Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jan dzban napisał:

Gdzie ja ku*wa mieszkam...

W gówno kraju, mi już wstyd że jestem polakiem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Jaro podniesie rękę na trybunał i zostanie bohaterem kobiet ;) - więc o co te całe larum ?? 

Jaro jest bohaterem wszystkich polskich kobiet, a za żonę wziął sobie Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaja godek to pieprzona nazistka. urodzila syna z zespolem downa. mowila, ze wiedziala o problemach z plodem ale zdecydowala sie urodzic. dostala prawo do aborcji a teraz chce zabrac to samo prawo wszystkim innym kobietom. gdzie tu sens?

jestem zly jak widze jacy idioci podejmuja decyzje w panstwie. jak partia chce, zeby kobiety wychowywaly dzieci z wadami genetycznymi to niech CHOCIAZ zapewni im godną finansowa opieke. o zagrozeniu zycia matki juz nie wspomne ani o tym, ze to panstwo decyduje o porodzie.

"LGBTQ+ to ideologia" -A. Duda. mowia najwieksi ideologiczni kretyni z partii konserwatywnej, ktorzy narzucaja wszystkim idealogiczny styl zycia, ktorego nawet oni nie stosuja. Co by pani Kaja mowila, jakby zycie jej corki byloby zagrozone przez ciaze? pojechalyby do kliniki do czech. o tym sie nie mysli bo partia rzadzaca to kasta, ktorą prawo nie obowiazuje. niech prawo bedzie uchwalane haslem "by zylo nam sie wszystkim dobrze", a nie "niech plebs zyje jak im nakazujemy". Majac immunitety,  pieniadze (np. na aborcje za granica) nie musza sie martwic o skutki swoich decyzji.

Jak PiS przegra nastepne wybory ( o ile odbeda sie wolne wybory ) to jako Polska powinnismy zabezpieczyc sie przed nastepnymi oszolomami, ktorzy dostana sie do wladzy. Zlikwidowac calkowicie immunitety. Przywrocic niezawistnoc sadow. Rozliczyc sie ze zlodziejami.

Jak tak dalej pojdzie, to wykopia nas z UE i juz bezpowrotnie zamienimy sie w ciemnogrod. ekonomia imploduje, ale dla nich to bez znaczenia. posadki panstwowe sazabezpieczone, pieniadze na emeryturke ukradzione.

Edytowane przez kepler334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musiałem sam sobie dać bana na komentowanie tego co sie dzieje i pisanie jakichkolwiek komentarzy bo słowa jakie się nasuwają nie nadają pod publike..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p napisał:

Musiałem sam sobie dać bana na komentowanie tego co sie dzieje i pisanie jakichkolwiek komentarzy bo słowa jakie się nasuwają nie nadają pod publike..

W takich sytuacjach posiłkuję się sztuką. Tak bardziej kulturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet mi się śni bronić tej decyzji PiSu, ale patrzę na reakcję drugiej strony i tam wcale nie lepiej. Na swój sposób też cudne podejście - jedziemy po pisie za covid, a jednocześnie organizujemy masowe protesty. To nie stoi w sprzeczności nieco?

Radykalizacji ustawy antyaborcyjnej nie poprze masa katolików z poglądami prawicowymi, bądź centrowymi. Tylko ci ludzie też nie pójdą za Jachirą, Lampart, czy Margot, bo ten ostatni też pewnie szybko wejdzie do polityki. Za bojówkami lewicowymi nie pójdą też tacy jak Zoll, czy Chybicka, ludzie którym do PiS baaardzo daleko. I pytanie, czy tacy ludzie, jak wspomniany Zoll z Chybicką, mają gdzieś miejsce w polityce? Ktoś chciałby wysłuchać co mają do powiedzenia w kwestii aborcji? Chyba nie, bo nie pasują do skrajnych krzykaczy, po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzyyss napisał:

Nawet mi się śni bronić tej decyzji PiSu, ale patrzę na reakcję drugiej strony i tam wcale nie lepiej. Na swój sposób też cudne podejście - jedziemy po pisie za covid, a jednocześnie organizujemy masowe protesty. To nie stoi w sprzeczności nieco?

Radykalizacji ustawy antyaborcyjnej nie poprze masa katolików z poglądami prawicowymi, bądź centrowymi. Tylko ci ludzie też nie pójdą za Jachirą, Lampart, czy Margot, bo ten ostatni też pewnie szybko wejdzie do polityki. Za bojówkami lewicowymi nie pójdą też tacy jak Zoll, czy Chybicka, ludzie którym do PiS baaardzo daleko. I pytanie, czy tacy ludzie, jak wspomniany Zoll z Chybicką, mają gdzieś miejsce w polityce? Ktoś chciałby wysłuchać co mają do powiedzenia w kwestii aborcji? Chyba nie, bo nie pasują do skrajnych krzykaczy, po obu stronach.

Ci powiem, nawet mądrę rzeczy gadasz.

Ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kepler334 napisał:

brutalny atak na pawlowicz pod jej domem:

https://www.youtube.com/watch?v=NEUrpfkI3DY&feature=emb_title

dobrze, ze wszystko nagrywal bo bez tego by skonczyl w wiezieniu

Sceneria wygląda jak jakieś PRLowskie blokowisko - do mentalności suki Pawłowa pasuje idealnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rząd przyznaje, że 500+ nie naprawi demografii.
Celem programu 500+ nie jest i nigdy nie było zwiększenie liczby urodzeń - informuje rząd w oficjalnym dokumencie."

link wiadomości

Fakt, zwiększenie demografii nigdy nie było celem, celem było zwiększenie liczby wyborców.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, krzyyss napisał:

Nawet mi się śni bronić tej decyzji PiSu, ale patrzę na reakcję drugiej strony i tam wcale nie lepiej. Na swój sposób też cudne podejście - jedziemy po pisie za covid, a jednocześnie organizujemy masowe protesty.

No okej czyli co, mają czekać z protestami aż skończy się pandemia? 

Cytat

Radykalizacji ustawy antyaborcyjnej nie poprze masa katolików z poglądami prawicowymi, bądź centrowymi.

Po czym wnosisz? Radykałów jest od groma. Śmiałe stwierdzenie bo z całą pewnością nie dysponujesz żadnymi sondażami / statystykami na poparcie tej tezy.

Skoro się do tego posuneli to znaczy, że zakładają ogrom poparcia. Musi się opłacać - chyba, że to ustawka i faktycznie się wycofają udając tych słuchających głosu kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska ma najdroższy prąd w UE

Cytat

Ceny hurtowe energii elektrycznej w Polsce są aktualnie najwyższe w Unii Europejskiej, a taki stan rzeczy utrzymuje się już od sześciu miesięcy – wynika z raportu przygotowanego przez energetyczny think tank Ember.


Polska stanęła na czele tego zestawienia już kwietniu 2020 r., wyprzedzając Grecję. Jak wynika z raportu, pomiędzy kwietniem a wrześniem tego roku średnie ceny energii elektrycznej w Polsce wynosiły 46 euro za megawatogodzinę (MWh), czyli prawie 50 proc. więcej niż średnia dla reszty unijnych krajów (31 euro/MWh). Analitycy Ember wskazują, że pomimo niższego popytu spowodowanego pandemią koronawirusa ceny elektryczności w Polsce zmieniły się nieznacznie w porównaniu do ubiegłego roku, podczas gdy w większości innych państw odnotowano solidne spadki. Za granicą tąpnięcie nastąpiło m.in. po tym, jak produkcja energii przeniosła się na niewykorzystane moce gazowe, wykorzystując niższe ceny błękitnego paliwa. Z obliczeń Ember wynika, że obecnie nawet najmniej wydajne elektrownie gazowe produkują energię taniej niż najbardziej wydajne elektrownie węglowe.

https://energia.rp.pl/energetyka-zawodowa/ceny-energii/24905-polska-ma-najdrozszy-prad-w-ue

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, T.m.p napisał:

Po czym wnosisz? Radykałów jest od groma. Śmiałe stwierdzenie bo z całą pewnością nie dysponujesz żadnymi sondażami / statystykami na poparcie tej tezy.

Skoro się do tego posuneli to znaczy, że zakładają ogrom poparcia. Musi się opłacać - chyba, że to ustawka i faktycznie się wycofają udając tych słuchających głosu kobiet.

Powiedziałbym, że elektorat PiS poparł albo choć milcząco akceptował to co PiS zrobił z Trybunałem Konstytucyjnym. A nie, wait. Ukuł określenie "słychać wycie, znakomicie". Efekty zobaczyliśmy wczoraj. Najzabawniejsze że nikt już się nie łudzi, że to decyzja jakiegoś profesorskiego gremium a nie prymitywów z PiS.

Kupią i to. Jeszcze podziękują. 

Edytowane przez nemar
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Trepcia napisał:

Jestem Katolikiem ale w zyciu nie popre zaostrzenia ustawy aborcyjnej, tak samo jak nie popre aborcji na zawolanie. Jest zloty srodek, kobieta powinna miec wybor.

Trepcia, ale ty raczej elektoratem PiS nie jesteś i nie byłeś. Nie pamiętam też abyś ich jakoś usprawiedliwiał jak robili zamach na TK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Jestem Katolikiem ale w zyciu nie popre zaostrzenia ustawy aborcyjnej, tak samo jak nie popre aborcji na zawolanie. Jest zloty srodek, kobieta powinna miec wybor.

Nikt nie mówi, że tacy jak Ty nie istnieją.

Chodzi o to, że oni mają całą masę ultra twardego elektoratu, który poprze wszystko. Z całą pewnością istnieją też środowiska i grupy, które niby to oburzy albo trochę ruszy ale ostatecznie stwierdzą, że lepszej opcji nie ma. Ba, pojawią się też tacy, którzy dzięki temu dopiero ich poprą.

Muszą mieć to wykalkulowane, zysk musi być większy niż starty, decyzji budzących takie kontrowersje w społeczeństwie nie podejmuje się tylko podług swojego widzimisię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Trepcia napisał:

Jestem Katolikiem ale w zyciu nie popre zaostrzenia ustawy aborcyjnej, tak samo jak nie popre aborcji na zawolanie. Jest zloty srodek, kobieta powinna miec wybor.

Właśnie takie reakcje widzę u znajomych, zazwyczaj katolików - nie dla aborcji (na zawołanie) jako środek antykoncepcyjny i nie dla zaostrzenia. Nie dla karania kobiet za jakiekolwiek decyzje tutaj, bezwzględne wsparcie i pomoc dla każdej decyzji jeśli idzie o gwałty i wady. Jedna z rzeczy za którą się jedzie po PiS (tu mam na mysli tych katoli) to brak solidnego wsparcia dla osób wychowujących dzieci z upośledzeniami, ale pozwolę sobie na dopisek, poprzednicy w niczym tu lepsi nie byli. Znajoma choćby, psycholog, specjalista od patologii rodzinnych, katol zatwardziały i bardzo pobożny, jedzie na profilu po Pisie równo za ten ostatni numer.

Dlatego pozwoliłem sobie choćby Zolla podlinkować wcześniej, z jego podejściem tutaj. Tacy ludzie nie pójdą na barykady, jedna i ruga strona jest odrażająca/nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trepcia napisał:

Nie jestem za PIS :) kiedys bylem powiedzmy "neutralny" do nich ale od roku jestem bardzo anty.

Moze z moim wczesniejszym komentarzem wbilem sie miedzy "wodke a zakaske" ale wydawalo mi sie, ze chodzilo o podejscie Katolikow do tej ustawy.

Rozmawianie o katolikach jest akurat pozbaawione sensu. Wielu z nich PiSu nie popiera, nie poprze i nie stara się pokrętnie wytłumaczyć. To "orzeczenie" niczego nie zmienia. Tu się rozgrywa sprawa o reakcję dotychczasowego elektoratu. I obstawiam, że tam też się nic nie zmieni ?

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Trepcia napisał:

Moze z moim wczesniejszym komentarzem wbilem sie miedzy "wodke a zakaske" ale wydawalo mi sie, ze chodzilo o podejscie Katolikow do tej ustawy.

Ja wcześniej zwróciłem uwagę na to, że to nie jest poprawna "klasyfikacja"/szufladkowanie, że "katol" nie znaczy bezwarunkowe poparcie dla zaostrzenia przepisów, że jest wręcz odwrotnie. I nie wiem czy to jest wbijanie się między coś, a coś - widzisz tutaj gdzieś poparcie dla tego orzeczenia TK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jeżeli ktoś jest Chrześcijaninem to raczej jest przeciw PiS.

Prawdziwych Chrześcijan u nas jednak bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szambo

To już inna kwestia. Niemniej sami katolicy to większość społeczeństwa o dość różnych poglądach, a nie jakiś monolit. Fakt, że im bardziej ktoś w tym radykalny to tym bliżej mu do PiS czy Konfederacji. Jednak pewnie i w Lewicy katolicy bez problemu się znajdą. To "orzeczenie" nie było skierowane do katolików w jakiejś ogólności tylko do elektoratu swojej partii, który dawno już rozpętał wojnę kulturową a nie religijną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Jestem Katolikiem ale w zyciu nie popre zaostrzenia ustawy aborcyjnej, tak samo jak nie popre aborcji na zawolanie. Jest zloty srodek, kobieta powinna miec wybor.

W tym cały problem że może nie popierasz, ale zbytnio cię to nie obchodzi. Jak większości w podobnych sprawach.

1 godzinę temu, T.m.p napisał:

Skoro się do tego posuneli to znaczy, że zakładają ogrom poparcia. Musi się opłacać - chyba, że to ustawka i faktycznie się wycofają udając tych słuchających głosu kobiet.

Kompromis antyaborcyjny był częścią większej całości, takiej zbitki kompromisów III RP. Po rozwaleniu polskiego ustroju prawnego i skupieniu całej władzy w ręku kilku osób to była kwestia czasu.

Wbrew pozorom aborcja to nie jest palący temat. Emocjonalny tak, ale nie taki ważny. Zdecydowana większość przyjmie to za zwykłą zmianę legislacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie, że apetyt rośnie w miare jedzenia.

Pani Godek już mówi o tym, że chciałaby, aby również kobiety zgwałcone musiały urodzić. W sumie można było to przewidzieć, że pójdą dalej.

https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Kaja-Godek-dziecko-tez-jest-ofiara-gwaltu-wiec-nalezy-je-chronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szansa na to, że pani Godek doświadczy na własnej skórze tego za czym stoi są mierne.

Jednak mimo wszystko nie ma aż tylu dewiantów...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzyyss napisał:

ale pozwolę sobie na dopisek, poprzednicy w niczym tu lepsi nie byli

Byli, nie dążyli do całkowitego zakazu, nie ruszali tych przepisów.
Zgadza się, że nie robili nic, żeby ułatwić ludziom życie jeżeli zdecydowali się nie usuwać ciąży. Tylko tu chyba przede wszystkim powinni ruszyć ci, którzy tak zaciekle bronią życia niepoczętego, którzy chcą przymuszać kobiety do donoszenia ciąży z wyraźnie uszkodzonym płodem, urodzenia człowieka który nie będzie miał szans na normalne życie.

Jakoś nie kojarzę, żeby cokolwiek w mediach się przewinęło o pomocy ze strony organizacji "pro life" dla kobiet wychowujących dzieci, a niekiedy już dorosłych z poważnymi wadami rozwojowymi. Widzę jedynie bagażówki oblepione zdjęciami z płodami. Mam wrażenie, że zupełnie zapominają, że to jedno "uratowane" dziecko, to często rozwalone życie kilku osób, w skrajnych przypadkach po prostu "zabite".

Jeżeli tak im zależy, to niech stworzą takie warunki opieki i pomocy, adopcję, że nie będzie trzeba zakazywać, bo prawie nikt nie będzie się decydował na zabieg.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Bono[UG] napisał:

Byli, nie dążyli do całkowitego zakazu, nie ruszali tych przepisów....

Powiedz mi, dlaczego robisz bardzo nieładną rzecz - wycinasz mi coś ze zdania, po czym podklejasz to do czegoś innego/do innej tezy?

 

2 godziny temu, krzyyss napisał:

Jedna z rzeczy za którą się jedzie po PiS (tu mam na mysli tych katoli) to brak solidnego wsparcia dla osób wychowujących dzieci z upośledzeniami, ale pozwolę sobie na dopisek, poprzednicy w niczym tu lepsi nie byli.

To jest pełne moje zdanie, prosiłbym w całości do niego się odnosić, i do tezy w niej postawionej - poprzednicy nie byli w niczym lepsi jeśli idzie o wspieranie osób wychowujących upośledzone dzieci.

By było jeszcze zabawniej, to zdanie jest wyciągnięte z jeszcze szerszego kontekstu, gdzie piszę, że sporo moich znajomych, będących katolikami, jedzie po pisie równo za to zaostrzenie, są mu zdecydowanie przeciwni. A Ty mi wyskakujesz z takim tekstem jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...