Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czarni w USA pojechali z pomnikiem Kościuszki, widać im w czymś zawinił, to protestujący w sprawie TK też nie gorsi i po Reganie pojechali, też pewnie coś im zawinił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to o czym pisałem wcześniej - je**na dzicz. I potem zdziwienie, że ktoś nie popiera protestów mimo, że się zgadza z tematem tychże. :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie poczucie, że to może być początek końca kato-prawicy (rozumiem przez to osoby typu posła Brauna na przykład). Oni teraz być może czując słabą pozycję rządu (wszyscy zdają sobie sprawę, że kryzys zdrowotny jest nieunikniony, pytanie jest tylko takie czy potrwa kilka tygodni czy kilka miesięcy), będą próbowali ugrać swoje, jednak jak patrzę na porównanie skali dzisiejszych manifestacji antycovidowców (wspieranych dodatkowo przez kato-prawicę, rozżalonych przedsiębiorców i antyszczepów) oraz tych rozzłoszczonych po ogłoszeniu oświadczenia woli grupy osób podających się za pełny skład TK, to różnica skal jest dość dramatyczna. Obstawiam scenariusz, że oni nie znajda poparcia i zacznie się ich stopniowy marsz na dno.

Powstaje pytanie kto będzie beneficjentem tego zjawiska. Ano chyba lewica, bo kto inny? Jeżeli będą się potrafili odpowiednio dobrze zdystansować do agresywnego rgb+/- to chyba wszystko przed nimi.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Karakan zlecił już jakieś badania sondażowe, jestem ciekaw kolejnych ruchów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsat właśnie nadaje ze pierwsze aresztowania i policja gaz miotała w odpowiedzi na petardy. Mogę potwierdzić ze petardy bylo słychać i to nie byle jakie tylko takie konkretne hukowe.

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, krzyyss napisał:

Czarni w USA pojechali z pomnikiem Kościuszki, widać im w czymś zawinił, to protestujący w sprawie TK też nie gorsi i po Reganie pojechali, też pewnie coś im zawinił ;)

Jakaś fasada kościoła rozwalona, inny kościół sobie pomalowali. Zaczynają się rozkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

Jakaś fasada kościoła rozwalona, inny kościół sobie pomalowali. Zaczynają się rozkręcać

Kościół to jeszcze rozumiem ale co ma kutwa pomnik do tego? A jeszcze gorzej, że znając życie trasa przemarszu też będzie zdewastowana. Bo przecież powszechnie wiadomo, że prywatne kamienice i sklepy to największy wróg aborcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, AMiABLE napisał:

Coś czuję że po dzisiejszych protestach skrajne emocje w narodzie rosną, i następne protesty będą wygladały jak kiedyś Marsz Niepodległości

Oby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jakaś fasada kościoła rozwalona, inny kościół sobie pomalowali. Zaczynają się rozkręcać

Kościół jeszcze jakoś bym tam "uzasadniał", raz popiera PiS, a dwa są takie wyskoki jak Jędraszewskiego w sprawie orzeczenia TK. Ale Regan co im zrobił? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, crush napisał:

I to jest właśnie to o czym pisałem wcześniej - je**na dzicz. I potem zdziwienie, że ktoś nie popiera protestów mimo, że się zgadza z tematem tychże. :heu:

Czymże jest umalowany farbą pomnik w porównaniu z tym, co mają teraz znosić te tysiące kobiet, skazanych na rodzenie i obserwowanie powolnej śmierci swoich - mniej lub bardziej - rozwiniętych dzieci? 

Ja absolutnie nie niszczę swojego i cudzego mienia, ale może czas spokojnej debaty mamy już za sobą, bo to nie docierało do decydentów? 

36 minut temu, adashi napisał:

Powstaje pytanie kto będzie beneficjentem tego zjawiska. Ano chyba lewica, bo kto inny? Jeżeli będą się potrafili odpowiednio dobrze zdystansować do agresywnego rgb+/- to chyba wszystko przed nimi.

Hołownia? ;)

23 minuty temu, crush napisał:

Kościół to jeszcze rozumiem ale co ma kutwa pomnik do tego? A jeszcze gorzej, że znając życie trasa przemarszu też będzie zdewastowana. Bo przecież powszechnie wiadomo, że prywatne kamienice i sklepy to największy wróg aborcji. 

Akurat Reagan miał dość jasne stanowisko w sprawie aborcji - podobnie jak JPII - i niektórzy zwolennicy jej całkowitego zakazu często się na wspomnianych panów powołują. Mnie to nie dziwi, że niektórzy protestujący manifestują swoją złość właśnie w taki sposób. 

To ma swoje logiczne uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, adashi napisał:

Powstaje pytanie kto będzie beneficjentem tego zjawiska. Ano chyba lewica, bo kto inny? 

Ale co rozumiesz poprzez to sformułowanie? Że na fali do sejmu znów wejdą? Czy coś innego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w TVP będzie propagandowy program Nieplanowane. Totalny stek bzdur i sci-fi. Ale idioci uwierzą. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LJ19 napisał:

Czymże jest umalowany farbą pomnik w porównaniu z tym, co mają teraz znosić te tysiące kobiet, skazanych na rodzenie i obserwowanie powolnej śmierci swoich - mniej lub bardziej - rozwiniętych dzieci? 

Ja absolutnie nie niszczę swojego i cudzego mienia, ale może czas spokojnej debaty mamy już za sobą, bo to nie docierało do decydentów? 

Oczywiście, że porównania nie ma ale ta agresja nic w tej kwestii nie zmienia. A niszczenie mienia w ogóle nie związanego ze sprawą jest totalnie bez sensu.

Ja mam po prostu wrażenie, że spora część przychodzi tam bo zawsze im się marzyło je**ąć cegłą, a w tłumie to trudniej będzie policji wyłowić. Do tego dochodzi część osób które w tłumie tracą rozum.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kryzys zdrowotny będzie dostatecznie silny i długotrwały może dojść do wyborów przedterminowych i wtedy lewica byłaby w stanie utworzyć rząd z jakimś pomniejszym koalicjantem na zasadzie "wahadła" odbijającego po obecnym kato-talibanie. Hołownia też jest jakimś kandydatem, a na koalicjanta to w ogóle najlepszym. Nie znam na tyle polskiej sceny aby wiedzieć czy on samodzielnie ma jakieś szanse, intuicyjnie to moim zdaniem ich nie ma.

W perspektywie 3-letniej to naturalnie nie ma co tego rozważać, bo sytuacja zmieni się jeszcze wielokrotnie, ale gdyby sprawy potoczyły się szybko to tak silnej reakcji społecznej w Krakowie dość dawno nie było widać. A z tego co pooglądałem jak to było w Wawie (także portale typu MN czy wrealu24) to dysproporcje też olbrzymie. Ja rozumiem, że same demonstracje nic nie znaczą. Ale będzie ten kryzys systemu ochrony zdrowia i to powinno wzmocnić nastroje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Ja mam po prostu wrażenie, że spora część przychodzi tam bo zawsze im się marzyło je**ąć cegłą, a w tłumie to trudniej będzie policji wyłowić. Do tego dochodzi część osób które w tłumie tracą rozum.

W takim tłumie tego nie unikniesz. 

Ważne jest to, żeby zachować proporcje i nie rzucać hasłami typu "dzicz", bo to jest na rękę tym, przeciw którym się protestuje. 

Łatwiej jest zdewaluować protestujących, których scharakteryzuje się jako "bandytów" niż "matki, które boją się o los swój i swoich przyszłych dzieci". 

Zresztą tych ostatnich na antyTKowych protestach było zdecydowanie więcej niż bandziorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, LJ19 napisał:

Akurat Reagan miał dość jasne stanowisko w sprawie aborcji - podobnie jak JPII - i niektórzy zwolennicy jej całkowitego zakazu często się na wspomnianych panów powołują

Można przyjąć i taką logikę. To jedno z archiwalnych zdjęć stoczni w Gdańsku (po prawej)

https://www.google.com/search?q=brama+stoczni+gdańskiej+1981&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiF5Oeiys3sAhXhsosKHcSUBiQQ_AUoAXoECAYQAw&biw=1600&bih=880#imgrc=xC5DbkeeEunTNM

By rozumieć jaką rolę Wojtyła z Reganem odegrali w przemianach końcem ubiegłego wieku, ile znaczyły symbole Wojtyły u nas, to tzreba było tamte czasy przeżyć. Czym była komuna, to też młodszym ciężko opisać. I jesli symbolem walki z despotycznymi zapędami PiSu ma być lanie po pomniku Regana, to zdrówka (umysłowego) życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było 40 lat temu... kogo to obchodzi? Młodzi i w średnim wieku mają to gdzieś, a starszych systematycznie ubywa. Dziś Reagan wraz z JPII są przywoływani jako wielcy zwolennicy radykalnego zakazu aborcji.

Nierówno pod kopułą to trzeba mieć, by mówić, że te najciężej chore dzieci "po prostu umrą"  lub wierzyć w sens  zmuszenia kobiet do donoszenia ciąży tylko po to, by przez kilka dni obserwować umieranie jej dziecka.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, adashi napisał:

Jeżeli kryzys zdrowotny będzie dostatecznie silny i długotrwały może dojść do wyborów przedterminowych i wtedy lewica byłaby w stanie utworzyć rząd z jakimś pomniejszym koalicjantem na zasadzie "wahadła" odbijającego po obecnym kato-talibanie. Hołownia też jest jakimś kandydatem, a na koalicjanta to w ogóle najlepszym. Nie znam na tyle polskiej sceny aby wiedzieć czy on samodzielnie ma jakieś szanse, intuicyjnie to moim zdaniem ich nie ma.

W perspektywie 3-letniej to naturalnie nie ma co tego rozważać, bo sytuacja zmieni się jeszcze wielokrotnie, ale gdyby sprawy potoczyły się szybko to tak silnej reakcji społecznej w Krakowie dość dawno nie było widać. A z tego co pooglądałem jak to było w Wawie (także portale typu MN czy wrealu24) to dysproporcje też olbrzymie. Ja rozumiem, że same demonstracje nic nie znaczą. Ale będzie ten kryzys systemu ochrony zdrowia i to powinno wzmocnić nastroje.

Powiem uczciwie, że nie wierzę w to. Dla nich sukcesem będzie wejście do sejmu, zdobycie kilkunastu % to będzie ogromny sukces. Wcześniej spodziewałbym się czegoś "chadeckiego" ze sporym poparciem, światopoglądowo gdzieś pośrodku, gospodarczo liberalnego. Czegoś podobnego do starej PO, tylko ta poleciała w lewo i nawet przy tych cyrkach co PiS wyprawia, nadal nie może się przebić. O to naprawdę jest swego rodzaju ewenement, by opozycja nie potrafiła przejąć elektoratu przy tym co PiS wyprawia.

1 minutę temu, LJ19 napisał:

To było 40 lat temu... kogo to obchodzi?

No wlaśnie - kogo z tych zadymiarzy obchodzi to kim był Regan i jaką rolę odegrał w tym, że mogą pajacować. I dlatego powinni być traktowani jak zadymiarze z niedorozwojem umysłowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rano obalać komunę a po południu być pedofilem, jak pokazuje historia księdza jankowskiego :D

PRL to były specyficzne czasy. Np taka Thatcher. Gdy brytyjscy związkowcy palili jej kukły za zamykanie kopalni i cięcie zasiłków nasi związkowcy witali ją chlebem i solą, bo była symbolem walki z komuną. Teraz gdy sami protestują przeciwko zamykaniu kopalń pozostaje tylko chichot historii.

Ale też pokazuje to, że mimo wszystko mamy teraz lepiej niż nasi rodzice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

No wlaśnie - kogo z tych zadymiarzy obchodzi to kim był Regan i jaką rolę odegrał w tym, że mogą pajacować. I dlatego powinni być traktowani jak zadymiarze z niedorozwojem umysłowym.

Nie rozumiesz. Obchodzi, ale nie z tych powodów, które ty sugerujesz. Dziś dyskurs kręci się wokół aborcji, a często powtarzanym cytatem (przez przeciwników aborcji) z Reagana jest: "Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić". Dzięki temu postać ta funkcjonuje jako symbol poparcia dla środowisk typu Kaja Godek/OI. 

Protestujący to wcale nie są jakieś półgłówki z cegłą w ręku. Też dyskutują i czytają. 

Ktoś po prostu wylał swoją frustrację na pomniku faceta, który dziś dzięki ruchom pro-life kojarzy się głównie z aborcją. Cała reszta to - na ten moment - nieważna historia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radar28 napisał:

Te o aborcję były wczoraj. :) Trzeba śledzić na bieżąco, bo się łatwo pogubić.

Dzisiaj też, ale pod siedzibą PiS. Z domu na Nowogrodzką mam w linii prostej kilkaset metrów, Radiowozy słyszę od samego rana właściwie do teraz jak pomykają na sygnałach. Tylko się zastanawiam gdzie jeżdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, LJ19 napisał:

Cała reszta to - na ten moment - nieważna historia.

Dlatego powinni być traktowani jak półgłówki z cegłą w ręku, bo skupiają się na tym co im wygodne, a resztę ignorują, do tego radosna zadyma z niszczeniem. Ci od zniszczenia pomnika nie nadają się do żadnego dialogu, ich tylko w kamieniołom można posłać, by odpracowali koszta renowacji.

edit

Nie musze podzielać każdego zdania ludzi, którzy czegoś sensownego dokonali, nie muszę się z każdym identyfikować. Ale wypada, by raz uszanować ich dokonania, za które sa pamiętani, a dwa trochę zastanowić się nad tym co mówili, a co dla nas może być niewygodne, zastanowić nad tym, dlaczego mieli takie zdanie. I nie, nie piszę, że tzreba się ze wszystkim zgadzać. Tylko jeśli zaczynasz dyskutować z cegłą w ręku/puszką farby, to powinieneś być potraktowany stosownie do zachowania, dokladnie jak półgłówek z cegłą w ręku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzyyss napisał:

Dlatego powinni być traktowani jak półgłówki z cegłą w ręku, bo skupiają się na tym co im wygodne, a resztę ignorują, do tego radosna zadyma z niszczeniem. Ci od zniszczenia pomnika nie nadają się do żadnego dialogu, ich tylko w kamieniołom można posłać, by odpracowali koszta renowacji.

Złap za szmatę i jedź czyścić pomnik jeśli to dla Ciebie takie ważne. :)

Zdaje mi się, że to takie typowe dla nas: bardziej martwimy się o pomniki i symbole, niż realne tragedie zwykłych ludzi. 

Stąd też ta decyzja TK i cały ambaras. Nie liczy się praktyka i trauma setek kobiet rocznie - szczególnie tych najbiedniejszych i najmniej zaradnych. Cała reszta jakoś da sobie radę. Pokątnie, nielegalnie, poza Polską. Z tej perspektywy te zmiany są fikcyjne i antyspołeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, LJ19 napisał:

Złap za szmatę i jedź czyścić pomnik jeśli to dla Ciebie takie ważne.

Nie rozumiesz sytuacji, konsekwencji. Chcesz mnie jakoś wpasować w to co się stało i tam mi przypisać jakąś rolę, np czyszczącego ten pomnik. Nie, mam nieco inna naturę, pozwole się wyszaleć tym idiotom, a później niech zostaną traktowani stosownie do "zasług". Ci idioci i tak nie rozumieją (Ty chyba też), że przy tych protestach (demolując ten pomnik) przeciw omawianemu orzeczeniu TK przynieśli tylko i wyłącznie szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krzyyss napisał:

Tylko jeśli zaczynasz dyskutować z cegłą w ręku/puszką farby, to powinieneś być potraktowany stosownie do zachowania, dokladnie jak półgłówek z cegłą w ręku.

No to spoko, wychodzi na to, że większość ruchów protestacyjnych jakie kiedykolwiek i gdziekolwiek zaistniały w czasach nowożytnych jest w pewnym stopniu zależna od półgłówków z cegłą w ręku. 

Z obu stron.

 

1 minutę temu, krzyyss napisał:

Nie rozumiesz sytuacji, konsekwencji. Chcesz mnie jakoś wpasować w to co się stało i tam mi przypisać jakąś rolę, np czyszczącego ten pomnik. Nie, mam nieco inna naturę, pozwole się wyszaleć tym idiotom, a później niech zostaną traktowani stosownie do "zasług". Ci idioci i tak nie rozumieją (Ty chyba też), że przy tych protestach (demolując ten pomnik) przeciw omawianemu orzeczeniu TK przynieśli tylko i wyłącznie szkody.

Ja po prostu uważam, że to nie są półgłówki chętne na zadymę. Prawdopodobnie to były jakieś młode, wściekłe i zarazem przerażone kobiety. Patrząc na te protesty jest zwyczajnie większe tego prawdopodobieństwo. 

Rozmowa o konsekwencjach takich działań to jest osobny temat. 

Po prostu  Ty nie rozumiesz, że nie w każdym proteście cegła leci z rąk szukającego zwady osiłka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...