataczenia, że będzie się na wolności zgadywał z innym i ustalał zeznania. Ale jak sam wiesz, jest wideo z zajść, więc to odpada. Inna rzecz - że ucieknie i się będzie ukrywał. Ale jak dostał dozór policyjny za wieszanie tęczy, to się meldował na policji tak jak trzeba - więc znów, nie dał żadnej podstawy żeby myśleć, że zwieje.
Do tego cały czas opinia publiczna nie może poznać informacji, na czym sąd oparł zgodę na to tymczasowe aresztowanie. Teraz pytanie, czy to przez RGB zastosowano przeciwko niemu to extra podejście?

Jak dla mnie była obawa mataczenia... A czemu.

Dzisiaj trafiłem na nagrania na których ten Margot mówi o sobie w rodzajniku męskim... potem uznaje, że jest kobietą. Koleś mataczy nawet przed sobą... kim on w takim razie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, GregM00 napisał:

Tylko do tego wszystkiego znów patrzcie, jaki jest w zamyśle konstrukt państwa a jak to działa w praktyce. Mamy taki twór o nazwie KRRiT, którego rolą jest (art. 213 ust. 1 Konstytucji RP): stanie na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

I mamy ten sam schemat, PiS obsadza swoimi (wszystkie 5 osób od 2016r  z nadania Sejmu/Prezydenta) i rzecz przestaje funkcjonować. Ludzie tam siedzą i biorą kasę za nicnierobienie.
Pomimo że są nieodwoływalni i mają konstytucyjne gwarancje kadencji (6 lat).

Przecież jak się nad tym zastanowić, to ta nieodwoływalność powinna służyć temu, żeby można było mieć własne zdanie i móc działać w interesie całości, a nie tylko jednej opcji (nawet jeśli to z jej nadania się wskoczyło na stołek). A jeśli to się nie dzieje, to albo PiS wybiera samych "miernych ale wiernych", albo ma na wszystkich haki.

Coraz częściej mam przeświadczenie, że w teorii mamy całkiem dobrze, europejsko pomyślane mechanizmy tworzące państwo, tylko ludzie jakby z innej, wschodniej optyki.

Problem w tym, że to dotyczy wszystkich ostatnich rządów. Co z tego, że są wybierani na 6 lat, skoro wyboru dokonuje obecnie rządząca większość, która wybierze swoich ludzi? http://monitoringkandydatow.org.pl/?page_id=193

Edytowane przez ba312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, GregM00 napisał:

Fałszywa narracja. Areszt tymczasowy nie jest karą. Nie jest istotne co zrobił, istotne jest to, czy spełnia wymogi do zastosowania aresztu tymczasowego - a te są związane przede wszystkim z zabezpieczeniem przyszłego procesu przed sądem. Typu: obawa mataczenia, że będzie się na wolności zgadywał z innym i ustalał zeznania. Ale jak sam wiesz, jest wideo z zajść, więc to odpada. Inna rzecz - że ucieknie i się będzie ukrywał. Ale jak dostał dozór policyjny za wieszanie tęczy, to się meldował na policji tak jak trzeba - więc znów, nie dał żadnej podstawy żeby myśleć, że zwieje.
Do tego cały czas opinia publiczna nie może poznać informacji, na czym sąd oparł zgodę na to tymczasowe aresztowanie. Teraz pytanie, czy to przez RGB zastosowano przeciwko niemu to extra podejście?

Dobra, tu złego określenia użyłem. Ale resztę masz uznaniową, ja nie widzę tu jaskrawego łamania prawa z tym aresztem.

Niemniej nie to tutaj jest istotne. Zrobiła się afera na kawał Europy. Jak myślisz, ilu stających w obronie Margot wie co on odwalił i za co areszt? Ilu wie o zniszczeniu mienia i napaści na inna osobę, a ilu jest przeświadczonych, że areszt za RGB?

 

edit

Załóżmy, że nie lubię RGB, dopadam gdzieś z kumplami Biedronia, wyciągam go z auta, auto mu niszczę, Biedroniowi delikatny łomot robimy. Jakoś sobie to później ideologicznie wytłumaczę. Na tym nie poprzestanę, będę odwalał dalej numery pod adresem RGB, choć nie będą to bójki/niszczenie mienia.

Jakie środki wobec mnie będą stosowne?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był aktywista BHP (Biali Heteroseksualni Pracujący) to nie zainteresowałby się żodyn... żodyyynnn.

Nic tak nie wprowadza nierówności i segregacji jak LGBT :)

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, krzyyss napisał:

Niemniej nie to tutaj jest istotne. Zrobiła się afera na kawał Europy. Jak myślisz, ilu stających w obronie Margot wie co on odwalił i za co areszt? Ilu wie o zniszczeniu mienia i napaści na inna osobę, a ilu jest przeświadczonych, że areszt za RGB?

Kurdę, ale ja poważnie myślę, że to areszt za RGB. On nie był karany, jakby nawet dostał wyrok, to będzie w zawiasach. To mi się do kupy nie składa po prostu.

Czytałeś jak to było z Łanią? Wpadli na chatę jednego dnia rano. Zwinęli. Cały dzień była na dołku. Następnego dnia o 12:00 postawili zarzuty, nie przyznała się. Cała procedura trwała 15 minut. O 15 drugiego dnia wypuścili.
Zgadza się, mają 48h. Ale nie zauważasz, że jakby nie o to chodzi w tych 48h, żeby kogoś zwinąć tylko dla trzymania? Żeby co, żeby się zaczęła bać? A jak tak będą robić z każdym, kto podpadnie, zamiast kilka godzin na ewentualne procedury, to trzymać te półtorej dnia, bo wg Ciebie mogą to robić "uznaniowo"? Z czym ja się zupełnie nie zgadzam.

23 minuty temu, krzyyss napisał:

Jakie środki wobec mnie będą stosowne?

Akt oskarżenia, rozprawa, wyrok. Chciałbyś siedzieć bez wyroku? Zapobiegawczo? To może zamykajmy wszystkich, wtedy nie będzie żadnych przestępstw/wykroczeń :)

Prawo nie działa wyprzedzająco względem czynu. Nie można zamknąć złodzieja, żeby więcej nie kradł. Można go tylko skazywać za to, co zrobił. Recydywa - to jest mechanizm na powtarzanie tego samego czynu, kolejny raz dostajesz większy wyrok.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, GregM00 napisał:

Kurdę, ale ja poważnie myślę, że to areszt za RGB. On nie był karany, jakby nawet dostał wyrok, to będzie w zawiasach. To mi się do kupy nie składa po prostu.

Może tak robią, bo KOLEŚ to tykająca bomba zegarowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Greg, nie chcę kruszyć kopii o drobiazgi. Chodziło mi o coś zupełnie innego - ilu z obrońców Margot wie za co go przymknięto, szczególnie tych poza Polską? Powiedzmy, że kwestie oceny zasadności aresztu pominiemy teraz.

I nie, nie zgodze się z Tobą, że jakbym spuścił komuś "ideologiczny łomot", szukał okazji do następnych podobnych numerów, to chodziłbym wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szambo napisał:

Jakby to był aktywista BHP (Biali Heteroseksualni Pracujący) to nie zainteresowałby się żodyn... żodyyynnn.

Nic tak nie wprowadza nierówności i segregacji jak LGBT :)

Jakby to był aktywista BHP to by nie poszedł siedzieć bo on tylko walczył z ideologiczną propagandą LGBT. 

44 minuty temu, Szambo napisał:

Może tak robią, bo KOLEŚ to tykająca bomba zegarowa.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nowy firmware Wam wskoczył dla AW3423DWF.  https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/aw3423dwf-monitor/drivers   1. Fix synchronization issue between DDM and OSD 2. Update HDR behavior 3. Fix issue of monitor shows different sharpness effect between left and right side of screen. 4. Clarify warning message due to thermal behavior Poprawka HDR to teraz standard w aktualizacjach monitorów , alepodoba mi się punkt 3.  
    • Rynek zweryfikuje tylko zbyt późno. Niestety deweloperzy wykorzystują głupotę Polaków aby podonosić te ceny mieszkań a oni dalej będą kupować Rynek zadziałał by prawidłowo jakby kraj nie był jednym wielkim bagnem pod względem podatkowym, biurokratycznym oraz prawnym (jeśli mówimy o przepisach budowalanych, działkach, najmu, unijnej pseudo-ekologii). Jak ma to rynek prawidłowo zweryfikować jeśli jest on upośledzony zaczynając od samej głowy? Nieudolne próby "naprawy" sytuacji tylko ją pogarszają i tak to się kręci błędne koło pogarszające sytuacje. Ale najprościej nazwać konfederacje konforusami, bo proponują nie wpowadzać tych kretyńskich przepisów pogarszających sytuacje   Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj. Jak w tym kraju ma się coś zmienić jak wszystko poza POPIS jest krytykowane za wszystko jak leci? Mówię ogólnie o każdej nowej opcji politycznej teraz. Jak jakiekolwiek ugrupowanie ma się przebić jak od początku jest mieszane z błotem od samego początku? Nie ma i nie będzie partii która spełni oczekiwania każdego. A mnie z drugiej strony śmieszą teksty o państwie opiekuńczym zapewniającym godne życie każdemu mieszkańcowi - jednocześnie porównując się np. do krajów skandynawskich. Lewactwo (od pisu po lewice) myśli że możemy być drugą Norwegią będąc X razy biedniejszym państwem bez bogactw naturalnych. Nie da się przejść od lepianki z gówna od razu do Burj Khalifa, ale niektórzy myślą, że to możliwe
    • A co ma CIA, MI6 czy inne służby wywiadowcze do artykułów na portalach internetowych czy twiterowych pseudo-analiz, rozumiem że czytanie ze zrozumieniem kontekstu jest dla kolegi zbyt dużym wyzwaniem.   Rosja ma skończone rezerwy ludzkie, no ale skoro twoja 6 letnia bratanica twierdzi, że Rosja jest duża więc wygra to tak musi być. Co do Trumpa i jego zdecydowanego prowadzenia w sondażach to chyba też ci to twoja bratanica powiedziała, Trump i Biden w ogólnokrajowych sondażach idą mniej więcej z podobnym poparciem raz jeden raz drugi prowadzi więc nie wiem skąd bierzesz to zdecydowane prowadzenie Trumpa, a biorąc pod uwagę specyficzny system wyborów prezydenckich w USA jest jeszcze ciekawiej, wystarczy sprawdzić sondaże z podziałem na stany i zobaczyć, że dokładnie jak w 2020 wygrać mogą obydwaj wszystko znowu rozbije się o pojedyncze stany, do tego w USA wybory wygrywają pieniądze a tych Biden zebrał na początek kwietnia dwa razy więcej niż Trump.   Ukraina już się obroniła przed Rosją i wypchnęła ją z większości zajętego na początku wojny terytorium, i od dwóch lat się broni dalej, nie będe wnikał co miało znaczyć twoim zdaniem że cytuje "Rosja sama bez pomocy z zewnątrz jest 50x wiekszą od Ukrainy", że niby wielkośc terytorium ma znaczenie w kwestii wygrywania wojny, no to całkiem ciekawe podejście, ale niestety kompletnie bezsensowne, podczas inwazji na sąsiada liczą się zasoby ludzkie tu Rosja ma większe fakt ale jakie 3-4 krotnie a nie 50 krotnie, a i tak trzeba by spojrzeć dokładnie w demografie żeby wyiągnąć wnioski. Nie wiem co mają prawa człowieka do mobilizacji w czsaie W ale mniejsza z tym, pominmy to bo to niczego nie wnosi. Przestawienie przemysłu na tryb wojenny, niczego nie zmienia jeżeli jedyne co to spowodowało to ewentualne zwiększenie produkcji bieda wersji T-ciaków bez zachodniej elektroniki i optyki w ilościach pozwalających na zastępowanie utraconego sprzętu, i umożliwia dużą akcje przywracania do służby złomu z lat 50-70 ubiegłego wieku, faktycznie wyczyn jak cholera.  Czytam takie głupoty od dwóch lat, Ukraina według waszych analiz z czterech liter powinna być zniszczona/podbita mniej więcej od dwóch lat, Puitn miał zaorać wszystko nukami i być carem wszechświata, a jak narazie mija 27 miesięc pełnoskalowej inwazji drugiej armii świata na jeden z biedniejszych krajów w Europie, pomijam już fakt zajęcia części terytorium w 2014 i pełzający konflikt trwający dekadę. Ale zapewne jest tak jak piszesz, Putin jest gotowy wojskowo do zajęcia całej Ukrainy, ale nie jest politycznie i dlatego dwa lata temu wywołał największych konflikt w Europie od dziesięcioleci, i tak sobie mieli od dwóch lat żołnierzy i sprzęt bo musi się jeszcze politycznie przygotować. Co do Skrzypczaka to mnie nie rozsmieszaj, z całym szacunkiem dla kariery pana generała, ale obecnie to on na potrzeby artykułów (raczej nie za bóg zapłać) reaguje na bieżące wydarzenia i zgodnie z trendem na dany moment zmienia wersję, to nie jest analiza konfliktu zbrojnego tylko zwykłe wróżenie z fusów na zasadzie "będzie tak,albo będzie inaczej", do analizy konfliktu zbrojnego potrzebujesz danych, danych i jeszcze raz danych, a robienie analiz strategicznych na podstawie dostępnych w internecie po fakcie danych ze starć na poziomie taktycznym bez dokładnej znajomości rozmieszczenia jednostek ich stanów osobowych, wyposażenia oraz odwodów strategicznych ich stanów osobowych, wyposażenia i rozmieszczenia zakrawa o kpine. Na chwilę obecną Ukraina przegrywa na poziomie taktycznym, strategicznie jeszcze źle nie jest, co nie znaczy że to się nie zmieni w bliższej lub dalszej przyszłości, ale napewno się zmieni bez wsparcia z zachodu to jedno jest pewne i do tego dąży Putin, Rosja nie wygra jeżeli nie odetnie Ukrainy od wsparcia z zachodu, Ukraina ze wsparciem nie przegra .... czego proszę nie mylić z wygra, bo obecnej sytuacji Ukraina nie ma szans na zwycięstwo stricte. Będą musieli wcześniej czy później pójść na jakieś ustępstwa i wiedzą to jedni i drudzy, kwestia pozycji wyjściowych w przyszlych rozmowach pokojowych.
    • Gaming i Aero  od GB to tożsame konstrukcje (radiator, miedziana płyta zamiast komory parowej jak w wersji bobn Super); Różnią się zabudową i kolorem tworzywa sztucznego. Na Plus (obie wersje) szansa na cichsze cewki niż u innych producentów, nowsza rewizja wtyczki 12VHPWR -  H++ 12V-2X6;  Możesz sie rozczarować: Gaming i Aero BIOS OC nadaje się do kosza - zbyt głośno;  Najlepiej cihcy BIOS i ustawić w MSI AFT na krzywej 2700Mhz@950mV + 1000 VRAM 
    • Takie firmy dają właśnie wysoką pewność. OLEDy są tanie w produkcji a drogie w sprzedaży więc ostatnie o co trzeba się martwić to że korpo nie przekalkulowało tego  DW jest już na rynku ponad 2 lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...