Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
6 minut temu, ghostdog napisał:

Przecież odwiedzanie grobów lub wspólna wigilia już dawno nie ma wymiaru duchowego dla młodych ludzi, to jest część tradycji i możliwość spotkania się z rodziną.  

Nie są to gusła? Nie byłoby dobrze posprzątać i te resztki katolstwa u siebie?

2 minuty temu, bowipl napisał:

Ja zadbałem, a mojemu ojcu zamiast kościelnego zapiewajła w ostatniej drodze towarzyszyła muzyka Budki Suflera.

Oczekiwałbym więcej takich wpisów, wtedy przynajmniej nie walczymy u innych z zabobonami, które sami praktykujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzyyss napisał:

Za tydzień 1 listopada, pewnie ponad 90% tych wojujących z KRK pójdzie na groby bliskich, zobaczy krzyż na tym grobie, zapali świeczkę, pewnie większość zmówi jakąś modlitwę. Nie będzie to trąciło hipokryzją? Szamaństwem? Guślarstwem jakimś? A może by tą walką z tą ciemnota zacząć od własnego otoczenia, wpierw wyczyścić własne rodzinne otoczenie z guseł pustynnych, a później leczyć innych z tego? bo to przestaje być walka o to orzeczenie TK, to zaczyna być walka z kościołem.

To robił Józef Oleksy (nagle wiara przestała mu przeszkadzać, gdy stanęło na nim), to widać i w sytuacjach, gdy jakiś ks chce odmówić pochówku z mszą takiemu "wojownikowi". Ilu z Was tutaj piszących złozyło wniosek o wykreślenie z kartotek koscioła (lub nie posiada takiej przynależności przez chrzest), ilu z Was zadbało o to, by nie mieć tego pochówku z hokus pokus i krzyżem na grobie? Ilu z Was ignoruje guślarskie zwyczaje bliskich, typu śluby, chrzty, czy komunie? Bo zakładam, że ci co tu jadą po katolach, a mają dzieci, to co do jednego swoich dzieci już nie chrzcili, do tej sekty już nie zapisywali?

Ok, o ile się zgadzam z tym, że żadnego wandalizmu i burd nie powinno się robić, to tutaj się trochę zagalopowałeś. Nawet jeśli protesty są skierowane w KRK, to jako w instytucję a nie w wiarę jako taką. Jest tutaj istotna różnica. Czy protestujący głoszą hasła ateizmu albo cokolwiek podobnego? Tego akurat nie zauważyłem. Bazgranie po kościołach to jest chamstwo i szkodzi sprawie, ale nie dopisujmy motywacji, której tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, krzyyss napisał:

Ilu z Was tutaj piszących złozyło wniosek o wykreślenie z kartotek koscioła (lub nie posiada takiej przynależności przez chrzest), ilu z Was zadbało o to, by nie mieć tego pochówku z hokus pokus i krzyżem na grobie? Ilu z Was ignoruje guślarskie zwyczaje bliskich, typu śluby, chrzty, czy komunie? Bo zakładam, że ci co tu jadą po katolach, a mają dzieci, to co do jednego swoich dzieci już nie chrzcili, do tej sekty już nie zapisywali?

prawo kanoniczne nie przewiduje takiej możliwości

nie można zostać wykreślanym z kartotek kościoła

no chyba że skarżył byś rodziców że cie ochrzcili bez twojej wiedzy i zgody, próbując go unieważnić

najlepsze jaja polegają że mogą tak pochować muzułmanina lub żyda ...

swoja droga jak oni zarządzają danymi osobowymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

Za tydzień 1 listopada, pewnie ponad 90% tych wojujących z KRK pójdzie na groby bliskich, zobaczy krzyż na tym grobie, zapali świeczkę, pewnie większość zmówi jakąś modlitwę. Nie będzie to trąciło hipokryzją? Szamaństwem? Guślarstwem jakimś? A może by tą walką z tą ciemnota zacząć od własnego otoczenia, wpierw wyczyścić własne rodzinne otoczenie z guseł pustynnych, a później leczyć innych z tego? bo to przestaje być walka o to orzeczenie TK, to zaczyna być walka z kościołem.

To robił Józef Oleksy (nagle wiara przestała mu przeszkadzać, gdy stanęło na nim), to widać i w sytuacjach, gdy jakiś ks chce odmówić pochówku z mszą takiemu "wojownikowi". Ilu z Was tutaj piszących złozyło wniosek o wykreślenie z kartotek koscioła (lub nie posiada takiej przynależności przez chrzest), ilu z Was zadbało o to, by nie mieć tego pochówku z hokus pokus i krzyżem na grobie? Ilu z Was ignoruje guślarskie zwyczaje bliskich, typu śluby, chrzty, czy komunie? Bo zakładam, że ci co tu jadą po katolach, a mają dzieci, to co do jednego swoich dzieci już nie chrzcili, do tej sekty już nie zapisywali?

Pie****lisz straszliwie. Szacunek do wiary osoby bliskiej i pamięć o niej, a szacunek do instytucji kościoła to dwie osobne kwestie.

Zaliczyłem apostazję więc chyba mi się już kościelny pochówek nie należy. Powiem więcej, mogą mnie na śmietnik wyrzucić albo na kompost przerobić. Wisi mi to. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Auberon napisał:

prawo kanoniczne nie przewiduje takiej możliwości

No dobra, powinienem od razu zapytać o akty apostazji. Ale tych rodziców też wypadałoby nieco ścignąć za zrobioną krzywdę. Dużo osób tu piszących złożyło te akty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

A jak mnie nie chcą wpuścić to mam próbować wejść na chama czy wezwać policję i próbować rozwiązać sprawę w ten sposób? 

oczywiście że wezwał policje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bowipl napisał:

ilu z Was zadbało o to, by nie mieć tego pochówku z hokus pokus i krzyżem na grobie? 

ja wypisalem sie z tej smiesznej instytucji skladajac akt apostazji jakis czas temu i wiecie co piorun wemnie nie strzelil xd

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Auberon napisał:

oczywiście że wezwał policje.

Od czego ta kobitka nie zaczęła. 

Teraz, gruzin don Leonides napisał:

ja wypisalem sie z tej smiesznej instytucji skladajac akt apostacji jakis czas temu i wiecie co piorun wemnie nie strzelil xd

Mnie woda święcona pali ale to pewnie od ilości syfu w niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele nawet cienkich przestępstw jak nękanie czy do nie dawna gwałt jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

Pie****lisz straszliwie. Szacunek do wiary osoby bliskiej i pamięć o niej, a szacunek do instytucji kościoła to dwie osobne kwestie.

Wie o tym, odwraca uwagę tylko i atakuje :E Jeszcze trza poczekać, a i o aborcji coś wpadnie, tyle, że tu kobiety się chyba nie wypowiadają więc ciężko będzie taką taktykę zastosować wobec facetów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

No dobra, powinienem od razu zapytać o akty apostazji. Ale tych rodziców też wypadałoby nieco ścignąć za zrobioną krzywdę. Dużo osób tu piszących złożyło te akty?

jeśli nie chcesz uczestniczyć w życiu religijnym kościoła to proszę bardzo
ale nadal będziesz tylko zbłąkana owieczką czyli grzesznikiem

1 minutę temu, Kowal napisał:

Wie o tym, odwraca uwagę tylko i atakuje :E Jeszcze trza poczekać, a i o aborcji coś wpadnie, tyle, że tu kobiety się chyba nie wypowiadają więc ciężko będzie taką taktykę zastosować wobec facetów :E

dzień zaduszny misiaczku jest pogańskim świętem Słowian zagarniętym przez "Wiare Jezu Chrysta" (synkretyzm religijny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Auberon napisał:

jeśli nie chcesz uczestniczyć w życiu religijnym kościoła to proszę bardzo
ale nadal będziesz tylko zbłąkana owieczką czyli grzesznikiem

No dobra, sekta sobie coś tam myśli, ale wszelką symbolikę tej sekty można chyba w domu (i rodzinie) posprzątać, zadbać o to, by sekta nam sekciarskiego pochówku nie zrobiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

No dobra, sekta sobie coś tam myśli, ale wszelką symbolikę tej sekty można chyba w domu (i rodzinie) posprzątać, zadbać o to, by sekta nam sekciarskiego pochówku nie zrobiła?

wytatuuj sobie na ramieniu cos takiego jak mają chorzy na cukrzyce albo alzheimera to morze się ktoś nad tobą w trumnie zlituje ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

No dobra, sekta sobie coś tam myśli, ale wszelką symbolikę tej sekty można chyba w domu (i rodzinie) posprzątać, zadbać o to, by sekta nam sekciarskiego pochówku nie zrobiła?

No... I nie mam żadnej symboliki w domu. Pochówek jak wyżej. 

Z kim rozmawiasz? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

No dobra, sekta sobie coś tam myśli, ale wszelką symbolikę tej sekty można chyba w domu (i rodzinie) posprzątać, zadbać o to, by sekta nam sekciarskiego pochówku nie zrobiła?

Chyba nie zwróciłeś uwagi na wcześniejszą wypowiedź: instytucja KRK a wiara to dwie oddzielne sprawy. Tym bardziej krytyka działań KRK nie jest krytyką wiary. Kto tutaj miesza te kwestie poza tobą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Auberon napisał:

wytatuuj sobie na ramieniu cos takiego jak mają chorzy na cukrzyce albo alzheimera to marze się ktoś nad tobą w trumnie zlituje ...

Dlaczego miałbym sobie coś tatuować? Ja żyje w tej sekcie, bliscy zadbają o sekciarską oprawę, niczego tatuować nie muszę. Z ciekawości tylko pytam, tych co walczą z krk, czy u siebie w domu porządki pod tym kątem zrobili. Głupio od nawracania sąsiada zaczynać, gdy samemu robi się coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Auberon napisał:

ktoś nad tobą w trumnie zlituje .

przyjedzi mu kropidlem pomacha i go zbawi lapiduch za 2000zl

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Radar28 napisał:

Chyba nie zwróciłeś uwagi na wcześniejszą wypowiedź: instytucja KRK a wiara to dwie oddzielne sprawy. Tym bardziej krytyka działań KRK nie jest krytyką wiary. Kto tutaj miesza te kwestie poza tobą? 

Zrobienie zadymy na mszy św to krytyka KRK? Czy uderzenie w wiernych na tej mszy?

więcej niż raz tu już pisałem - za te zadymy w kościołach to wdzięczni będą tacy purpuraci jak Jędraszewski, Skworc, czy Dziwisz. Taka specyficzna forma walki z nimi.

edit

Też się powtórzę - ten atak na kościoły będzie miał specyficzny skutek, skrajna lewica straci zdolność koalicyjną, PiS z tego się wycofa, na górze nikomu włos z głowy nie spadnie, a ludzie po ulicach bedą się nawalali. Masa katolików, którzy za to obostrzenie ustawy jechała po PiS, zostanie ustawiona w pozycji ... obrońców kościoła. I nikt nikogo tu do niczego nie przekona, tu każdy am swoje wyrobione zdanie/światopogląd. Dziwi mnie tylko trochę, dlaczego lewica nadal nie rozumie dlaczego PiS ciągla ma ok 40% poparcia, a ona walczy o przekroczenie progu wyborczego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzyyss napisał:

Dlaczego miałbym sobie coś tatuować? Ja żyje w tej sekcie, bliscy zadbają o sekciarską oprawę, niczego tatuować nie muszę. Z ciekawości tylko pytam, tych co walczą z krk, czy u siebie w domu porządki pod tym kątem zrobili. Głupio od nawracania sąsiada zaczynać, gdy samemu robi się coś podobnego.

no jeśli nie chcesz katolickiego pogrzebu to musisz to jakoś za komunikować

a po śmierci to będziesz milczał jak nomen omen grup

wiele ludzi komunikuje tatuażem chęć oddania np. narządów po śmierci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, krzyyss napisał:

Za tydzień 1 listopada, pewnie ponad 90% tych wojujących z KRK pójdzie na groby bliskich, zobaczy krzyż na tym grobie, zapali świeczkę, pewnie większość zmówi jakąś modlitwę. 

No no, bo Ty wiesz co zrobi określony procent takich czy innych ludzi.

Cytat

Ilu z Was tutaj piszących złozyło wniosek o wykreślenie z kartotek koscioła.

No. Przyznaje rację, beznadzieja. Nigdzie się nie zapisujesz a wypisywać już się trzeba. Dlatego deklaracja przynależności do jakiegokolwiek kościoła powinna wynikać z aktu własnej woli po osiągnięciu pełnoletniości. Zobaczymy jak wtedy będą wyglądały statystyki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Auberon napisał:

no jeśli nie chcesz katolickiego pogrzebu to musisz to jakoś za komunikować

a po śmierci to będziesz milczał jak nomen omen grup

wiele ludzi komunikuje tatuażem chęć oddania np. narządów po śmierci

A kto napisał, że nie chcę? Ja tylko tych dzielnych wojowników pytam, czy zadbali o brak guseł po ich śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy to już nie maja żadnej kultury 
jakieś bydło pod kościołem i tyle

swoją droga żeby burdy pod świątyniami urosły do rangi polityki ...

świat się kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GregM00 napisał:

bandytyzm pelna geba- straż kosiola co tu k... jest kosciol to prywatny folwark jakgos chama z onr- ludzie to pojebany kraj - wszyscy placimy na te sekte zwana kk a kilku panow po 3 klasach szkoly podstawowej mieni sie obroncami czego??? Inkwizyjca i wyprawy krzyzowe wrocily xd polsko

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

A kto napisał, że nie chcę? Ja tylko tych dzielnych wojowników pytam, czy zadbali o brak guseł po ich śmierci.

no to co mi gitarę zawracasz :P

czemu miało by Cie interesować czyjś pogrzeb ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...