Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, krzyyss napisał:

Zapytam nieco "ironicznie" - jak myślisz, skąd wzięła się taka miłość Litwy do nas w ostatnich latach? Do Białorusinów w ostatnich dniach zresztą też. Ja myślę, że Litwini jak zobaczyli numer z Krymem, to nagle sobie uświadomili, że możemy być jedynym krajem, który wesprze ich militarnie, więc i "pokochali nas", a oni moga być pierwsi w kolejce do odpalenia.

Dlatego pisałem o tym że Litwa będzie papierkiem lakmusowym. Papierkiem do badania poślizgu w dupie NATO xD oby tylko Putin wziął wazelinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26213367,teza-o-lukaszence-jako-ostatnim-obroncy-niepodleglosci-bialorusi.html#s=BoxOpImg1

Chyba logiczne tłumaczenie tej prośby o pomoc. Łukaszenka może nie być pewny swoich służb mundurowych i zaczyna ich straszyć Rosją. O jakichkolwiek działaniach zbrojnych z zewnątrz nie może być dzisiaj mowy, jeśli Baćka się czegoś boi, to właśnie swoich. A Putin wjedzie na zaproszenie rządu, więc legalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karister napisał:

150k na Porsche z salonu, dobre... Ktoś zapomniał o milionie z przodu. Chyba, że mówimy o entry model bez opcji, to może 300k. Ale czemu mówimy o entry level? Chyba nie dlatego, że bieda wokół.

Ostatnio była rozmowa czy Porsche Cayenne to luksusowe i prestiżowe auto.

Panieeee... to SUV, żaden SUV nie może być prestiżowy.

A Rolls Royce Cullinan?

Cullinan? to wyjątek od reguły w matrixie, Cullinam jest po to by BayerFull go wypożyczył do teledysku i poudawał że jest jego właścicielem

:rotfl: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, panzar01 napisał:

Jakiś takiś dziwny jesteś, jakby naćpany czy coś :E

 

O sobie piszesz? Wróć jak dorośniesz.

2 godziny temu, panzar01 napisał:

Ale bałtowie to nato. Zielone ludziki na litwie czy u nas nie przejdą. Połączenie Kaliningradu z rosją też nie jest pretekstem. Owszem, chodzi o odbudowę dawnej matki rosji i tyle. Pytanie gdzie się zatrzyma ta jego bzdurna wizja.

Nie za dużo oglądasz tych jutubowych "wizjonerów" od polityki? Pier..lisz jak nacpany.

Odstaw internet i wyjdz z nory na światło dzienne bo mrok ciemnego pokoiku ci szkodzi.

3 godziny temu, Karister napisał:

A po co? Naród bogaty, może płacić.

Jak ci za mało podatków, wyprowadź się na zachód :)

3 godziny temu, panzar01 napisał:

Jak sobie kupiłem ostatnio samochód, 11 letnie BMW 

Wiele wyjaśnia....a tak myślałem patrząc na twoje wypociny, że jakiś seba ze starego gruza to pisze...jaki ten świat przewidywalny..o ja pie...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, B@nita napisał:

Wiele wyjaśnia....a tak myślałem patrząc na twoje wypociny, że jakiś seba ze starego gruza to pisze...jaki ten świat przewidywalny..o ja pie...

Z typowego seby mam co najwyżej wzrost i dużą dłoń :) chcesz zobaczyć jak się przemieszcza? Znajdź sobie inny obiekt zainteresowań, ok? Jak na razie to twoje zaczepki są ani śmieszne, ani mądre, a nawet nie mają podstaw... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, krzyyss napisał:

też to było przy poprzedniej dyskusji - to żadne bogactwo, to dopiero jako takie życie, bez liczenia każdego grosza.

I tak i nie. Z jednej strony zobaczysz czasem tego gościa w porszaku i pomyślisz sobie " ja to takie grosze zarabiam" Z drugiej strony widzisz te masy "nosaczy" każdego dnia i zaczyna Ci się robić głupio, że choćby w duchu możesz narzekać na swoje zarobki. 

Taka naiwna refleksja mnie naszła ;) jak ktoś się poczuł obrażony to przepraszam.

12 godzin temu, krzyyss napisał:

Nie i nigdy nie miałem. Sąsiedzi prawie na pewno też nie, to taka specyficzna okolica. 

Podnóże babie góry ? Macie tam specyficznie. Butelka wody w schronisku 12 zł. Trochę po różnych pagórkach chodzimy i u nas takich cen nie widziałem. Bidoki tam mieszkać nie mogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu posłów to żeby być uczciwym jeżeli w 2018 obniżyli sobie kasę o 20% to teraz realnie podnieśli też "tylko" o 20. Dla jasności uważam, że z założenia osoby rządzące państwem powinny doborze zarabiać za dobrze wykonaną pracę  tylko takie twierdzenie nie wytrzymuje zderzenia z naszą rzeczywistością. Ponadto czas i sposób w jaki dokonano tych podwyżek jest najgorszy z możliwych więc niech się nie dziwią, że ludzi czyści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Klakier1984 napisał:

I tak i nie. Z jednej strony zobaczysz czasem tego gościa w porszaku i pomyślisz sobie " ja to takie grosze zarabiam" Z drugiej strony widzisz te masy "nosaczy" każdego dnia i zaczyna Ci się robić głupio, że choćby w duchu możesz narzekać na swoje zarobki. 

Taka naiwna refleksja mnie naszła ;) jak ktoś się poczuł obrażony to przepraszam.

Taki żart był, ze studentem zdającym egzaminy i puentą, gdzie każdy zazdrości tego czego mu brak. Nie, nie porszaka innym zazdroszczę, jeśli już to mocno ponadprzeciętnej wiedzy w swoich dziedzinach. Ten porszak wtedy często jest do tego dodatkiem, choć i tak nie każdy tego potrzebuje. Robić coś z frajdą, być w tym tak dobrym, by być w elicie danego zawodu. Dzieci też tego uczę, dzisiaj mają zapierdzielać, uczyć się, mają w czymś być cholernie dobre, reszta przyjdzie sama.

A porszaków w sąsiedniej wsi kilka jest, wszystko z handlu ze Słowakami, rejon graniczny. Czy to jakoś nobilituje społecznie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Klakier1984 napisał:

Wracając jeszcze do tematu posłów to żeby być uczciwym jeżeli w 2018 obniżyli sobie kasę o 20% to teraz realnie podnieśli też "tylko" o 20. Dla jasności uważam, że z założenia osoby rządzące państwem powinny doborze zarabiać za dobrze wykonaną pracę  tylko takie twierdzenie nie wytrzymuje zderzenia z naszą rzeczywistością. Ponadto czas i sposób w jaki dokonano tych podwyżek jest najgorszy z możliwych więc niech się nie dziwią, że ludzi czyści...

Oni powinni pracować dla "Idei" jak to Karczewski powiedział do lekarzy.

Firmy zaczynają bankrutować, uchwalili te śmieszne tarcze co pozwala redukować pracownikom pensje ich zwalniać bez podania przyczyny poprzez email, inflacja najwyższa w Europie, kryzys się dopiero co zaczyna. No super kraj... 

I jeszcze 18 koła dla Dudowej? No to już jaja są. Kompletnie nic nie robi, nawet języka w gębie nie ma. Bo nie może pracować? HAaha a co za problem dla nich zmienić przepisy dla pierwszej damy? To niech dadzą jej tyle ile wynosi pensja dla nauczyciela...

 

Dziwne, że jeszcze nikt z rządu nie dostał w pysk od suwerena. 

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Podnóże babie góry ? Macie tam specyficznie. Butelka wody w schronisku 12 zł. Trochę po różnych pagórkach chodzimy i u nas takich cen nie widziałem. Bidoki tam mieszkać nie mogą

Nie to, z drugiej strony :) Zawoja, to partyzanty, to wrogie rejony, to rejony forumowego Ghosta ;) Tam żyją z turystyki, u nas nie. U nas to budowlańcy pracujący za granicą i handel ze Słowacją.

A gdyby ktoś chciał tani nocleg po drugiej stronie zbocza, tej południowej, to w cenie 25-30 zł/dobę pomogę znaleźć. Butelka wody w sklepie spożywczym, w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, panzar01 napisał:

Cyk fuch. Musi być hajs na kolejne podwyżki pensji, przecież.

https://wawainfo.pl/premier-150820-md-pieniadze

Zachodnia Europa - obniżamy VAT żeby odciążyć obywateli i pobudzać gospodarkę przy Covid-19.
Polska - VAT zostaje, dowalamy nowe podatki i podwyższamy pensje administracji publicznej celem pobudzenia gospodarki przy Covid-19.
Ma to sens.

W kwestii pensji - wzrost nie szokuje, bo rzeczywiście poniżej 10k zł zarządzając województwem to trochę śmiech, prezydent podobnie, ale problemem jest moment wprowadzenia kiedy to w tym samym czasie szarakowi wprowadza się wszelakie gówno--tarcze przez co pracodawca obcina pensję do 80%, że kwota wolna od podatku dla szaraka to prawie tyle co płaca minimalna, a poseł ma 10x większą, że proceduje się to w momencie kryzysu gospodarczego i to na szybcika, żeby czasem za bardzo się echem to nie odbiło oraz problemem jest to jaka władza to wprowadza: poziom arogancji i afer wykracza po za jakiekolwiek dotychczasowe normy rządzenia.

W teorii wysoka pensja ma sprawić, że urzędnik jest nieprzekupny itd. ale dobrze znamy mentalność ludzką i wiemy, że to fikcja. Wysokie stanowiska - ministrowie, wojewodowie itd. nie są dla zarobków, ale są po to by móc kręcić wraz z rodziną wszelkie wałki i są trampoliną do spółek skarbu Państwa, gdzie zarabia się 10x więcej, a odprawy sięgają mln złotych, do tego sama świadomość posiadania władzy jest nie do przecenienia oraz daje wiele możliwości nawet tak prozaiczna jak załatwianie stanowisk rodzinie w wielu firmach i urzędach.


Stwierdzenie, że do polityki idzie się nachapać nie odnosi się do pensji, ale właśnie dla korzyści, które są w/w pakiecie.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krzyyss napisał:

Ani takie proste, ani oczywiste. Do nas bezpośrednio Rosja nie wejdzie, bo ... nie ma po co. Tu byłaby rzeź, ich i nas. Wcześniej może być to związane z Bałtami, tam są rosyjskie mniejszości, kraje mniejsze i bezbronne, tam Rosja mogłaby szukać zaczepki. Tylko wtedy nasi, tak po ułańsku, ruszą czym tylko będą mogli z odsieczą. wolalbym tego nie dozyć.

TO jest nieco  bardziej  złożone , Putin od lata  pakuje  sporo kasy w armie....  po co ?  aby odbudować  dawny  związek radziecki   tego od niego   chce  naród  takie są nastroje  aby ROSJA  znowu  rządziła  w europie .

Nie po to Putin pakuje  kasę w armię  aby stałą  i  rdzewiała  ...

Jak byś się  zagłębił   w ruchy  militarne w   europie   to byś  zobaczył jakie  wojska Putin ma  przy  granicy z Ukrainą  na krymie  i w okręgu  kaliningrackim  , po co tam  je gromadzi ?

Myślisz ze ten  przerzut    wojsk USA   i  zwiększenie  ich  obecności do 5,5 tyś to  tak przypadkiem  ,albo  sukces DUDY w rozmowach  z Trumpem  . Te 5,5 to jest info  dla  mediów   wojskowi mówią  o 15tys   w ciągu 10 dni   w sytuacji zagrożenia ..

 

Niestety jak rosja zajmie Białoruś   to ukraine  wciąga  nosem wciągu  3-4 dni  bez  żadnej walki  i reakcji zachodu  .. po za oficjalną  depeszą  wzywająca  do wycofania wojsk i ogólnego oburzenia  :E . I w  takiej sytuacji  pozostaje  Putinowi  Litwa  ,Łotwa  i Estonia   i na tym też  położy  łapę  ,ale to już  będzie  otwarty konflikt z NATO.

 

Wiem ze zaraz  ktoś napiszę ze to  nie możliwe ,fakt  brzmi trochę niewiarygodnie ,nie chciał  bym aby to się  zmaterializowało  ,ale fakty są takie  z Putin może zmienić  granice w europie    w ciągu 4 dni  i zachód  nawet nie pierdnie .Bo UE  nie  pójdzie  militarnie  bronić/walczyć za Białoruś  czy Ukrainę    bo wtedy  Putin  powie  ze  UE zaatakowała  ROsje  a  on się tylko  broni.

 

Mam  znajomych w  JW  w Żaganiu  (w której sam służyłem zresztą  )  chłopaki od  dłuższego  czasu  mówią  ze coś  się  święci  ,pytanie  kiedy  pęknie ten  pompowany  balonik .

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/rosjanie-szykuja-sie-do-ataku-bezprecedensowe-cwiczenia/hhz9ve7

 

https://www.defence24.pl/niespodziewane-cwiczenia-150-tys-rosyjskich-zolnierzy-komentarz

 

https://newsbook.pl/2020/06/07/iii-wojna-swiatowa-jackowski/

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczaasem:

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wydał rozkaz przerzucenia brygady wojsk z Witebska na zachodnią granicę kraju. Decyzję tę motywuje napiętą sytuacją na granicy z Polską i Litwą, a także zwiększaniem kontyngentów wojsk NATO w tych krajach.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26213856,reuters-lukaszenka-zagrozil-wyslaniem-brygady-powietrznodesantowej.html#opinions

Czyżby to tylko zagrywka na odwrócenie uwagi od sytuacji na Białorusi?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, raiders napisał:

...

Mniej więcej to samo piszę w innym miejscu. Putin chce odbudować dawną potęgę ZSRR. Zachód nie kiwnie palcem gdy będzie demolował Białoruś, Bałtów i kończył Ukrainę. Natomiast z Polska jest ciut inna sprawa, my byśmy się bronili, na ile potrafilibyśmy, stawialibyśmy opór, nie kalkulowalibyśmy, bo tacy jesteśmy.

Powtarzam się, moim zdaniem Litwini sobie to też uświadomili po aneksji Krymu, że Putin może odwiedzić też ich i że poza nami nikt zbrojnie nie ruszy im na pomoc. Ileś lat wstecz mieliśmy cięzkie relacje z Litwą, dzisiaj są co najmniej dobre.

1 minutę temu, Flik napisał:

Czyżby to tylko zagrywka na odwrócenie uwagi od sytuacji na Białorusi?

Ja tu widzę dwie rzeczy. Jedna to propaganda dla własnego narodu, gdzie broni Białoruś przed wrogą Polską. A druga, to może robić miejsce rosyjskim jednostkom. Istnieją obawy, że jest jakiś bunt w resortach siłowych, że swoi nie chcą lać Białorusinów i jest rozważana opcja z rosyjskimi jednostkami w białoruskich mundurach. Ci nie będą mieli oporów w laniu demonstrantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siły USA w większej ilości w Polsce.

My,za nasz hajs, zbudujemy im bazę

Nie będziemy mogli wejść na teren USA na naszej ziemi

Nie będziemy zwierzchnikami tych sił...

Brawo #du.... Debil. Brawo prezydent.

 

 

Dodam jeszcze że wszędzie gdzie są amerykańskie bazy, szerzy się handel narkotykami, prostytucja, HIV i parę innych syfów

 

Umowa już została klepnięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Siły USA w większej ilości w Polsce.

My,za nasz hajs, zbudujemy im bazę

Nie będziemy mogli wejść na teren USA na naszej ziemi

Nie będziemy zwierzchnikami tych sił...

Brawo #du.... Debil. Brawo prezydent.

 

 

...

 

Tylko to akurat wszędzie mocno komplikuje drugiej stronie atak. Ja myślę, że Rosji prościej byłoby zdjąć u nas 1000 czołgów, niż 1000 Jankesów. Tak samo działa to w Syrii, Assada i Kurdów nikt nie rusza, bo tu i tu stacjonują wojska mocarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, panzar01 napisał:

Z typowego seby mam co najwyżej wzrost i dużą dłoń :) chcesz zobaczyć jak się przemieszcza? Znajdź sobie inny obiekt zainteresowań, ok? Jak na razie to twoje zaczepki są ani śmieszne, ani mądre, a nawet nie mają podstaw... 

Chyba jednak nie tylko duża dłoń i wzrost, bo pewno nie zauważyłeś, że to nie ja zaczepiłem...taki szczegół...

58 minut temu, panzar01 napisał:

Siły USA w większej ilości w Polsce.

My,za nasz hajs, zbudujemy im bazę

Nie będziemy mogli wejść na teren USA na naszej ziemi

Nie będziemy zwierzchnikami tych sił...

Brawo #du.... Debil. Brawo prezydent.

 

 

Dodam jeszcze że wszędzie gdzie są amerykańskie bazy, szerzy się handel narkotykami, prostytucja, HIV i parę innych syfów

 

Umowa już została klepnięta

W niemczech czy innych krajach gdzie stacjonują amerykanie jest inaczej? Chłopie ochłoń od tej polityki i wyjdź na dwór jak pisałem wcześniej, szkoda zdrowia i nerwów, i tak masz ZEROWY wpływ na to.

1 godzinę temu, raiders napisał:

TO jest nieco  bardziej  złożone , Putin od lata  pakuje  sporo kasy w armie....  po co ?  aby odbudować  dawny  związek radziecki   tego od niego   chce  naród  takie są nastroje  aby ROSJA  znowu  rządziła  w europie .

Z historii, ile razy rosja napadła na europę a ile razy niemcy? Ile razy niemcy najechali np. Polskę a ile razy ruskie?

Naprawdę wierzysz, że obywatele rosji wolą mieć więcej armat za płotem niż mieć lepsze warunki do życia??

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

Taktyczna nuka i nawet prochu po nich nie ma. 

Nono, strateg to z ciebie niezły :E Nie ma jak walnac nuka i rozwalić sobie linie zaopatrzenia przy ofensywie :E

Godzinę temu, panzar01 napisał:

Siły USA w większej ilości w Polsce.

My,za nasz hajs, zbudujemy im bazę

Nie będziemy mogli wejść na teren USA na naszej ziemi

Nie będziemy zwierzchnikami tych sił...

Brawo #du.... Debil. Brawo prezydent.

 

 

Dodam jeszcze że wszędzie gdzie są amerykańskie bazy, szerzy się handel narkotykami, prostytucja, HIV i parę innych syfów

 

Umowa już została klepnięta

Tak działa to w prawie każdym państwie. Myślisz że Polska miała jakąkolwiek kartę przetargowa żeby wymusić coś innego? Albo inaczej, myślisz że chempiony z PiS pomyślały o tym? :E

Ambasady też działają na podobnych warunkach. 

 

Co się szerzy to zobaczymy. Ale jedno jest pewne, USA teraz może szantażować wschód na różne sposoby dzięki tej bazie/tym bazom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, mlody_tarnow napisał:

Zachodnia Europa - obniżamy VAT żeby odciążyć obywateli i pobudzać gospodarkę przy Covid-19.
Polska - VAT zostaje, dowalamy nowe podatki i podwyższamy pensje administracji publicznej celem pobudzenia gospodarki przy Covid-19.
Ma to sens.

W kwestii pensji - wzrost nie szokuje, bo rzeczywiście poniżej 10k zł zarządzając województwem to trochę śmiech, prezydent podobnie, ale problemem jest moment wprowadzenia kiedy to w tym samym czasie szarakowi wprowadza się wszelakie gówno--tarcze przez co pracodawca obcina pensję do 80%, że kwota wolna od podatku dla szaraka to prawie tyle co płaca minimalna, a poseł ma 10x większą, że proceduje się to w momencie kryzysu gospodarczego i to na szybcika, żeby czasem za bardzo się echem to nie odbiło oraz problemem jest to jaka władza to wprowadza: poziom arogancji i afer wykracza po za jakiekolwiek dotychczasowe normy rządzenia.

W teorii wysoka pensja ma sprawić, że urzędnik jest nieprzekupny itd. ale dobrze znamy mentalność ludzką i wiemy, że to fikcja. Wysokie stanowiska - ministrowie, wojewodowie itd. nie są dla zarobków, ale są po to by móc kręcić wraz z rodziną wszelkie wałki i są trampoliną do spółek skarbu Państwa, gdzie zarabia się 10x więcej, a odprawy sięgają mln złotych, do tego sama świadomość posiadania władzy jest nie do przecenienia oraz daje wiele możliwości nawet tak prozaiczna jak załatwianie stanowisk rodzinie w wielu firmach i urzędach.


Stwierdzenie, że do polityki idzie się nachapać nie odnosi się do pensji, ale właśnie dla korzyści, które są w/w pakiecie.

Nie porównuj Polski z Zachodnią Europą. Polska zrezygnowała z systemu demokratycznego i trzeba ponieść tego konsekwencje.
Mały kryzys i widzisz co się dzieje. Za PO był poważny kryzys i potrafili jakoś wypracować nawet nadwyżki w budżecie a teraz wszystko leży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, wompierz napisał:

...
Mały kryzys i widzisz co się dzieje. Za PO był poważny kryzys i potrafili jakoś wypracować nawet nadwyżki w budżecie a teraz wszystko leży. 

Tu sobie jaja robisz. Tamten kryzys poważniejszy? Za PO nadwyżki w budżecie? Może podsumujemy 8 lat PO i wysokość tej "nadwyżki"?

A Tuskowi zad uratowała złotówka. Zjazd jej wartości do euro z ok 3,30-3,40 do 4,40-4,80. Ale kto by tu chciał pamiętać, że siła nabywcza pensji Polaków zjachała aż tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie robię sobie w żaden sposób jaj i widzę jakie robisz fikołki byle obronić obecną władzę.

Za PO było dużo lepiej, przejrzyściej, niższa inflacja. Tuska uratował jego rozum i podejście do kraju i polityki zagranicznej.

Tamten kryzys był dużo poważniejszy od obecnego. Skutki tamtego niektóre kraje odczuwają do dzisiaj.

Nie miną 2 lata a Polska będzie w poważnym kryzysie przez obecnie rządzących. Trzeba będzie za wszystkie ich decyzje zapłacić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, wompierz napisał:

Nie robię sobie w żaden sposób jaj i widzę jakie robisz fikołki byle obronić obecną władzę.

Za PO było dużo lepiej, przejrzyściej, niższa inflacja. Tuska uratował jego rozum i podejście do kraju i polityki zagranicznej.

Tamten kryzys był dużo poważniejszy od obecnego. Skutki tamtego niektóre kraje odczuwają do dzisiaj.

Nie miną 2 lata a Polska będzie w poważnym kryzysie przez obecnie rządzących. Trzeba będzie za wszystkie ich decyzje zapłacić.

 

Dawaj, pokazuj te nadwyżki budżetowe za PO, całe 8 lat. Dajesz zjazdy PKB w UE za tamtego kryzysu i porównujemy z tym co podawane teraz, to chyba będzie najlepszy wskaźnik.

A wróżbitów, którzy wieszczyli bankructwo po dojściu PiSu do władzy już trochę było.

Fikołki fikołkami, Ty zwyczajnie kłamiesz wyżej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, B@nita napisał:

Konta ci się pomyliłeś? Piszesz z kilku?

Udajesz pajaca jak Borys Budka a później dziwisz się, że ludzie Ci tak odpowiadają.  Z uczeniem czym są rządowe pieniądze wracaj do gimnazjum czy skąd tam się wytoczyłeś. Nie na tym forum, nie w tym wątku. Wracaj na Wp albo idź bezpośrednio na Onet a nie tutaj.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzieś po tych białoruskich wpisach wyczytałem, ze Tichanowskij też był promoskiewski, nie wiem na ile prawda. Nie byłoby to takie dziwne, bo poza Rosją nikt w przedwyborczych rozgrywkach o Białoruś się nie liczył. I doszło chyba do nieco dziwnej sytuacji, Łukaszenko chciał utrzeć nosa Putinowi, sytuacja się wymknęła spod kontroli i Baćka prosi Putina o pomoc. A prorosyjscy kandydaci? Babaryka siedzi,  Tichanwskij siedzi, Cepkała zwiał na Ukraine ale zapowiada przeprowadzkę do Polski (jego żona chyba już u nas) i szuka kontaktów z Jankesami, Tichonowskaja z dziećmi na Litwie.

Dzisiaj dzień wieców, za Łukaszenką w Mińsku, zwieziono z całego kraju, a na Białorusi rozproszone przeciw Łukaszence. A Europa milczy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...