Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
5 minut temu, GregM00 napisał:

https://twitter.com/NocnaZ/status/1320352689352548352

@krzyyss , chcesz tego bronić? Nie masz konfliktu zasad z czynami?

Ależ skąd, nie mam zamiaru tego bronić, już wcześniej pisałem, że żadna z tych stron nie jest moją bajką. Kobita powinna zostać wpuszczona, powinna zostać wezwana policja, ta powinna ją wyprowadzić i powinien być paragraf 195

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowin to jest jednak głupek, dopiero co dał się pożreć pisowi i znowu mu się nie podoba. Do tego serio myśli, że obietnica socjalu cokolwiek tu rozwiąże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kowal napisał:

Droga do tego była bardzo prosta i dość jasna. Kościół sam sobie ją nawet wyasfaltował swoim działaniem. Jesteś czymś zdziwiony? 

owszem kapłani wtrącają się do polityki
ale ja tam nie widzę starć zakonów w rycerski podlegających bezpośrednio Watykanowi tylko zwykły gmin

no chyba że mundury się zmieniły i to tak zwane "zielone ludziki" ;)

jak ktoś Ci zrobi burdę pod blokiem to co Ty masz z tym wspólnego?

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzyyss napisał:

Ależ skąd, nie mam zamiaru tego bronić, już wcześniej pisałem, że żadna z tych stron nie jest moją bajką. Kobita powinna zostać wpuszczona, powinna zostać wezwana policja, ta powinna ją wyprowadzić i powinien być paragraf 195

Włącz dźwięk. Policja stoi obok i daje zgodę.
Poza tym nie zauważyłem na którymkolwiek z filmów z tych zdarzeń, żeby policja którąś z tych osób spisała. Nic nie będzie (w mojej opinii stanie w środku z transparentem to raczej za mało na 195, tam jest wyraźna przesłanka czynnego działania w celu złośliwego zakłócenia przebiegu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Auberon napisał:

owszem kapłani wtrącają się do polityki

bardzo delikatnie powiedziane - oni steruja politykierami i tepa masa ktora nawet ni eprobuje myslec samodzielnie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GregM00 napisał:

Włącz dźwięk. Policja stoi obok i daje zgodę.

Ot naszym politykierom z faszolami jest po drodze.

 

onrmszabialystok-300x225.jpg

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, GregM00 napisał:

Nic nie będzie (w mojej opinii stanie w środku z transparentem to raczej za mało na 195

Będzie, czy nie będzie, ocenią sądy. Po raz któryś powtórzę, ja pozwoliłbym wejść, zadbał o dokumentację i zgłaszał. Tak samo przy robieniu bazgrołów, czy niszczeniu czegokolwiek, nie przeszkadzałbym, zadbałbym o udokumentowanie. To tak trochę nie po katolicku z mojej strony, ale później chciałbym dopilnować zgłoszenia. W tego typu sporach zazwyczaj przegrywa nie ten, co nie ma racji, a ten, komu wcześniej puszczą nerwy, kto straci kontrolę nad sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, GregM00 napisał:

Nic nie będzie (w mojej opinii stanie w środku z transparentem to raczej za mało na 195, tam jest wyraźna przesłanka czynnego działania w celu złośliwego zakłócenia przebiegu).

"Bogurodzico przegon Putina" ...

nergala za darcie biblii na własnym koncercie ciągali po sadach aż dziw że nie zastosowano w jego sprawie aresztu

polską żądza fanatycy religijni

21 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

bardzo delikatnie powiedziane - oni steruja politykierami i tepa masa ktora nawet ni eprobuje myslec samodzielnie

wiec uważasz ze prezes i spółka nie powinien przekraczać progu kościoła a tym bardziej dawać się w nim sfilmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

Będzie, czy nie będzie, ocenią sądy.

Nic nie ocenią, bo nie ma co oceniać, nie było interwencji policji, nie było legitymowania, spisania, świadków itp. Zamiast tego było zezwolenie policji na działanie bezprawne. Z tego co czytam jedną z kobiet zrzuconych ze schodów zabrała karetka (źródło Wyborcza).
Koniec. Wyraźnie widać, że państwo jest aktywne tylko po jednej stronie, wtedy nagina prawo na max. Natomiast kiedy dzieją się rzeczy w drugą stronę, nawet w świetle kamer, to pajace w mundurach stoją i nic. Taki widać dostali rozkaz z góry, bo normalnie na brak interwencji jest paragraf. Ale prokuratura jest u tego samego pana, co policja.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Myst napisał:

W tym kraju nikt się z tobą nie liczy o ile nie jesteś chamem ze sztachetą. 

Czarne protesty, które  odbywały się u nas całkiem niedawno zdecydowanie temu przeczą, a swój cel osiągnęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Auberon napisał:

a czy ktoś wylegitymował funkcjonariuszy?

:)

To chyba musiałby być jakiś poseł i to znaczniejszy (z PiSu najlepiej).
A jeśli są w formacji zwartej, to nie muszą mieć plakietek z nazwiskiem. Taka sprytna konstrukcja prawna.

7 minut temu, Klakier1984 napisał:

Czarne protesty, które  odbywały się u nas całkiem niedawno zdecydowanie temu przeczą, a swój cel osiągnęły.

Przypomnij cel? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, GregM00 napisał:

:)

To chyba musiałby być jakiś poseł i to znaczniejszy (z PiSu najlepiej).
A jeśli są w formacji zwartej, to nie muszą mieć plakietek z nazwiskiem. Taka sprytna konstrukcja prawna.

wiec są przebierańcami jeśli nie okażą blachy

musza okazać dokument na wezwanie taki jest przepis jeszcze PRL'owki

jeśli stoją i się chichrają to skończą co najmniej 36 naganą

a już pozwolili na pobicie przez zrzucenie że schodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GregM00

Też klimaty aborcyjne ale nie o cel tu chodzi, a o skutek (kaczor się cofnął) i o sposób w jaki został on osiągnięty- czyli niemal pełna kultura porównując to do obecnego odlotu wielu protestujących których rozpiździel można by jakoś usprawiedliwić pod siedzibą TK, a nie pod kościołami.

 

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

@GregM00

Też klimaty aborcyjne ale nie o cel tu chodzi, a o skutek (kaczor się cofnął) i o sposób w jaki został on osiągnięty- czyli niemal pełna kultura porównując to do obecnego odlotu wielu protestujących których rozpiździel można by jakoś usprawiedliwić pod siedzibą TK. 

 

Kaczor przerzucił sprawę na TK i uspokoił nastroje przed wyborami. Gdyby wtedy to coś znaczyło, to by teraz nie było tego, co jest. Z tego płynie jeden prosty wniosek, nie ma układów z PiSem.

5 minut temu, Auberon napisał:

wiec są przebierańcami jeśli nie okażą blachy

musza okazać dokument na wezwanie taki jest przepis jeszcze PRL'owki

jeśli stoją i się chichrają to skończą co najmniej 36 naganą

a już pozwolili na pobicie przez zrzucenie że schodów

Dlatego ja z tego wyciągam wniosek, że mają nad sobą parasol i to nie jest indywidualna decyzja tych ludzi.
Mówiłem już przy okazji zadymy z Małgorzatem, że prawo zaczyna byc traktowane instrumentalnie, że jest przykaz z góry jak działać. Od kilku dni mam wrażenie powtórki (zbyt opresyjne działanie służb, gaz bez potrzeby, ten poseł z immunitetem i odjazd bo otaczał tłum złożony z marszałek senatu i asystentów posła, stwarzający zagrożenie :)) i to teraz. Ale fakt, czegoś takiego jak teraz się nie spodziewałem. No jest groźnie, bo widać, że tutaj już raczej nie ma zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest temat zastępczy, co pół roku jest wrzawa. Jedni chcą aby mordowania dzieci całkowicie zabronić, a drudzy chcą całkowitej wolności w tym temacie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pszemek233 napisał:

Przecież to jest temat zastępczy, co pół roku jest wrzawa. Jedni chcą aby mordowania dzieci całkowicie zabronić, a drudzy chcą całkowitej wolności w tym temacie

Upraszczasz. Jedni chcą zabronić drugim, a drudzy chcą sami decydować o swoim ciele. Nie wiem, czy dla tych drugich może być coś ważniejszego niż własne ciało, bo co? Gospodarka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GregM00 napisał:

 a drudzy chcą sami decydować o swoim ciele.

 

Kobiety nie są obojniakami jeśli mi wiadomo, do zapłodnienia komórki jajowej jest jeszcze potrzebne DNA od mężczyzny. No chyba że zakładamy że faceci, są tylko workami na spermę i są od płacenia alimentów. Rozumiem ze kobiety mogą sobie tak myśleć, ale mężczyźni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pszemek233 napisał:

 

Kobiety nie są obojniakami jeśli mi wiadomo, do zapłodnienia komórki jajowej jest jeszcze potrzebne DNA od mężczyzny. No chyba że zakładamy że faceci, są tylko workami na spermę i są od płacenia alimentów. Rozumiem ze kobiety mogą sobie tak myśleć, ale mężczyźni?

Nie wiem o czym chcesz dyskutować. Takie klimaty mnie nie bawią, chyba za normalny jestem. Pass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pszemek233 napisał:

 

Kobiety nie są obojniakami jeśli mi wiadomo, do zapłodnienia komórki jajowej jest jeszcze potrzebne DNA od mężczyzny. No chyba że zakładamy że faceci, są tylko workami na spermę i są od płacenia alimentów. Rozumiem ze kobiety mogą sobie tak myśleć, ale mężczyźni?

Problem jest taki, że póki co decydujący głos w tej sprawie zdają się mieć bezpłodne baby po menopauzie z krzyżami w ręku, prawicowi incele oraz zboczeńcy w czarnych sukienkach. Glos kobiet, których ciąża oraz wszystko co z nią związane dotyczy jest pomijany lub klasyfikowany jako mordowanie dzieci, a cały temat powraca aby polaryzować opinię społeczną przy każdej nadążającej się okazji. To kwintesencja cynizmu obecnej władzy oraz zwykłe uprzedmiotowienie samych kobiet. Nie dziwi mnie, że dziewczyny w końcu przestały grzecznie tuptać z parasolkami a powiedziały to czego nie mają odwagi powiedzieć inni: wyp****alać z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pszemek233 napisał:

Przecież to jest temat zastępczy, co pół roku jest wrzawa. Jedni chcą aby mordowania dzieci całkowicie zabronić, a drudzy chcą całkowitej wolności w tym temacie

To już pisałem przy okazji innego tematu,  dramat w służbie zdrowia od lat nikogo nie rusza, ciągłe dowalanie podatków to samo, ździerstwo na rozkopanych autostradach- podobnie i jeszcze kilka takich punktów można by wymienić. Karz jednak ludziom pochodzić trochę w maseczkach to już kuźwa chętni do protestowania się znajdują ? jakby od tego ich życia zależały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzyyss napisał:

Dużo osób tu piszących złożyło te akty?

Ja ponad 7 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Everyman napisał:

Można to zrobić jak górnicy. Blokować drogi i miasta, palić opony, robić hałas i nie demolować. Kwestia liczb ile osób będzie protestować. Policja powyżej określonej wielkości demonstracji już nie ogarnia.

No z tym paleniem opon to bym akurat się wstrzymał, syf straszny, a jak dorzucisz do tego zwyczaj palenia śmieciami w piecach, to może się okazać, że Policja nie musi używać gazu na demonstrantów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzyyss napisał:

Zrobienie zadymy na mszy św to krytyka KRK? Czy uderzenie w wiernych na tej mszy?

więcej niż raz tu już pisałem - za te zadymy w kościołach to wdzięczni będą tacy purpuraci jak Jędraszewski, Skworc, czy Dziwisz. Taka specyficzna forma walki z nimi.

edit

Też się powtórzę - ten atak na kościoły będzie miał specyficzny skutek, skrajna lewica straci zdolność koalicyjną, PiS z tego się wycofa, na górze nikomu włos z głowy nie spadnie, a ludzie po ulicach bedą się nawalali. Masa katolików, którzy za to obostrzenie ustawy jechała po PiS, zostanie ustawiona w pozycji ... obrońców kościoła. I nikt nikogo tu do niczego nie przekona, tu każdy am swoje wyrobione zdanie/światopogląd. Dziwi mnie tylko trochę, dlaczego lewica nadal nie rozumie dlaczego PiS ciągla ma ok 40% poparcia, a ona walczy o przekroczenie progu wyborczego.

Nie, zadymy nie są formą krytyki jaką bym kiedykolwiek aprobował. Puste i szkodliwe wylewanie frustracji. Tylko tak jakoś mam wrażenie, że w tym wyciąganiu ludziom braku apostazji bardziej celowałeś w ludzi tutaj.

Poza tym, jest też różnica między popieraniem pewnych działań i rozumieniem ich przyczyn a te są aż nazbyt oczywiste. Z jednej strony KRK się samo ustawiło w tej pozycji wiążąc się ściśle z władzą a z drugiej ludzie w bezsilności decydują się na różne rzeczy. Jak wiele z naszych społecznych skrzywień i problemów dobrze tą niemoc i frustrację opisał Koterski w Dniu Świra: Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą!

To są z resztą też skutki kompletnego zawłaszczenia państwa przez partię rządzącą. Skoro nie ma drogi instytucjonalnej, żeby wpłynąć na władzę, to niewiele opcji pozostaje, choć nigdy bym się nie posunął do wandalizmu i temu podobnych. Jednym z głównych atutów państwa prawa i demokracji jest to, że wszelkie konflikty społeczne mogą być rozpatrywane w cywilizowany sposób, bo istnieje system komunikacji między władzą a społeczeństwem a sama władza nie jest monolitem, tylko jest podzielona na wiele niezależnych instytucji, więc będąc w sporze z jedną z nich można się oprzeć na innej.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a skąd w ogóle przekonanie że to dziecko z cytuje "poważnymi wadami rozwojowymi" przeżyje poród i choćby kilka miesięcy po nim

nie wspominając takich przypadków jak zabranie ze sobą na tamten świat matki chorej np. na cukrzyce
to wcale nie jest rzadkość

to nie jest laptop ministra sprzedany za bezcen (jakbyś nie wiedzieli jak wygląda rynek używek) czy tak jak ostatni tematem zastępczym były "futerkowce"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszystkie kostiumy:     Jest ich 30, aż dziwne, że część z nich nie wylądowała w jakimś sklepiku   biorąc pod uwagę, że devi robili wcześniej gry na mobilki.:D Niektóre z nich...   Nie wiem też skąd tyle narzekania. Są też "normalne" stroje, nie każdy musi latać z "gołą pupą".
    • Ale to co zostało kupione skoro ten xeon E3-1230V2 z linku wchodzi na tą płytę główną? Może Ci wysłali inny?
    • Szczerze mówiąc wydajność 4090 z niższym poborem W i ceną by mi wystarczyły. No ale właśnie, tu pojawia się kwestia ceny.   W ogóle to zastanawiam się czy do 5080/5090 przebiedować jeszcze na obecnej platformie pod 1440p UW, czy raczej nie ma to sensu. Bottleneck CPU będzie się zdarzać, ale myślę że to naprawdę tragiczne przypadki.   Jeśli budowałbym nową platformę to już raczej na 8800/9800X3D (nie wiadomo jakie oznaczenie będzie miała następna seria). 
    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Albo tak, dla zwolenników globalnego ocieplenia. Nawet ten wykres nie do końca jest dla nich korzystny. Jest on kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."   Dlatego męczą mnie te teksty, że globalne ocieplenie to niepodważalna prawda i jest milion dowód nie do obalenia, bo tak nie jest. 
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...