Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, panzar01 napisał:

Popatrz na niemiecki cpk. Łapówki były na poziomie 200 baniek €. Myślisz że apetyt nie rośnie w miarę jedzenia? Po drugie, gdzie są niby te pokazowe rządy dla ludzi? Gdzie kręgosłup moralny? A zapomniałem, PiS spuścił to w kiblu TVP. 

Nigdzie nie muszę się patrzeć. To jest fakt, poparty statystyka i dowodami, a argumenty "a bo u mnie kradno" u was biją murzynow to trochę nie na miejscu. 

 

Godzinę temu, maxpower napisał:

Nie ma posłów, nie ma korupcji.

Nie ma zawodow, nie ma korupcji. 

 

Czasami macie takie denne argumenty ze ręce opadają. Poczytajcie dokumenty nt walki z korupcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Myst napisał:

Jeżeli to ma być wynagrodzenie za to co do tej pory, czyli zeby się nie udzielała i nie odzywała, to trudno o lepsze zagospodarowanie tych pieniędzy ;) .

Milczenie jest złotem, nie? W tym przypadku 18 tysiącami złotych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TheMr. napisał:

Nigdzie nie muszę się patrzeć. To jest fakt, poparty statystyka i dowodami, a argumenty "a bo u mnie kradno" u was biją murzynow to trochę nie na miejscu. 

 

Nie ma zawodow, nie ma korupcji. 

 

Czasami macie takie denne argumenty ze ręce opadają. Poczytajcie dokumenty nt walki z korupcja. 

Wiem, znam, podaję przykłady że statystyka jest też do dupy. Idąc z psem macie po trzy nogi... Po za tym, oni to robią wbrew kiełbasie przedwyborczej i swoim ideałom, oraz naprawdę to nie jest ten moment... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, panzar01 napisał:

Wiem, znam, podaję przykłady że statystyka jest też do dupy. Idąc z psem macie po trzy nogi...

Nie statystyka, tylko jej interpretacja. Bo to jest wbrew pozorom – sztuka.

Jednym z ważniejszych przedmiotów na różnych Ekonometria/Analitykach jest "wnioskowanie statystyczne", które tym się właśnie zajmuje.

Problemem nie są dane, ale fakt, że trzeba je jeszcze umieć odczytać. A to już nikły procent potrafi. Jeśli nie promil.

 

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, panzar01 napisał:

Wiem, znam, podaję przykłady że statystyka jest też do dupy. Idąc z psem macie po trzy nogi...

Ten przykład zawsze mnie rozwala, bo ma pokazać, że statystyka jest do dupy, a pokazuje przesadną prostotę myślenia tego, kto się nim posługuje :DMyślenie się trochę zmienia, jak się zahaczy o studia, gdzie jest kilka przedmiotów ze statystyką w roli głównej (które wspominam zresztą bardzo dobrze). I gdzie tak prostackie przykłady nie występują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kamiyan napisał:

Nie statystyka, tylko jej interpretacja. Bo to jest wbrew pozorom – sztuka.

Jednym z ważniejszych przedmiotów na różnych Ekonometria/Analitykach jest "wnioskowanie statystyczne", które tym się właśnie zajmuje.

Problemem nie są dane, ale fakt, że trzeba je jeszcze umieć odczytać. A to już nikły procent potrafi. Jeśli nie promil.

 

To też wiem. Po za technikiem administracji mam też technika ekonomii. Niby tylko technik, ale i tak więcej niż nic :E

9 minut temu, BlindObserver napisał:

Ten przykład zawsze mnie rozwala, bo ma pokazać, że statystyka jest do dupy, a pokazuje przesadną prostotę myślenia tego, kto się nim posługuje :DMyślenie się trochę zmienia, jak się zahaczy o studia, gdzie jest kilka przedmiotów ze statystyką w roli głównej (które wspominam zresztą bardzo dobrze). I gdzie tak prostackie przykłady nie występują. 

Przykład prostacki bo rząd prostacki. Tylko i wyłącznie dlatego to napisałem. Kolejnym przykładem, który był już tu przytoczony dwie strony temu, są super premie bankierów po kryzysie finansowym 2008 roku. To naprawdę nie jest moment na takie imprezy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie jest moment na takie zmiany to oczywiste. Ale w końcu to my mamy zapi*rdalać za miskę ryżu, a nie oni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

 

Ej, przecież państwo powinno inwestować w kraju jak jest recesja :E najlepsza metoda na pompowanie gospodarki. :E

Tylko, że to jest konsumpcja, a nie inwestycja :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ba312 napisał:

Tylko, że to jest konsumpcja, a nie inwestycja :D 

Rząd tego nie ogarnia, więc co za różnica...

10 minut temu, BlindObserver napisał:

To że nie jest moment na takie zmiany to oczywiste. Ale w końcu to oni mają zapi*rdalać za miskę ryżu, a nie my.

To by mi się bardziej podobało w odniesieniu do ich rządu... Już to mówiłem kiedyś, że srogo się zawiodłem na ich rządach, zmarnowałem głos w wyborach parlamentarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiders napisał:

:/   naprawdę proszą się aby ludzie wyszli na ulicę ... 40% qwa

Mogli by tak powiązać wzrost swojego wynagrodzenia wraz ze wzrostem np mediany płac :) ale nie lepiej bizancjum i to w czasach kiedy ludzie traca prace, a innym wynagrodzenia się ucina- brak słów.

12 minut temu, panzar01 napisał:

Rząd tego nie ogarnia, więc co za różnica...

To by mi się bardziej podobało w odniesieniu do ich rządu... Już to mówiłem kiedyś, że srogo się zawiodłem na ich rządach, zmarnowałem głos w wyborach parlamentarnych.

PiS jak pis ale tutaj wszyscy mówią jednym głosem.....może nawet ktoś tam się w głosowaniu wyłamie ale i tak wynik jest z góry znany.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

A tego posła nie obchodzi że mieszkasz w Polsce C. Wysoka pensja posłów skłania do niższej korupcji, tak samo jak u lekarzy. 

 

Pffff... Buahahahahahaha. Zrobiłeś mi dzień. :rotfl:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. :D

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Klakier1984 napisał:

Mogli by tak powiązać wzrost swojego wynagrodzenia wraz ze wzrostem np mediany płac :) ale nie lepiej bizancjum i to w czasach kiedy ludzie traca prace, a innym wynagrodzenia się ucina- brak słów.

PiS jak pis ale tutaj wszyscy mówią jednym głosem.....może nawet ktoś tam się w głosowaniu wyłamie ale i tak wynik jest z góry znany.

Już się wyłamał. Senator Bury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfa jest wyraźnie przeciw.  

GB z dziś:

 

Serio kretyński moment na takie podwyżki. Inna sprawa, ze imo każda pierwsza dama powinna mieć jakiś hajs i mówiłem o tym już za Komora. To, że jej nie widać w mediach, to nie znaczy, że nic nie robi. A z pracy zawodowej zrezygnować musi. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam nie musi dostawać hajsu, ale można podwoić składki prezydenta i zrobić podział aby się liczyły na dwóch, więc miałaby staż pracy i nie byłoby problemu. Wilk syty i owca cała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, panzar01 napisał:

Rząd tego nie ogarnia, więc co za różnica...

To by mi się bardziej podobało w odniesieniu do ich rządu... Już to mówiłem kiedyś, że srogo się zawiodłem na ich rządach, zmarnowałem głos w wyborach parlamentarnych.

Nie ma konsumpcji nie ma rozwoju gospodarki z powodu braku popytu i sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Dudowa robi? W mediach czy poza nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, B@nita napisał:

Nie ma konsumpcji nie ma rozwoju gospodarki z powodu braku popytu i sprzedaży.

Tylko że rządowe pieniądze nie powinny iść bezpośrednio na konsumpcję. Po zainstalowaniu hajsu w infrastrukturę, zarobiony hajs będzie konsumowany przez wykonawców i ich pracowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządowe pieniądze, a to Ci dopiero historia.

Moment na podwyżkę pensji i subwencji wybrali najlepszy. Ktoś wyżej zapytał jak to PIS obroni w TVPIS - nie musi, przemilczy, nie ma tematu.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS znalazł złoty środek na nasz spadek PKB. Wpakuje kasę posłom i ich rodzinom, Ci wpompują je w gospodarkę wykupując wakacje nad polskim morzem, kupując nowe samochody i nieruchomości (głównie działki na których za 5 lat powstanie jakaś droga ;) ) i tak owe pieniądze wrócą.


Nic się na gospodarce nie znacie, nic. Amatorzy.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kelam napisał:

Konfa jest wyraźnie przeciw.  

GB z dziś:

 

Serio kretyński moment na takie podwyżki. Inna sprawa, ze imo każda pierwsza dama powinna mieć jakiś hajs i mówiłem o tym już za Komora. To, że jej nie widać w mediach, to nie znaczy, że nic nie robi. A z pracy zawodowej zrezygnować musi. 

Jak już to przejdzie to Ci, ktorzy byli przeciw powinni oddawać ten bonus na cel charytatywne inaczej to tylko pustosłowie.

Co do tych dam to czemu muszą rezygnować z pracy zawodowej?? Jest na to jakaś ustawa?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Co do tych dam to czemu muszą rezygnować z pracy zawodowej?? Jest na to jakaś ustawa?

Tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, crush napisał:

A co Dudowa robi? W mediach czy poza nimi?

Jak każda pierwsza dama. Jeździ z mężem, albo po jakiś fundacjach czy domach dziecka. Klasyka. Można to uznawać za pracę lub nie, ale myślę, że nie jesteśmy aż tak dziadowskim państwem, żeby robić problem z odpaleniem gorsza za takie coś. Stres i nerwy jest, musi porzucić życie zawodowe i wpadki też kosztują, a i dostaje po łbie od różnych stron, chociaż za nic politycznie odpowiedzialna nie jest. Zabawne, że feministki nic w tej sprawie nie powiedzą, tylko taki stary prawak jak ja 8:E. W takich stanach nie dostają, ale są kraje, gdzie dostają. 

Tylko moment jest debliny na takie akcje - kryzys nawet jak nie duży, ale jakiś będzie. O podwyżkach dla kukiełek, znaczy się posłów, to już szkoda gadać. Ale widać, że wszyscy poza konfą są dogadani. Jakoś mnie to nie dziwi:rotfl:. Ale może się wyłamią jak medialnie to pierdyknie.

Dobra, nic więcej o tym nie piszę. Unikam tego politycznego offu, bo nie mam nerwów na takie dyskusje. Czasem coś przeczytam i już ciśnienie skacze :szczerbaty:

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelam napisał:

Konfa jest wyraźnie przeciw.  

GB z dziś:

 

Serio kretyński moment na takie podwyżki. Inna sprawa, ze imo każda pierwsza dama powinna mieć jakiś hajs i mówiłem o tym już za Komora. To, że jej nie widać w mediach, to nie znaczy, że nic nie robi. A z pracy zawodowej zrezygnować musi. 

Mój Grzesiu jak zawsze na propsie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...