Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Camis napisał:

Bo importowany węgiel jest sporo tańszy, i do tego lepszej jakości. Żadnych dopłat do naszego górnictwa, jak najszybciej to zaorać. Te setki miliardów pompowane w kretów już wystarczy. 

Nie do końca tańszy. Po prostu znajomości. Co do drugiej części - jestem za. Tylko pod jednym warunkiem, że tym ludziom zaproponuje się alternatywę a nie zostawi na lodzie.

5 godzin temu, Klakier1984 napisał:

To jest w ogóle jakiś czeski film z tym węglem. Z jednej  strony obiecują że nie chcą uwalić naszego górnictwa z drugiej zaś ściągają surowiec z całego świata. Biorąc pod uwagę jak bzdurnie rząd nie raz nie dwa przewalił pieniądze to uważam, że mimo wszystko lepiej sypnąć trochę więcej grosza na nasze paliwo i dzięki  temu utrzymać sumarycznie setki tysięcy miejsc pracy niż wydawać te pieniądze na  korzyść obcych gospodarek.

5 godzin temu, krzyyss napisał:

Ten węgiel nieraz mnie zastanawiał - dlaczego to robimy? Jeśli "musimy", to można też i z innych źródeł niż Rosja.

J/w znajomości naszego ukochanego rządu z pewnymi panami posługującymi się cyrylicą.

(źródło: Tajemnice Macierewicza aut. Tomasz Piątek - tam jest piękna grafika obrazująca co i jak)

Edytowane przez cr1mson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie dla wszystkich pewnie interesujące, ale wklejałem wcześniej, to kontynuacja. Isakowicz z abp Skworcem prawie na noże i nie wiem czy abp nie będzie wysadzony z siodła. A przy okazji ciepło może się zrobić obok bp Jeża z Tarnowa. W zasadzie dwóch biskupów diecezjalnych oskarżonych nie tylko o tuszowanie pedofilii, o przenoszenie pedofila po parafiach, ale też o łamanie nakazów papieskich.

Za coś podobnego Janiak odsunięty od diecezji, a przy Janiaku jest kolejna dziwna sytuacja - łamie zakaz papieski odnośnie zbliżania się do diecezji którą zarządzał. I tu ciekaw jestem co jest grane na górze, czy papież to kryje i czują się pewni, czy też jest już zmasowana obrona wszelkimi środkami, bo może polecieć sporo purpuratów z posad.

A całość (głównie) pochodną prostych dokumentów Isakowicza i Sekielskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest wyszczekany, jest uparty, jest medialny, a przy tym cholernie opanowany. W zasadzie starczy aż nadto, by go nie powołać do tej komisji sejmowej badającej pedofilię, ale on im tą "komisję" chyba i tak zrobi. Zgłosiło się do niego kilkanaście ofiar pedofila krytego przez Skworca i Jeża, jeśli Isakowicz usadzi Skworca (którego od dawna dodatkowo oskarża o współpracę z SB), to inne ofiary też pójdą do niego z prośbą o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ostatnie dni, nie wiem co oni tam biorą, ale należy odłożyć, bo jak widać to za bardzo uderza do głowy i stąd te brednie, ale co w tym dziwnego? Przecież ten Pan to człowiek Ziobro, a oni tam wszyscy mają nie równo w głowach
ZoafRUA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Rząd i górnicy myślą jak spalić więcej węgla. Ceny prądu wzrosną

 

Górniczy związkowcy ustalili z rządem zniesienie tzw. obliga giełdowego. Elektrownie nie będą już musiały sprzedawać prądu w transparentny sposób. To ma „ograniczyć import” energii, ale eksperci są zgodni, że to fikcja, a efektem będzie najwyżej wzrost rachunków za prąd. Bez importu zapłacilibyśmy o 3 mld zł więcej.

Piątkowe spotkanie przedstawicieli rządu, górniczych związkowców oraz szefów spółek energetycznych i górniczych ponownie nie przyniosło konkretów w kluczowej kwestii – zamykania nierentownych kopalń Ruda i Wujek, które ciągną na dno Polską Grupę Górniczą.

 

Najważniejsza informacja z lakonicznego komunikatu  po rozmowach głosi natomiast, że: „podczas spotkania omówiono kwestie relacji między firmami górniczymi i energetycznymi. W tym sprawy związane z importem surowca czy odbiorami zakontraktowanego wcześniej paliwa. Potwierdzono również wcześniejsze ustalenia o odejściu od obligatoryjnego handlu energią poprzez giełdę, co ograniczy import i zwiększy jej produkcję w krajowych elektrowniach”.

To kolejny zwrot o 180 stopni w tych negocjacjach, bo jeszcze w kwietniu ci sami związkowcy usłyszeli od tego samego ministra, Jacka Sasina, że ograniczania importu energii nie będzie, bo ta kupowana z zagranicy jest tańsza od wytwarzanej w Polsce, więc nie opłaca się ograniczać importu, a poza tym zachwiałoby to finansami spółek energetycznych.

...

straty_polskiego_gornictwa_wegla_kamienn

 

import_energii_elektrycznej_do_polski_ry

 

 

import_ceny_wegla_ara_pscmi.png

 

Przychody kopalń wzrosłyby o 1 mld zł, kolejny 1 mld zł energetyka wydałaby na CO2

 

 

https://wysokienapiecie.pl/31851-rzad-gornicy-mysla-jak-spalic-wiecej-wegla-ceny-pradu-wzrosna/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, krzyyss napisał:

Ani pisiorom, ani poprzednikom, jedno z drugim nie koliduje. Na górnictwo idą ogromne pieniądze, na przewały też. A górnictwo powinno być u nas powolutku wygaszane, kłopot w tym, że nikt tego nie robi.

No ale chyba jest wygaszane, albo przynajmniej było. Co prawda nie znalazłem jakiegoś zestawienia o zamkniętych kopalniach czy szybach, a nie mam czasu na ręczne sprawdzanie każdego przypadku, ale znalazłem wykresy z liczbami zatrudnionych w górnictwie. I te liczby spadały od 119 tyś. w 2009 (wcześniejszych nie szukałem) do 82 tyś. w 2017. Z samego zatrudnienia wygląda, że PO zaczęło proces wygasania, a PiS początkowo go kontynuował. Dopiero w 2017 ten proces przysiadł. Nie wiem czemu, zgaduję, że wystraszyli się coraz bardziej rozdrażnionych związków. No ale to dalej jest redukcja o 30% w 10 lat. Chyba można to podciągnąć od powolne wygaszanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,26266769,dwa-uniewinnienia-w-sprawie-zabojstwa-jana-kuciaka-prezydentka.html#s=BoxOpImg5

Przy naszej praworządności, kilka razy juz wspominałem o tej lepszej w oczach UE, o słowackiej. Otoczenie Fico odpala Kuciaka i jego dziewczynę, bo dziennikarz robi im nieco koło tyłka, opisuje rezydentów włoskiej mafii na Słowacji i ich wałki z rządem. I mamy wyrok w sprawie, po którym Słowakom szczęki opadają :) Układy mafijne, jakich w Polsce nie znamy, bo Banas tylko burdelmamą, Szumowski specem od wyprowadzania kasy, Słowacy jadą ostrzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Camis napisał:

Teraz tylko czekać aż dowalą fotowolciarzom żeby im za dobrze w życiu nie było. Jest "podatek od magazynowania" 20%, co stoi na przeszkodzie by zrobić np: 50%? Co, nagle fotowolciarze strzelą focha, odłączą falowniki i przejdą na akumulatory? jaaaaaaaaaaasne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie jest podatek od magazynowania, a spora dopłata do paneli. Oddajesz kiedy chcesz, pobierasz kiedy chcesz, do tego co nieco "rozwalasz" sieć. Nie jest planowany dalszy rozrost mocy z paneli, bo mogłoby to sprawić nieco kłopotów od strony stabilności sieci.

I nie to bym się chciał czepiać OZE, a bronić węgla. Ot po prostu, coś musi trzymać parametry w sieci, nie są to ani panele, ani wiatraki. O magicznych akumulatorach energii opowiadać mi wtedy, jak będą.

edit

portal wysokienapiecie.pl lubię, bo materiały tam sensowne. Ale tu nie wiem czy nie przemycono pewnej manipulacji/niedomówienia. Mamy taką fajną mapkę, gdzie energia hurtowa u szwabów sporo tasza niż u nas. Ciekawa rzecz wyjdzie, gdyby zerknąć ile Helmut płaci za kWh, a ile my.

edit

A poszperałem sobie i sprawdziłem koszt kWh u nas i za Odrą. My płacimy ok 55-60 gr/kWh, w tym ok 20 gr energia, reszta różne opłaty i podatki, a Helmut płaci średnio nieco ponad 30 centów, czyli ponad dwukrotnie więcej. Jak to się ma do tych ładnych mapek, gdzie Helmuty na zielono i tanio, a my drogo i na czerwono?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mindf... z rana: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nacjonalisci-przemaszeruja-przez-centrum-Gdanska-n148345.html

Celem marszu organizowanych przez nacjonalistów jest "podkreślenie wagi współpracy między narodami naszej cywilizacji" :rotfl:
Ciekawe jakie hasła będą mieli na transparentach i co będą krzyczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.msn.com/pl-pl/news/polska/holandia-nie-wyda-polsce-podejrzanego-o-handel-narkotykami-pow-c3-b3d-polskie-s-c4-85dy-nie-s-c4-85-ju-c5-bc-niezale-c5-bcne/ar-BB17pTEM

Holendrzy zawiesili wydawanie nam tych, których my ścigamy, tu za handel narkotykami. Oficjalnie praworządność, nieoficjalnie pewnie w...li się na to

https://www.fronda.pl/a/rodzice-chorego-na-autyzm-chlopca-prosza-polske-o-azyl-uciekli-z-holandii,147508.html

Coś mi się zdaje, że podobnych problemów, też z innymi krajami, możemy mieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy cała Ziemia, łącznie z uchodźcami?
Trochę by to się kłóciło z nazwą jednej z organizacji: WNC - White North Crew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niemcy, Francja i Włochy przeciwne sankcjom dla Łukaszenki. Baćkę to oni mają pewnie głęboko gdzieś, ale umów z Putinem, tych tyczących podziału stref wpływów/kolonii starają się widać dotrzymywać. Też pewnie dbają o swoje interesy z Rosją. A Białorusini? A kogo oni na zachodzie interesują.

Ciekaw jestem, gdzie się nasz król Europy podział przy tej sprawie. Popędzał nie tak dawno pisiorów, a jego kumple, którym przewodniczy w PE, leją równo na to co Baćka wyprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałem wypowiedź ministra finansów dot. cięć w administracji rządowej. Porównał administrację do korporacji, z jednej strony muszą zwalniać aby ciąć koszty, z drugiej strony chce zatrudniać specjalistów, bo żyjemy w innych czasach i musimy się dostosować się do nowej gospodarki ? czyli robimy miejsce dla swojaków. Żoneczka wiceministra cyfryzacji poszykuje posady, po tym jak honorowa podała się do dymisji z funkcji prezesa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białorusini generalnie powoli zaczynają być załamani, dotarło do nich jak bardzo każdy ma ich w dupie, a ze strony Łukaszenki oraz służb nie ma żadnych istotnych ustępstw. Już nie ma entuzjazmu dla strajków, zaczyna się przebąkiwać o strajkach włoskich (bardzo dokładnym wypełnianiu wszystkich przepisów). Mówiło się o protestach nauczycieli, że nie będzie lekcji, ale nie za bardzo to wyszło. Raczej masowo nikogo nie zwalniają z pracy za karę, niemniej jednak tak jakby prewencyjnie i "dla przykładu" co pewien czas zatrzymują kilkanaście osób (w tym także dziewczyny i studentów) i skazują ich na te ich dziwne kary typu 5 dni aresztu, czasami też parę osób pałą dostanie. Akredytacje poodbierali dziennikarzom, którzy im nie odpowiadali. Prezydent organizuje wiece poparcia dla siebie.

A oni dalej z flagami i kwiatkami, na drzewach wstążeczki wiążą, tylko coraz ich mniej. To już prawie 4 tygodnie. W weekend sobie pogadam z ludźmi z Białorusi to zobaczymy jak oni przewidują co dalej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

...pogadam z ludźmi z Białorusi to zobaczymy jak oni przewidują co dalej będzie.

Co  będzie ... nic nie będzie   rozejdzie  się  po kosciach . Raz ze   liderka   opozycji  uciekła na zachód zostawiając  cały ten  majdan  niech ludzie sami sobie  walczą  a  ja przyjdę na  gotowe  ,a dwa to  Łukaszenka  jak i Putin  liczy  na  siłowe rozwiązanie  sprawy .Tylko ze ten  tłum nie chce  chwycić za  kamienie  ,nie chce podpalać opon  a na taki pretekst czekają  aby to wszystko  spacyfikować siłowo..

Zachód będzie wyrażał oburzenie  ,jakieś  tam sankcje  nałoży  itp pierdoły  jak zawsze   ..ale nikt nie będzie ingerował  w temat  głębiej  bo da  kolejny pretekst i powód  dla Putina  . A rosja  nie odda białorusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, adashi napisał:

W weekend sobie pogadam z ludźmi z Białorusi to zobaczymy jak oni przewidują co dalej będzie.

Gdy zaczynał się majdan na Ukrainie, to tłumaczyłem znajomemu Ukraińcowi, że poza Polską (która bardzo niewiele może) nikt im nie pomoże. Że dla zachodu wygodniejszym jest, by na Ukrainie panował burdel, który będzie kłopotliwy dla Rosji.

I mamy niejako powtórkę, Białorusinom pomóc chcemy tylko my i Bałtowie. Przy czym ci drudzy mogą jeszcze mniej niż my, a druga rzecz, sam nie jestem pewny, czy chcą pomóc, by pomóc, czy chcą odsunąć Rosję od siebie, którą to szczerze nienawidzą.

Politycznie nie możemy prawie nic, ton w UE będą nadawały trzy w/w kraje (Niemcy/Francja/Włochy). Możemy otworzyć im granice i pomagać tym, których Łukaszenka temperuje. To co zrobili nasi, czyli możliwość studiowania u nas i stypendium na to, możliwość kontynuowania kariery naukowej, czy uproszczone procedury przy zamieszkaniu i pracy u nas, to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina mocno ciążyła w kierunku Eurosojuzu. Na Białorusi tego nie ma. Na tych ich protestach nie ma praktycznie w ogóle flag unijnych. A pałować ich potrafią np. za to, ze studenci Marsyliankę zaśpiewali.

Oni nie chcą się przyłączać do Eurokołchozu, nie chcą się uniezależniać od Rosji a uzależniać od Niemiec, chcą tylko żeby przestał nimi rządzić - jak go oceniają - socjopata.

To że Cichanouska uciekła na Litwę to z tego co mi wiadomo nie miała innego wyjścia, no i nie zapominajmy, że ona tam zasadniczo jest trochę z przypadku tym przywódcą. 9 września przyjedzie do Polski. Nie wiem czy cokolwiek z tego może pozytywnego wyniknąć, może akurat cudem coś wyniknie. Ale zapewne tyle samo co z popierdółek z Euro-Knesetem czy ONZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo Trzaskowskiemu to do kibla mikrofon porzucą by nagrać co gada gdy za przeproszeniem... sra. Wiadomości co za żenada, kamerzysta/dźwiękowiec robią sobie test, Trzaskowski jakiś śmieszkowy tekst puszcza do Tadli o oczyszczalni (może ją podrywał, zresztą Tadla też cała w skowronkach i oczko puszczała Rafałowi, są dorośli ich sprawa) a ci puszczają to w Wiadomościach. Było "Sowa i Przyjaciele" teraz mamy "Kurski i Przyjaciele", podsłuchowe państwo kontrolowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS to wogóle jakąś słabość do podsłuchów/inwigilowania ludzi ma. 

Przecież chyba w ten sposób wypłynęła sprawa tego kardiochirurga, (nie pamiętam nazwiska), czy jakieś jeszcze fragmenty kojarze z tej afery jak próbowali wplątać Leppera. Mowa o poprzedniej kadencji.

Pare lat temu była dyskusja jak to organy ścigania dostały duże i praktycznie nie kontrolowane uprawnienia do podsłuchiwania rozmów telefonicznych, tudzież  śledzenia aktywności ludzi w Sieci, czy np sprawa Pegasusa (nie chodzi w tym o podsłuchy)

TVP nie oglądam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia, Latimer

  • This page was last edited on 5 September 2020, at 22:26 (UTC).

przypadek? :rotfl: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy się dowiemy kto był pierwszym człowiekiem w kosmosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latało swego czasu nagranie czarnego wykładowcy co to twierdził, że kosmos to wymysł białych bo żaden czarny nigdy czegoś takiego nie widział.
Nawet się kłócił z uczniem który mu wymieniał czarnych astronautów. 

Tutaj niestety czysto polityczne gierki. To jest spory kawałek elektoratu jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czarnoskóre matematyczki/programistki w NASA to wymysł Illuminati i Płaskoziemców :rotfl: 

"Hidden Figures" (2016), mocno polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...