Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzyyss napisał:

 I nie zauważyłem tego. Tego nie było w mediach u nas? Czy tylko przegapiłem?

Ja nie zauważyłem, albo nie zapamiętałem. Ale ostatnie 2 pogrzeby jakie pamiętam z mediów to chyba Morawieckiego i Bartoszewskiego ;) możliwe to drugie, zwłaszcza, że postać zupełnie mi nie znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, 209458 napisał:

zwłaszcza, że postać zupełnie mi nie znana.

Jeśli ktoś fanem historii nie jest, to postacie znane nie będą. Pogrzeb, po pond 150 latach od ich śmierci, miał sporą symbolikę historyczną. Dwójka przywódców powstania styczniowego, powieszona przez Rosjan, zagrzebana gdzieś w zbiorowej mogile, wraz z 18 innych powstańców, kilka lat wstecz przypadkowo odkryta mogiła i międzypaństwowe uroczystości pogrzebowe.

Przyznają się do nich wszystkie trzy w/w kraje, Polska, Litwa i Białoruś. Taki urok dawnej RP, ojczyzna wszystkich trzech narodów, choć przy Żmudzinach/Litwinach może nieco też i okupant. O ile dla Polski i Litwy dzisiaj bohaterowie, skoro walczyli z Rosją to inaczej być nie może, to dla władz Białorusi różnie. Na Białorusi zależy od tego, jakie relacje z Rosją, jak dobre, to wspomniana dwójka bandziorami (bohaterami Rosjanie, którzy ich złapali i ukatrupili), jak nieco gorsze, to Sierakowski z Kalinowskim za bohaterów robią. Na samym pogrzebie sporo Białorusinów z symboliką jak obecnie na protestach, pogoń i flaga biało-czerwono-biała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-14/nowe-obostrzenia-co-moze-wprowadzic-rzad/?ref=slider

 

 Hitler do Hansa:
- Zabijemy pięć tysięcy żydów i jednego dentystę.
- Dlaczego dentystę?
- Ha! Wiedziałem, że o żydów nikt nie zapyta.

 

Kolejne posrane pomysły nie(rządu), ale niestety z mentalnością ludzi w tym kraju, władza może spać spokojnie. Godziny dla seniorów to jeden z najbardziej posranych pomysłów, a co się z stało z akcją żeby młodzi ludzie robili zakupy na początku pandemii i żeby ludzie nie wychodzili z domów jak nie potrzeba to nie mam pojęcia, gdzieś przepadło jedno z lepszych rozwiązań. A teraz robią specjalne godziny żeby wszyscy starzy wychodzili z domów a przy okazji dożynają handel zmniejszonym obrotem przez 2h :E:E Po prostu szkoda słów na te gówno co teraz rządzi krajem i posiada 40% debili głosujących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, TheMr. napisał:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-14/nowe-obostrzenia-co-moze-wprowadzic-rzad/?ref=slider

 

 Hitler do Hansa:
- Zabijemy pięć tysięcy żydów i jednego dentystę.
- Dlaczego dentystę?
- Ha! Wiedziałem, że o żydów nikt nie zapyta.

 

Kolejne posrane pomysły nie(rządu), ale niestety z mentalnością ludzi w tym kraju, władza może spać spokojnie. Godziny dla seniorów to jeden z najbardziej posranych pomysłów, a co się z stało z akcją żeby młodzi ludzie robili zakupy na początku pandemii i żeby ludzie nie wychodzili z domów jak nie potrzeba to nie mam pojęcia, gdzieś przepadło jedno z lepszych rozwiązań. A teraz robią specjalne godziny żeby wszyscy starzy wychodzili z domów a przy okazji dożynają handel zmniejszonym obrotem przez 2h :E:E Po prostu szkoda słów na te gówno co teraz rządzi krajem i posiada 40% debili głosujących. 

Od dawna już nad tym nie panują przespali okres względnego spokoju na przygotowanie się na jesień lecz wybory ważniejsze, typowa zagrywka "coś zrobimy żeby się nie czepiali - później na opozycję się zwali". Nie wiem w jakim kraju żyję skoro przewał za przewałem a nadal liderują w sondażach. W normalnym kraju bylibyśmy już dawno po przyspieszonych wyborach parlamentarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBA u Giertycha. Nie wiadomo o co chodzi. Jutro posiedzenie aresztowe w sprawie aresztowania Leszka Czarneckiego (klienta Giertycha).

Kojarze wydarzenia Prezes KNF- Czarnecki (rozmowa). Ktoś mi naświetli dlaczego chcą aresztować Czarneckiego? Jakie ciążą na nim zarzuty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek powiedział, że nie chce kasy z Unii, to teraz idą na całość. Najlepsze, że Giertych wyszedł z rozprawy i go w sądzie zwinęli. Nawet nie podali powodu, nic o tak sobie go zwinęli, czasy stalinowskie(czyt. pisiate). Mnie nic nie dziwi, ale dziwi, że ludzie na takich ludzi głosują, czarno widziałem, i wszystko się sprawdza to co wyprawia PiS. Teraz szykują haki na lekarzy, zwalają winę tam gdzie nie trzeba, a sami są bezprawni, jak np Sasin, Szumowski.
Czarneckiego wkręcili w jakieś machlojki, Giertych miał go bronić, a jak wiadomo PiS robi wszystko "Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"  Najlepsze, że to się sprawdza, zawsze się sprawdza.

Ludzie są głupi, bo głosowali na PiS, bo będą nas pedalić.. jak to było mówione, bo PiS obroni przed "ideologią" ja kto nazywają, no ale czymś zostali omotani jak głupcy..:szczerbaty:

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musieli wymyśleć, jakieś dyrdymały. Jak było za agenta Tomka? Za Kamińskiego i jego CBA?  Oni tam mają nie złe machlojki, Nie po to Ziobro został kim został, a prokuratorzy robią wszystko co on im rozkaże. Tak działa mafijne państwo, pisiate. Ziobro jak dobrze pamiętam przegrał sprawę z tą panią sędziną, której teraz zabrali immunitet, a zabrali bezprawnie. Robią co im się jawnie podoba i mają wylane na ludzi i jeszcze będą się śmiać w prosto w oczy.


Jeszcze to jest nie złe, pamiętać jeść JABŁKA, jak to powiedział Karczewski, normalnie beka na całego.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cr1mson napisał:

W normalnym kraju bylibyśmy już dawno po przyspieszonych wyborach parlamentarnych.

Nic to nie zmieni, ten brunatny układ się już domknął. Niezbędna by była całkowita depisyzacja państwa, a na to nie ma obecnie szans. Jest masa ludzi którzy wiedzę czerpią z TVP i od proboszcza. Do tego Adrian, Przyłębska, Manowska. Obecnie nie ma szans ich rozliczyć, nawet odsunąć nie bardzo jest jak. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podają, to chodzi o coś, że mieli się dopuścić w latach 2010-14... Co oni robili do tej pory? Tyle papierów na nich szukali? Ja prld, perfidnie widać, że jest coś nie tak. Śmiech na sali, zadzierasz z PiSem, to PiS Cię załatwi, w końcu nie na darmo jest powiedziane, "daj nazwisko, a paragraf się znajdzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nemar napisał:

Nic to nie zmieni, ten brunatny układ się już domknął. Niezbędna by była całkowita depisyzacja państwa, a na to nie ma obecnie szans. Jest masa ludzi którzy wiedzę czerpią z TVP i od proboszcza. Do tego Adrian, Przyłębska, Manowska. Obecnie nie ma szans ich rozliczyć, nawet odsunąć nie bardzo jest jak. 

A było to w pełni do przewidzenia już od końcówki 2015 roku, gdzie z buta przejęli prokuraturę i TVP a jednocześnie zablokowali TK. Było po drodze parę wyborów i ewentualna szansa zatrzymania ich, ale najwyraźniej ludzie właśnie takiej władzy chcą. Chcieliście Polski, no to ją macie!

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonogę tez zawinęli o 6 rano :D, jeszcze zdarzył nadać live na FB.

 

 

Edytowane przez Camis
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Godzinę temu, Reddzik napisał:

Jarek powiedział, że nie chce kasy z Unii, to teraz idą na całość. Najlepsze, że Giertych wyszedł z rozprawy i go w sądzie zwinęli. Nawet nie podali powodu, nic o tak sobie go zwinęli, czasy stalinowskie(czyt. pisiate). Mnie nic nie dziwi, ale dziwi, że ludzie na takich ludzi głosują, czarno widziałem, i wszystko się sprawdza to co wyprawia PiS. Teraz szykują haki na lekarzy, zwalają winę tam gdzie nie trzeba, a sami są bezprawni, jak np Sasin, Szumowski.
Czarneckiego wkręcili w jakieś machlojki, Giertych miał go bronić, a jak wiadomo PiS robi wszystko "Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie"  Najlepsze, że to się sprawdza, zawsze się sprawdza.

Ludzie są głupi, bo głosowali na PiS, bo będą nas pedalić.. jak to było mówione, bo PiS obroni przed "ideologią" ja kto nazywają, no ale czymś zostali omotani jak głupcy..:szczerbaty:

Wiem, że nie głosowałeś na PiS - przynajmniej z tonu wypowiedzi, ale powiem - nie do Ciebie, ale do innych: "Było głosować na PiS?".

Nie przejmuj się, rolnicy na taczkach nie potrafią wywieźć, ludzie nie potrafią nic zdziałać w Polsce, bo dopóki ich to nie dotyczy, to jest znieczulica społeczna, ale jest jeden przeciwnik, któremu PiS nie da rady, o dziwo to coś nawet nie żyje, to COVID-19 - on ma w du...szy barwy, polityczne strony, rasy, płcie. Jak szpitale nie będą wydolne, to nawet immunitet i legitymacja PiS nic nie da, a cała śmietanka u sterów już jest jakby w grupie ryzyka grubo po 60. Jeżeli nie zaczną naprawiać i działać, kopać do jednej bramki, to prędzej czy później się sami zarażą i wpadną we własne sidła w myśl: "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz...".

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zwinęli go (Romka) razem z Krauze. To, że Rysia Krauze jest za co wsadzić, to nie mam wątpliwości, jedna z największych szumowin biznesowych w Polsce, pytanie tylko, czy będą potrafili sądownie go posadzić. Przy Ryśku, Szumowskiego nazwać płotką to byłaby megalomania, no chyba ze są jakieś płotki olbrzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem schiz, PiS robi to samo co Ruscy z Nawalnym? Giertych wyszedł do łazienki z jednym z agentów CBA i nagle nie wyszedł o własnych siłach, zabrała go karetka?!

PiS robi co im się jawnie podoba, pokażą odpowiednie obrazki w TVPiS by ich "wyborcy" mieli jakiś podgląd na sytuacje, odpowiedni jaki mają mieć i tyle.
A co było z Blidą? i też wyszła do łazienki... wygląda na to samo... Ziobro zrobił to samo.

Dalej głosujcie na tą sektę, mafię, ręce opadają, a ludzie powiedzą, bo oni dają nam 500+ jedyny argument :szczerbaty:

Możliwe, że Czarnecki za dużo coś wie, i nie chcą dopuścić do rozprawy i Giertycha pozbyli się "siłą". Oni tam mają taką sitwę, że zrobią wszystko by było po ich myśli.

Edytowane przez Reddzik
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam stary jest pewno sie przypadkiem przewrocił...

 


 

Cytat

 

Giertych przewożony do szpitala; jest nieprzytomny

Zatrzymany w czwartek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne adwokat Roman Giertych po tym, jak zasłabł podczas przeszukania jego willi w Józefowie, został wyniesiony nieprzytomny z domu do karetki na noszach. Obecnie jest przewożony do szpitala.

 

https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/giertych-przewozony-do-szpitala-jest-nieprzytomny,102023.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonoga to dla mnie fenomen. Jakim cudem ten wieczny wałkarz, oszust i złodziej ma jeszcze jakiekolwiek poparcie i uwielbienie w społeczeństwie? Ludzie są aż tacy głupi? Przecież ta tłusta świnia ani złotówki w życiu nie zarobiła uczciwie, nawet Leppera przewalił jak miał okazję. Okradł każdego kogo miał okazję, wyłudzał kredyty w bankach, orżnął skarb państwa na 4 miliony na vacie, orżnął tysiące jak nie dziesiątki tysięcy ludzi na lipnych udziałach w swoich spółkach.

 

Ludzie są tacy głupi...

 

Co do Giertycha - grubymi nićmi szyte jak cholera. Sprawa sprzed lat, aresztowanie dzień przed bardzo ważnym przesłuchaniem w sprawie przeciwko dużej instytucji państwowej! To jest dramatyczna sytuacja, pieprzona pisowska mafia się rozkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Sasina za przewalone 70 mln też zatrzymają.

A tak w ogóle to władza chyba jest coraz bardziej zdesperowana żeby znaleźć tematy zastępcze na sypiące się państwo z kartonu tak pieczołowicie budowane od 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, cervandes napisał:

Stonoga to dla mnie fenomen. Jakim cudem ten wieczny wałkarz, oszust i złodziej ma jeszcze jakiekolwiek poparcie i uwielbienie w społeczeństwie? Ludzie są aż tacy głupi? Przecież ta tłusta świnia ani złotówki w życiu nie zarobiła uczciwie, nawet Leppera przewalił jak miał okazję. Okradł każdego kogo miał okazję, wyłudzał kredyty w bankach, orżnął skarb państwa na 4 miliony na vacie, orżnął tysiące jak nie dziesiątki tysięcy ludzi na lipnych udziałach w swoich spółkach.

 

Ludzie są tacy głupi...

 

Co do Giertycha - grubymi nićmi szyte jak cholera. Sprawa sprzed lat, aresztowanie dzień przed bardzo ważnym przesłuchaniem w sprawie przeciwko dużej instytucji państwowej! To jest dramatyczna sytuacja, pieprzona pisowska mafia się rozkręca.

Jego poparcie to 20% debili i 80% ludzi którzy traktują go jak żywy mem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8e5kTeS.png

Obraz Państwa PiS, mafia.

A co do Stonogi, to dla mnie typowy mem, wymyślał, jechał po pisie, raczej nic wielkiego, ale trochu śmiechu.

Edytowane przez Reddzik
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec strasznie przeżywał zatrzymanie Giertycha. Jak zobaczył w TVP jego dom to uznał, że jest winny. Uczciwy człowiek nie może się dorobić takiej rezydencji. Nie mam do niego siły, idealny odbiorca mediów Kurskiego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...