Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, WebCM napisał:

U nas nie przejdzie ;) to tylko jednorazowa dopłata. Zrób tak jak np: fiński ZUS (KELA) że przykładowo seniorzy którzy używają kijki/uprawiają nordic walking to otrzymują ileś tam euro miesięcznie do renty/emerytury (wystarczy deklaracja, Finowie raczej nie ściemniają, jak ktoś używa to używa i nikt z kontroli nie będzie latał za babcią czy dziadkiem sprawdzać czy używa). Zrób tak z tymi kijkami w Polsce to wszyscy nagle będą zasuwać z kijkami "bo się opłaca".

Tak samo z rowerami, jakby to była co miesiąc jakaś dopłata Rower+ za używanie rowerka to momentalnie mamy więcej rowerów na mieszkańca niż Chiny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kalderon napisał:

Oczywiście że tak. Granicą wolności osobistej jednego człowieka, jest wolność drugiego człowieka. Także państwo nie wnika z kim sobie układasz życie tylko traktuje współnotę dwóch ludzi jak ... wspólnotę. Taka rzecz jak aborcja jest sferą wolności osobistej kobiety i to jest jej wybór czy chce się wyskrobać. Państwo nie definiuje ani nie wymusza że jest tylko jeden rodzaj małżeństwa i jeden rodzaj rodziny a reszta to obcy sobie ludzie. Ty żyjesz swoim życiem, ja swoim i gitara. Ale gdy ty próbujesz wpływać na moje to państwo mówi stop.

I to jest koniec wolności od lewicy. Za to mówi nam co jeść, czym się przemieszczać itd. Zyskuje jedynie możliwość aborcji i związku jednopłciowo, ale tracę inne dużo ważniejsze "wolności" które dotyczą wszystkich obywateli. Zgodnie z diagramem wolność gwarantuje nam dolny róg czyli kapitaliści, nie lewica.

Edytowane przez ba312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że dla Polaka wolność palenia śmieci w ogródku jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to ewenement na skalę światową przez Koronawirusa wszędzie są ulgi, dopłaty, zmniejszone koszty utrzymania, a u nas w kraju wszystko idzie do góry, wywóz śmieci, czynsz itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 209458 napisał:

No wiadomo, że dla Polaka wolność palenia śmieci w ogródku jest najważniejsza.

To nie wolność a łamanie prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo byłem umiarkowanym zwolennikiem tych lokalnych uchwał o strefach wolnych od RGB. Obejrzałem jednak materiał dotyczący Kraśnika i dowiedziałem się, że tamtejsi radni podjęli też uchwałę o usunięciu z terenu gminy technologii powiązanych z 5g, a także ograniczeniu technologii wi-fi, między innymi w szkołach mieli postulować, aby w pracowniach komputerowych nie było wifi, a wszystko szło po skrętce albo światłowodami.

I się zastanawiam, czy to jest manipulacja i robienie z nich idiotów z zemsty za to RGB czy oni tam rzeczywiście tacy są. Mamy tu kogoś z Kraśnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ba312 napisał:

To nie wolność a łamanie prawa.

Niestety, ale większość palących śmieciami ma to gdzieś. Wcześniej jak miałem staż w urzędzie miejskim jako informatyk i akurat byłem w pokoju, gdzie "zajmują się " śmieciami przyszła jakaś starsza kobieta i chciała, aby od segregowanych śmieci odliczyli jej plastiki, bo takich nie wyrzuca. Urzędniczka zapytała się co z tymi śmieciami robi, bo to nie możliwe, aby w ogóle nie miała plastiku to wyrzucania. Ta starsza kobieta odpowiedziała, że pali nimi w piecu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bart2_3_4 napisał:

Niestety, ale większość palących śmieciami ma to gdzieś. Wcześniej jak miałem staż w urzędzie miejskim jako informatyk i akurat byłem w pokoju, gdzie "zajmują się " śmieciami przyszła jakaś starsza kobieta i chciała, aby od segregowanych śmieci odliczyli jej plastiki, bo takich nie wyrzuca. Urzędniczka zapytała się co z tymi śmieciami robi, bo to nie możliwe, aby w ogóle nie miała plastiku to wyrzucania. Ta starsza kobieta odpowiedziała, że pali nimi w piecu...

Niestety ale osoby starsze nie są świadome tego co robią i ciężko im to wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rząd z Górnikami w końcu się dogadał. 2049r zamknięcie ostatniej kopalni. Gwarancja pracy dla pracowników pod ziemią i na przeróbce do emerytury (jeżeli nie będzie to możliwe -osłony socjalne.

Tłumacząc na Polski ;)  zapewne będą wywalać wszystkich emerytów, zaprzestaną przyjęć nowych pracowników i tak oto siłą rzeczy "potencjał ludzki" będzie się kurczył, a wraz z nim będą zamykane kolejne zakłady.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Rząd z Górnikami w końcu się dogadał. 2049r zamknięcie ostatniej kopalni. Gwarancja pracy dla pracowników pod ziemią i na przeróbce do emerytury (jeżeli nie będzie to możliwe -osłony socjalne.

Tłumacząc na Polski ;)  zapewne będą wywalać wszystkich emerytów, zaprzestaną przyjęć nowych pracowników i tak oto siłą rzeczy "potencjał ludzki" będzie się kurczył, a wraz z nim będą zamykane kolejne zakłady.

No to chyba jakaś logika w tym jest, co nie? Jaja tylko będą jak pozamykamy kopalnie a potem od zajoba węgla i tak importować będziemy.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy liczą, że do tego 2049 r opatentujemy jakiś sposób na efektywne magazynowanie energii z źródeł odnawialnych, ewentualnie w końcu ustalimy lokację dla atomówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adashi napisał:

Zasadniczo byłem umiarkowanym zwolennikiem tych lokalnych uchwał o strefach wolnych od RGB. Obejrzałem jednak materiał dotyczący Kraśnika i dowiedziałem się, że tamtejsi radni podjęli też uchwałę o usunięciu z terenu gminy technologii powiązanych z 5g, a także ograniczeniu technologii wi-fi, między innymi w szkołach mieli postulować, aby w pracowniach komputerowych nie było wifi, a wszystko szło po skrętce albo światłowodami.

I się zastanawiam, czy to jest manipulacja i robienie z nich idiotów z zemsty za to RGB czy oni tam rzeczywiście tacy są. Mamy tu kogoś z Kraśnika?

Wiadomo coś jak to jest motywowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Tłumacząc na Polski ;)  zapewne będą wywalać wszystkich emerytów, zaprzestaną przyjęć nowych pracowników i tak oto siłą rzeczy "potencjał ludzki" będzie się kurczył, a wraz z nim będą zamykane kolejne zakłady.

To by było zbyt piękne, gdyby było prawdziwe :) Mój tłumacz inaczej tłumaczy - górnikom damy obietnicę pracy na 30 lat, UE obietnicę, że w 2050 ani grama węgla u nas nie będzie, a rządzić planujemy 3, góra 7 lat, później niech inni się bujają z problemem.

48 minut temu, Suchy211 napisał:

Jaja tylko będą jak pozamykamy kopalnie a potem od zajoba węgla i tak importować będziemy.

To nie jest głupie rozwiązanie, wiele krajów tak robi, choćby i Niemcy. My mamy dwie patologie, jedną z drogim wydobyciem, a drugą z domowymi paleniskami. Na obie lejemy, a walczymy z elektrociepłowniami.

 

6 minut temu, Klakier1984 napisał:

Wszyscy liczą, że do tego 2049 r

Klakier, skąd tyle optymizmu w Tobie dzisiaj? :D Nikt w rządzie na nic nie liczy, wszyscy za to mają pełną swiadomosć tego, że w 2049 to nie będzie już ich problem :)

Kiedyś chciałem odpalić wodną, taką ok 30-40 kW. Facet w energetyce (wodnoprawne było, to stary młyn był, z turbiną zamontowaną) mi mówi "nie, bo mamy nadmiar energii z węgla i nie dam pozwolenia na przyłącz", ja mu tłumaczę, wchodzą zmiany w europie i Polska będzie musiała ileś energii mieć z odnawialnych, a on mi na to "Panie, może będzie, może nie, a ja już wtedy i tak będę na emeryturze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tvn24 to typowa szuria. Gdzieś, kiedyś, w Gliwicach albo w Sosnowcu, dzieci zaczęły chorować po postawieniu stacji bazowych i podobne żarliwe historie. Oni nie zgadzają się aby u nich w mieście było 5g oraz wifi i chcą aby przeprowadzić w tym temacie jakieś "badania".

Teraz, krzyyss napisał:

Mój tłumacz inaczej tłumaczy - górnikom damy obietnicę pracy na 30 lat, UE obietnicę, że w 2050 ani grama węgla u nas nie będzie, a rządzić planujemy 3, góra 7 lat, później niech inni się bujają z problemem.

Mój tłumaczy tak samo. Plan na 30 lat. Jak to w ogóle można traktować serio. To jest po prostu "plan na długo", równie dobrze mógłby być na 120 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, adashi napisał:

Zasadniczo byłem umiarkowanym zwolennikiem tych lokalnych uchwał o strefach wolnych od RGB. Obejrzałem jednak materiał dotyczący Kraśnika i dowiedziałem się, że tamtejsi radni podjęli też uchwałę o usunięciu z terenu gminy technologii powiązanych z 5g, a także ograniczeniu technologii wi-fi, między innymi w szkołach mieli postulować, aby w pracowniach komputerowych nie było wifi, a wszystko szło po skrętce albo światłowodami.

Ja mam skrajnie inny odbiór tego. O ile przesadne ściganie RGB średnio mi się podoba, to w kwestii wifi, czy 5G, dałbym lokalsom możliwość podejmowania takich decyzji. Nie ma to prawie żadnego wpływu na inne miejsca, a skoro tak chcą, to dlaczego nie. wi-fi można zastąpić kablem, na korytarzu konieczne nie jest, bez 5G też da rady żyć. Szwajcarzy w referendach różne dziwne decyzje podejmują i mało kto się ich czepia o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ograniczanie technologii wifi, podczas gdy praktycznie każdy ma przy sobie telefon, to jest kompletne kuriozum. W takich np. szkołach na przerwach, czemu mieliby nie mieć wyboru czy korzystać z z lokalnego wifi zamiast z płatnych usług operatorów. Ałtyzm czy nowotwory mózgu tym razem?

Ja jak najbardziej mogę zrozumieć lokalne protesty dotyczące lokalizacji stacji bazowych, ale globalne wycięcie dla zasady technologii w całej gminie to dla mnie kompletna patologia.

Co innego referendum, bo wtedy trudno, większość zdecydowała, a co innego jakaś decyzja dziadków z rady miasta.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciski palców w nowych dowodach

Co to ma być, traktowanie wszystkich ludzi jak przestępców i terrorystów. Co będzie dalej, chipy pod skórę? Patrząc co się dzieje zaczynam myśleć o kraju do emigracji, koniecznie poza UE. Mam wrażenie że UE za dziesięć lat będzie super państwem europejskim z inwigilacją jak z "1984" albo jeszcze gorszą. Za małolata snułem plany o rewolucji i obalaniu rządów, teraz widząc jak ludzie ślepo zgadzają się na kolejne ograniczenia prywatności i wchodzenie z butami w ich życie, uznałem że skoro ktoś chce być traktowany jak bydło to nie moja sprawa, ja będę ratował własną skórę.

Dajcie mi wehikuł czasu, przeniosę się do początku lat 80' gdzie nie było jeszcze nadmiaru technologii, kamer na każdym kroku, poprawności politycznej i całego tego raka który dzisiaj się rozrasta do niesamowitych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, adashi napisał:

Nie no, ograniczanie technologii wifi, podczas gdy praktycznie każdy ma przy sobie telefon, to jest kompletne kuriozum. W takich np. szkołach na przerwach, czemu mieliby nie mieć wyboru czy korzystać z z lokalnego wifi zamiast z płatnych usług operatorów.

Może za starej daty jestem, ale właśnie pomyślałem o tym samym co Ty, tylko wnioski odwrotne. No ja najchętniej to zakazałbym smartfonów w szkołach, a dałbym im skakanki, stoły ping-pongowe itp, to na czym ja wyrosłem. Moje dzieci też bez tego rosną, na ile mogą. Bez smartfonów, bez TV, net i kompy mają, ale ograniczam. Ni chciałbym narzucać takiego modelu innym, natomiast w drodze demokratycznej decyzji to powinno być możliwe, taki zakaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzyyss napisał:

Klakier, skąd tyle optymizmu w Tobie dzisiaj? :D Nikt w rządzie na nic nie liczy, wszyscy za to mają pełną swiadomosć tego, że w 2049 to nie będzie już ich problem :)

 

Do końca grudnia Unia ma się niby pod tym podpisać co zapewne będzie skutkowało pompowaniem kasy w to rozwiązanie, a co za rym idzie zapewne będą pilnować żebyśmy ich w jajo nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Do końca grudnia Unia ma się niby pod tym podpisać co zapewne będzie skutkowało pompowaniem kasy w to rozwiązanie, a co za rym idzie zapewne będą pilnować żebyśmy ich w jajo nie zrobili.

Fajny dzień masz dzisiaj, taki optymistyczny :) Chciałbym w to wierzyć, ale średnio potrafię. Faktem jest, że będą to chcieli egzekwować, ale bardziej spodziewam się tego, co mamy i dzisiaj - u nas problem nierozwiązany, pieniadze gdzieś się rozeszły, a UE (o ile coś takiego jeszcze będzie) chce nas karać.

Chyba, że atomówki w końcu ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AMiABLE napisał:

Patrząc co się dzieje zaczynam myśleć o kraju do emigracji, koniecznie poza UE

Ale zdajesz sobie sprawę, ze paszporty są obecnie biometryczne i odciski palców są tam zakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bono[UG] napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, ze paszporty są obecnie biometryczne i odciski palców są tam zakodowane?

I to od ponad 11 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zdunzdun napisał:

Myślicie, że przejdzie pomysł podwyższenia akcyzy sprowadzanych aut zza granicy? Ciekawy jestem ile jeszcze podatków bądź pomysłów na nie, czeka nas do końca tego roku. Trzeba spiąć dodatkowe emerytury itp, a kasy brakuje sporo...

 

Nie słyszałem o tym, ale zupełnie mnie to nie dziwi.

Co do kolejnych pomysłów tego rządu aby dokręcić śrubę to jest już projekt zniesienia abolicji podatkowej dla pracujących za granica

https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1490514,ulga-abolicyjna-praca-za-granica-likwidacja.html

Myślę, ze komuszkom popierającym pis to się bardzo spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, ze paszporty są obecnie biometryczne i odciski palców są tam zakodowane?

Można uniknąć wgrania odcisków, ja np. pro-forma uniknąłem, pod hasłem "odciski nieczytelne". Nie żebym uważał, że to wstęp do nwo, ale dla siebie nie widzę żadnych plusów żebym miał to wgrane w mikroprocesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...