Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O Panie. Ale zrobiłeś krzysiowi dzień. Będzie szarpał jak Reksio szynkę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nie zesrajo w unji. LG u nas ma kilka fabryk i z każdej są zadowoleni, więc naturalne jest że będą chcieli stawiać kolejne. Dodatkowo nie przypominam sobie aby choć raz narzekano na LG z poziomu pracownika. Ale da unji coś nie pasuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce skłamać ale nie było kilka lat temu jakichś zawirowań własnie z punktu widzenia pracownika?

Prawdopodobnie mylę z czymś innym ale coś mi się kojarzy, że były jakieś problemy z lokalnymi strukturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzyyss napisał:

Greg, nie chcę kruszyć kopii o drobiazgi. Chodziło mi o coś zupełnie innego - ilu z obrońców Margot wie za co go przymknięto, szczególnie tych poza Polską? Powiedzmy, że kwestie oceny zasadności aresztu pominiemy teraz.

To nie są drobiazgi, zresztą znów popełniasz ten sam błąd, pisząc "za co go przymknięto". Nie przymyka się w areszcie tymczasowym "za coś" ale "po coś". To jest ta zasadnicza różnica. Przyczyna nie ma znaczenia (grunt, żeby było wymagane zagrożenie karą jako jedna z przesłanek). Zamykamy do aresztu, żeby nie mógł mataczyć, nie mógł zastraszyć poszkodowanego, albo zrobić mu większej krzywdy, nie mógł uciec z kraju itp. Czyli ogólnie, żeby nie mógł zakłócić postępowania przygotowawczego do procesu sądowego.
Dlatego nie ma znaczenia co zrobił. Znaczenie ma, czy to, że jest RGB zaważyło na decyzji o tymczasowym aresztowaniu, czy też nie. Niestety, wydaje się, patrząc na to, co się dzieje, że tak. Że ktoś na górze wpadł na pomysł, żeby "ukarać" (lub też zniechęcić) te osoby nadużywając istniejących mechanizmów takich jak zatrzymanie na 48h, areszt tymczasowy. A jest to możliwe tylko w takiej rzeczywistości, kiedy nie ma nad tym demokratycznej kontroli, nie szanuje się praw człowieka. Czyli system nie działa w kierunku ochrony obywatela (respektowania praw człowieka), a działa świetnie na wykonywanie odgórnych zleceń.

 

Cytat

I nie, nie zgodze się z Tobą, że jakbym spuścił komuś "ideologiczny łomot", szukał okazji do następnych podobnych numerów, to chodziłbym wolno.

Szukanie okazji nie podlega karze. Kary są za rzeczy opisane w Kodeksie Karnym. Nie ma mowy o pre-zbrodni :)

 

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, crush napisał:

Nie chce skłamać ale nie było kilka lat temu jakichś zawirowań własnie z punktu widzenia pracownika?

Prawdopodobnie mylę z czymś innym ale coś mi się kojarzy, że były jakieś problemy z lokalnymi strukturami.

Nic nie wiem. Nie chcę proroczych zdań rzucać, ale najpewniej chodziło o agencje pracy. Ale nie przypominam sobie aby dotyczyło to bezpośrednio LG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, więc zatrudniają przez agencję pracy, więc jak coś się stanie to nie oni tylko zła agencja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, crush napisał:

Nie chce skłamać ale nie było kilka lat temu jakichś zawirowań własnie z punktu widzenia pracownika?

Prawdopodobnie mylę z czymś innym ale coś mi się kojarzy, że były jakieś problemy z lokalnymi strukturami.

Być może chodzi o montownie TV w Mławie. Coś mi się kojarzy, że ludzie narzekali na bardzo niskie zarobki, ale to było ładnych pare lat temu.

Tymczasem: w Sejmie kolejny projekt zmiany specustawy koronawirusowej. Tym razem posłowie PiS, zgodnie z doktryną sprawiedliwości ludowej, wyłączają odpowiedzialność karną w razie działania "w interesie społecznym" .

Źródło

Czegoś nie rozumiem. Przecież oni już coś takiego kiedyś uchwalili, w którejś z wersji tych pisowskich tarcz.

EDIT.  Już czaje.  Teraz rozszerzyli zakres zastosowania.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt nie linkował:

PiS chce wyłączenia odpowiedzialności karnej za działania podczas epidemii

Cytat

"Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym, a bez tego naruszenia podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby utrudnione" – brzmi przepis zaproponowany w projekcie posłów PiS.

 

Białoruś przy nas klęka :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, panzar01 napisał:

Niech się nie zesrajo w unji. LG u nas ma kilka fabryk i z każdej są zadowoleni, więc naturalne jest że będą chcieli stawiać kolejne. Dodatkowo nie przypominam sobie aby choć raz narzekano na LG z poziomu pracownika. Ale da unji coś nie pasuje....

Ogólnie z Koreańczykami praca idzie Polsce zazwyczaj dobrze. Dlatego jestem wielkim fanem pomysłu budowania nowego czołgu razem z nimi. Na dzień dobry zaoferowali pełną wymianę technologiczną. 
Smuteczek tylko że inne kraje jak Korea odbudowały się z ruiny wojny i są teraz liderami zaawansowanych technologii, Polska zostaje tylko montownią a nierząd się cieszy bo są inwestycje. Ehhhh... może by tak wreszcie konretne pieniądze zainwestować w Polskie uczelnie, tak żeby inżynierowie nie uciekali nam na zachód robić badań...

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Czechoslaw napisał:

Chyba jeszcze nikt nie linkował:

PiS chce wyłączenia odpowiedzialności karnej za działania podczas epidemii

 

Białoruś przy nas klęka :whee:

"przeciwdziałanie Covid-19", to tam teraz można wszystko

np. świątynię wielką pod Toruniem wybudować, żeby modły przeciw-Covidowe odprawiać, i w interesie społecznym

3 godziny temu, panzar01 napisał:

Niech się nie zesrajo w unji. LG u nas ma kilka fabryk i z każdej są zadowoleni, więc naturalne jest że będą chcieli stawiać kolejne. Dodatkowo nie przypominam sobie aby choć raz narzekano na LG z poziomu pracownika. Ale da unji coś nie pasuje....

Z zasady Unia kontroluje wszystkie przepływy pieniędzy publicznych do sektora prywatnego, bo to narusza konkurencję. Parę lat temu była rzecz w Irlandii, nie pamiętam o jaką firmę chodziło, ale Irlandia ją zwolniła na kupę lat z podatków. Unia skontrolowała i kazała należne podatki jednak zebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych wynikach nie widzę niczego tragicznego. Ktoś kto nie jest w stanie napisać na 30% podstawy z matematyki albo z języka polskiego, nadaje się do układania kabli w ziemi albo ewentualnie musi znaleźć sobie jakąś własną niszę. I bardzo dobrze, że istnieją tacy ludzie. Trochę szkoda, że ich głos we wszelkiego rodzaju wyborach jest tyle samo warty co glosy osób lepiej ogarniętych, ale cóż - wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 15:32, 209458 napisał:

  i po miesiącu zmarł. Sprawca wypadku dostał rok w zawiasach, nie zasądzono wobec niego aresztu, odpowiadał z wolnej stopy.

Pewnie Najsztub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, GregM00 napisał:

Szukanie okazji nie podlega karze. Kary są za rzeczy opisane w Kodeksie Karnym. Nie ma mowy o pre-zbrodni :)

Wcześniej nieco czepiasz sie słówek, ale masz akurat rację jeśli idzie treść. Tam gdzie ktoś wchodzi w sprawy techniczne, z mojej dziedziny, też pilnuję porządku "słowno-znaczeniowego".

Prawnikiem nie jestem, mogę znów gdzieś użyć złych zwrotów. Ale nie wiem prawo nie dopuszcza jakiejś formy prewencji, jesli ktoś odwala jeden numer, drugi, i ma ochotę na trzeci.

Ale po raz któryś dopiszę - sprzedano tezę, że gogusia aresztowano za RGB. Otóż nie, to jest czyste łgarstwo, siedzi bo zniszczył mienie i spuścił komuś łomot i dalej czegoś szukał. Obyś sam ni był kiedyś w podobnej sytuacji, że ktoś Tobie spuści w...l, będzie się w następne dni uśmiechał do Ciebie z pytaniem czy chcesz kolejny, ale konkretniejszy, a policja Tobie powie "nie ma aresztowań za pre-zbrodnię".

edit

byś po raz któryś nie poprawiał - uznano, że jest obawa, iż będzie mataczył w sprawie o którą jest oskarżony, areszt po to, by nie mataczył.

2 godziny temu, chartkor napisał:

Ogólnie z Koreańczykami praca idzie Polsce zazwyczaj dobrze. Dlatego jestem wielkim fanem pomysłu budowania nowego czołgu razem z nimi. Na dzień dobry zaoferowali pełną wymianę technologiczną. 
Smuteczek tylko że inne kraje jak Korea odbudowały się z ruiny wojny i są teraz liderami zaawansowanych technologii, Polska zostaje tylko montownią a nierząd się cieszy bo są inwestycje. Ehhhh... może by tak wreszcie konretne pieniądze zainwestować w Polskie uczelnie, tak żeby inżynierowie nie uciekali nam na zachód robić badań...

To pochodna głównie nacjonalizmu i to w skali, o której nam się nawet nie śni.

Taka anegdota chodzi, nie wiem czy prawdziwe, że w dawnych czasach, gdy Samsung był małą firmą robiącą jakieś proste bzdety dla rolnictwa, to szef firmy został wezwany przed oblicze jakiegoś wysokiego urzędnika (minister lub premier). Dostał tam propozycję nie do odrzucenia - masz budować czołgi dla kraju, dostaniesz wszelką możliwą pomoc od nas. Jak odmówisz, to będziesz oskarżony o zdradę kraju i rozstrzelany.

Ja doskonane pamiętam czasy, gdy Samsung oraz Goldstar (obecne LG) były firmami robiącymi syf i tandetę w porównaniu choćby do Unitry i Diory. Radmor stał kilka półek wyżej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, jakże potężna ma szanse być ta nasza nacjonalistyczna Polska zamordystyczna. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>KLIK<

A to świnie, to jednak tylko przebierańcy a Żukowska napisała że rewolucja idzie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, crush napisał:

Ah, jakże potężna ma szanse być ta nasza nacjonalistyczna Polska zamordystyczna. :cool:

3 z potęg technologicznych są krajami okrutnie zamordystycznymi: Korea właśnie, Chiny i Japonia. 
Polsce zamordyzm by dobrze zrobił bo Polacy się inaczej nie umią zachować. Piłsudski dobrze to kiedyś ujął; Naród wspaniały, tylko ludzie k***y.
 

  

24 minuty temu, krzyyss napisał:

To pochodna głównie nacjonalizmu i to w skali, o której nam się nawet nie śni.

Taka anegdota chodzi, nie wiem czy prawdziwe, że w dawnych czasach, gdy Samsung był małą firmą robiącą jakieś proste bzdety dla rolnictwa, to szef firmy został wezwany przed oblicze jakiegoś wysokiego urzędnika (minister lub premier). Dostał tam propozycję nie do odrzucenia - masz budować czołgi dla kraju, dostaniesz wszelką możliwą pomoc od nas. Jak odmówisz, to będziesz oskarżony o zdradę kraju i rozstrzelany.

Ja doskonane pamiętam czasy, gdy Samsung oraz Goldstar (obecne LG) były firmami robiącymi syf i tandetę w porównaniu choćby do Unitry i Diory. Radmor stał kilka półek wyżej.

Nie dziwi, Korea jeszcze całkiem niedawno była kompletną dyktaturą. W wypadku Korei nikomu to nie przeszkadzało w ubijaniu z nimi interesów, ani USA w ładowaniu kasy w ich rynek. 

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, chartkor napisał:

3 z potęg technologicznych są krajami okrutnie zamordystycznymi: Korea właśnie, Chiny i Japonia. 
...

Cóż, dla niektórych strasznie niewygodne. Tu lepsze jest jeszcze coś innego, te kraje całkiem niedawno stały zdecydowanie niże w rozwoju technologicznym od nas. Korea chyba nawet w 80-tych latach. A my w 90-tych odpaliliśmy napęd rakietowy pod sztandarem liberałów, z ogromną pomocą zachodniej europy i zostawiliśmy tą nacjonalistyczną Koreę daleko w tyle :) Chiny w tych latach, znaczy 90-tych, też chyba nie kojarzyły się z wysoką technologią :)

17 minut temu, RyszardGTS napisał:

>KLIK<

A to świnie, to jednak tylko przebierańcy a Żukowska napisała że rewolucja idzie :rotfl:

Rysiek ,za homofobiczne i oszczercze linki powinieneś zostać ukarany. I to przykładnie :) Kajać sie na wzór redaktorów z radia Nowy Świat, że nie chciałeś :)

edit

Ja nieco inną wersję zasłyszałem. Że ona zdeklarowana lesbijka była, aktywnie działająca w LGBT, gardząca facetami, ten się w niej zabujał, płci zmieniać nie chciał, bzyknąć chciał, to wymyślił bajeczkę o niebinarności. Wygodne życie z tego przyszło później. Kasa konkretna na nich idzie. Wręcz urocze.

By się RBG nie poczuło jakoś specjalnie urażone tutaj, że tylko oni tak dymani. Ależ nie, na ideologię dymane spore masy, pewnemu muchomorkowi z Torunia nawet lepiej to idzie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krzyyss napisał:

Rysiek ,za homofobiczne i oszczercze linki powinieneś zostać ukarany. I to przykładnie :) Kajać sie na wzór redaktorów z radia Nowy Świat, że nie chciałeś :)

Na szczęście że nie żyję ze sponsorów czy patronów :rotfl: 

No ale niektórym ta poprawność trochę może wyjść bokiem, np: Gutek Film i będą musieli wypić to piwo (Żywiec) :hahaha: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RyszardGTS napisał:

A to świnie, to jednak tylko przebierańcy a Żukowska napisała że rewolucja idzie :rotfl:

Dobry post na blogasku. Taki nie za długi żeby się przytakującym orzeszki nie przegrzały.
Takie rzetelne dziennikarstwo na zasadzie - wydaje mi się. Popieram. :cool:

9 minut temu, krzyyss napisał:

Ja nieco inną wersję zasłyszałem. Że ona zdeklarowana lesbijka była, aktywnie działająca w LGBT, gardząca facetami, ten się w niej zabujał, płci zmieniać nie chciał, bzyknąć chciał, to wymyślił bajeczkę o niebinarności. Wygodne życie z tego przyszło później. Kasa konkretna na nich idzie. Wręcz urocze.

Śpieszę z wyjaśnieniem. To jest zależne od tego w którym szambie tym razem zanurkowałeś.

16 minut temu, chartkor napisał:

3 z potęg technologicznych są krajami okrutnie zamordystycznymi: Korea właśnie, Chiny i Japonia. 
Polsce zamordyzm by dobrze zrobił bo Polacy się inaczej nie umią zachować. Piłsudski dobrze to kiedyś ujął; Naród wspaniały, tylko ludzie k***y.

To po co było z tą komuną walczyć? Zobacz jak by się mógł pięknie sowietskij sojuz rozwinąć na 4 potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, crush napisał:

To po co było z tą komuną walczyć? Zobacz jak by się mógł pięknie sowietskij sojuz rozwinąć na 4 potęgę.

Co innego własny nacjonalistyczny zamordyzm który ma na uwadze dobro kraju jak Chiny, a co innego być kolonią obcego mocarstwa. 
Ale do kogo ja mówię, spodziewać się po tobie logicznych argumentów i normalnego myślenia to jak oczekiwać śniegu na Saharze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Takie rzetelne dziennikarstwo na zasadzie - wydaje mi się. Popieram. :cool:

Lubnauer też się wydawało że zatrzymanie na 48h to jakaś represja ;)

Jaka represja? każdy policjant ci powie "na 48 godzin? KAŻDEGO!" :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RyszardGTS napisał:

Lubnauer też się wydawało że zatrzymanie na 48h to jakaś represja ;)

Jaka represja? każdy policjant ci powie "na 48 godzin? KAŻDEGO!" :E 

 

Jasne, mogą ale nie muszą. Była tu już o tym rozmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...