Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności do poważnego przemyślenia powinno pójść to, dlaczego akurat teraz poruszono temat aborcji. Nie jest to przypadek i na pewno zrobiono to z premedytacją. ;) Nawet największy dureń spodziewałby się, że będzie głos sprzeciwu, co w czasie pandemii znacznie przyspieszy zachorowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wompierz napisał:

Jakbym zgadł. Dzisiaj w wiadomościach zrzucili winę za większą ilość zarażonych na protestujących i nieodpowiedzialnych polityków którzy zachęcają do protestów.

Jak was czytam. Ech szkoda szczempić ryja.

Oglądałem urywek starszego wydania wiadomości jak ludzie bronili trybunału i sądów. Tam mówili o dewastacji świeczkami i woskiem, ze świeczek.

 

Jedno wynika z drugiego i taki był cel PiSu. Tak, większa liczba zarażonych wynika z protestów ale winę za to, że te protesty w ogóle są ponosi PiS.
Oczywiste, że PiS tego nie przyzna.

 

Ja widzę różnicę między woskiem ze świecy, a pomazanymi farbą ścianami, wybitymi szybami, rozwalonymi śmietnikami itd. 
Zgadnij kto za to zapłaci.

15 minut temu, krzyyss napisał:

To nawet ciężko komentować. Jaka symetria? Ci ludzie, którzy pójdą na niedzielną mszę, wchodzą na Twój teren i zadymy tobie tam robią?

Na to, co na jutro planowane, są paragrafy. Liczę, że będą zastosowane. Po numerze, ta światła lewica chyba długo będzie się lizała i jęczała nad totalitarnym państwem, a za trzy lata po raz któryś nad dyktaturą mniejszosci. Ale widać nic więcej warta nie jest. Co najwyżej następnym razem przeciwnika powinna dobrać równego sobie, gdzieś na marszach ONR-wców.

Gorzej. Bo oni nie wchodzą na mój teren tylko w moje życie. Wiesz co by było wyrazem poparcia dla tych protestów? Skoro jak sam twierdzisz dużo katoli takich jak Ty je popiera? Olanie kościoła na jakiś czas. Pokazanie solidarności. Pomodlić się możesz w domu, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, GregM00 napisał:

No to jaką widzisz adekwatną odpowiedź, wymierzoną w statystycznego wyborcę partii rządzącej, która to partia nakazuje ci robić coś z własnym ciałem? Czy ciało kobiety to nie jest "jej teren"? Do poważnego przemyślenia.

I co, będziemy teraz te kobiety zamykać do więzień? Jak wiele? 1000? I tak naprawdę za co, że nie chcą się ugiąć?

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26431169,wiecie-jak-ciesza-sie-koscielni-sadysci-po-zakazie-aborcji.html

Co za wandalizm! Biedni ludzie pójdą na mszę i będą musieli plakaty oglądać. :( 

Jak żyć?! :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adashi napisał:

Oczywiście lewica w wykonaniu Biedronia może być trudna do akceptacji w szerszym zakresie, retoryka tych protestów (z tym piekłem, tak jakby przejechanie się do Czech było niewykonalne) też może nie wszystkim odpowiadać. Ale wszystko przed nimi.

Dla najsłabszych - niezamożnych, niezaradnych lub bez kontaktów - przejechanie się do Czech wcale nie jest takie proste. 

Te kobiety urodzą i jakoś będą klepać biedę lub się załamią i nie dadzą rady. Ewentualnie dojdzie do dzieciobójstwa lub porzuceń w szpitalach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie obejrzałem: https://oko.press/images/2020/10/VID_20201024_193656_Trim.mp4

Mam wrażenie, że coś tu grubo nie halo. Przecież cała idea immunitetu poselskiego jest właśnie po to, żeby nie można było posła zatrzymać.
Owszem, jeśli popełnił przestępstwo i został złapany na gorącym uczynku, to spisać i wypuścić.

Tak dla pełnej jasności, ta z szalem, co puka i pokazuje legitymację, to wicemarszałek senatu.

C.D.
https://oko.press/images/2020/10/video-1603566519.mp4

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twitter i ogólnie media społecznościowe to w ostatnich dniach kopalnia beki. Trzeba być chorym umysłowo, by w takim czasie wrzucić temat, który z założenia polaryzuje społeczeństwo, nawet wtedy, gdy swój elektorat nie chce zmian :E A TVP oczywiście jest jak zawsze w innym wymiarze. To jak się skundlili pod rządami PiS-u przejdzie do historii dziennikarstwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GregM00 napisał:

Właśnie sobie obejrzałem: https://oko.press/images/2020/10/VID_20201024_193656_Trim.mp4

Mam wrażenie, że coś tu grubo nie halo. Przecież cała idea immunitetu poselskiego jest właśnie po to, żeby nie można było posła zatrzymać.
Owszem, jeśli popełnił przestępstwo i został złapany na gorącym uczynku, to spisać i wypuścić.

Tak dla pełnej jasności, ta z szalem, co puka i pokazuje legitymację, to wicemarszałek senatu.

C.D.
https://oko.press/images/2020/10/video-1603566519.mp4

 

30 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Czemu? Wszystko zgodnie z najlepszymi standardami wschodnimi. 

LOl z was. Jak niby sobie inaczej wyobrazacie dokladne potwierdzenie tozsamosci kogos? Wzieli typa do suki, sprawdzili, ze jest poslem i wypuscili. Tak sie robi. Co niby maja kazdemu na slowo wierzyc? Ktos zacznie kopac w radiowoz beda chcieli go zawinac a  typ powie
-Ja jestem poslem!
-a jak tak to przepraszamy 
xD

  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Michaelred napisał:

Wzieli typa do suki, sprawdzili, ze jest poslem i wypuscili.

Zadałeś sobie trud obejrzenia filmu?
Ile czasu sprawdza się legitymację poselską? Wóz stał 90s, po czym odjechał nie wypuszczając posła.
Parlamentarzysta ma prawo dokonywać kontroli działania organów administracji. Jeśli marszałek Senatu okazuje legitymację, to się odjeżdża, nie próbując się dowiedzieć o co chodzi?

Nawet nie lol z ciebie, bo to smutne jak klapki przesłaniają rzeczywistość :(

Edytowane przez GregM00
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GregM00 napisał:

Zadałeś sobie trud obejrzenia filmu?
Ile czasu sprawdza się legitymację poselską? Wóz stał 90s, po czym odjechał nie wypuszczając posła.
Parlamentarzysta ma prawo dokonywać kontroli działania organów administracji. Jeśli marszałek Senatu okazuje legitymację, to się odjeżdża, nie próbując się dowiedzieć o co chodzi?

zatrzymali go czy wypuscili? Ty wiesz dokladnie ile czasu sprawdza sie czy legitymacja poselska jest legitna, ile trwa tego potwierdzenie?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Michaelred napisał:

zatrzymali go czy wypuscili?

Masz terminal tekstowy? :)Filmik jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za ciebie bo widze, ze masz problem. Posel nie zostal zatrzymany, po weryfikacji zostal pozniej wypuszczony.
Ja to mam wrazenie, ze albo cala policje wymienili albo jakies mega zmiany kadrowe w niej zaszly bo takich spokojnych i oponowanych policjantow to dawno nie widzialem. Zaczynajac od protestow LGBT, covidowych, aborcyjnych to mozna powiedziec, ze policjancji sie z protestujacymi bardzo pieszczą i na duzo im pozwalaja. Jeszcze z 10 lat temu jak pamietam rozne akcje i protesty to tacy mili nie byli. Ostre glebowanie i kopniaki to nie bylo nic nadzwyczajnego. Nie wspominajac juz o ekstremalnych przypadkach stosowania prowokacji przez policje na marszach niedpodleglosci, kopania ludzi po glowie przez tajniakow itd

 

 

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Michaelred napisał:

Ty wiesz dokladnie ile czasu sprawdza sie czy legitymacja poselska jest legitna, ile trwa tego potwierdzenie?

Zapewne ty wiesz :) Na pewno ta procedura wymaga ruszenia z miejsca.

Rozumiem, że na podobnej zasadzie nie opuścili szybki dla marszałek Senatu? Bo bali się, że legitymacja też fake'owa? A ludzie którzy legitymowali się jako pracownicy biura poselskiego posła, to przebierańcy.

Teraz to lol z ciebie :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GregM00 napisał:

Zapewne ty wiesz :) Na pewno ta procedura wymaga ruszenia z miejsca.

 

Ja nie wiem tak jak i ty  nie wiesz. Problem w tym, ze to ty blaznujesz udajac, ze wiesz i walac pewniakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Michaelred napisał:

Ja nie wiem tak jak i ty  nie wiesz. Problem w tym, ze to ty blaznujesz udajac, ze wiesz i walac pewniakami.

Opisuję to, co widzę na filmie:
- asystenci posła legitymują się i krzyczą, że to poseł
- marszałek Senatu legitymuje się i mówi, że zatrzymali posła
- wóz stoi 90s i odjeżdża

Opisałem coś, czego nie ma na tym filmie? Widzisz tam coś innego?

Nie ma "później". Konstytucja jest w tym względzie konkretna, jeśli poseł jest zatrzymany ze względu na czynności, to marszałek sejmu ma być powiadomiony niezwłocznie.
Choćby po to, żeby opóźnić głosowanie, w którym w efekcie zatrzymania poseł nie jest w stanie uczestniczyć. Możesz się nie zgadzać w oparciu o swoje przekonania, ale takie jest prawo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedni ci posłowie w Polsce....po tym materiale nikt nie będzie kandydował i wszyscy ustąpią swoje miejsce na liście.

 

A może zrobimy FundMe dla nich, biedulek?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Nie wiem po czym wnioskujesz, że lewica miała by u nas jakiekolwiek szanse na sukces wyborczy.

Jeśli więcej ludzi myśli tak jak ja na przykład. Nie mam daleko lewicowo idących poglądów ale w przyszłych wyborach rozważe zagłosowanie na Wiosnę albo Razem czy jakąś inną formację jeśli się takowa pojawi. Jak wielu mam dość POPiSu. 
Takie przypadki się zdarzają, w Albercie w 2015 roku po 35 latach konserwatywnej dynastii PC wygrało socjalistyczne NDP. Czemu bo ludzie głosowali na przekór po skandalach korupcyjnych w poprzednim rządzie. W zeszłym roku NDP wyleciało i wrócili konserwatyści pod gusłem United Conservative Party jako złączenie dwóch największych partii prawicowych Progressive Conservatives i Wild Rose Party :E 
Wrócono do korzeni, ale się da dokonać drastycznej zmiany jeśli elektorat ma dość :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LJ19 napisał:

Dla najsłabszych - niezamożnych, niezaradnych lub bez kontaktów - przejechanie się do Czech wcale nie jest takie proste. 

Te kobiety urodzą i jakoś będą klepać biedę lub się załamią i nie dadzą rady. Ewentualnie dojdzie do dzieciobójstwa lub porzuceń w szpitalach. 

 

TVP się ucieszy, znów będą nośne materiały o płodach w ogródku czy w beczce po ogórkach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, blabla123 napisał:

TVP się ucieszy, znów będą nośne materiały o płodach w ogródku czy w beczce po ogórkach :/

Oczywiście będzie to wina lewicy i LGBT wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, raiders napisał:

Jak by kogoś  interesowało  to wczoraj pisiory pod osłoną nocy  gdy wszyscy patrzyli na protesty aporcyje przepchneli koleją ustawę .. o  szczepionkach  w ramach walki z covid19

https://www.biznesinfo.pl/ustawa-o-szczepieniach-231020-ks-sejm

Teraz byle wojewoda może wydać nakaż szczepienia na byle co byle kogo z byle powodu ....

Tak czy inaczej można było siłowo ludzi szczepić - patrz art. 36.
I nie nie z byle powodu - doczytaj kiedy takie rozporządzenie można wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, GregM00 napisał:

No to jaką widzisz adekwatną odpowiedź, wymierzoną w statystycznego wyborcę partii rządzącej, która to partia nakazuje ci robić coś z własnym ciałem? Czy ciało kobiety to nie jest "jej teren"? Do poważnego przemyślenia.

Adekwatną odpowiedzią jest demolka kościołów? Tam jest siedziba Kaczyńskiego i Przyłębskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, krzyyss napisał:

Adekwatną odpowiedzią jest demolka kościołów? Tam jest siedziba Kaczyńskiego i Przyłębskiej?

Tam jest ich tuba propagandowa opłacana właśnie m.in. takimi decyzjami, bajki o małym procencie katolibanów i większości postępowych wiernych chcących naprawiać kościół sobie zachowaj, nawet jeśli sam w nie wierzysz.

Zresztą niech lepiej demolują kościoły niż sklepy, przystanki czy inne niczemu nie winne miejsca, z których jest jakiś pożytek.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, holo84 napisał:

Zresztą niech lepiej demolują kościoły niż sklepy, przystanki czy inne niczemu nie winne miejsca, z których jest jakiś pożytek.

No fajnie. A później snujcie wizję, jak to sięgacie po władzę, jak to ludzie na tych !@#$% glosują. Powodzenia życzę, może jakimś cudem lewica przebije próg wyborczy, bo ostatnio ma z tym spore problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, krzyyss napisał:

No fajnie. A później snujcie wizję, jak to sięgacie po władzę, jak to ludzie na tych !@#$% glosują.

Okej, będziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzyyss napisał:

No fajnie. A później snujcie wizję, jak to sięgacie po władzę, jak to ludzie na tych !@#$% glosują. Powodzenia życzę, może jakimś cudem lewica przebije próg wyborczy, bo ostatnio ma z tym spore problemy.

O proszę, typowe dla przechrzczonych pisowskich komuchów "wy", zostało po"towarzyszach" z prl-u. No ale jak się nie ma nic do powiedzenia poza wciskaniem marnych bajek to trzeba bronić się wymyślaniem kolejnych bredni.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeśli chodzi o obraz to moim zdaniem granie na konsoli wymaga trochę innego podejścia. Skoro na konsoli ilość detali w obrazie jest niższa ze względu na niższą rozdzielczość to powinniśmy do tego dostosować ustawienia takiego obrazu. Przede wszystkim ostrość obrazu ustawić na "0" i nie próbować wyostrzać detali których i tak nie ma pogarszając przy okazji percepcje aliasingu. Stety lub niestety większość dzisiejszych ekranów nawet na ustawieniu "0" ma nadal bardzo ostry obraz co nie ułatwia zadania. Tutaj ogólnie konsole same w sobie niedomagają i jakich byśmy sztuczek nie stosowali to niestety im będzie większy ekran i mniejsza do niego odległość tym bardziej będzie to widać. Jak czytam ze w co nowych grach dynamiczna rozdziałka potrafi spadać do 720p aby utrzymać ledwo 30 fps to jak to ma wyglądać na ekranach powyżej 32" jak nie kupka. I próby wyostrzenia tej kupki na za dużo się nie zdadzą a wręcz pogorszą sprawę. Tutaj by musiały zadziałać jakie "inteligentne" skalary znacznie lepsze od DLSS żeby z takiej niskiej rozdzielczości czarować coś porządnego. Konsole nie mają tego ani mocy. Może wersje Pro coś zmienia w tej kwestii. Skoro PC'ety ledwo dają rady to jak konsole maja dawać.
    • Najlepsze jest to, że bogaty chce być później obsługiwany przez biedaka w sklepie, restauracji, kinie wszędzie. I dla każdego ma ta samą radę, trzeba było zostać programista i iść na studia XD 
    • Rozruch imponujący. Najszybszy start ze wszystkich wtedy testowanych ale płyta nie ma za dużo rzeczy więc nie ma co ładować. Sekcja na pewno wystarczająca skoro katowanie na 7950x przez 1h w cinebench i tylko 80 stopni. 7800x3d bierze 60-80W podczas grania. W teście 7950x bierze 350W więc jest mała różnica w poborze między prockami.
    • Poczytajcie jak wyglądają cele dotyczące odejścia od węgla. Plan UE zakłada do 2050 roku neutralność klimatyczną (zrównoważenie emisji do działań jej zapobiegających lub odnawiających zużyte surowce, piszę, bo chyba też nie wszyscy rozumieją o co chodzi) w tym jest odejście od węgla w celach energetycznych i ciepłowniczych, bo to trudno zrekompensować innymi działaniami. Niemcy założyły na początku realizację tego planu do 2038 roku, w 2021 roku zadeklarowali że zrobią to do 2030 roku. Teraz muszą zmienić cel, ale dalej mają czas do 2050 roku.  Jeżeli dany kraj już teraz wyprzedza plan ogólnoeuropejski, to jak najbardziej może ten plan spowolnić. Tak właśnie mają m.in. Niemcy, którzy plany celowe na poszczególne okresy wyprzedzali, więc teraz jak trzeba zrobić krok w tył to i tak spełniają założenia planu ogólnego. Zatem znów argumenty wynikające z nieznajomości zagadnienia na który niektórzy tu próbują dyskutować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...