Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Crew 900 napisał:

Jak dla mnie to jest w uj naciągane. Tyle niezabezpieczonych danych, maili itp. i daje to z dyskiem do naprawy a potem nie odbiera ? Przecież to jest sci-fi :E

Tak samo Sci fi jak milion nagich fotek celebrytek w chmurze ;)

Koleś jest na cracku 99% czasu, myślisz że ma jakiekolwiek pojęcie o zabezpieczeniach? 

45 minut temu, Czechoslaw napisał:

Rupert Murdoch pod względem standardów dziennikarskich to taki australijski Kurski, tylko że z zasięgiem międzynarodowym.

Re: milczenie "mainstreamu"
The Guardian
Daily Beast
NY Times
The Washington Post
 

Media milczo!! :D

Krótkie notatki, brak czołowych miejsc w gazetach "printach". Jeśli okazałoby się to prawdą, jest to afera na poziomie innych "gejtow" w USA albo grubszych spraw w innych państwach. Tymczasem wiele dziennikarskich firm zajmuję się tematem tak żeby dać to na ostatnią stronę i puścić małe okienko gdzieś na dole strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TheMr. napisał:

Tymczasem wiele dziennikarskich firm zajmuję się tematem tak żeby dać to na ostatnią stronę i puścić małe okienko gdzieś na dole strony. 

Czyli już nie "milczenie" ale "niewystarczające zajmowanie się tematem". Robimy postęp. A dlaczego mieliby to wklejać na czołówki stron? Przypominam,że jak Buzzfeed w 2017 opublikował wątpliwej jakości raport o działalności Trumpa w Rosji, to była furia Republikanów, no bo jak to tak można wypuszczać info bez weryfikacji źródeł?

Teraz z kolei mamy równie wątpliwe "wiadomości"(ktoś ufa temu co wychodzi od takich ludzi jak Bannon i Guliani?), i oburzenie Republikanów że media podchodzą do nich z rezerwą. Hipokryzja i zaprzeczanie sobie samemu ;)

 

Trump zresztą zapowiedział, że sprawę przekaże prokuratorowi generalnemu. Jeśli cokolwiek jest w tych doniesieniach autentycznego, i będzie np. nakaz aresztowania H. Bidena, to o swoje pierwsze strony gazet nie będziesz się musiał martwić.

Wsadzą go do kicia tak jak zapowiadali wsadzenie Killary("Lock her up") za swoje zbrodnie. Gnije w pierdlu, nie? Oh, wait...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli z milczą robi się "no może nie milczą, ale na pewno za cicho mówią!". A potem zacznie się dzielenie dzielenien włosa na czworo, która strona jest odpowiednio wyeksponwana i jaką czcionką powinno być w internecie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, TheMr. napisał:

Tak samo Sci fi jak milion nagich fotek celebrytek w chmurze ;)

Koleś jest na cracku 99% czasu, myślisz że ma jakiekolwiek pojęcie o zabezpieczeniach? 

Krótkie notatki, brak czołowych miejsc w gazetach "printach". Jeśli okazałoby się to prawdą, jest to afera na poziomie innych "gejtow" w USA albo grubszych spraw w innych państwach. Tymczasem wiele dziennikarskich firm zajmuję się tematem tak żeby dać to na ostatnią stronę i puścić małe okienko gdzieś na dole strony. 

Celebrytki często umyślnie robią takie niby przypadkowe wycieki, bo to napędza popularność. A główne media USA są po prostu ostrożne, bo dowodów na razie na tą sprawę nie ma żadnych - jest jakaś historyjka puszczona w obieg. Już sam fakt, że (zapewne powtarzając za jedynie prawdziwymi mediami) mówiłeś o kompletnym milczeniu i cenzurze w mediach a potem zaraz musiałeś się z tego wycofać, wskazuje na to, że sensacja jest najpewniej wątpliwej jakości. Dziwnym trafem też trafia się akurat teraz, kiedy Trump okazuje się mieć poważne problemy z poparciem.

Trump od dawna chciał dobrać się do Bidena przez jego syna i nie wahał się w tej sprawie użyć aparatu państwa w tym podporządkować politykę zagraniczną wobec Ukrainy prywatnym celom, więc bez twardych dowodów średnio warto się czymś takim zajmować. Ale na wyborców pewnie to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żyjemy w świecie fejkniusów, w tym od TheMr. może być podobnie. Natomiast co do jednego mam wyrobione zdanie - politycy (myślę, że elity biznesowe też) nie robią sobie realnej krzywdy. Poszturchaja się przy korycie, by dla siebie wyrwać więcej, ostawią cyrk medialny, by w sondażach skoczyło i na tym koniec. Pisałem to już wiele razy tutaj, ok 20 lat temu, gdy Lewandowskiego chcieli niektórzy wieszać za jego numery prywatyzacyjne, byłem na obiedzie w restauracji sejmowej (jako gość jednej z posłanek). I stolik obok napatoczył się właśnie Lewandowski ze swymi oponentami, wokół nich wianuszek młodych dziewuszek. Debaty telewizyjne wyglądały tak, że można bylo mieć wrażenie, że po wyłączeniu kamer oni się pozagryzają. Nie, było dokładnie odwrotnie, po wyłączeniu kamer nastąpiła familijno-zabawowa atmosfera.

I jeśli to co linkuje TheMr jest prawdziwe, to nie liczyłbym na polityków, że to nagłośnią, oni (wszystkich opcji) będą to tuszowali. Nagłośnić mogą to niektórzy dziennikarze. To co wcześniej próbował Trump z Bidenami robić, to było tylko takie szturchanie, próba odcięcia od jakiegoś korytka, próba obniżenia notowań. Natomiast laptop może być zupełnie inną bajką, może skończyć co niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tylko wiecie że to co wkleiłem to od samego Moraine z FB? :E

 

No ale, parę osób już wali farmazonami o hipokryzji. A typ na górze myśli że w polityce ktokolwiek będzie rozliczony, Wałęsa/Jaruzelski, oh wait. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

No spoko, tylko wiecie że to co wkleiłem to od samego Moraine z FB? :E

Kto to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nemar napisał:

Kto to jest?

Jeden z większych I popularnych osób streszczających politykę, i na 99% wrzuca prawdziwe info a nie plotki. 

2 godziny temu, 209458 napisał:

Ok, czyli z milczą robi się "no może nie milczą, ale na pewno za cicho mówią!". A potem zacznie się dzielenie dzielenien włosa na czworo, która strona jest odpowiednio wyeksponwana i jaką czcionką powinno być w internecie.

Przeczytałeś w ogóle te wypociny tych gazet? 

To się mniej więcej równa wyciszaniem. Zapomniałem, że jak coś jest wrzucane na Turda Trumpa to czołówki reddita aż się palą :E

Ale pan wyżej już o hipokryzji wyjaśnił o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, TheMr. napisał:

Jeden z większych I popularnych osób streszczających politykę, i na 99% wrzuca prawdziwe info a nie plotki. 

Aha. Już zajrzałem i nie mam pytań. Tak wyselekcjonowanych pod tezę "wiadomości", do tego często z komentarzem unikam pełną gębą. W sumie czytając to można dojść do wniosku że Trump ma zwycięstwo w kieszeni.

Co do Trump-Biden to ja się nie nie wypowiadam bo wyniki zawsze potrafią zaskoczyć. Pozostaje jedynie życzyć, aby (ktokolwiek nie wygra) nie powtórzyła się sytuacja  w której jakiś kandydat zdobywa więcej głosów, a wybory jednak przegrywa. Wcześniej czy później doprowadzi to do pytań czy ten system jest wciąż demokratyczny i jeszcze bardziej rozhuśta nastroje w kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nemar napisał:

 

Aha. Już zajrzałem i nie mam pytań. Tak wyselekcjonowanych pod tezę "wiadomości", do tego często z komentarzem unikam pełną gębą. W sumie czytając to można dojść do wniosku że Trump ma zwycięstwo w kieszeni. 

Wyselekcjonowane bo uderza w każdy obóz? :E

Chyba jako jedyny nie ma powiązań z partiami. Jak były wycieki kto prowadzi funpejdze na FB, to żelazna logika ma mocne powiązania z Pisem, Burak czerwony oczywiście PO/KO, itd. Moraine okazało się że jest bezstronny z tego co pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Wyselekcjonowane bo uderza w każdy obóz? :E

Chyba jako jedyny nie ma powiązań z partiami. Jak były wycieki kto prowadzi funpejdze na FB, to żelazna logika ma mocne powiązania z Pisem, Burak czerwony oczywiście PO/KO, itd. Moraine okazało się że jest bezstronny z tego co pamiętam. 

Nie, nie o to chodzi. Jest od groma portali/profili partyjnych. Jawnie lub skrycie. Do tego dochodzą te prowadzone przez ludzi o mocnych poglądach, ale już niezależnie od partii. Ten, gdybyś mi nie powiedział że jest niezależny, uznałbym za typowo Konfederacki. To kwestia w szczególności dobór materiałów, często też i komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nemar napisał:

Nie, nie o to chodzi. Jest od groma portali/profili partyjnych. Jawnie lub skrycie. Do tego dochodzą te prowadzone przez ludzi o mocnych poglądach, ale już niezależnie od partii. Ten, gdybyś mi nie powiedział że jest niezależny, uznałbym za typowo Konfederacki. To kwestia w szczególności dobór materiałów, często też i komentarzy.

Ciężko żebyś nie zauważył podobieństw bo Konfa punktuje każdego tak samo. 

Mentzen wyjaśnia na wizji i polityków z PO, i z PiSu, i z Lewicy. No ale tak to jest, jak pojawia się prawdziwa centra to ludzie chcą przypisać łatkę lewej i prawej strony. Dlatego partie centrowe umarły w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, każdy radykał twierdzi, że jest normalny. Dzisiaj np. Korwin zaproponował przywrócenie segregacji w szkołach wg płci. Ten koleś z fejsa wrzuca jakieś mapki z poparciem dla przywrócenia monarchii. O stosunku do spraw światopoglądowych już nie wspomnę bo tu biją już nawet PiS. Są ludzie dla których to środek, tak samo jak zapewne dla niektórych takim środkiem był PRL. Ja na to patrzę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, TheMr. napisał:

Ciężko żebyś nie zauważył podobieństw bo Konfa punktuje każdego tak samo. 

Mentzen wyjaśnia na wizji i polityków z PO, i z PiSu, i z Lewicy. No ale tak to jest, jak pojawia się prawdziwa centra to ludzie chcą przypisać łatkę lewej i prawej strony. Dlatego partie centrowe umarły w Polsce. 

Konfederacja centrowa? Waliłeś crack z Hunterem? 

Oni "wyjaśniają" wszystkich dookoła bo nikt nie spełnia ich prawackich ideałów i nie jest do tego stopnia poj****y jak Konfetti. 

 

Co do sprawy Bidena to tak, zgodzę się mimo niechęci do Trumpa, że każdy jeden wypierd przeciwko niemu, nieważne jak niewiarygodny, jest pompowany w opór. Za to pensjonariusz Joe jest ewidentnie pod parasolem medialnym zarówno wydań staroszkolnych jak i social mediów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Konfederacja centrowa? Waliłeś crack z Hunterem? 

Oni "wyjaśniają" wszystkich dookoła bo nikt nie spełnia ich prawackich ideałów i nie jest do tego stopnia poj****y jak Konfetti. 

 

Co do sprawy Bidena to tak, zgodzę się mimo niechęci do Trumpa, że każdy jeden wypierd przeciwko niemu, nieważne jak niewiarygodny, jest pompowany w opór. Za to pensjonariusz Joe jest ewidentnie pod parasolem medialnym zarówno wydań staroszkolnych jak i social mediów. 

Nie, nigdzie nie napisałem że konfa jest centrowa. Konfa ma tak duże spektrum osób że ciężko jednoznacznie powiedzieć co oni reprezentują. Bosak turbo prawak, a za parę lat wystawią Mentzena który jest właśnie bardziej centro-prawicowy.

Jeśli przez powalony masz na myśli najlepsze ułożenie gospodarcze. No to daj mi więcej takich swirusow :E

A jeśli ktoś się interesuje polityką to powinien wiedzieć że nazwy lewo/prawo partii przestały mieć znaczenie. Tak jak PiS jest prawicowy :E

Dobre sobie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS jest światopoglądowo prawicowy i socjalistyczny gospodarczo. 

Konfetti to prawaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, TheMr. napisał:

Nie, nigdzie nie napisałem że konfa jest centrowa. Konfa ma tak duże spektrum osób że ciężko jednoznacznie powiedzieć co oni reprezentują. Bosak turbo prawak, a za parę lat wystawią Mentzena który jest właśnie bardziej centro-prawicowy.

Jeśli przez powalony masz na myśli najlepsze ułożenie gospodarcze. No to daj mi więcej takich swirusow :E

A jeśli ktoś się interesuje polityką to powinien wiedzieć że nazwy lewo/prawo partii przestały mieć znaczenie. Tak jak PiS jest prawicowy :E

Dobre sobie. 

 

Jeden Mentzen wiosny nie czyni, bo większość Konfederacji jest bardziej zainteresowana wciskaniem wszystkich w jedynie słuszną ideologię, tylko nie mogą się do końca zdecydować którą. Takich Bosaków czy Braunów jest tam znacznie więcej. A w sprawach gospodarczych masz tam jeszcze Korwina, który nie miał kontaktu z rzeczywistością od bardzo dawna.

Jednoznacznie można powiedzieć, że Konfederacja reprezentuje zrzeszenie różnych skrajnych i wzajemnie sprzecznych poglądów. Bo przy oficjalnym promowaniu skrajnej wersji wolnego rynku z przyczyn ideowych Bosak nie wahałby się ręcznie sterować gospodarką, co było widać w jego komentarzach na temat imigracji, gdzie proponował zduszenie gospodarki byleby nie sprowadzać ludzi do pracy z zagranicy.

Szkoda mi tylko tych paru faktycznie rozsądnie mówiących osób, które z braku alternatywy siedzą razem z oszołomami w jednej partii. No chyba że skrycie wyznają te same poglądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Radar28 napisał:

Jeden Mentzen wiosny nie czyni,

On żadnej wiosny nie czyni bo w sprawach społecznych prezentuje taki sam totalitaryzm jak Braun czy Korwin. Radykalizm światopopglądowy to jedyna rzecz która scala całą partię i to powinno dać Wam do myślenia co będzie dla nich priorytetem w przypadku gdy będą mieli jakikolwiek wpływ na władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

PiS jest światopoglądowo prawicowy i socjalistyczny gospodarczo.

Z tym socjalizmem gospodarczym to bym się nie zgodził. Bardziej to populizm niż socjalizm. Nie każdy interwencjonizm czy transfer pieniędzy jest socjalistyczny. W największym uproszczeniu: określiłbym, że socjalista zabiera bogatym i daje biednym. Populista zabiera innym, a daje swoim. Oczywiście to "swoim" to w cudzysłowie, bo chodzi o kalkulacje wyborcze i sondażowe: policzenie gdzie rzucić kasą, żeby słupki urosły najbardziej, a nie gdzie jest najbardziej potrzebna. Widać to choćby po tym co zrobili z protestem niepełnosprawnych. Czasem rzeczywiście pokryje im się to z programem lewicy, ale bardziej ze zbiegu okoliczności niż celowego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Szambo napisał:

No i Cyk... zaostrzą prawo aborcyjne.

 

Teraz czekać tylko na wysyp powikłań w szpitalach po "domowych" aborcjach. To, że czegoś zakażą nie oznacza, że to zniknie. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak te wieśniaki z PiSu mają ciągle poparcie?

Oni pierdzielą wszystko po kolei...

Czy problem największy to Opozycja, która jest beznadziejna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem widzę w dwóch czynnikach:

1. Społeczeństwo (socjal-jednak co by nie mówić, to dla wielu ludzi ma znaczenie). Tylko ja uważam, że trzeba na to wszystko co robią patrzeć szerzej.

2. Jednak brak sensownej alternatywy. Mamy tylko KO (PO) -PIS i tak w koło Wojtek.

 

Wytłumaczcie mi jedną rzecz jeśli ktoś ma pojęcie.? Na przykładzie tego zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Jeśli teraz TK uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją to czy możliwe jest w przyszłości wzruszenie tego orzeczenia?

Jest wniosek jakiejś partii i inny TK uznaje, że jednak jest to zgodne z ustawą zasadniczą. Czy taka sytuacja jest możliwa, czy te orzeczenia są niewzruszalne?

Media donosiły, że w TK jest jakiś konflikt (bunt), przewodnicząca nad tym nie panuje i wynik tego rozstrzygnięcia wcale nie jest taki pewny.

Jeszcze mają orzekać o konstytucyjności ustawy dezubekizacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Szambo napisał:

Wytłumaczcie mi jak te wieśniaki z PiSu mają ciągle poparcie?

Oni pierdzielą wszystko po kolei...

Czy problem największy to Opozycja, która jest beznadziejna?

Żyjemy w bańkach. Przypuszczam, że nie mieszkasz na wsi, nie obracasz się w radykalnie katolickim środowisku itp. Tymczasem wszelkie prawicowe reżimy właśnie stamtąd zawsze czerpały swą siłę. I oni albo to popierają, albo wisi im to.

 

13 minut temu, Flik napisał:

Wytłumaczcie mi jedną rzecz jeśli ktoś ma pojęcie.? Na przykładzie tego zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Jeśli teraz TK uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją to czy możliwe jest w przyszłości wzruszenie tego orzeczenia?

Jest wniosek jakiejś partii i inny TK uznaje, że jednak jest to zgodne z ustawą zasadniczą. Czy taka sytuacja jest możliwa, czy te orzeczenia są niewzruszalne?

Wydaje mi się, że już tylko formalnie. Nie wiem jaki tam był skład, ale jeśli dokoptowali dublerów to bez problemu można to orzeczenie uznać za niebyłe. Ew. kwestionować ze względu na Przyłębską, która prezesem została wbrew prawu w związku z czym wyznaczony przez nią skład również nie był umocowany do badania sprawy. Ale stwierdzić to by chyba muusiał Sąd Najwyższy czyli Manowska, któa też wybrana została przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną ?. Ogólnie ten brunatny układ się już zamknął. Niewiele możemy.  

Albo pojechać PiS-em i na chama olać twierdząc, że to tylko opinia "bandy kolesi" ?, w końcu ładu konstytucyjnego w tym kraju już nie ma. Ale to by było już ohydne niczym PiS.

O. Czytam że Konfederacja się cieszy. Meh.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...