Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Karister napisał:

Żadnen z sąsiadów ani nie miał fajnej fury, ani nie podróżował, ani fajnego hobby, ani nic

Jak sobie kupiłem ostatnio samochód, 11 letnie BMW :E to somsiadowi taki gul skoczył że od razu zrobił mi wgniota w tylenj ćwiartce. Mimo iż stałem wzdłuż ulicy :E pochodzę z mieściny co ma chyba 10k mieszkańców, teraz, jak dorastałem to nawet połowy tego nie było. Także ten :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzyyss napisał:

Białoruś. Trochę nieciekawe informacje. Ta pierwsza ofiara, to ponoć nie żaden ładunek wybuchowy w dłoni, a zwyczajnie zastrzelony. Podchodził do mundurowych z podniesionymi łapami i zastrzelili. Łukaszenka ponoć dostał od Putina obietnicę pomocy wojskowej, gdyby zaszła taka potzreba. Tam naprawdę żal ludzi.

Przecież w sieci jest wideo z całej sytuacji, tak został zwyczajnie zastrzelony

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bialorus-pogrzeb-demonstranta-jest-nagranie-pokazujace-smierc-tarajkouskiego/xhmg0gd,79cfc278

Co do  pomocy Putina  to możemy  na dniach  spodziewać sie wojskowego zajęcia Białorusi  ,kolejnej aneksji po krymie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raiders napisał:

Co do  pomocy Putina  to możemy  na dniach  spodziewać sie wojskowego zajęcia Białorusi  ,kolejnej aneksji po krymie.

Są dwie opcje. Albo Juszczenko ma w Moskwie naprawdę dobrze, albo Łukaszenka to debil. Obie się nie wykluczają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, panzar01 napisał:

Jak sobie kupiłem ostatnio samochód, 11 letnie BMW :E to somsiadowi taki gul skoczył że od razu zrobił mi wgniota w tylenj ćwiartce. Mimo iż stałem wzdłuż ulicy :E pochodzę z mieściny co ma chyba 10k mieszkańców, teraz, jak dorastałem to nawet połowy tego nie było. Także ten :E 

Także ten. ;) To nie świadczy o dobrobycie w kraju. Bo człowiek zadowolony ze swojego statusu finansowego przeszedłby objętnie obok 11-letniego BMW. A za nowym Porsche by się obejrzał i stwierdził "wow, fajne, ciekawe czym się zajmuje właściciel, że tak mu się powodzi.". I to nie jest wścibskie wkładanie nosa w nieswoje sprawy, jak się wielu osobom wydaje. To jest zdrowa ciekawość, co warto robić w życiu.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

Także ten. ;) To nie świadczy o dobrobycie w kraju. Bo człowiek zadowolony ze swojego statusu finansowego przeszedłby objętnie obok 11-letniego BMW. A za nowym Porsche by się obejrzał i stwierdził "wow, fajne, ciekawe czym się zajmuje właściciel, że tak mu się powodzi.".

Bardziej mi chodziło o podejście do rzeczywistości :E nie ruszysz dupy, nic się nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, raiders napisał:

Przecież w sieci jest wideo z całej sytuacji, tak został zwyczajnie zastrzelony

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bialorus-pogrzeb-demonstranta-jest-nagranie-pokazujace-smierc-tarajkouskiego/xhmg0gd,79cfc278

Co do  pomocy Putina  to możemy  na dniach  spodziewać sie wojskowego zajęcia Białorusi  ,kolejnej aneksji po krymie.

Tak się zaangażowałem w te polemiki płacowe, że dopiero teraz zauważyłem news o tym wideo, więc napisałem o tym ;)

Jak będzie powtórka z Ukrainy, to źle, bardzo źle. Jest spora różnice między Krymem, a Białorusią. Na Krymie gdyby zrobiono normalne referendum ,to pewnie opcja przyłączenia do Rosji i tak by wygrała, bo tam większość Rosjanie. A na Białorusi dominują, na tych protestach, dominują zakazane flagi białoruskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Karister napisał:

Także ten. ;) To nie świadczy o dobrobycie w kraju. Bo człowiek zadowolony ze swojego statusu finansowego przeszedłby objętnie obok 11-letniego BMW. A za nowym Porsche by się obejrzał i stwierdził "wow, fajne, ciekawe czym się zajmuje właściciel, że tak mu się powodzi.".

Dla mnie posiadanie   nowego porsche  czy bmw to nie wyznacznik dobrobytu czy luksusu .W  końcu    każdy średnio zarabiajacy może  iść i zakupić takie porsche za 150 tys  zsalonu  na raty  i płacić  je  całe życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach jeżdżenia skodą miałem jej dość. Nie że się psuła, broń boże. Po prostu 140 kuni to za mało (octavia i po chipie) i zero komfortu. Nowszego samochodu i tak raczej nie kupię. Nie jara mnie ta cała elektronika i systemy wspomagania. Co ja debil jestem że samochodu w pasie utrzymać nie umiem? :E

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Superbik może mieć 280KM. :) Tylko znowu... ile osób w Polsce bierze pełną wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzyyss napisał:

Tak się zaangażowałem w te polemiki płacowe, że dopiero teraz zauważyłem news o tym wideo, więc napisałem o tym ;)

Jak będzie powtórka z Ukrainy, to źle, bardzo źle. Jest spora różnice między Krymem, a Białorusią. Na Krymie gdyby zrobiono normalne referendum ,to pewnie opcja przyłączenia do Rosji i tak by wygrała, bo tam większość Rosjanie. A na Białorusi dominują, na tych protestach, dominują zakazane flagi białoruskie.

Ja wiem ze będzie źle  ,ale  Putin  już  miał  kilka  okazji  do zbrojej  interwencji  na Białorusi  ale zawsze  jakoś  Łukaszenko   w  ost.chwili konflikt rozwiązywał .Teraz wydaje się ze  Putin  już  odlicza  godziny do  aneksji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, raiders napisał:

Dla mnie posiadanie   nowego porsche  czy bmw to nie wyznacznik dobrobytu czy luksusu .W  końcu    każdy średnio zarabiajacy może  iść i zakupić takie porsche za 150 tys  zsalonu  na raty  i płacić  je  całe życie :)

Nie chodzi o wyznacznik, a o coś zupełnie innego. Raz brak zazdrości, a dwa zdrowa ciekawość, co sąsiad ciekawego robi, ze na takie zabawki stać, w czym jest dobry. Tego mi u nas brak. Na zachodzie jak coś masz, znaczy w czymś jesteś dobry, u nas jak coś masz, to musiałeś ukraść, innej możliwości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Karister napisał:

Nowy Superbik może mieć 280KM. :) Tylko znowu... ile osób w Polsce bierze pełną wersję?

Superb kombi 4x4 z mocnym dieslem? Biere. Byle to były z 3 litry i 6 garów. Teraz już chyba takiego silnika nie znajdę w ofercie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150k na Porsche z salonu, dobre... Ktoś zapomniał o milionie z przodu. Chyba, że mówimy o entry model bez opcji, to może 300k. Ale czemu mówimy o entry level? Chyba nie dlatego, że bieda wokół.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, raiders napisał:

Ja wiem ze będzie źle  ,ale  Putin  już  miał  kilka  okazji  do zbrojej  interwencji  na Białorusi  ale zawsze  jakoś  Łukaszenko   w  ost.chwili konflikt rozwiązywał .Teraz wydaje się ze  Putin  już  odlicza  godziny do  aneksji ..

A po czyms takim powinien być traktowany jak międzynarodowy terrorysta i zbrodniarz. Niestety, Chiny pogratuluja mu skuteczności, a zachodnia Europa wyrazi ubolewanie (oburzenie mogło by być przesadą), po czym normalnie bedzie z Rosją współpracowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

150k na Porsche z salonu, dobre... Ktoś zapomniał o milionie z przodu.

Ojro panie. Może mówił o ojro. 
 

Zerknijta wyżej. Nie będzie obniżki VAT w 2021

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzyyss napisał:

A po czyms takim powinien być traktowany jak międzynarodowy terrorysta i zbrodniarz. Niestety, Chiny pogratuluja mu skuteczności, a zachodnia Europa wyrazi ubolewanie (oburzenie mogło by być przesadą), po czym normalnie bedzie z Rosją współpracowała.

Tylko że aneksja Białorusi to  już ostatni krok przed konfliktem z nato i    Polską na 1 froncie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Zerknijta wyżej. Nie będzie obniżki VAT w 2021

A po co? Naród bogaty, może płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:


 

Zerknijta wyżej. Nie będzie obniżki VAT w 2021

No przecież  na40% podwyżki   kasa  musi  być  ..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, raiders napisał:

Tylko że aneksja Białorusi to  już ostatni krok przed konfliktem z nato i    Polską na 1 froncie...

Ani takie proste, ani oczywiste. Do nas bezpośrednio Rosja nie wejdzie, bo ... nie ma po co. Tu byłaby rzeź, ich i nas. Wcześniej może być to związane z Bałtami, tam są rosyjskie mniejszości, kraje mniejsze i bezbronne, tam Rosja mogłaby szukać zaczepki. Tylko wtedy nasi, tak po ułańsku, ruszą czym tylko będą mogli z odsieczą. wolalbym tego nie dozyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

Ani takie proste, ani oczywiste. Do nas bezpośrednio Rosja nie wejdzie, bo ... nie ma po co. Tu byłaby rzeź, ich i nas. Wcześniej może być to związane z Bałtami, tam są rosyjskie mniejszości, kraje mniejsze i bezbronne, tam Rosja mogłaby szukać zaczepki. Tylko wtedy nasi, tak po ułańsku, ruszą czym tylko będą mogli z odsieczą. wolalbym tego nie dozyć.

Dałem plusa, ale zaznaczę że też nie do końca tak jak mówisz. Rosja ma dostęp do Bałtyku, a kraje bałtyckie i tak są gówno warte. Możliwe że chodzi o ciśnięcie po NATO, ile tylko można. Jeśli Putin dotknie Litwy czy Estonii to i dotknie nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karister napisał:

Bo 15 czy 20k brutto to żadne bogactwo. To komfortowe życie i może próg zamożności, jeśli takie dochody ma się przez długie lata. Ale w Polsce to jest mentalność "o.....jaaaa... ciekawe skąd on tyle ma. Powinni mu zabrać". I w ten sposób mamy degresywny próg podatkowy (oczywiście nie dla polityków) i stały II próg dochodowy, a ruchomy próg ZUS. Dzięki temu mamy takie absurdy, że ludziom dobrze zarabiającym jest na rękę, że Kowalski i Nowak mają po tyłku w kryzysie, bo spada średnia płaca. Bogaty to jest ktoś, kto w przypadku rozbicia nowego Porsche z salonu stwierdza, że trudno i kupuje jutro nowe. Zarobki 20k nie dają takiej sytuacji. To nadal kredyt na mieszkanie w dużym mieście, tyle że krótszy.

Smutne i prawdziwe. Okolice 10k brutto uznałbym za początek życia jak na zachodzie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, panzar01 napisał:

Dałem plusa, ale zaznaczę że też nie do końca tak jak mówisz. Rosja ma dostęp do Bałtyku, a kraje bałtyckie i tak są gówno warte. Możliwe że chodzi o ciśnięcie po NATO, ile tylko można. Jeśli Putin dotknie Litwy czy Estonii to i dotknie nas.

Nie o to chodzi. Putin dąży do odbudowania dawnego ZSRR, z czym się nawet nie kryje. Rozwiązuje mu to też połączenie z Kaliningradem. Tamte kraje są bezbronne, bez armii, nie będą stawiały żadnego oporu. Opór pojawi się tylko u nas, do tego opór totalny, co będzie pochodną też historii.

Teraz, TheMr. napisał:

Smutne i prawdziwe. Okolice 10k brutto uznałbym za początek życia jak na zachodzie. 

też to było przy poprzedniej dyskusji - to żadne bogactwo, to dopiero jako takie życie, bez liczenia każdego grosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzyyss napisał:

Nie o to chodzi. Putin dąży do odbudowania dawnego ZSRR, z czym się nawet nie kryje. Rozwiązuje mu to też połączenie z Kaliningradem. Tamte kraje są bezbronne, bez armii, nie będą stawiały żadnego oporu. Opór pojawi się tylko u nas, do tego opór totalny, co będzie pochodną też historii.

Ale bałtowie to nato. Zielone ludziki na litwie czy u nas nie przejdą. Połączenie Kaliningradu z rosją też nie jest pretekstem. Owszem, chodzi o odbudowę dawnej matki rosji i tyle. Pytanie gdzie się zatrzyma ta jego bzdurna wizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, panzar01 napisał:

Ale bałtowie to nato. Zielone ludziki na litwie czy u nas nie przejdą. Połączenie Kaliningradu z rosją też nie jest pretekstem. Owszem, chodzi o odbudowę dawnej matki rosji i tyle. Pytanie gdzie się zatrzyma ta jego bzdurna wizja.

Zapytam nieco "ironicznie" - jak myślisz, skąd wzięła się taka miłość Litwy do nas w ostatnich latach? Do Białorusinów w ostatnich dniach zresztą też. Ja myślę, że Litwini jak zobaczyli numer z Krymem, to nagle sobie uświadomili, że możemy być jedynym krajem, który wesprze ich militarnie, więc i "pokochali nas", a oni moga być pierwsi w kolejce do odpalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...